Отворена кухня - хигиена

  • 5 120
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Според мен много зависи къде точно живееш - в България, в нова строителство, със сменен водопровод ли сте и т.н. Също и от качеството на канализационната мрежа. Това за мелачката.
Относно боклука - ако си е в кофа, с капак и в шкаф - няма проблем с миризми. Все пак всеки си изхвърля коша мин. веднъж на ден.
След като мирише като готвите - сменете си абсорбатора. Най-голяма значение има това - аз пържа риба дори и стоящият в кухнята не усеща. Възможно е и аспиратора да е хубав, но да е неправилно свързан в системата за вентилация.

# 31
  • Мнения: 0
При нас абсорбаторът е от най-мощните и е свързан правилно, но винаги си мирише при пържене.Намерили сме му цаката като запалим една ароматна свещ.Отмирисва се бързо, а и е приятно.Иначе имаме две кофи за боклук в шкафа под мивката.Едната е за пласмаса и хартия, а другата за всичко останало.Използваме две кофи, защото след пазар като отворим всички опаковки и една кофа не стига, а е добре за природата май?Отделно намерихме едни червени пликове за боклук, които се разграждат по-бързо (за 1-2 години).

# 32
  • Мнения: 5 160
... а е добре за природата май?Отделно намерихме едни червени пликове за боклук, които се разграждат по-бързо (за 1-2 години).

Добре е, само дето ги събират накуп, а и това е по-скъпо и замърсяващо:)

Кажи откъде ги вземате тези червени пликове pls.

# 33
  • Мнения: 472
Кофата стои в бокса- не мирише. Изхвърляме я всяка сутрин.

# 34
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Кофата стои в бокса- не мирише. Изхвърляме я всяка сутрин.
У нас също е така.  Peace
Ако сме готвили риба примерно, се омотава в 2-3 пликчета боклука и се изхвърля на момента, останалия боклук - всяка сутрин на тръгване за работа.  Peace

# 35
  • Мнения: 0
... а е добре за природата май?Отделно намерихме едни червени пликове за боклук, които се разграждат по-бързо (за 1-2 години).

Добре е, само дето ги събират накуп, а и това е по-скъпо и замърсяващо:)

Кажи откъде ги вземате тези червени пликове pls.

Взехме ги от Темпо.Но мисля, че ги има и другаде.Прочетете етикета!

# 36
  • Мнения: 309
Кофата с боклука в шкафа под мивката. Сега, когато имам мелачка (както казва една моя приятелка- мивката ми мели) остава малко и не миризливо за изхвърляне. Хартията отделно за вторични суровини.  Преди остатъците от манджи (без кокали и други можещи да запушат тръбите) изхвърлях в тоалетната, ама си беше играчка.

Общи условия

Активация на акаунт