Сериозен проблем със седмокласник!

  • 4 240
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 409
Ако наистина има подобен проблем с учител, който засяга повече деца, т.е изключва се субективизмът, и директорът не вземе адекватно и задоволяващо заинтересованите страни решение, би било уместно да се информира районният инспекторат по образованието.
Напълно подкрепям Peace

Явно от разговорите няма резултат и думите увисват във въздуха. Писмен сигнал(жалба) от родителите до Столичния инспекторат и МОМН, ще принуди директора да вземе мерки.

В 20то училище , където дъщеря ми учи до 7ми клас имахме същия проблем с учител по немски език.
Родителите опитвахме всякакви мерки и с добро и с лошо, но в крайна сметка жалба да инспектората реши въпроса. Е, не смениха въпросния дразнител, но пък коренно промени поведението си.
Което си беше приемлив резултат!

Моят съвет е, да се организирате по-бързо и да реагирате съвместно, за да се вземат своевременно адекватни мерки, за да не се провали обучението на децата по този важен (особено в 7ми клас)предмет!

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Тя и да пусне жалбата, докато се разберат кой крив кой прав, учебната година ще сдърши и детето ще напусне училището! На тях им е важно точно сега и възможно най-бързо да решат въпроса.

# 17
  • София
  • Мнения: 409
В нашия случай, получихме резултат в рамките на месец, че и без това положението беше нетърпимо.
Учудващо, но от инспектората реагираха бързо. А и директорката се стресна, тъй като тази ситуация индиректно бие и по нейния авторитет!

Така че, действайте бързо и успех!!!

# 18
  • Мнения: 411
В моя случай проблемът засягаше 3 момчета от класа.
А зам дир.на училището беше съпругът на съответната госпожа.Той пък преподаваше по БЕЛ ЗИП и писал на моя 5.Отидох при него и го питам "как така вие сте писал две петици ,а тя четири тройки и три четворки".Никакъв смислен отговор.
Раговарях с предишната му учителка по БЕЛ ЗИП и тя вика "за пет си е детето",учителя от школата потвърди същото.Даже и да бях писала жалба до инспектората-нищо нямаше да направят.Да го местя в средата на седми клас -беше съмнитиелно доколко добре ще му се отрази.Така ,че си останахме в същия клас и накрая той й доказа ,че си беше за пет.
Щом като сина на авторката може да се премести в съседен клас,съветвам бързо да действа ,защото  обратното ще им коства много нерви.

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Имахме подобен проблем в 4 клас с една г-жа,но проблема беше с доста деца от класа.Събрахме се родителите и подадохме жалба до директора ,в която описахме подробно целия случай и споменахме ,че ако не получим съдействие, ще сигнализираме в инспектората.Молбата беше заведена с вх.№,както си му е реда и срока на отговор беше 2 седмици.Още преди да изтече седмицата преподавателката беше сменена. Peace

# 20
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ами помоли класната да свика родителска среща само на вашия клас, след което обсъдете заедно с нея въпроса за колективна жалба срещу въпросната госпожа. Абсолютно неадекватно е поведението й. Извикайте и директора на училището на въпросната среща. Не бива да се оставя неразрешен такъв проблем, защото при всички положения БЕЛ е основен предмет на изпит след 7ми клас.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Нали класната е реагирала с кършене на ръце и думи "не знам" на въпроса на авторката какво може да се направи!

# 22
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Нали класната е реагирала с кършене на ръце и думи "не знам" на въпроса на авторката какво може да се направи!
За това казах да се свика родителска среща и всички родители да решат заедно. Едно е да пуснеш анонимна жалбичка в инспектората и съвсем друго е жалбата да е колективна, а проблема обсъден и с директора.

# 23
  • София
  • Мнения: 409
Едно е да пуснеш анонимна жалбичка в инспектората и съвсем друго е жалбата да е колективна, а проблема обсъден и с директора.

Такова нещо, като "анонимна жалбичка" НЕ съществува. Такива писмени сигнали обикновено се подписват от всички заинтересовани родители, т.е. е колективна.
На анонимни сигнали не се дава ход!

# 24
  • Мнения: 7
Здравей те ,аз също имам седмокласник и знам колко са важни за Вас оценките тази година.Но и аз смятам че има достатъчно инстанций към който бихте могли да се обърните ,  а не да се стресира детето с преместване ,като се има предвид колко са чувствителни точно сега .Нека детето снима с телефона си въпросната госпожа и го изпратете в медиите ,то  май в нашета държава само така се постряскват всички .

# 25
  • Мнения: 151
Такова нещо, като "анонимна жалбичка" НЕ съществува.

Напротив, точно анонимно обаждане до един от двамата старши инспектори, отговарящи за обучението по БЕЛ в РИО ще свърши добра работа. Разказвате цялата история, за име /нито на родителя, нито на ученика/ никой няма да ви пита, за да не бъде застрашено детето. Стига потърпевши да са повече деца и да не бъде  разпознат обадилият се родител. За по-голяма сигурност обаждането може да е от телефон, който със сигурност не е вписан някъде в училищните бумаги /или при класната, или из декларациите, които родителите подават в у-ще/. Със сигурност можете да очаквате реакция до няколко дни.

# 26
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Едно е да пуснеш анонимна жалбичка в инспектората и съвсем друго е жалбата да е колективна, а проблема обсъден и с директора.

Такова нещо, като "анонимна жалбичка" НЕ съществува. Такива писмени сигнали обикновено се подписват от всички заинтересовани родители, т.е. е колективна.
На анонимни сигнали не се дава ход!
newsm78 Ти ли не четеш, аз ли не се изразявам правилно...
Изрично съм написала, че е по-добре жалбата да е колективна, за да се задейства инспектората.
И все пак, само за твое сведение, анонимна жалба ИМА Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 409
 Струва ми се , че малко се отклоняваме от рамките на добрия тон. Не разбирам, защо изразено мнение се възприема като заяждане и провокира такова?!

Оставам с впечатление, че из форума битуват  персони които имат личностни  проблеми  в общуването, поради което в сянката на форумската анонимност на воля се упражняват в дребно или по-едро заяждане.

Разбира се, че анонимни жалби съществуват, но на тях не се дава ход, както  и не водят до никакви правни последици!

П.П. анонимен сигнал = донос! Едва ли някой би се гордял с подобна постъпка!

И тъй като предполагам, че всички, които се включихме в темата, сме водени единствено от желанието да помогнем на авторката да се справи с проблема, давайки й примери от личен опит или просто подкрепа, не виждам смисъл да продължаваме да спамим дребнаво. Peace

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 16:09 от Есенна соната

# 28
  • Мнения: 47
Виждам, че тук има хора, които знаят много по-добре процедурите за жалване от учител, така че няма да се изказвам по тази точка, но успоредно с другите процедури, които решите да предприемете, аз подкрепям мнението на една от съфорумничките да се сдобиете и с видео материал. Знам, че на някои им звучи детинско, но съм бил свидетел как няма по-мощно средство от едно видео в разрешаването на пробеми от такова естество. Всичко се нарежда за часове!
Иначе учителката ще подочуе нещо, ще коригира най-видната част от лошото си поведение, но това не й пречи изобщо да си го върне на сина ви особено по предмет където оценките винаги допускат и субективен елемент.
Имайте си едно видео, за да можете във всеки един момент да докажете на какво се дължи едно тенденциозно отношение от нейна страна.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Ха, учителката да му нацвъка тройките на детето, пък те после да доказват кой крив, кой прав, ако ще да си устроят биг брадър! Като при кандидат-студентските изпити е - можеш да си видиш работата, но дори да има очевадно подценяване и несъответствие с оценката, ти казват едно сори и те пускат да пасеш.

Общи условия

Активация на акаунт