Интериорен стил по аматьорски 2

  • 57 252
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Аранжирането е част от темата, според мен.  Аз се готвя за нов набег в ИКЕА за рамки, имам още много картини и снимки, направо ме разоряват. Но ги обичам.  Grinning

Три ъгълчета със снимки и рисунка в детската, за тук ми трябват още рамки също, за да завърша композициите:





# 16
  • Варна
  • Мнения: 123
някой да знае от къде да си намеря изгодно кутии 40х40х60см?
трябват ми 4. тази ми хареса, но не е размера, който ми трябва...



Джъмбо

# 17
  • Мнения: 3 034
В Джъмбо какви изгодни кутии с хубав десен има? Защото аз съм там всяка седмица и много идеи съм откраднала, но откъм кутии нито цените им са добри, нито разнообразието.  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 3 453
В продължението и в тон с последните ориент постове - има и такъв ламинат:
http://www.kanor.bg/catalog/laminiran-parket/laminiran-parket-kanor-orient.html

  Аууу, че шарено ми идва Laughing този ориент за под...

# 19
  • Мнения: 3 034
Аз веднага сложих една тъмна към черна мебел и едни бели памучни, леки завеси, и се пренесох в пустинята.  Grinning

# 20
  • Мнения: 11 747
Ние имаме много неща по стените - картини, пана, лампи, чинийки и други керамични сувенири, рафтчета с книги, но снимки нямаме. Не само по стените и по маси и бюфети нямаме наредени наши снимки. Сякаш, не мога да реша, да си слагаме ли или не. По някакъв начин не ми се струва добра идея. Друг път ми се иска  Thinking Стените в коридора са ми празни, там може да се накачулим. Не съм решила още.

# 21
  • Мнения: 3 453
  Една позната си е направила целия коридор в техни снимки, от сватбата, от разни събития..интересно е, но на мен ми стои малко кичозно..или у тях е претрупано.

# 22
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
 newsm56 Пристъпвам лееекинко! Просто не мога да повярвам, че сзм пропуснала това местенце за отмора и размечтаване  Thinking

Поизчетох старата тема и се присламчвам да ви чета и гледам най-вече.

Barbabeau, това мароканско измазване изглежда наистина прекрасно. А и някак ми носи усещане за нещо истинско, земно............ Много хубаво!

Леле, Пинааааа, тюркоазените ти линкове ме размечтаха тотално!  Flutter

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 14:40 от Tatitt

# 23
  • Мнения: 348
  bouquet Чудесна тема и чудесно продължение. Засега запис, докато ми попадне някой сайт.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ще се постарая да се придържам към общото, макар доста да ме увлича детайла - кое, как, с какво, къде, за колко Simple Smile

Кашарел  
  Една позната си е направила целия коридор в техни снимки, от сватбата, от разни събития..интересно е, но на мен ми стои малко кичозно..или у тях е претрупано.


В едно тв предаване, бяха направили тапет от стари снимки, копирани на файл и после отпечатани на подходяща хартия за тапети в сиво-бяло, залепиха го на стена - изглеждаше интересно...
А в едно друго предаване, на стена с магнитна боя, просто бяха наредени снимки с малки магнитчета, можеха да се разместват или сменят...
 

# 25
  • Мнения: 3 034
Две спални, в които ми харесва как арабското е загатнато и е в детайла, но не е толкова натруфено, двете в съвсем различен стил, по-старо, по-ново:



# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Записвам се, отговаряйки на Пина за таделакт:
Tаделакт е техника за измазване на стени и/или други повърхности, която идва от Мароко. Мазилката е на основата на специално обработена вар, изработена в старите пещи в областта на Маракеш. До колкото ми е известно, таделакт може само да се внася от Мароко, но не и да се изимитира с местни материали. Мазилката може да се оцветява с различни пигменти и да се получат най-различни цветове. Нанася се като гипс и след това се заглажда с речни камъни и се полира с мек натурален сапун от маслини, ръчно изработен,. Така обработените повърхности са красиви, гладки, но леко вълнисти при допир и, най-същественото, водоустойчиви и непромокаеми. Wink Това е традиционна за Мароко мазилка, използвана в техните "спа" Laughing - хамам.
За пръв път попадам на тази техника, бях гледала как се прави прословутата мозайка и обработката на кожи, но това не! Много се интересувам от подобни теми, страхотно!
Благодаря!


Някъде имаше подобна техника на стукото, но с вар, ще се опитам да възстановя, мисля беше от форума направи си сам.

# 27
  • Мнения: 11 747
Абе хора! Разбира се, че ще отделяме време за детайла - че той прави целия интериор. Имаше се предвид да не се изпада в детайлни въпроси от сорта - 'спалнята ми е с източен прозорец, на коя стена да си допра леглото?' Тъй като това са вече конкретни технически запитвания и нямат общо със стила. Иначе за какъв интериорен стил ще говорим, като няма да обръщаме внимание на детайлите.

simplyaven , разкошни спални! Повече харесвам първата, макар че по- скоро бих ползвала втората.

# 28
  • Мнения: 3 034
И аз повече харесвам първата, ама и нея бих ползвала.  Laughing

Да, аз също имах предвид детайлизирането към разположение, още повече, когато се идва от темата на Нивиана, която мисля дава достатъчно, че и професионални съвети кой къде да сложи леглото. Аз нито съм дизайнер, нито архитект, нито пък имам програми да чертая схеми. Отделно, че може и резултата да е плачевен.  Laughing

# 29
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Даже много е интересно, та пак тук.

За снимките - и аз в коридора и в хола съм сложила да има и лампи за над тях. За коридора твърдо снимки. Харесват ми леко ретро, черно-бели, а и той ще бъде в тази гама, бели с лек див отенък декоративни тухли, нагоре сиво, макар че стана малко по-светло отколкото ми се искаше, бели мебели, само че догодина и снимки по стените. За хола май по-скоро картини, но не знам какви, колко големи, така че засега голи стени.

Общи условия

Активация на акаунт