Как печелите или губите уважението на мъжете

  • 12 393
  • 132
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 135
Темата за УВАЖЕНИЕТО съвсем започва да става ,,СЕКС И ПАРИ,,  Laughing ooooh!

Да..парите купуват и уважението..и секса!!!! Peace
Стига кризата да не те пипне!!! Wink

# 46
  • Мнения: 755
Рядко,почти май не съм срещала мъж, който ме уважава заради качествата ми на ЧОВЕК и който ако му свирна няма да се окаже в леглото ми. В тоя ред на мисли ми е трудно да разгранича кой как ме уважава и защо / за мъжете имам предвид /. И по-точно с какво им печеля УВАЖЕНИЕТО  Crazy
Simple Smile

 Ти сериозно ли ?!?Crazy

Само да вметна, за да няма неточности - спомена се как се разглеждат двете сигнални с-ми според Павлов. Това, което аз съм чела не ми прилича на по различно от това, което знам/с тази подробност , че той типизира видове хора/.

"У човека в процеса на труда, когато неговият предшественик маймуната, е слязъл от дърветата, изправил се е на задните си крака и предните крайници са станали не само орган, но и оръдие на труда и когато се явила нуждата от общуване и обмяна на опит, на базата на първата сигнална система на действителността е възникнала, развила се и се усъвършенствала втората, специално човешката сигнална система. Нейни дразнители са вече не първите, конкретни сигнали на действителността, а техните словесни образи думите: видимото, чуваното и писаното слово. Словото, пише Павлов, е съставило втората, специално нашата сигнална система на действителността, бидейки сигнал на първите сигнали." Сигналното значение на думите е свързано не с простото съчетаване на произнасяните звуци (както това се наблюдава при животните), а с тяхното смислово значение. Поради това, докато в основата на първата сигнална система лежат конкретните възприятия и представи, обуславящи непосредственото, конкретното мислене, в основата на втората сигнална система лежат понятията. Боравейки с понятия, втората сигнална система обуславя специално човешкото, абстрактното мислене, позволяващо обобщаване и откъсване от действителността и довеждащо в крайна сметка до науката оръдие на висшата ориентировка на човека в околния свят и в самия себе си" (Павлов)."


И още едно уточнение, авторът на темата в началото поясни, че пита за нашите  партньори.  Или съм в грешка? Доколкото също вникнах също беше споменато, че не става въпрос за сексуално уважение и възприемане , а точно за уважението по принцип. След като мислите, че не ви уважават по този начин, защото просто не напишете, че не ви уважават като човек ,  а ви разглеждат като сексуален обект.
А, да забравих, нали мъжете имат само първа сигнална с-ма , а 2-та такава е имагинерно понятие. Whistling

# 47
  • Мнения: 135

[/i]
И още едно уточнение, автора на темата в началото поясни, че пита за нашите  партньори.  Или съм в грешка? Доколкото също вникнах също беше споменато, че не става въпрос за сексуално уважение и възприемане , а точно за уважението по принцип. След като мислите, че не ви уважават по този начин, защото просто не напишете, че не ви уважават като човек , разглеждат ме като сексуален обект.
А, да забравих, нали мъжете имат само първа сигнална с.ма , а 2-та такава е имагинерно понятие. Whistling

Това е неизбежен процес..щом някоя я разглеждат само като сексуален обект..идва момента когато времето размива визята..после следват изневерите и разводите.
Но пък, защо тогава..след като ви имат за парче месо, сте се съгласили на подобна съдба??? newsm78

Отклонихме се доста от темата..но май секса върви ръка за ръка с уважението...ами ако ви откажат..това означава ли че не ви уважават??? newsm78


Цитат
Боравейки с понятия, втората сигнална система обуславя специално човешкото, абстрактното мислене, позволяващо обобщаване и откъсване от действителността и довеждащо в крайна сметка до науката оръдие на висшата ориентировка на човека в околния свят и в самия себе си

Явно човека е вникнал отдавна в същността!!! Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Павлов за времето си го е видял така. Сега възниква въпросът какво правим с човекоподобните маймуни, за които вече е установено, че също боравят с понятия, могат да общуват с хората чрез графични изображения, да разпознават числата (една от най-известните обучени маймуни май се казваше Куанзи (или това беше роботът със смешните уши)  newsm78), дори изграждат култура, специфична за своята група и която предават от поколение на поколение (културата също се смяташе за уникално човешко постижение). Те, в такъв случай, имат ли втора сигнална система, макар да не могат да говорят като хората или да четат като хората? Лекцията, за която си спомням, разглежда въпроса от гледна точка на неврологията, докато цитираното от теб е по-скоро клонящо към философска гледна точка относно възприятията, езика и мисленето.  Peace

Сега отново прочетох първия пост, наистина става въпрос за "мъжете си".
За мъжа си мога само да гадая и да си четкам егото, че ме уважава заради моята надеждност и вярност. Но в двойката нещата са повече на емоционална основа, отколкото на рационална. В нея се говори за любов, а не за уважение. Май клишето се оказва доста правдоподобно - когато любовта си отиде, остава уважението. Честно, предпочитам да ме обича и затова да живее и да иска да живее с мен, отколкото заради уважението по една проста причина - често мъжете напускат жените си защото вече не ги обичат, а не защото не ги уважават.

# 49
  • Мнения: 293
До себе си съм допускала само мъжете,които са показали,че ме ценят.
Може визията да е плюс.Но в никакъв случай обратното.
Форчън,сериозно. Има много мъже около мен, които УЖ ме уважават. Ама едва ли.
Така си мисля аз.
Има някои дето ме уважават без и те да знаят що точно.  Grinning
Според мен при мъжете , както някой друг каза, възхищението и симпатията са равни на уважение. А моите разбирания за уважение са други.
Рядко са мъжете , които изпитват уважение към грозна жена заради дадено нейно качество.
По мои наблюдения.

Соте, ако някой мъж, който твърди,че ме уважава ми откаже секс, то тогава наистина бих се замислила,че МОЖЕ И да ме уважава.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 957
Е, стига, де. Много мъже уважават преподавателите си жени, по-възрастни жени, с които ги сблъсква животът, а са научили нещо от тях, приятелки, просто добри познати. За доста неща можеш да уважаваш даден човек, пък бил той и жена. Не говорим за привличане, за уважение говорим, все пак.

# 51
  • Мнения: 755
Дива, защо говориш за мъжете сякаш са от друг вид - различен от човешкият? Laughing  
Като пол сме различни, като възприемане на света в определени детайли също, но да се приравнява уважението и възхищението - не съм съгласна. Те са зависими, но не са взаимнозаменими. Това е друга тема. Права си също, че не мъжете, а всеки човек е различен, а мъжете реагират като огледало на сигналите, които получават. Уваженето няма нищо общо със секса, не разбирам как ги свързваш.
Един мъж може и да те уважава и същевременно да намира за привлекателна, така, както може и да те намира за привлекателна, но да не те цени и уважава, а да умира само за з***** а ти. Не конкретно твоя - условно дадох пример. Peace


п.п. Ментова ти го написа по кратко! Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Ехеее, Форчън, сигурно ако му ударим една анкетка сред мъжете, повече подвизи и глупости са правили и ще направят заради з***** а, отколкото заради уважение към някоя жена! То затова и всякаквите там Златки-Млатки, миски-писки още са на челните места по внимание от всякакво материално естество.  Laughing

# 53
  • Мнения: 293
Това,което казвам е , че на една красива и сексапилна жена и е много трудно да накара мъжът срещу нея да надникне надалеч от задника и и да я оцени, а още повече да започне да я уважава.

# 54
  • Мнения: 755
Andariel, Дива, дами това е така, но тук иде реч за уважението /моля ви това не е мръсна дума, нито пък е заместник на любовта/, така че дайте по темата- секса е ясен, но петък мина!
Ако няма какво да напишете - ок, но да се чудим дали чашата е наполовина пълна или празна - кому е нужно.

п.п. познавам една доста красива дама, която не би оставила мъж безразличен, но я уважават, дам и то как. Laughing

# 55
  • Мнения: 293
Не намесвам секса щот ми липсва  Wink , а защото смятам,че той е завзел мъжкия мозък и трудно им остава време да УВАЖАВАТ. та това си е напълно по темата . Crazy  bouquet

# 56
  • Мнения: 4 916
Много подценявате мъжете.

# 57
  • Мнения: 755
Не намесвам секса щот ми липсва  Wink , а защото смятам,че той е завзел мъжкия мозък и трудно им остава време да УВАЖАВАТ. та това си е напълно по темата . Crazy  bouquet

Да де - т.е. мислиш, че са изостанали в еволюцията си и могат да уважават само с 1-вата си сигнална с-ма. Разбрах те аз много добре, но понеже не съм съгласна с теб, затова продължавам диалога. Grinning

Аргун много си кратка иначе и аз това им казвам , ама те не, та не... Laughing

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
Не намесвам секса щот ми липсва  Wink , а защото смятам,че той е завзел мъжкия мозък и трудно им остава време да УВАЖАВАТ. та това си е напълно по темата . Crazy  bouquet

Никак не съм съгласна. Уважението може да бъде насочено към субекти, които не ни привличат физически, но на които се възхищаваме по някаква причина.
Твърде често и между партньорите е срещана такава хипотеза. Когато искрите на страстта отдавна са изчезнали, но изпитваме уважение към човека до нас.  Причините могат да бъдат разнородни -   заради това което е, което е направил и/или което продължава да прави /а е възможно дори да е самозаблуда, но това е друга тема/

# 59
  • Мнения: 4 916
Мога и малко по-дълго да го обясня, но смисълът пак ще бъде този.

Общи условия

Активация на акаунт