Ослушва се априлският татко, дали му рита бебето сладко

  • 28 716
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Ако сме пропуснали някоя мамичка или нечии гащи - пишете на Априлки

# 31
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен,стахотна темичка.Да се запиша в обсъждането на темата за "маминките"според мен ако някой се чувства млад и не иска да му викат бабо а маминка чисто и просто да си роди дете.Това да се чувстваш млад  няма нищо лошо, но да искаш да ти викат маминка е малко прекалено за мен.

# 32
  • Мнения: 63
Здравейте, а пък при мен беше обратното. Когато родих дъщеря си, майка ми беше на 37 г. и сама предложи "никаква маминка" аз съм БАБА, независимо от възрастта. В него момент свекито беше на 46 г. и повтаряше, че няма да има маминка, а БАБА и това се отнасяше предимно за майка ми. Представяте ли си, ако едната беше маминка, а другата баба? Naughty

# 33
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет, да се запиша и аз в новата тема ...  Simple Smile

При мен с едно-две изключения всичко е наред, имах две стресови нощи с по-силни болки,но отшумяха...не отидох на док, бях сама с детето, а и посред нощ да го будя и водя с мен по спешни кабинети не ми се искаше ..

Но -шпа никога не ми е действал, пих за всеки случай,но без полза.

На 16ти съм на ЖК и мисля направо да си помоля док за магнезий, защото и пътуване ми предстои с доста тръскане и лашкане, поне да не съм на тръни ....

За количките се чудех-дали да коментирам или оставя за по-късно, но ...докато още е актуална темата да ви споделя при мен как беше ...

Първото ми бебе е октомврийче, не знам дали бих си купила кош за новородено,ако не беше в комплекта на количката...работата беше такава,че много исках точно тази количка и за да я имам трябваше и коша да взема.
Говоря за Maxi Cosi City Taxi с кош Dreamy

Ей така изглежда , само че не беше черна http://www.amazon.de/gp/product/B00368B3XG/ref=s9_simh_gw_p75_d1 … mp;pf_rd_i=301128

Едно кратко ревю за нея -удобна и маневрена, с дълбок сенник и широко "легло"на лятната част, достатъчно дълго,дори за по-високи деца.Крачетата на моете дете никога не висяха на долу Коша ползвах от октомври до януари, после преместих бебето в лятната част...

Поне по 10км на ден с нея, през подлези и тротоари, до гладкия асфалт на морската градина-без никакви проблеми за 2годишно ползване, а козметично и давам 8 от 10точки

Недостатък е малкия багажник, макар че никога не съм била привърженик на отрупани като пазарски колички детски колички ...ама все пак, налага се да се пазарува и тогава идва малко малък

Друго,което мои познати майки не харесаха в нея е липсата на борд, на мен това не ми причеше, защото и това също не ми се нрави-превесено през борда дете, или такова,което го е захапало да си чеши венците...но въпрос на личен вкус и избор

Лятната част, цялата е към 8-9кг, а когато е монтиран зимния кош става към 12кг ...
Когато я купувах беше около 700лв, сега е доста по-малко.Отделно си купих столчето за кола, което почти не съм ползвала на количката, защото няма сила,която да ме убеди,че му е удобно на бебето да е в него, пък било то и за час-два

Голямо хвалене я похвалих  Laughing, но този път ще я ползвам само до 2-3 месец не бебето, заради коша за новородено, после съм си избрала лятна и доста по-лека количка, така че...колкото и да е безупречна, винаги може да и се намерят кусури   bowuu

На всички с проблеми , настинки , контракции и прочее-да се оправяте бързо  Simple Smile
И моето бебе се раздвижи, в сравнение с първото е доста по-спокойно, на моменти чак ме хваща страх, защо не е така активно, но после бързо влиза в ритъм и наваксва

Извинете за дългия пост...
О, и още нещо, май вече се събрахме около 4-5 момичета от Варна, може да помислим за една среща  Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 07:40 от Г-ца Димитрова

# 34
  • Мнения: 44
Добро утро!
В петък от колко и къде е срещата за софийските мами? не разбрах тези неща, прощавайте
Още не съм решила дали да дойда, че съм малко срамежлива Blush

И да питам- някоя мама тия дни мъчи ли я главоболие? Вчера вечерта имах желание да си махна главата направо... казват имало магнитни бури... Thinking
Пожелавам ви прекрасен ден на топло и уютно, въпреки че навън (в София) е мъглица.   bouquet

# 35
  • Мнения: 63
Привет, да се запиша и аз в новата тема ...  Simple Smile

При мен с едно-две изключения всичко е наред, имах две стресови нощи с по-силни болки,но отшумяха...не отидох на док, бях сама с детето, а и посред нощ да го будя и водя с мен по спешни кабинети не ми се искаше ..

Но -шпа никога не ми е действал, пих за всеки случай,но без полза.

На 16ти съм на ЖК и мисля направо да си помоля док за магнезий, защото и пътуване ми предстои с доста тръскане и лашкане, поне да не съм на тръни ....

За количките се чудех-дали да коментирам или оставя за по-късно, но ...докато още е актуална темата да ви споделя при мен как беше ...

Първото ми бебе е октомврийче, не знам дали бих си купила кош за новородено,ако не беше в комплекта на количката...работата беше такава,че много исках точно тази количка и за да я имам трябваше и коша да взема.
Говоря за Maxi Cosi City Taxi с кош Dreamy

Ей така изглежда , само че не беше черна http://www.amazon.de/gp/product/B00368B3XG/ref=s9_simh_gw_p75_d1 … mp;pf_rd_i=301128

Едно кратко ревю за нея -удобна и маневрена, с дълбок сенник и широко "легло"на лятната част, достатъчно дълго,дори за по-високи деца.Крачетата на моете дете никога не висяха на долу Коша ползвах от октомври до януари, после преместих бебето в лятната част...

Поне по 10км на ден с нея, през подлези и тротоари, до гладкия асфалт на морската градина-без никакви проблеми за 2годишно ползване, а козметично и давам 8 от 10точки

Недостатък е малкия багажник, макар че никога не съм била привърженик на отрупани като пазарски колички детски колички ...ама все пак, налага се да се пазарува и тогава идва малко малък

Друго,което мои познати майки не харесаха в нея е липсата на борд, на мен това не ми причеше, защото и това също не ми се нрави-превесено през борда дете, или такова,което го е захапало да си чеши венците...но въпрос на личен вкус и избор

Лятната част, цялата е към 8-9кг, а когато е монтиран зимния кош става към 12кг ...
Когато я купувах беше около 700лв, сега е доста по-малко.Отделно си купих столчето за кола, което почти не съм ползвала на количката, защото няма сила,която да ме убеди,че му е удобно на бебето да е в него, пък било то и за час-два

Голямо хвалене я похвалих  Laughing, но този път ще я ползвам само до 2-3 месец не бебето, заради коша за новородено, после съм си избрала лятна и доста по-лека количка, така че...колкото и да е безупречна, винаги може да и се намерят кусури   bowuu

На всички с проблеми , настинки , контракции и прочее-да се оправяте бързо  Simple Smile
И моето бебе се раздвижи, в сравнение с първото е доста по-спокойно, на моменти чак ме хваща страх, защо не е така активно, но после бързо влиза в ритъм и наваксва

Извинете за дългия пост...
О, и още нещо, май вече се събрахме около 4-5 момичета от Варна, може да помислим за една среща  Simple Smile

Здравей, наистина трябва да се разберем и да се срещнам въпреки, че по принцип на мен ми е по-удобно през почивните дни, защото от понеделник до петък съм на работа. Все пак няма да изоставаме от Пловдивските и Софийските майки. Само кажете кога и къде.  Hug

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 50
Добро ви утро.
Ето това: http://family-bg.com/prX_2889.htm (Maxi Cosi Mura 3) беше моята количка, която ползвах с Августин. Гумите даже имат вътрешна гума. Адски стабилна количка е и аз много съм доволна, но наистина й е малък багажника. Но ако се спрете на такава, вземете с 4 гуми. Аз просто на външен вид си я харесах триколка, но си мисля, че май е по-добре да е с 4 гуми...

# 37
  • Мнения: 16
Добро утро! Каква мъгла, колко подтискащо време. Мамчета обсъждаме количките, а не обсъждаме коя къде ще ражда. Аз всеки ден си променям мнението и мъжът ми всеки ден ме пита днес кво реши, къде ще е? Grinning Grinning

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 340
Здравейте мами Simple Smile Относно магнезия да споделя, че ако имате проблеми с бъбреците не е препоръчително да се пие дълго. Аз имах болки постоянни ниско долу и ми го изписаха, но след първата седмица започна да ме боли единия бъбрек и го спрях. Само да вметна, че при мен бъбреците сдадоха багажа в 3ти месец.
За количките, не съм ползвала до сега и продължавам да умувам м/у 3. Вече ви писах, не искам да досаждам...Дано скоро стигна до крайно решение Simple Smile
Гери все повече се чудя за това раждане. Д-рката по ЖК. изражда в 2ра градска, този където съм на частно само секцио в Тина Киркова. Сега се води спор аз дали трябва нормално или секцио заради бъбреците. На 15ти съм и на очен да видим там да не изкочи решението на дилемата. Та ако е секцио е ясно - Тина Киркова. Много се надявам да не е и тогава дилемата ми е тотална. Не искам 2ра Градска...Мисля м/у Тина Киркова и Майчин Дом...Но при кой  newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 974
Добро утро или по скоро добър ден и от мен.
Наистина е ужасно днес навън Sad Аз почти оздравях, вече не кашлям, само носа ми си е запушен, но не е болка за умиране Simple Smile
Относно количките-аз май се спях на два модела на Chicco.
А за раждането- ако е нормално, може би ще избера Окръжна болница. Ако е секцио-със сигурност Токуда.
В тази връзка bib4o81, ако е удобно, би ли споделила какъв е проблема , който имаш с бъбреците и който може да наложи секцио. Питам, защото и аз от няколко години имам такива проблеми  и предполагах само, че може да се получи нещо такова.

# 40
  • Мнения: 44
geryito, това с бoлниците е страшна мъка за мен. Ужасена съм от условията и отношението, направо не знам. Вчера за пореден път с мъжа ми си говорихме на тази тема. Аз искам нормално да родя, но имам чупен таз и не знам какво ще кажат. Моята лекарка по жк не изражда за съжаление и ще умувам по-натам. Надявам се мами с опит да споделят нещо повече на тази тема(особено за нормалното, оставят ли ги, скачат ли им, викат ли... направо настръхвам). Зная че Hadji ще ражда при Богословова, моята сестра също роди при нея и е много доволна. Аз определно още не зная Sad

# 41
  • Мнения: 0
Здравейте маменца! Честита ни нова темичка! Бързам да си поискам едни сини гащи  Grinning

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 340
Брук Дейвис разбира се, че е споделя. Само да не досадя. Принципно от години имам проблеми два пилонефрита единия 3тия месец направих, цистити и песъчинки. Имах инфекция с иширихия коли, която за съжаление лекувахме с 2 антибиотика. Втория в двойна доза в трети месец. Според лекарите по-голяма част от бременните се сблъскват с проблеми в отделителната система, когато плода нарасне и притиска пикочен мехур и бъбреци. Предполага се, че ще направя тежка криза, като стане голямо бебето и има вероятност да се намали дейността на единия бъбрек. Но това са само догадки към момента.
Та според единия лекар за да не увредим бъбреците е желателно секцио. Според другия катетъра, който се слага при секцио може и е предпоставка за инфекция.
Та това е в общи линии.

# 43
  • Мнения: 1 890
Добро утро!

Аз много се колебаех дали да не родя нормално, а не секцио, сега вече взех категорично решение - секцио. Защо? Ами по причина, че вчера моя позната, с която левахме няколко дни в патология (тя заради високо кръвно) роди.
На 7.08 в 19.00-19.30 и изтекоха водите и я смъкнаха в родилното. Снощи говорихме.
Като я смъкват няма разкритие, една от докторките й казва да ляга да спи. В 6.00ч на 8.11 я събуждат. Разкритие 4см. Включват системи. В 10ч разкритието е 10см. Почват болките. Към 12ч почва равдане, бебето не излиза, единия лекар иска да правят секцио, другите отказват, натискат й корема и така доста време.
Резултата: бебето излиза цялото синьо и е на обдишване. Майката - с разкъсвания на матката, шийката, изобщо трагично състояние. Отнет й е шанса за следваща бременност по нормален път.
Посъветвахме я да се консултира мъжа й с адвокат и да повдигнат дело за некадърност - неадекватно взето решение, довело до станалото, докато все още не е потулено всичко. Тя се моли само да няма условнения и да може да си гледа момиченцето, което се надява да няма поражения заради задушаването.

# 44
  • Мнения: 71
Denitsa_Georgieva  stork-boy Честити сини гащи!

Момичета, аз пък от Магнерича получавам сърцебиене, при вас има ли? Не го пия на гладно, но 10-15 минутки ми се разтупква сърцето

anichka.bs не дей с тези истории да плашиш бременните. Аз също имах големи проблеми при раждането на моето момче с няколко месечни усложнения след това, при това при лекар на който съм си платила да ми следи бременността и да изроди бебето....и въпреки че ме е ужасно страх - за секцио не мисля, нито пък за избор на екип.
Такива страшни истории за раждания не препоръчвам в темата, само стресират жените Hug

Общи условия

Активация на акаунт