Фейсбук 2

  • 1 271 075
  • 14 991
  •   1
Отговори
# 10 545
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
През компютър съм, но ще поровя. Сигурно има начин.
Благодаря!

   Същото е, както са ти го обяснили по-горе. Отиваш в профила на съответния човек, който искаш да блокираш, цъкаш на трите точки, намиращи се в долния десен ъгъл на корицата на въпросния, и натискаш "Блокирай". Елементарно е. Peace

# 10 546
  • Мнения: 4 303
Имам един въпрос и ако може някой нека ми сподели как да се справя.
Преди две години имахме среща съученици и си разменяхме снимки от нея. Станах приятелка с дъщерята на една от приятелките си само заради това и си ги разменихме. После тя си направи собствен профил и с дъщеря ѝ се разприятелихме, а майката рядко влиза във фб.
Сега искам тези снимки да си "дръпна". Има ги в съобщенията, но само тези, които аз съм ѝ изпратила мога, а нейните ми светка отгоре името на момичето, сигурно защото не сме приятели. Може би трябва пак да ѝ искам приятелство, пък да обяснявам на майка ѝ защо, та да ме приеме, че там пък зетя го ползвал фб-а. Сложна история.
Та как да действам и мога ли сама да се справя. Понеже ходихме до една местност половината от присъстващите и тя снима там, а аз ги нямам тези снимки.

# 10 547
  • Мнения: 2 628
Като отвориш чата с дъщерята, в който ти е пращала снимки цъкни на инфо (в горния десен ъгъл на чата) и скролваш надолу, след опцията блокирай следват снимките, които сте разменяли. През компютър пак отваряш чата на цял екран и долу вдясно ще видиш снимките. При мен излизат абсолютно всички снимки, не само изпращаните от мен. Ако се сприятелите отново снимките няма сами да се появят, ако ги няма, трябва пак да ти ги прати.

# 10 548
  • Мнения: 4 303
Аз виждам всички снимки, но не мога да си сваля тези, които тя ми ги изпрати.
Благодаря!

# 10 549
  • Мнения: 2 628
Като отвориш снимката, някъде отстрани трябва да имаш save. На компютъра е в ляво, през Месинджъра горе в дясно трите точки.

# 10 550
  • Мнения: 4 303
Като отвориш снимката, някъде отстрани трябва да имаш save.
Моите стават по този начин, но изпратените не стават/не се отварят/ и само името на изпращача ми се сочи   /вибрира/,сменя цвета. Явно някоя опция може да е ограничена, знам ли.
Скрит текст:
Ще търся начин да се добера до тях. Този профил е на момичето, пък го  ползвал мъжът ѝ, пък той не обичал тъщата и за това исках да се справя сама. Приятелката ми пък сама не се справя с техниката/.

# 10 551
  • Мнения: 2 628
Хм, сложна работа. Дано успееш да ги получиш.

# 10 552
  • sf
  • Мнения: 10 153
Ами говори със зетя. То пък голяма конспирация , все едно дрога ще пласираш  Joy
И да вметна, че ми е адски тъпо това даден профил да се ползва от друг човек. Не мога да реша кое е по-дразнещо : това или общите профили

# 10 553
  • Мнения: 2 909
Ами говори със зетя. То пък голяма конспирация , все едно дрога ще пласираш  Joy
И да вметна, че ми е адски тъпо това даден профил да се ползва от друг човек. Не мога да реша кое е по-дразнещо : това или общите профили
И мене много ме дразнят, да се чудиш мъжа или жената пише.

# 10 554
  • Мнения: 3 021
Мда... много е дразнещо това и ми се струва някак си смешна демонстрация на нещо от рода "ние сме едно цяло", "нямаме тайни един от друг"..... Радвам се, че нямам такива в контактите си, защото аз съм си избрала кои са ми приятелите и могат да виждат какво харесвам и споделям. Ако не познавам "половинката", все едно съм дала публичен достъп до мен на непознат човек. При приятелите ми семейства или двойки, съм се сприятелила с всеки поотделно.

# 10 555
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Но си нямате идея колко много профили в действителност се ползват от няколко човека едновременно. Mr. Green Та, това, че акаунтът не е официално споделен (с обединени имена), изобщо не е гаранция, че някой непознат няма достъп до информацията, която публикувате. Peace

   Аз пък, честно казано, това не го разбирам. Thinking Да криеш маниакално старателно снимки и публикации, които, така или иначе, си решил да публикуваш в Интернет. Ако дадена информация е конфиденциална, и през ум не би ми минало да я качвам във Facebook. От друга страна, ако става въпрос за някакви мои спорадични снимки, лигави статусчета и злободневни коментари, хич, ама хич не ми пука кой ще ги види. Дреми ми на шапката, че гаджето на приятелка щял да ми зяпа плажните снимки от Гърция...

# 10 556
  • Мнения: 506
тоя адд-он "fb unfriend finder" да не би да следи само от момента, в който го инсталирам нататък?

# 10 557
  • Мнения: 5 255
Да криеш маниакално старателно снимки и публикации, които, така или иначе, си решил да публикуваш в Интернет.
....
Дреми ми на шапката, че гаджето на приятелка щял да ми зяпа плажните снимки от Гърция...
Дай линк към профила ти да позяпам плажните снимки от Гърция, щом не ти пука кой ще ги види.

# 10 558
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Ами, не ми пука особено, да ти кажа. Simple Smile За почуда на някои (очевидно) – голяма част от снимките ми са дори публични, не просто ограничени до приятели. А Facebook-а също не си го крия, приятелка съм с определени хора от форума, които никога не съм виждала на живо. Та, наистина ми е любопитна тази нездрава мания за прикриване на нещо, което, така или иначе, е изложено на показ. Ако ми е важно дадено нещо да остане поверително, просто не го качвам в Интернет. Елементарно е. Нали се сещате, че няма начин публикациите и снимките ви да остават видими само за очите на Facebook приятелите ви? Нали сте наясно, че нерядко въпросните приятели безпардонно развяват профила ви пред трети лице, техни роднини или познати, че даже сигурно се хилят и тайничко ви подиграват за нещо, което са видели на стената ви? Simple Smile Такива са хората (в по-голямата си част). Peace

# 10 559
  • Мнения: 4 303
Ами говори със зетя. То пък голяма конспирация , все едно дрога ще пласираш  Joy
Скрит текст:
И да вметна, че ми е адски тъпо това даден профил да се ползва от друг човек. Не мога да реша кое е по-дразнещо : това или общите профили
Де да беше толкова лесно. Зетя не обичал тъщата, та по тази причина аз бях писала на съобщенията дали има нещо общо с моята приятелка и да ме свърже с нея. Да, ама не. Човекът даже не споменал за това.
Както и да е.
Това, че си ограничил снимките за приятели май е по лошо от неограничените. Била съм в компания и като някой сподели нещо за някого, че публикувал, веднага почват: аз не мога да го видя щото не съм фб приятел. Намира се снимката и телефонът тръгва от ръка на ръка.

Общи условия

Активация на акаунт