Синът ми на 23дни не наддава!

  • 1 682
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
kliombichka, както и мишка върху книжка ти е казала - изцеждането с помпа рядко е критерий за имането и нямането на кърма. Помпата не може да стимулира и изцежда гърдите така, както го прави бебчето. За това не е добра идея да се прави сравнение на тази база.

Ти си се справила чудесно в болницата. Именно честото кърмене, на поискване, още от родилното играе много голяма роля в правилното регулиране на лактацията и предотвратяване на това първо препълване на гърдите, от което много майки се оплакват. Браво на теб!

Чудесно е, че педиатърката не е намерила притеснителни признаци в сина ти и той изглежда и се чувства добре. Често майките гледат броя на напишканите пеленки и изхожданията, като по тях се ориентират приблизително дали приемът на кърма е адекватен или е необходимо да се вземат някакви мерки. За бебче на 20 дни е добре да има 5-6 добре напишкани пелени за еднократна упореба и поне 2-3 изхождания по-големи от монета от 1 лев на денонощие. Колко са при вас?

Вашата педиатърка много добре е направила, че ви вика след една седмица за повторно мерене спрямо нейния кантар, защото наистина могат да дадат доста голямо отклонение. Ако ти имаш някакви притеснения, винаги можеш да отидеш до родилното да го измерят, както си се сетила сама.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Благодаря ви, момичета!
Наакани памперси имаме около 3-4 на денонощие, а напишкани - 5 това за последните дни, преди това мисля, че и повече сме имали.
Заради тези капки продължавам с мъката по изцеждането, но започна едното зърно да ме боли доста и взех да се притеснявам да не ми се разранят зърната и да имам проблеми с кърменето после. Удачно ли е според вас да си купим адаптирано мляко, за да разреждаме капките Colief с него? Все пак става въпрос за 15 мл. - нали няма да ни развали храненето? В болницата му давах по малко, защото пиехме прахчета Ацикловир и нямаше тогава проблеми.

# 17
  • Мнения: 101
kliombichka, чак сега виждам публикацията ти. На мен в началото ми с бяха разранили доста зърната, но ме спаси кремчето на Лансинох. Дано да не ти потрябва все пак!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт