Каква марка бебешка каша харесват най-много вашите бебчета

  • 7 148
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 92
Здравейте , досега моето бебче ядеше банановата каша на Хумана , а от скоро я захраних и с овесено-банановата  каша Лека нощ пак на Хумана . Искам да й дам и нещо различно от бананова каша , но тя е малко капризна и не знам дали ще й хареса. За това искам да се допитам до вас , какви каши харесват вашите бебчета?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Моята дъщеря умираше за Миласан Страчиатела .Тази й беше фаворит ,но е за след годинката.Много харесваше на Хумана една с овес и праскови .Като цяло изобщо не беше капризна.Обичаше много кашите с ориз и ванилия на Лактана,Бейбилов.Ядеше тези ,които са в бурканчета -особено на Хип ( грис бурбон ванилия;ябълка и круша и т.н ) .Мисля ,че един или два пъти ми е отказвала каши на Слънчо  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз основно купувах и предлагах на Милупа кашите. На Нестле винаги стават на ужасни буци и са лепкави и трудно се разбиват. На Миласан не му харесаха, нито на Данон. Хумана ядеше, да, банановата за 4м особено. Тази за 6 - не  Rolling Eyes Слънчо също хапваше, но аз ги предлагах доста след годинката.

# 3
  • Мнения: 15 379
Купувах основно Милупа. Хумана, Тьопфер също.
Миласан, Алете, Хипп - по-рядко.

Пробваш. Каквито и мнения да получиш, те няма да повлияят на вкуса на детето ти.
Чела съм доста позитивни отзиви за кашите на ДМ. 2 вида бях купила, бяха ужасни според мен. И той не ги хареса.
Но пък не пречи да опиташ. Органични, с АМ.

# 4
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 093
"Слънчо" млечна оризова.Много я харесва. Peace
Взехме на Тьопфер безмлечна оризова с банан,но изобщо не пожела да я вкуси.Не знам защо са писали банан след като дори няма такъв мирис. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 679
Тук ще получиш много и различни мнения за предпочитанията на други деца, не виждам как  ще ти помогне това.

Давай различни каши и разбери сама предпочитанията на детето си.

Аз купувам Тьопфер, Хумана, Бейбилов, ХИПП, Милупа.

Детето ми харесваше почти всички от изброените,  но вече му омръзнаха и ги хапва много рядко с неголям апетит.

# 6
  • София
  • Мнения: 357
И моят син имаше предпочитания само към банановата каша на Хумана, на другите се мръщеше. Както са те посъветвали, пробвай различни видове, пък детето само ще си покаже какво яде и какво не.

# 7
  • София
  • Мнения: 92
Разбира се ще пробвам с различни каши докато разбера какви й харесват , просто исках да се ориентирам кои се харесват , за да пробвам първо с тях.

# 8
  • Мнения: 284
Слънчо - всички видове, но най-много банановата и прасковената Peace

# 9
  • Мнения: 11 845
Nestle - оризовата,  после Слънчо

# 10
  • Мнения: 249
Всички видове на  Слънчо

# 11
  • София
  • Мнения: 92
Благодаря ви за отговорите. Голямата ми дъщеря също много харесваше кашите на Слънчо , но повечето са със сухо пълномаслено мляко , така че за сега ще изчакам с тях.

# 12
  • София
  • Мнения: 650
Аз давам само зърнени каши на Топфер (Лактана) и Хип. Не понасям млечно/плодови каши (заради съдържанието им) и съответно не купувам, и детето не яде  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 15 379
Жени, какво им е съдържанието на млечно-плодовите каши?

# 14
  • София
  • Мнения: 650
Не че им има нещо, просто не ми харесва идеята да тъпча детето си с плодове на прах, фруктоза, малтодекстрин и т.н. Предпочитам да дам овесена каша, в която има само пълнозърнест овес...Може да не са вредни тези съставки, но не виждам смисъл да ги давам под формата на прах - предпочитам истински плодове  Peace

# 15
  • Мнения: 15 379
Аха. В такъв случай си приготвяла овесът сама предполагам.
Защото същите съставки се съдържат и в обикновената овесена каша, инстантна, на прах.

# 16
  • София
  • Мнения: 650
Напротив!
БЕЗМЛЕЧНА БИО КАША LACTANA® С ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ОВЕС
Състав: пълнозърнесто овесено брашно*, витамин B1

Има само овес, без други излишни за мен съставки...

# 17
  • Мнения: 2 908
Харесва всички каши-Милупа, Нестле, Хумана, Хип, Бебевита, сега сме на Слънчо, яде всяка от тях, купих  на Ганчев-и тях яде и примлясва от кеф.

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 19:42 от мишка върху книжка

# 18
  • Мнения: 15 379
Е да, безмлечната каша не може да съдържа нищо друго освен смяно семе. То е ясно.
Да не спорим предлагам.

# 19
  • София
  • Мнения: 650
Не спорим  Wink
Ти питаш, аз отговарям  Peace

# 20
  • Мнения: 1 001
От сухите каши ядеше на Милупа и Хумана. Понякога благоволяваше да хапне и Лактана. Беше фен на кашите в бурканче най-вече. Сухите на Хип не му харесваха, Нестле също - ставаха на буци и лепкави... то и на мен не ми харесваха.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 216
Моето дете харесва най-много Милупа. Хапва с удоволствие и Лактана, и ДМ каши

# 22
  • София
  • Мнения: 1 456
 Hipp, в бурканчета и в кутии, всичко на тази фирма беше на почит у нас. Мъжът ми също им беше фен, особено на ''За лека нощ"  Laughing

# 23
  • Мнения: 372
Не че им има нещо, просто не ми харесва идеята да тъпча детето си с плодове на прах, фруктоза, малтодекстрин и т.н. Предпочитам да дам овесена каша, в която има само пълнозърнест овес...Може да не са вредни тези съставки, но не виждам смисъл да ги давам под формата на прах - предпочитам истински плодове  Peace

 Peace

Аз също! Купувам само зърнени каши и към тях добавям пасиран, нарязан или изцеден плод. Така се получава голямо разнообразие от каши, в зависимост от плодовете които се добавят. А детето не се тъпче излишно със захар, която има в повечето инстант каши.

Ако имам време направо правя кашата от брашно (овесено, елда, просо ... каквото имам подръка)

# 24
  • Мнения: 1 402
Най-много обича сухите каши на Милупа и на Хумана, към тях му добавям някакъв пресен плод, а от бурканчета харесва на бейбилав и Хип, пробвахме и Овко, но не му хареса.

# 25
  • Мнения: 2 231
Милупа и Хумана. От бурканчетата Бейбивита (имат страхотни зърнено-плодови каши), Ганчев, Хип. За бебката тепърва ще установявам  Wink

# 26
  • Мнения: 2 216
Ако имам време направо правя кашата от брашно (овесено, елда, просо ... каквото имам подръка)
Може ли рецепта как се прави каша от брашно? Може и на лични, не тук Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 15 228
Напиши в гугъл "брашнена каша" и ще ти извади.
Примерно: http://sgotvi.com/view_recipe.php?id=354&page=%C1%F0%E0%F8%E … 7%E0_%E4%E5%F6%E0

# 28
  • Мнения: 3 114
Моето юначе харесва много кашите на Милупа, Лактана, Хумана и Хип.

# 29
  • Мнения: 914
Най-много харесва кашите на Милупа и Хипп.Вземала съм и на Нестле и Хумана,но някои от тях не се разтварят така добре.

# 30
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
И ние смятаме да се нахвърлим на кашите.

# 31
  • Мнения: 1 001
И ние смятаме да се нахвърлим на кашите.

Надявам се да поизчакате още малко.  Wink

# 32
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Като навършим 4м. естественно,то не остана.

# 33
  • Мнения: 15 379
Като навършим 4м. естественно,то не остана.

И пак е страшно рано. Дори и за оризова каша.
Навършени 6 месеца е ок.

# 34
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
На кашите,които съм взела 2 вида ги дават за след 4м.

# 35
  • Мнения: 15 379
На кашите,които съм взела 2 вида ги дават за след 4м.

Да, на опаковката пише така.
Но това не означава, че са подходящи за бебета под 6, 8, 10 месеца дори.

# 36
  • Мнения: 1 001
На кашите,които съм взела 2 вида ги дават за след 4м.

Месеците, които пишат по опаковките на бебешките храни се отнасят по-скоро за консистенцията, отколкото до съдържанието. Така, че не чети само това, а обръщай внимание на съдържанието.

Аз захраних на 4 навършени месеца с оризова каша, но това беше, защото синът ми отказа да пие АМ и с педиатъра му решихме, че захранването ще е "по-малкото зло" в сравнение с това да стои гладен. Иначе аз бях решила да захраня най-рано на 5 навършени месеца отново с оризова каша, но едно го мислех друго стана. Мисълта ми е че Sourcherry е права - не избързвай точно пък в началото на четвъртият месец - и според мен му е рано на бебето.  Peace

# 37
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Ще си помисля.

# 38
  • Мнения: 58
Здравейте! Ние започнахме 6-тия месец, а и бебчето дава всички признаци, че е готово за захранване. Днес пробвах с пюре от картоф - хапна си доста охотно. Сега обаче реших да започна захранването не с зеленчуково пюре, а с оризова каша. За мен е много важно да няма излишни добавки в храната, като сол, захар и др. подобни. Ще следя темата. За сега се ориентирах към Лактана - такова мляко пие и сме доволни. Ако имате други предложения или препоръки, ще се радвам да ги споделите.

# 39
  • София
  • Мнения: 92
Здравейте! Ние започнахме 6-тия месец, а и бебчето дава всички признаци, че е готово за захранване. Днес пробвах с пюре от картоф - хапна си доста охотно. Сега обаче реших да започна захранването не с зеленчуково пюре, а с оризова каша. За мен е много важно да няма излишни добавки в храната, като сол, захар и др. подобни. Ще следя темата. За сега се ориентирах към Лактана - такова мляко пие и сме доволни. Ако имате други предложения или препоръки, ще се радвам да ги споделите.

Аз като захранвах с каши започнах също с Лактана оризовата- хубава е. После ХИП -елда и с просо. След това на Хумана Банановата. Но моята хареса само на Хумана , от другите ядеше едва по една две лъжички , тези дни взех на Хумана праскова и овес , но и нея не я хареса. Пюрета яде без проблем , но на кашите е голям каприз.

# 40
  • Мнения: 1 001
Аз започнах с млечна оризова каша на Милупа.  Peace
Не че много я хареса, но като за захранване биваше.
После обаче стана тотален фен на ябълка и морков на Милупа, но тя май беше за над 6 месеца.  Peace

# 41
  • Мнения: 30
Първата каша дадох на 7м беше Безмлечна зърнена каша от ябълки след 4 месец,дали защото беше първата,но най-много му хареса тя,обича също елда с някакъв плод,аз я правя от брашно и добавям плод,просо на Бейбилав също му харесва  Peace.

# 42
  • Мнения: 58
Може ли да ми препоръчате безмлечна оризова каша обогатена с желязо?
Лактана има ли такава?

# 43
  • Мнения: 3 114
Има, да  Peace!

# 44
  • Мнения: 164
Кашите на Слънчо и Бейбилов! Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 92
Момичета според вас подходящо ли е да давам от кашите на Слънчо , притесняваме млякото  , което съдържат?

# 46
  • Мнения: 1 897
Винаги съм правила сама кашите,от кафяв ориз,царевично брашно,брашно от елда,овесено брашно,единствената каша,която давам сега е на Хип елда,веднъж беше свършила в магазина и взех на Слънчо-елда.По-гнусно нещо няма,не стига,че не се разбива,имаше ужасен вкус,а и елда имаше едва 10% и естествено отиде в коша.

# 47
  • Мнения: 15 379
Момичета според вас подходящо ли е да давам от кашите на Слънчо , притесняваме млякото  , което съдържат?

За тази възраст не е подходящо. Слънчо съдържат обикновено мляко. Изчакай още поне 2-3 месеца и тогава.

Още ли съдържат захар? Бяха ужасяващо сладки.

# 48
  • Мнения: 1 897
Те май само това съдържат,захар и обикновенно сухо мляко.
Аз лично ги намирам за изключително не полезни,нищо,че са обогатени с витамини и микроелементи,аз не бих дала до годинка каша Слънчо.

# 49
  • София
  • Мнения: 92
Взех от сухарите на ХИП , пише че са за след 6 месеца , но съдържат сухо мляко-дали е адаптирано или обикновенно?

# 50
  • Мнения: 679
Взех от сухарите на ХИП , пише че са за след 6 месеца , но съдържат сухо мляко-дали е адаптирано или обикновенно?

Ако е адаптирано е споменато в съдържанието. Ако е отбелязано само "сухо мляко" най-вероятно не е адаптирано.

# 51
  • Мнения: 3 114
Ако е адаптирано, обикновено е упоменато именно така или преходно мляко.

# 52
  • Мнения: 15 379
Сухарите на Хипп съдържат обикновено мляко. Вероятно въпросното мляко присъства в символично количество.
Няма проблем да се дават.

# 53
  • София
  • Мнения: 92
Сухарите на Хипп съдържат обикновено мляко. Вероятно въпросното мляко присъства в символично количество.
Няма проблем да се дават.


 и аз точно това си мислех , благодаря ти за отговора , както винаги си много полезна  Wink

# 54
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 766
Милупа, Бейбилав, по-рядко Хипп. Купувала съм само безмлечни зърнени каши.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 129
всички на хумана и  фризо обичаше, никакви други. Доста по-късно дадох и слънчо(към 2 годинки) от тогава друга не пожела да хапне(до три не приемаше друга сутрешна закуска освен каша)
слънчо не бих дала на дете под годинка...както се вижда всъщност и до по-късно.

# 56
  • Мнения: 15 379
Аз пък Фризо каша не бих дала изобщо на човек.
Не зная дали още се предлагат на пазара, но до една съдържаха хидрогенирани мазнини.

# 57
  • София
  • Мнения: 139
Дъщеря ми не иска никакви каши. Пробвам я от 6 -месечна с всякакви марки, вкусове, в буркан, в пакет...Просто каша не иска.

 Thinking

# 58
  • София
  • Мнения: 92
Дъщеря ми не иска никакви каши. Пробвам я от 6 -месечна с всякакви марки, вкусове, в буркан, в пакет...Просто каша не иска.

 Thinking
И моята яде пюрета без проблем ,но на кашите е голям каприз хапва едва по 2-3 лъжички, пробвах Лактана,Хип,Нестле,Милупа,Хумана-не ще и това е. Свекърва ми ми изпрати от Гърция каши NOY-NOY с тях вече случихме , много ги харесва хапва си по една паничка.

Общи условия

Активация на акаунт