Как печелите или губите уважението на мъжете

  • 12 357
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Точно така с какво печелите уважението на мъжете си...и с какво го губите???  Crossing Arms
Напоследък доста мнения чета по въпроса..но все пак искам да знам.
Въпреки че доста стаж навъртях в сферата..но това не означава че знам отговора!!!
Улавям се че и при мен се случва за миг да спечеля уважение от жената..но и за миг да го загубя, поради непреднамерени действия от моя страна.
Спонтанните ми решения се оказват често пагубни по въпроса...интересно ми е да чуя и вашите мнения..пък може нещичко и да понауча!!! Peace
Оставете секса настрана в случая..той не решава всичките ни проблеми..става въпрос за дребните неща дето ни вадят от релси..или пък карат отсрещната страна да се чувства удовлетворена!!!!  Wink

# 1
  • Мнения: 373
Не знам дали бих могла да измеря в някаква степен , доколко печеля нечие уважение- най-вероятно успявам , съдейки по това, че не ми се е случвало някой да се държи с мен не както бих искала.
В общи линии се стремя, в чисто поведенчески аспект, да бъда искрена и толерантна. Да се отнасям към конкретния човек , така, както бих искала той да се отнася с мен. В общи линии се придържам към"Не прави на другите това, което не искаш да правят на теб" Mr. Green

# 2
  • Мнения: 904
Преди всичко уважавам себе си, и след това спазвам правилото да се държа с хората така както искам те да се държат с мен.

# 3
  • Мнения: 1 769
Иска ми се да можех да се включа, но не мога да ти бъда полезна. Работя в женски колектив. Шефа не уважава никого, така че няма какво да печеля и губя. На практика нямам близки контакти с мъже в реалния живот. Ако продължава така, мисля че скоро ще започна да питам: "Какво е това"?
А и нямам различно поведение за пред единия пол и за пред другия.

# 4
  • Мнения: 2 175
За мъжете по принцип или за собствените си мъже става дума?

# 5
  • Мнения: 8 827
Май за собствените пита.... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 175
Мисля, че с ума и сърцето си го спечелих..
А дали съм позагубила от първоначалния чар - не знам, мисля че още не.

Колкото до външните мъже - май най-вече, защото за тях съм Дама.

# 7
  • Мнения: 135
Май за собствените пита.... Rolling Eyes

Съжалявам че не се уточних..по принцип питам за собствените ви мъже...но не пречи и за чуждите да говорите!!!  Peace
Вярно че има разлика между собственият и чуждият...но пък целта и в двата случая е уважението.
Инак magarcho ..всички губим част от чара си по една или друга причина..пък и част от чара не е само във външният ни вид.
Има дребни нещица които са като искра от огън...дето възпламеняват взаимоотношенията...кое изобщо предизвиква нажежаване на страстите...и защо толкоз трудно се преодоляват подобни сцени.
Уж се стремим да се уважаваме един друг..и все намираме искрици за които да се хванем!!!  Wink
Звучи странно, нали..но си е част от битието ни..не бих могъл да кажа че сме съвършенни..поне се стараем да запазим поне уважението на ближния!!!  Peace

# 8
  • Мнения: 8 827
Кое предизвиква нажежаване на страстите? Дребни неща, битовизми разни глупави най-често. Дразня се от различното отношение към нещата от живота, така да го кажем. Знам, че мъжкият мозък е устроен различно, аналитичният тип мислене върви и с друг тип реакция и колкото и да е тъпо, това дразни. Както и обратното, предполагам. Щом мен ме подпалва различното от моето, то и за другата страна важи същото. Уважанието не се губи според мен, а търпимостта, тя страда. Иначе уважението се създава още в момента на опознаването на отсрещната страна и може да се промени, ако и другия се промени или ако зле сме се ориентирали в началото.

# 9
  • Мнения: 1 127
С какво го печеля: предполагам с това, че съм откровена. Истината преди всичко, каквато и да е тя. Peace А инъче, не зная дали го губя, но като минус отчитам своята емоционалност. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 135
С какво го печеля: предполагам с това, че съм откровена. Истината преди всичко, каквато и да е тя. Peace А инъче, не зная дали го губя, но като минус отчитам своята емоционалност. Rolling Eyes

Истината е добър знак за толерантност и уважение..обаче вашите емоции често ни идват в повече!!!  Mr. Green

Знам, че мъжкият мозък е устроен различно, аналитичният тип мислене върви и с друг тип реакция и колкото и да е тъпо, това дразни. Както и обратното, предполагам.

unadaptable добре се е изразила за типичното мъжко различно мислене...съгласен съм с това твърдение..инак ако и ние мислим като вас..те тогаз се оправихме!!!  tooth

# 11
  • Мнения: 293
Уважението ? Хм  Mr. Green

Винаги съм се чудела по въпроса.
Могат ли мъжете да уважават дадена дама заради качества изключвайки визията и ?
Винаги съм се старала да ги накарам да видят и качествата ми,но се разсейват ми се струва  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 127
Соте, а няма ли да ти е интересен отговорът на въпроса как вие мъжете печелите или губите уважението на жените/си/? Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

# 14
  • Мнения: 293
Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Andariel, направо не мога да повярвам,че споделяме едно и също мнение този път  Peace Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 399
 Уважението печеля с уважение, губя го, предполагам, когато мрънкам.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 349
Уважението се печели трудно! А се губи само с една издънка!

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Andariel, направо не мога да повярвам,че споделяме едно и също мнение този път  Peace Grinning

Защото познаваме мъжката гледна точка?  Flutter

# 18
  • Мнения: 293
Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Andariel, направо не мога да повярвам,че споделяме едно и също мнение този път  Peace Grinning

Защото познаваме мъжката гледна точка?  Flutter

Може би,да.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Печеля и губя уважение единствено с отношението и реакцията ми в различните житейски ситуации Simple Smile
От него към мен е същото.

# 20
  • Мнения: 1 175
Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Andariel, направо не мога да повярвам,че споделяме едно и също мнение този път  Peace Grinning

Защото познаваме мъжката гледна точка?  Flutter

Може би,да.
Точно такива "познавателки" са тези които губят мъжкото уважение, и точно заради това си отношение. Смятат мъжете за някакви първосигнални мекотели, които освен за секс не могат за нищо друго да мислят  Tired И най-влудяващото е, че обикновено базират тези си крайни заключения на собствена интерпретация, а не например да опознаят що е то мъж от директен задушевен разговор с него по въпроса.


Аз лично печеля уважението на мъжа си, а и на другите, като се опитвам първо да ги разбера. И то от първоизточници - самите мъже - не от Cosmo, от тълкуванията на приятелките си или от женски дискусии във форума. Най-лесно се достига до мъжката същина чрез откровени разговори с роднини мъже. Те нямат друг интерес към теб и съответно задръжки, затова са най-откровени. От мъжа си също съм научила страшно много, той също няма задръжки защото отдавна вече не се опитва да ме спечели и да ми спестява туй-онуй. Той и брат ми, както и близки приятели мъже, най-добре са ме просветили относно мъжката натура, как работи мъжкият мозък, и най-вече, колко от митовете за мъжете са пълна глупост, преувеличавана и разпространявана предимно от жени. Гореспоменатата е една от тях.

# 21
  • Канада
  • Мнения: 264
Нещо ми убягва в тази тема.
Като спечеля нечие уважение, аз го имам, не го губя в рамките на 24 часа или седмица.
И със съпруга ми е същото- той има моето уважение и не го е загубил вече доста години.Дори и да направи нещо, което, да кажем, не одобрявам, това не е причина да губя уважение към него.Никой не е идеален...

Как печеля уважение като цяло - с тайните си оръжия, разбира се:)

# 22
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
 Deep Blue Sea, подкрепям мнението ти. Загубя ли уважението на мъжа ми, това за мен би било край на връзката ни. Една от причините да бъда с този човек е именно, неговото уважение към мен. Същото важи и за моя съпруг и моето уважение към него.  Peace Как печеля уважение? Уважавайки него, правейки взаимни компромиси, изслушвайки се, с някой женски похвати...Не съм идеална, нито пък той, но явно сме се приели с всичко в нас. Имаше неща, които ме дразнеха в началото на брака ни, но с времето ги приех. Уважението си го изградихме с времето и нещата които правим или не правим. Вече мърморя по-малко Wink

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 08:28 от luska

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Дидитка, кой ти говори за уважението  на собствения и мъжете-роднини! Тях изобщо не ги броя, защото с първия те обвързва повече от единия секс, а роднинитеняма как да гледат на теб като на сексууален обект, пък особено ако са баща и брат, забравИ да ти споделят директно каква е мъжката природа, особено онази част, която от културни съображения старателно се крие, защото някак неудобноо ще се получи! Говоря за останалите мъже, включително тези, които се пишат приятели. Знаеш ли колко такива близки приятели се оказват любовници? Нима тези мъже уважават толкова малко тези жени-приятелки, че да пристъпят чистото неопетнено от секс приятелство? Колкото до задушевните разговори, точно в такива се оказва, и доста от тях си признават в прав текст, че всъщност са първични и първо делят жените на такива с които са спали, могат да спят или не могах/не бива да спят, пък после оценяват всичко друго. Ако са на работа, мъжете могат да имат уважение към професионалните способности на една жена дотолкова, доколкото тя им е конкуренция или се ползват от професионализма й, но в първия удобен момент ще я прескочат. Дори ще й кажат, че много я уважават, когато измъкнат поста или някоя престижна работа изпод носа й.

# 24
  • Sf
  • Мнения: 978
Какво общо имат сексът и уважението? По тази логика, нито един мъж не може да уважава възрастна жена?

# 25
  • Мнения: 755
Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Andariel, направо не мога да повярвам,че споделяме едно и също мнение този път  Peace Grinning

Да разбирам ли, че смятате , че мъжете не притежават 2-ра сигнална с-ма?!? Вярно, че някои представители се държат първично , но пък да обобщаваме... Rolling Eyes
Как го печеля или губя нямам представа. Предполагам печеля като се държа естествено и нормално,а го губя като стана зла ...идея нямам -това трябва мъж да го каже.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
бай дъ уей, от една лекция си спомням, че първа и втора сигнална система важат само за теорията на Павлов, но през годините не се доказва наличието им като такова, описано от Павлов. Става въпрос за рефлекси и учене чрез прикрепване на нов стимул към вече съществуващ рефлекс, и въпросната втора сигнална всъщност не дава никакви трайни резултати, защото като изчезне тренировката, изчезва и ефектът, като си остава само чистият рефлекс "отдолу". лично за мен това беше голяма изненада, защото в училище са ни учили що е то първа и втора сигнална система, и съм го била приела за неоспорима истина към тогавашния момент. Затова няма как да отговоря на въпроса дали мъжетте имат или нямат втора сигнална система.

Мъжете са точно толкова първични, колкото и жените. Заради насложените културни пластове замазваме, заобикаляме, маскираме или просто отричаме какво ли не в природата си, за да изглежда социално по-приемливо. Ако някой колега ти каже, че не иска да те уважава, а да те ч..а, вероятно ще му зашиеш един шамар (а кой знае, може и да го замъкнеш в тоалетната  Wink), обаче ако ти каже, че много те уважава, по-вероятно е да си по-благосклонна към него във всякакъв смисъл.

защо да не може да уважава възрастна жена? Уважава, ако му е началник или близка роднина (майка, баба, леля...).

Между другото, като става въпрос за уважение, какво разбирате под това един мъж да уважава една жена и една жена да уважава един мъж?

# 27
  • Мнения: 135
Соте, а няма ли да ти е интересен отговорът на въпроса как вие мъжете печелите или губите уважението на жените/си/? Wink

В повечето случаи Сурела..с много усилия печелим уважение..губим го поради един прост факт..глупост се нарича..но в случая говоря за жените..остави ни нас.
Да ви припомням ли колко пъти мамите са писали в темите..че добре живеят..но пък биха му изневерили с удоволствие...и защо при положение че всичко и е поднесено на тепсия??? newsm78

Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Смело изказване Andariel  Hug...само че не мислите ли уважаема ..че от части и вие жените имате доста голяма роля за да ви уважаваме само по този начин... Wink

# 28
  • Мнения: 293
Рядко,почти май не съм срещала мъж, който ме уважава заради качествата ми на ЧОВЕК и който ако му свирна няма да се окаже в леглото ми. В тоя ред на мисли ми е трудно да разгранича кой как ме уважава и защо / за мъжете имам предвид /. И по-точно с какво им печеля УВАЖЕНИЕТО  Crazy

Соте, всичко е индивидуално. Някои жени наистина се държат така,че няма какво да им уважаваш, освен да ги УВАЖИШ Simple Smile Но, аз винаги съм се стремяла да покажа и да се харесам заради качества,а не заради опаковка, даже съм отхвърляла категорично мъжете,които не могат да ме видят отвъд опаковката. И въпреки това си държание, да накараш мъж да те уважава без да те гледа като сексуален обект е труууууудна задачка Simple Smile

# 29
  • Мнения: 135
Точно такива "познавателки" са тези които губят мъжкото уважение, и точно заради това си отношение. Смятат мъжете за някакви първосигнални мекотели, които освен за секс не могат за нищо друго да мислят  Tired

Добре казано Дидитка  Hug...обаче знаеш ли кое е най лошото в случая..че има мъже които даже им допада подобен вид уважение..изглежда им допада да ги принизява някой!!! Laughing

Нека обобщя..дотук разбрах доста различни начини да се уважават мъжете..разбрах също че е необходимо и да се нараняват..макар и неумишлено..разбрах също, че повечето и хабер си нямате какво изобщо се върти в главите ни..справка в темата за мълчаливите мъже!!!
Стигнал съм и до извода, че доста жени дори не познават мъжете си..но пък не пропускат да го омаскарят, като кажат че не става за нищо..щото не им угодил с някоя подробност!!!
Не забравяйте обаче, че ви уважаваме, макар и да не го заслужавате..по някаква неизвестна причина сте извоювали това си право..дори го превръщате в привилегия и начин за манипулации.
Когато ни се свърши търпението..тогава се превръщаме в най големия ви кошмар..защо ли????  newsm78

# 30
  • Мнения: 135
Рядко,почти май не съм срещала мъж, който ме уважава заради качествата ми на ЧОВЕК и който ако му свирна няма да се окаже в леглото ми. В тоя ред на мисли ми е трудно да разгранича кой как ме уважава и защо / за мъжете имам предвид /. И по-точно с какво им печеля УВАЖЕНИЕТО  Crazy

Соте, всичко е индивидуално. Някои жени наистина се държат така,че няма какво да им уважаваш, освен да ги УВАЖИШ Simple Smile Но, аз винаги съм се стремяла да покажа и да се харесам заради качества,а не заради опаковка, даже съм отхвърляла категорично мъжете,които не могат да ме видят отвъд опаковката. И въпреки това си държание, да накараш мъж да те уважава без да те гледа като сексуален обект е труууууудна задачка Simple Smile

Не съм много съгласен Дива..поне за себе си ще говоря..много жени са спечелили моето уважение без да се налага да спя с тях..дори тук от форума доста са спечелили уважението ми!!!  Peace
На опаковани отдавна вяра нямам..хубавото си е хубаво..но това не означава че става за ядене!!!
И да..всяка една се гледа като сексуален обект..но като и зърнеш вътрешността..обикновенно за такива като мен, вече е без значение!!!!  Peace

# 31
  • Мнения: 662
Забелязала съм, че обикновено печеля уважението на мъжете с честността си.Откровена до крайна степен съм, което не се харесва на жените, но мъжете го оценяват.
Печелила съм уважение и с разбиране на "мъжките" хобита.Визирам всякакъв вид спорт, хазарт, коли и т.н.В началото приемат с насмешка тези ми интереси, но постепенно заради общите занимания, започват да ми имат доверие във всяко отношение, появява се и уважението.Мога да кажа, че имам приятели мъже.
В някаква степен, споделям и мнението на Дива.Приятелството между мъж и жена, и според мен основно се базира на харесване или сексуално привличане, но и винаги съм чувствала определен респект и уважение към мен.



# 32
  • Мнения: 293
Рядко,почти май не съм срещала мъж, който ме уважава заради качествата ми на ЧОВЕК и който ако му свирна няма да се окаже в леглото ми. В тоя ред на мисли ми е трудно да разгранича кой как ме уважава и защо / за мъжете имам предвид /. И по-точно с какво им печеля УВАЖЕНИЕТО  Crazy

Соте, всичко е индивидуално. Някои жени наистина се държат така,че няма какво да им уважаваш, освен да ги УВАЖИШ Simple Smile Но, аз винаги съм се стремяла да покажа и да се харесам заради качества,а не заради опаковка, даже съм отхвърляла категорично мъжете,които не могат да ме видят отвъд опаковката. И въпреки това си държание, да накараш мъж да те уважава без да те гледа като сексуален обект е труууууудна задачка Simple Smile

Не съм много съгласен Дива..поне за себе си ще говоря..много жени са спечелили моето уважение без да се налага да спя с тях..дори тук от форума доста са спечелили уважението ми!!!  Peace
На опаковани отдавна вяра нямам..хубавото си е хубаво..но това не означава че става за ядене!!!
И да..всяка една се гледа като сексуален обект..но като и зърнеш вътрешността..обикновенно за такива като мен, вече е без значение!!!!  Peace



Не твърдя , че ти си такъв.
Но големият процент от мъжете изобщо не искат да стигат до това ЗЪРРВАНЕ на вътрешността.
И всъщност това е , което кара жените да се чудят що е то мъжкото уважение и има ли почва у нас.

# 33
  • Мнения: X
Честно казано,не знам....    Thinking
Предполагам,че ме уважава първо,защото ме обича.И защото получава насреща нужното уважение.
С нищо не е показал /казал досега,че съм загубила уважението му.
Аз пък не бих могла да живея и да обичам човек,когото не уважавам.
Та,явно все още си имаме уважението...    Grinning

Пп:Смятам,че голяма заслуга за това има факта ,че Никога не се обиждаме.Дори и в най-върлия конфликт между нас не хвърчат грозни думи,обиди ,намеци ,ирония и цинизъм.И понеже уважението се губи вследствие на подобни повтарящи се често изцепки,когато сме на коренно различно мнение по даден въпрос и не можем да се разберем на момента, отлагаме разрешаването на конфликта ,ако е възможно.След няколко часа ,или ден-два ,когато ни е преминала първоначалната "истерия", нещата не изглеждат  толкова черни/трагични/разнополюсни ......и обикновено лесно намираме решение,удовлетворяващо и двамата.

# 34
  • Мнения: 135
Не твърдя , че ти си такъв.
Но големият процент от мъжете изобщо не искат да стигат до това ЗЪРРВАНЕ на вътрешността.
И всъщност това е , което кара жените да се чудят що е то мъжкото уважение и има ли почва у нас.

Сигурно сте доста права Дива...но пък се отнесохме към секса..точно там не исках да стигам..но явно уважението все до там стига.
Слушам изказване тези дни на колежки в кафето..едната казва..- е как ми е паднал моя в очите..как пък се е стиснал и не можах да ида до Кипър на екскурзия  Shocked...
Това за съжаление не е единичен случай!!! Peace

Краси..таквиз дето се обиждат ги знам много..при тях думата уважение не съществува.
Инак съм привърженик на бъзиците в дадени ситуации..но всичко трябва да е с мярка..без хумор и заиграване с ближния е немислимо да се живее.
Въпроса е да го приеме и ответната страна!!! Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595

Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Смело изказване Andariel  Hug...само че не мислите ли уважаема ..че от части и вие жените имате доста голяма роля за да ви уважаваме само по този начин... Wink

ролите са взаимнодопълващи се. Първият поглед води до светкавични впечатления относно привлекателността на жената чисто сексуално и претегляне на шансовете. После идва другото, а доста път има да се извърви, докато мъжът стигне до някакъв извод дали уважава една жена или не (същото важи и за нас, жените). Изобщо, на мен тази работа с уважението ми е малко мътна. Ако приемем, че един мъж уважава една жена, то какви действия или бездействия произтичат от това? Ще бъде лоялен към нея, било в службата или вкъщи, ще й спести болки и разочарования, ще я защити, ще й помага?

Не са обидите тези, които мерят уваажението, а това дали другият е способен да потъпче, предаде (например, мъжът никога не нагрубава жена си, но кръшка където свари, или има тайни дългове, или си замълчава в момент, когато трябва да я защити).

# 36
  • Мнения: 2 457
И мъжът ми винаги го казва това, което е написала Andariel за мислите на мъжете. Аз му вярвам, че е така.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Мисля, че печеля уважение, защото съм независима и смела. Държа на свободата и на свой ред уважавам чуждата. Мъжете ценят това.
Не създавам усещане, че съм им куфар, който трябва да обгрижват, да забавляват, да му се чувстват длъжни, да бъдат винаги под ръка.
Независимостта и самостоятелността пък носят в допълнение самочувствие на жената, които от своя страна в известен аспект я правят недостижима и от там - желана и още по-привлекателна.

# 38
  • Мнения: 2 457
Мисля, че печеля уважение, защото съм независима и смела. Държа на свободата и на свой ред уважавам чуждата. Мъжете ценят това.
Не създавам усещане, че съм им куфар, който трябва да обгрижват, да забавляват, да му се чувстват длъжни, да бъдат винаги под ръка.
Независимостта и самостоятелността пък носят в допълнение самочувствие на жената, които от своя страна в известен аспект я правят недостижима и от там - желана и още по-привлекателна.

Не мисля аз така.Бих посъветвала по-полека с "независима" и "смела". Дори и да е така, не е нужно мъжете да го знаят. По-печелившо е да не ги знаят тея неща. Ти пак си изкарвай четирицифрени месечни доходи, но не им го размdхвай пред лицето

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Не е нужно да го знаят, но е достатъчно да го усещат, защото ги кара да се чувстват несигурни Simple Smile
Мъжете бързо губят интерес към лепките, това е истината.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 217
Уважението на мъжа към жената е тясно преплетено с възхищението от нея. Във всяко отношение, но най-вече визия и излъчване. Със степента на мъжкия интелект се засилват и останалите стойности. Жените също предпочитат да забележат първо сексапилът им и след като са го забелязали, тогава идват изискванията за почит към ума и вътрешните им качества. Говоря изобщо, да не почне сега някой да ми обяснява, как никога не е искал да го виждат като секси....Щот нема да му повервам Mr. Green
И кой квот ще да ми разправя, но всички ни впечатлява първо визията, излъчването и качеството на общуване......и чак след това се сещаме за останалата част, щот тя ни се струва като застраховка, че не бихме омръзнали бързо....
Може и да не съм права, ама така ми се струва....Говоря конкретно за ситуациите мъж-жена....

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 17:51 от Парц

# 41
  • Варна
  • Мнения: 957
Не знам, случвало ми се е да започна да уважавам хора, които не са ме привличали физически. И мъже, и жени. За толкова различни неща уважавам хората, знам ли на кого с какво съм спечелила уважението. За съжаление знам защо съм изгубила уважението на определени хора, но това са конкретни неща, няма да си развявам кирливите ризи, я. Изобщо, не бих могла да говоря общо по такава тема. Нещата, свързани с уважението,  са конкретни.

# 42
  • Мнения: 2 457
Не е нужно да го знаят, но е достатъчно да го усещат, защото ги кара да се чувстват несигурни Simple Smile



А така Wink. А не като една позната ми разказва за някаква мацка, която казала на некакъв обожател " Абе нещастник, аз изкарвам по 5000 на месец".
След няколко дена познайте тоя какво прави - "Абе мацо, айде моля те да ми върнеш 1500 лева които ти дадох за хиалурон" (така ли се пише) Rolling Eyes Whistling

# 43
  • Мнения: 293
Темата за УВАЖЕНИЕТО съвсем започва да става ,,СЕКС И ПАРИ,,  Laughing ooooh!

# 44
  • Мнения: 135
Мисля, че печеля уважение, защото съм независима и смела. Държа на свободата и на свой ред уважавам чуждата. Мъжете ценят това.
Не създавам усещане, че съм им куфар, който трябва да обгрижват, да забавляват, да му се чувстват длъжни, да бъдат винаги под ръка.
Независимостта и самостоятелността пък носят в допълнение самочувствие на жената, които от своя страна в известен аспект я правят недостижима и от там - желана и още по-привлекателна.


Тук вече се съгласявам..независима и свободна...но пък колко могат да се похвалят с това??? Thinking

И кой квот ще да ми разправя, но всички ни впечатлява първо визията, излъчването и качеството на общуване......и чак след това се сещаме за останалата част, щот тя ни се струва като застраховка, че не бихме омръзнали бързо....

Така е..първите впечатления са важни...но пък за да омръзнеш на някого..това означава че нещо някъде куца..а и доста жени добре се застраховат още от самото начало..особено като забременее..после се жалва че вече не я уважават!!! Peace

Още нещо съществено което касае уважението..писал съм и друг път..ревността...искрицата дето пали чергата...минах по този път..и след като си изгубихме уважението, си седнахме на задниците.
Поне това лично го превъзмогнах отдавна..дал съм пълна свобода и независимост на жената.. Peace

# 45
  • Мнения: 135
Темата за УВАЖЕНИЕТО съвсем започва да става ,,СЕКС И ПАРИ,,  Laughing ooooh!

Да..парите купуват и уважението..и секса!!!! Peace
Стига кризата да не те пипне!!! Wink

# 46
  • Мнения: 755
Рядко,почти май не съм срещала мъж, който ме уважава заради качествата ми на ЧОВЕК и който ако му свирна няма да се окаже в леглото ми. В тоя ред на мисли ми е трудно да разгранича кой как ме уважава и защо / за мъжете имам предвид /. И по-точно с какво им печеля УВАЖЕНИЕТО  Crazy
Simple Smile

 Ти сериозно ли ?!?Crazy

Само да вметна, за да няма неточности - спомена се как се разглеждат двете сигнални с-ми според Павлов. Това, което аз съм чела не ми прилича на по различно от това, което знам/с тази подробност , че той типизира видове хора/.

"У човека в процеса на труда, когато неговият предшественик маймуната, е слязъл от дърветата, изправил се е на задните си крака и предните крайници са станали не само орган, но и оръдие на труда и когато се явила нуждата от общуване и обмяна на опит, на базата на първата сигнална система на действителността е възникнала, развила се и се усъвършенствала втората, специално човешката сигнална система. Нейни дразнители са вече не първите, конкретни сигнали на действителността, а техните словесни образи думите: видимото, чуваното и писаното слово. Словото, пише Павлов, е съставило втората, специално нашата сигнална система на действителността, бидейки сигнал на първите сигнали." Сигналното значение на думите е свързано не с простото съчетаване на произнасяните звуци (както това се наблюдава при животните), а с тяхното смислово значение. Поради това, докато в основата на първата сигнална система лежат конкретните възприятия и представи, обуславящи непосредственото, конкретното мислене, в основата на втората сигнална система лежат понятията. Боравейки с понятия, втората сигнална система обуславя специално човешкото, абстрактното мислене, позволяващо обобщаване и откъсване от действителността и довеждащо в крайна сметка до науката оръдие на висшата ориентировка на човека в околния свят и в самия себе си" (Павлов)."


И още едно уточнение, авторът на темата в началото поясни, че пита за нашите  партньори.  Или съм в грешка? Доколкото също вникнах също беше споменато, че не става въпрос за сексуално уважение и възприемане , а точно за уважението по принцип. След като мислите, че не ви уважават по този начин, защото просто не напишете, че не ви уважават като човек ,  а ви разглеждат като сексуален обект.
А, да забравих, нали мъжете имат само първа сигнална с-ма , а 2-та такава е имагинерно понятие. Whistling

# 47
  • Мнения: 135

[/i]
И още едно уточнение, автора на темата в началото поясни, че пита за нашите  партньори.  Или съм в грешка? Доколкото също вникнах също беше споменато, че не става въпрос за сексуално уважение и възприемане , а точно за уважението по принцип. След като мислите, че не ви уважават по този начин, защото просто не напишете, че не ви уважават като човек , разглеждат ме като сексуален обект.
А, да забравих, нали мъжете имат само първа сигнална с.ма , а 2-та такава е имагинерно понятие. Whistling

Това е неизбежен процес..щом някоя я разглеждат само като сексуален обект..идва момента когато времето размива визята..после следват изневерите и разводите.
Но пък, защо тогава..след като ви имат за парче месо, сте се съгласили на подобна съдба??? newsm78

Отклонихме се доста от темата..но май секса върви ръка за ръка с уважението...ами ако ви откажат..това означава ли че не ви уважават??? newsm78


Цитат
Боравейки с понятия, втората сигнална система обуславя специално човешкото, абстрактното мислене, позволяващо обобщаване и откъсване от действителността и довеждащо в крайна сметка до науката оръдие на висшата ориентировка на човека в околния свят и в самия себе си

Явно човека е вникнал отдавна в същността!!! Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Павлов за времето си го е видял така. Сега възниква въпросът какво правим с човекоподобните маймуни, за които вече е установено, че също боравят с понятия, могат да общуват с хората чрез графични изображения, да разпознават числата (една от най-известните обучени маймуни май се казваше Куанзи (или това беше роботът със смешните уши)  newsm78), дори изграждат култура, специфична за своята група и която предават от поколение на поколение (културата също се смяташе за уникално човешко постижение). Те, в такъв случай, имат ли втора сигнална система, макар да не могат да говорят като хората или да четат като хората? Лекцията, за която си спомням, разглежда въпроса от гледна точка на неврологията, докато цитираното от теб е по-скоро клонящо към философска гледна точка относно възприятията, езика и мисленето.  Peace

Сега отново прочетох първия пост, наистина става въпрос за "мъжете си".
За мъжа си мога само да гадая и да си четкам егото, че ме уважава заради моята надеждност и вярност. Но в двойката нещата са повече на емоционална основа, отколкото на рационална. В нея се говори за любов, а не за уважение. Май клишето се оказва доста правдоподобно - когато любовта си отиде, остава уважението. Честно, предпочитам да ме обича и затова да живее и да иска да живее с мен, отколкото заради уважението по една проста причина - често мъжете напускат жените си защото вече не ги обичат, а не защото не ги уважават.

# 49
  • Мнения: 293
До себе си съм допускала само мъжете,които са показали,че ме ценят.
Може визията да е плюс.Но в никакъв случай обратното.
Форчън,сериозно. Има много мъже около мен, които УЖ ме уважават. Ама едва ли.
Така си мисля аз.
Има някои дето ме уважават без и те да знаят що точно.  Grinning
Според мен при мъжете , както някой друг каза, възхищението и симпатията са равни на уважение. А моите разбирания за уважение са други.
Рядко са мъжете , които изпитват уважение към грозна жена заради дадено нейно качество.
По мои наблюдения.

Соте, ако някой мъж, който твърди,че ме уважава ми откаже секс, то тогава наистина бих се замислила,че МОЖЕ И да ме уважава.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 957
Е, стига, де. Много мъже уважават преподавателите си жени, по-възрастни жени, с които ги сблъсква животът, а са научили нещо от тях, приятелки, просто добри познати. За доста неща можеш да уважаваш даден човек, пък бил той и жена. Не говорим за привличане, за уважение говорим, все пак.

# 51
  • Мнения: 755
Дива, защо говориш за мъжете сякаш са от друг вид - различен от човешкият? Laughing  
Като пол сме различни, като възприемане на света в определени детайли също, но да се приравнява уважението и възхищението - не съм съгласна. Те са зависими, но не са взаимнозаменими. Това е друга тема. Права си също, че не мъжете, а всеки човек е различен, а мъжете реагират като огледало на сигналите, които получават. Уваженето няма нищо общо със секса, не разбирам как ги свързваш.
Един мъж може и да те уважава и същевременно да намира за привлекателна, така, както може и да те намира за привлекателна, но да не те цени и уважава, а да умира само за з***** а ти. Не конкретно твоя - условно дадох пример. Peace


п.п. Ментова ти го написа по кратко! Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Ехеее, Форчън, сигурно ако му ударим една анкетка сред мъжете, повече подвизи и глупости са правили и ще направят заради з***** а, отколкото заради уважение към някоя жена! То затова и всякаквите там Златки-Млатки, миски-писки още са на челните места по внимание от всякакво материално естество.  Laughing

# 53
  • Мнения: 293
Това,което казвам е , че на една красива и сексапилна жена и е много трудно да накара мъжът срещу нея да надникне надалеч от задника и и да я оцени, а още повече да започне да я уважава.

# 54
  • Мнения: 755
Andariel, Дива, дами това е така, но тук иде реч за уважението /моля ви това не е мръсна дума, нито пък е заместник на любовта/, така че дайте по темата- секса е ясен, но петък мина!
Ако няма какво да напишете - ок, но да се чудим дали чашата е наполовина пълна или празна - кому е нужно.

п.п. познавам една доста красива дама, която не би оставила мъж безразличен, но я уважават, дам и то как. Laughing

# 55
  • Мнения: 293
Не намесвам секса щот ми липсва  Wink , а защото смятам,че той е завзел мъжкия мозък и трудно им остава време да УВАЖАВАТ. та това си е напълно по темата . Crazy  bouquet

# 56
  • Мнения: 4 916
Много подценявате мъжете.

# 57
  • Мнения: 755
Не намесвам секса щот ми липсва  Wink , а защото смятам,че той е завзел мъжкия мозък и трудно им остава време да УВАЖАВАТ. та това си е напълно по темата . Crazy  bouquet

Да де - т.е. мислиш, че са изостанали в еволюцията си и могат да уважават само с 1-вата си сигнална с-ма. Разбрах те аз много добре, но понеже не съм съгласна с теб, затова продължавам диалога. Grinning

Аргун много си кратка иначе и аз това им казвам , ама те не, та не... Laughing

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Не намесвам секса щот ми липсва  Wink , а защото смятам,че той е завзел мъжкия мозък и трудно им остава време да УВАЖАВАТ. та това си е напълно по темата . Crazy  bouquet

Никак не съм съгласна. Уважението може да бъде насочено към субекти, които не ни привличат физически, но на които се възхищаваме по някаква причина.
Твърде често и между партньорите е срещана такава хипотеза. Когато искрите на страстта отдавна са изчезнали, но изпитваме уважение към човека до нас.  Причините могат да бъдат разнородни -   заради това което е, което е направил и/или което продължава да прави /а е възможно дори да е самозаблуда, но това е друга тема/

# 59
  • Мнения: 4 916
Мога и малко по-дълго да го обясня, но смисълът пак ще бъде този.

# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Не прочетох някой някъде да е написал за изоставане от еволюцията. Изобщо, от какъв зор я намеси тази еволюция? Форчън, твоите думи за кой какво имал да напише, комай трябва да ги разбираме като "или пишете каквото мисля аз, или се махайте". Та, съвсем по темата - мисля, че се преувеличава значението на уважението от мъжа. И не защото го няма или не е важно, но любовта и привличането бие уважението, най-малкото защото го предшестват.
Що да подценяваме мъжете? Аз пък, мога да кажа, че надценявате мъжете.

# 61
  • Мнения: 2 401
Намирам темата ти за сексистка.  През оная работа ми е от какъв пол е човека.
Отговора ми е - печеля с прямо и честно отношение.  Губя -  със същото при тези, които не струват.

# 62
  • Мнения: 755
Не прочетох някой някъде да е написал за изоставане от еволюцията. Изобщо, от какъв зор я намеси тази еволюция? Форчън, твоите думи за кой какво имал да напише, комай трябва да ги разбираме като "или пишете каквото мисля аз, или се махайте". Та, съвсем по темата - мисля, че се преувеличава значението на уважението от мъжа. И не защото го няма или не е важно, но любовта и привличането бие уважението, най-малкото защото го предшестват.
Що да подценяваме мъжете? Аз пък, мога да кажа, че надценявате мъжете.

Комай, комай ПА нищо не разбра! Laughing

# 63
  • Мнения: 1 127
Не съм много съгласен  Дива..поне за себе си ще говоря..много жени са спечелили моето уважение без да се налага да спя с тях..дори тук от форума доста са спечелили уважението ми!!!  Peace

 Thinking Така, видяхме мнението на един мъж. Интересно би било и други да си изкажат мнението, но мъжете тук не са много, май в "Татковци" преобладават.

Аз лично мисля, че мъжете могат да уважават една жена, без тя да е обект на сексуалните им фантазии. То, това последното не зная точно "уважение" ли да го наричаме. Laughing
Не казвам обаче, че не може да уважават и желаят една и съща жена. Peace Но двете понятия могат да съществуват и поотделно.

Смятам, че една жена, дори и сексуално привлекателна, може да е обект на уважение от страна на даден мъж, въпреки, че между тях няма сексуална връзка, дори напротив това може да е в + за това уважение.    
Какво имам предвид - ами нещата опират до морала. Представете си две двойки приятели,  и моралисти - в кой от случаите жената би спечелила уважението на мъжа от другата двойка - ако му се навре в ръцете, или ако се държи естествено , и макар да е сексапилна, не го предизвиква, дори напротив? newsm78
Това са моите наблюдения. Зависи кой/коя/ какво уважение търси - уважение или "уважение".  Wink
Ама май Соте питаше за собствените мъже.  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 12 674
Andariel , смяташ ли, че и мъжът като види жена , мисли само за секс? 

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Не само, но първо я оценява като сексуален обект.

# 66
  • Мнения: 1 129
По принцип не деля хората и не пресмятам поведението си според пола. По този начин зададен въпроса, обаче предполага да говоря за мъжете. От малка винаги съм била в компания на по-големи от мен момчета. Имам хиляди братовчеди 1-ви, 2-ри, 3-ти, израснах покрай тях и започнах са се вписвам в компанията им лесно. Не с простотия, но просто се получаваше, разбирах мисленето им и можехме да говорим нормално. И до днес имам повече приятели мъже, от колкото жени. Може би футболните ми пристрастия, непоносимостта към кифли и способността да оценявам (без завист и ирония красивите жени) са нещата, които ме поставят удобно в компания на приятели. Винаги съм откровена, понякога малко цинична и не, за да парадирам с простота, а защото наистина има неща и хора, които предизвикват непоносимост у мен, която изказвам по един начин, отдалечаващ ме от представите ми за дама.
Моят си мъж го спечелих (по негови думи) с разсъждения, наивност и мироглед. Просто имаме много общи виждания за нещата, макар че той е малко по-глобално мислещ от мен. И пак по негови думи с желанието ми да говорим, обсъждаме и разискваме всичко без преди това да го премислям, цензурирам или нагаждам според това което например знам, че иска да чуе.

# 67
  • Мнения: 2 175
Соте, сещам се за 1 емблематичен случай в началото на загаджването:
В популярен нощен клуб сме и наоколо щъкат танцьорки. Една му се зарадва много като го и видя и дойде при нас..той я поздравява и културно ни представя една на друга. Аз й правя комлимент, че танцува страхотно, а тя се разтапя и ми подарява шала си. После танцувахме заедно..На Милуто му паднаха очите.. Laughing
..Каза, че за пръв път виждал такава реакция от жена, с която е излизал..т.е - другите ревнували и правели сценки и тн.. Joy

# 68
  • Мнения: 755
Соте, сещам се за 1 емблематичен случай в началото на загаджването:
В популярен нощен клуб сме и наоколо щъкат танцьорки. Една му се зарадва много като го и видя и дойде при нас..той я поздравява и културно ни представя една на друга. Аз й правя комлимент, че танцува страхотно, а тя се разтапя и ми подарява шала си. После танцувахме заедно..На Милуто му паднаха очите.. Laughing
..Каза, че за пръв път виждал такава реакция от жена, с която е излизал..т.е - другите ревнували и правели сценки и тн.. Joy

Ах, ти хитруша... клевър гърл! Laughing Много ме израдва поста ти!

# 69
  • Мнения: 135
Намирам темата ти за сексистка.

 Shocked И друг път са ме наричали сексист...така че не разбрах къде е сексизма в случая..грешно ли е да питам как уважавате мъжете си ????  newsm78

Не намесвам секса щот ми липсва  Wink , а защото смятам,че той е завзел мъжкия мозък и трудно им остава време да УВАЖАВАТ.

Напротив Дива...време винаги се намира...мъжкият мозък явно ви е доста непонятен...още повече че лично не преставам да се чудя на вашия..пък и как да се откажем от предлагането, като приятел в нужда се познава!!!!  tooth

Що да подценяваме мъжете? Аз пък, мога да кажа, че надценявате мъжете.

Надценявате ни...едва ли ..по скоро се опитвате да ни подцените с безмислени спорове!!!  Laughing

Каза, че за пръв път виждал такава реакция от жена, с която е излизал..т.е - другите ревнували и правели сценки и тн.. Joy

Това е добър знак за печелене на уважение  Hug..жалко че повечето не могат да го проумеят!!!  Peace

Казахте за любовта..но любовта с времето се променя...дори се разделя в полза на децата..това не означава че не се обичаме...но само обич... newsm78..та следва да обърнем внимание на уважението!!!
Напоследък често чувам как брака не върви..но пък се обичат  Shocked...не разбирам..хем се обичат ..хем пък не върви...навикват се..обиждат се..карат се ..и накрая се обичат!!!!
Според мен изобщо не се ценят ..демек не се уважават!!!
Кой мъж бе ви казал че от първата си среща с вас е лудо влюбен..та той дори не разбира че просто физическата ви красота го е привлякла..но това състояние добре се използва от доста женици!!!  Mr. Green
Та за какво уважение говорим тогава..след като се гледа да се извлече ползата!!!   Naughty

# 70
  • Мнения: 755
Соте, знаеш ли достигам до извода, че някои жени "не искат" да бъдат уважавани. Laughing
Това най-вероятно е продиктувано от факта, че те възприемат уважението като усещане за повяхване на тяхната женска привлекателност. Laughing
Това е така, защото мъжете всъщност са по-елементарният представител/според тези дами/ на човешкият вид и подобни усещания не могат да им бъдат вменявани. Как въобще си позволяваш да изпитваш уважение?!? Laughing Я се съвземи, мъж си все пак. Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж сега, Соте, то е ясно, че така ще кажеш, въпрос на чест, разбирам те! Но искам да си кажеш нещо - колко мъже според теб напускат жените си заради това, че са ги разлюбили и колко заради това, че са престанали да ги уважават? По-точно коя е водещата причина един мъж да напусне една жена (и обратното - да остане с нея) - че не я обича вече, или не я уважава вече?

Форчън, а други жени вероятно искат да бъдат уважавани на всяка цена, защото не са сигурни в хубостта и сексапила си, както и в другите си качества.  Ако мъжете не ги забелязват като жени, остава им едното уважение като утешителна награда. Laughing И стига вече с тези глупости, че мъжете били по-елементарния прествавител на човешкия вид! И мъжете, и жените са си лика-прилика като ниво на елементарност/сложност.

# 72
  • Мнения: X
Соте, сещам се за 1 емблематичен случай в началото на загаджването:
В популярен нощен клуб сме и наоколо щъкат танцьорки. Една му се зарадва много като го и видя и дойде при нас..той я поздравява и културно ни представя една на друга. Аз й правя комлимент, че танцува страхотно, а тя се разтапя и ми подарява шала си. После танцувахме заедно..На Милуто му паднаха очите.. Laughing
..Каза, че за пръв път виждал такава реакция от жена, с която е излизал..т.е - другите ревнували и правели сценки и тн.. Joy
Т.е., това е нещо като тест за него?    Laughing  Води всяка нова в бара и която издържи теста с ревността, става и за втора среща?    Simple Smile

Цитат
................а защото наистина има неща и хора, които предизвикват непоносимост у мен, която изказвам по един начин, отдалечаващ ме от представите ми за дама.

Всъщност,уважението от чужди мъже съм получавала, точно заради поведението си на дама.
Макар, че не съм изучавала     Laughing   етикеция и нямам представа как точно следва да се държи една дама,но явно ми се получава, ,защото често се случва мъже да ми целуват ръка.....за първи път беше ,когато бях на ....21-22 някъде.    Grinning  

# 73
  • Мнения: 755
Andariel, много ми е забавно , когато те чета. Laughing
Точно сексапилните жени, ценят, когато ги уважават. Уважението не е утешителна награда, а проява на отношение  към индивида като изключим неговата външност, но ти пак...ццц кви тез ниЗки страсти. Гледай по-глобално, както бяха писали едни съфорумки преди време. Joy Joy
Лика-прилика сме си естествено,нали всИ сме хора, но понеже усетих, че сякаш им се вменява изостаналост във възприятията, та рекох да разширим темата, но щом си рекла - няма. Laughing
 

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
айде бе, глобално! Между мъжете и жените отношенията са на микрониво, а не на макро! Един мъж вижда една жена и какво става? Също и една жена вижда един мъж и какво става? Да не би да си мислят за уважение? Грънци, уважение! Първо се преценяват като мъж и жена, пък после какво, как и докъде, Божа работа!

# 75
  • Мнения: 2 175
Всъщност, уважението не е ли вид възхищение?
Ако не изпитвам някакво възхищение - не бих могла да уважавам.

Към 70 г си преподавател определено изпитвам уважение ( и възхищение) - и никакъв сексуален елемент няма в това.

Краси, пак извъртя нещата.. Не ме е тествал..естествено се получи..Wink

# 76
  • Мнения: 135
Виж сега, Соте, то е ясно, че така ще кажеш, въпрос на чест, разбирам те! Но искам да си кажеш нещо - колко мъже според теб напускат жените си заради това, че са ги разлюбили и колко заради това, че са престанали да ги уважават? По-точно коя е водещата причина един мъж да напусне една жена (и обратното - да остане с нея) - че не я обича вече, или не я уважава вече?

Заиграваш се Andariel  Laughing..но ще ти отговоря..точната причина един мъж да спре да обича и уважава жена си е...занемаряването..липсата на секс, защото тя е вечно изморена..липсата на внимание от нейна страна, защото селиала е по важен..гледането на мъжа като на машина за пари и секс..вманиячаването да са покаже на всяка цена колко го обича, пред приятели и познати..
В този ред мога да продължа да изброявам..повечето обаче си ги знаете тези факти...странно е че не искате да ги приемете..и в даден момент се чудите що мъжо ви е напуснал..или ви изневерява!!!
Същите причини важат с пълна сила и за нас!!!!  Peace

Мисълта ми беше съвсем друга..защо ще ме обича без да ме уважава???  newsm78

# 77
  • Мнения: X
Краси, пак извъртя нещата.. Не ме е тествал..естествено се получи..Wink
Ейй,нищо не съм извъртяла,така ми прозвуча....  особено след думите ти "...другите ревнували и правели сценки.....!"    Не ти ли звучи,все едно не си първата ,дето води там?След като другите    правели сценки?   Laughing

# 78
  • Мнения: 2 931
     Уважение не се дължи, то се вдъхва. Различните хора уважават различни неща, не мисля че има формула. За едно и също действие, един ме уважава, друг се ме принизява като глупачка. По тази причина не се насилвам да спечеля ничие уважение, просто следвам инстинкта си. Съчетан с възпитанието, мирогледа и разума си.
    Соте, малко в кръга на шегата, но разглезените от мъжете си жени, доста често губят уважение. Не знам защо така се получава. Сякаш част от жените имат някаква необходимост мъжът им да ги респектира.
     

# 79
  • Мнения: 755
айде бе, глобално! Между мъжете и жените отношенията са на микрониво, а не на макро! Един мъж вижда една жена и какво става? Също и една жена вижда един мъж и какво става? Да не би да си мислят за уважение? Грънци, уважение! Първо се преценяват като мъж и жена, пък после какво, как и докъде, Божа работа!

Много ясно, че ще се преценят по външният вид, това пък кой го отрича?! Става дума за друго, след като се пермерят качествено кой как изглежда видиш ли, си отварят устите, имат поведение  , то ипоражда и убива уважението.
Не, възхищението не е уважение, възхищението е част от уважнието. Мога да се възхищавам на някого как изглежда, но пак да не го уважавам, защото просто има плоско излъчватне /меко казано/т.е. важно е кво имаш  в тиквата, а не само как изглеждаш.  Възхитата не предполага непременно уважение към индивида.Laughing

# 80
  • Мнения: 2 175
   Не ти ли звучи,все едно не си първата ,дето води там?След като другите   правели сценки?   Laughing[/b]

Хаха..естествено, че тогава не бях първата..Все пак сме от средното поколение..))

Fortune, под възхита нямам предвид само физическа.
Чисто физическо някой трудно може да предизвика у мен възхищение.

# 81
  • Мнения: 135
     Уважение не се дължи, то се вдъхва. Различните хора уважават различни неща, не мисля че има формула. За едно и също действие, един ме уважава, друг се ме принизява като глупачка. По тази причина не се насилвам да спечеля ничие уважение, просто следвам инстинкта си. Съчетан с възпитанието, мирогледа и разума си.
    Соте, малко в кръга на шегата, но разглезените от мъжете си жени, доста често губят уважение. Не знам защо така се получава. Сякаш част от жените имат някаква необходимост мъжът им да ги респектира.

Много актуално мнение.. Hug..значи можело и да се разберем!!!  bouquet
Разглезените жени сами допускат това си състояние..ефекта на бумеранга!!!
И аз се смайвам понякога как се губи уважение от глупост..мързел..и от не добре премерени думи!!!
Да не говоря пък за други индивиди..дето пък и хабер си нямат да се хванат да бачкат...имам таквиз роднини..сестри..и двете откак ги помня все деца гледат!!!
Само че тез деца станаха на по 30 г. бре...как не съ умориха да си стоят вкъщи????  newsm78
Ся са на етап че не само мъжете им не ги уважават..ми и децата им не ги възприемат.. не ми се говори за тях!!! Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж сега, Соте, то е ясно, че така ще кажеш, въпрос на чест, разбирам те! Но искам да си кажеш нещо - колко мъже според теб напускат жените си заради това, че са ги разлюбили и колко заради това, че са престанали да ги уважават? По-точно коя е водещата причина един мъж да напусне една жена (и обратното - да остане с нея) - че не я обича вече, или не я уважава вече?

Заиграваш се Andariel  Laughing..но ще ти отговоря..точната причина един мъж да спре да обича и уважава жена си е...занемаряването..липсата на секс, защото тя е вечно изморена..липсата на внимание от нейна страна, защото селиала е по важен..гледането на мъжа като на машина за пари и секс..вманиячаването да са покаже на всяка цена колко го обича, пред приятели и познати..
В този ред мога да продължа да изброявам..повечето обаче си ги знаете тези факти...странно е че не искате да ги приемете..и в даден момент се чудите що мъжо ви е напуснал..или ви изневерява!!!
Същите причини важат с пълна сила и за нас!!!!  Peace

Мисълта ми беше съвсем друга..защо ще ме обича без да ме уважава???  newsm78


Аз не изключвам уважението, а акцентирам върху любовта като първична и основна изобщо да се получи двойка, а уважението е вторично.
лекичко ме изненеда с гледната си точка за уважението, но да, изглежда напълно логично и правдоподобно. Стигам до извода, че всее пак е по-важно дали жената е сексапилна, появява внимание към него и не подлизурничи пред трети лица, отколкото колко добра работничка, майка и домакиня е и колко пари изкарва (защото ми направи впечатление, че повечето отговорили жени наблягат на други неща, но не и на внимание и сексапил/секс), т-е- все неща, които засягат пряко отношенията с мъжа на чисто ниво пол, а не някак общочовешки.  Simple Smile

Хърмаяни, аз предлагам първо да стигнем до етапа да сме от много разглезените жени на мъжете си, пък тогава да се тревожим дали ще изгубят уважение към нас. Такива разглезени жени познавам една или две, и не съм забелязала да страдат на тема "той мен уважава ли ме", а си живеят честито.  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 2 931
   С различни хора общуваме, Андариел. И мъже, и жени. Аз споделих моите наблюдения и не твърдя, че са общовалидни. Впрочем, говорех за това кога жената престава да уважава мъжа си, а не обратното. А и може би по -различен начин разбираме думата "разглезени".

# 84
  • Мнения: 135
Аз не изключвам уважението, а акцентирам върху любовта като първична и основна изобщо да се получи двойка, а уважението е вторично.
лекичко ме изненеда с гледната си точка за уважението, но да, изглежда напълно логично и правдоподобно. Стигам до извода, че всее пак е по-важно дали жената е сексапилна, появява внимание към него и не подлизурничи пред трети лица, отколкото колко добра работничка, майка и домакиня е и колко пари изкарва (защото ми направи впечатление, че повечето отговорили жени наблягат на други неща, но не и на внимание и сексапил/секс), т-е- все неща, които засягат пряко отношенията с мъжа на чисто ниво пол, а не някак общочовешки.  Simple Smile

Хърмаяни, аз предлагам първо да стигнем до етапа да сме от много разглезените жени на мъжете си, пък тогава да се тревожим дали ще изгубят уважение към нас. Такива разглезени жени познавам една или две, и не съм забелязала да страдат на тема "той мен уважава ли ме", а си живеят честито.  Simple Smile

Всеки е намерил сексапила на дадена жена или мъж..инак ще допуснете ли общо съжителство..едва ли..
После започва опознаването..годините изграждат даденото отношение, уважение и обич...но в годините често се размиват тези наглед дребни неща!!!
Важно е как да ги запазим...в началото е лесно..после се получават катаклизмите!!!  Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
аха,  сега разбрах, че говориш за уважението на жените към мъжете. Щото, нали темата е уважението на собствените мъже към жените, та съм се объркала явно.
Е, колко да са по-различни хората, с които общуваме, някои неща са някак засягащи болшинството! Повечето жени работят, гледат деца и къща и са далеч от разглезени, дори работят повече от мъжете си. И професорите, и чистачките. Освен ако твоята среда са разни миски с любовници олигарси или футболисти, ама и миските, и те се юркат по някакъв начин, защото тези мъже не се задържат лесно.  Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
То няма много начини, Соте - или човек свиква и по някакъв начин сам си поддържа илюзията за любов, уваажение и др. , или си вдига шапката и си търси късмета с друг или сам! Човещинка, ко да прайш!

# 87
  • Мнения: 2 931
Освен ако твоята среда са разни миски с любовници олигарси или футболисти, ама и миските, и те се юркат по някакъв начин, защото тези мъже не се задържат лесно.  Peace
     Ами аз така разбрах въпроса на Соте - кое е онова, което правят мъжете ни и заради което преставаме да ги уважаваме. Някак не ми идва от вътре да отговоря вместо мъж, с кои мои действия губя уваженето му. Освен ако не ми е казано в прав текст, но в такава ситуация не съм изпадала.
     Под разглезена жена съвсем не визирам миски и кифли. Такива в обркъжението си нямам.

# 88
  • Мнения: X
     Ами аз така разбрах въпроса на Соте - кое е онова, което правят мъжете ни и заради което преставаме да ги уважаваме.

И аз това разбрах Wink и даже между редовете - защо някоя би престанала да уважава самото Соте
Май жената спира да уважава мъжа, когато той спре да я обича.

     Под разглезена жена съвсем не визирам миски и кифли. Такива в обркъжението си нямам.
Тези от моето (кифли и други) може на пръв поглед да изглеждат плитки, но са добри приятелки и най-важното - беззлобни. Не съм виждала по-търпеливи към злобата на по-грозните жени момичета от моите приятелки  Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно така с какво печелите уважението на мъжете си...и с какво го губите???  Crossing Arms
Напоследък доста мнения чета по въпроса..но все пак искам да знам.
Въпреки че доста стаж навъртях в сферата..но това не означава че знам отговора!!!
Улавям се че и при мен се случва за миг да спечеля уважение от жената..но и за миг да го загубя, поради непреднамерени действия от моя страна.
Спонтанните ми решения се оказват често пагубни по въпроса...интересно ми е да чуя и вашите мнения..пък може нещичко и да понауча!!! Peace
Оставете секса настрана в случая..той не решава всичките ни проблеми..става въпрос за дребните неща дето ни вадят от релси..или пък карат отсрещната страна да се чувства удовлетворена!!!!  Wink

[

Пак прочетох първия пост, че да се съм пак в грешка! Ами, ето, човвекът пита как ние печелим уважението на мъжете си, т.е. какво правим или не правим, че мъжете ни да уважават нас.
И после пита за обратното - какво прави или не прави той, че да спечели/изгуби уважението на жена си. Демек, две в едно.

Определено аз втората част съм я пропуснала. Лично аз губя уважение към мъж (свой-чужд, няма значение), ако е малодушен или инат от типа "след мен и потоп".

# 90
  • Мнения: 2 931
Да добавя, защото незнайно как публикувах, преди да съм дописала поста си.
За мен "разглезена" жена, е онази, която се е омъжила за прекалено добродушен и отстъпчив мъж. И която не може да контролира желанието си да се възползва от това.  Такива съм срещала доста. Нищо общо с пари, коли, богатство не влагам в тази дума.

# 91
  • Мнения: 135
Ами аз така разбрах въпроса на Соте - кое е онова, което правят мъжете ни и заради което преставаме да ги уважаваме. Някак не ми идва от вътре да отговоря вместо мъж, с кои мои действия губя уваженето му. Освен ако не ми е казано в прав текст, но в такава ситуация не съм изпадала.

След шест страници, най после разбрахте въпроса ми!!!!  Hug

Не очаквайте мъж да ви каже че е спрял да ви уважава..ще отрича до последно!!!  Laughing
Това ако го кажа в прав текст..ми то си е чиста обида..бих намерил по подходящ начин!!!  Peace
Но пък да се вкопчиш в някой въпреки че не си желан..надяваш се че нещо ще се промени..трудна работа!!!!
Ей за таквиз неща говоря..мислиш си че всичко ти е наред..обичат те ..уважават те..в даден момент разбираш че си сбъркал..демек държат те за всичко друго..но не проявяват и капка уважение към теб.
И се почва шикалкавене..лицемерие и манипулиране!!!!  Wink
Колкото по се стремиш да уважаваш..толкоз по не те уважават..някак си падаш под нивото.
Стремежа ни е да се държим на нивото на ближния..но не всеки път се получава!!!  Hug

# 92
  • Мнения: 755
хахах Соте, оплетоха те...ще изгориш накрая. Laughing

Аз днес ще съм добра/резултатите са ми ок- все тая, че не знаете за какво иде реч, на мен ми се иска плакат да напиша от радост/ и няма да се заядам. Wink
 Както писах още в началото не знам /т.е. мога да си предполагам, но не е същото като да знам на 100%/ защо ме уважава мъж МИ, но сигурно, защото много дърдоря. Mr. Green  Миии много знам... кво да направя сега, също съм и скромна. Sunglasses
Губя уважение към мъже, които се държат като възторжени глупаци.


п.п. Соте аз не те разбрах, но не ми дреме. Laughing

Последна редакция: пн, 14 ное 2011, 12:38 от Fortune

# 93
  • Мнения: 2 931
А, точно аз те разбрах от първия път, Соте. И отговорих на въпроса и в двете му части  Wink
Разбира се, че не очаквам в прав текст такава обида, все още се радвам на добра интуиция  Grinning

# 94
  • Мнения: 85
Постоянно се боря за уважението на моя мъж.
Той е взискателен и  изискващ, понякога дори безкомпромисен.
Меря си думите на аптекарска везна.
Угаждам му с храна.
Не го засягам никога пред други хора - с думи, с поведение, с насмешка.
Излушвам го, пийвам с него вино, ходя по планините като ме помъкне.
Мърморя най-вече вътрешно.

И все нещо не съм заслужила, честно казано.

А той самият не позволява да не бъде уважаван.

# 95
  • Мнения: 135
Разгеле..  Hug..Хърмаяни ме разбра ...но и другите дадохте доста адекватни отговори..признавам ви го!!!  Hug
Не се заблуждавайте спрямо мен..нито съм нещастен..нито страдам от липса на обич и уважение..напротив!!!  Wink
Темата не е бъзик..за повече от 20 години така сме свикнали че няма мърдане..поне засега!!!
Но точно за да не ме обиди жената..предпочита често да замълчи за грешките ми..все пак смятам че е нормално да не се усещам в дадени моменти кви ги върша..странното е че децата ми го намекват как съм я обидил неволно...но пък даже не съм разбрал.
Чувствам се неловко след това!!!  newsm78
Аз също предпочитам да замълча..човешко е да си изпусне парата за моя сметка..гледам да минават покрай мен подобни нещица..
Но пък точно заради такива дреболии..доста приятелчета се разведоха..чувстват се унизени..загубили самоуважение..сега се обвиняват себе си че не са усетили къде да спрат..но май за подобни драми вина имат и двамата!!!
Да не разтягам повече локуми..че май ви писна!!!  Peace

# 96
  • Мнения: 135
Постоянно се боря за уважението на моя мъж.
Той е взискателен и  изискващ, понякога дори безкомпромисен.
Меря си думите на аптекарска везна.
Угаждам му с храна.
Не го засягам никога пред други хора - с думи, с поведение, с насмешка.
Излушвам го, пийвам с него вино, ходя по планините като ме помъкне.
Мърморя най-вече вътрешно.

И все нещо не съм заслужила, честно казано.

А той самият не позволява да не бъде уважаван.

Точно за това говоря Чоколада..колкото по се стремиш да угодиш..толкоз по се затриваш по пътеката..жалко е ..някои хора не допускат да ги уважават...за съжаление не си единствен случай!!!  Peace

# 97
  • Мнения: 2 931
    След хубавия ти предпоследен пост, Соте, само една мисъл ми минава - всичко е преходно. И периодите на неудовлетвореност и неуважение - също, когато другите връзки са силни.
    Впрочем, порасналите деца са много добър коректив в такива ситуации. И аз съм подсказвала на татко, пък и на майка неща, които са виждат по различен начин отвън. И моето дете ме е изненадвало с прозрения.

Последна редакция: пн, 14 ное 2011, 13:10 от Хърмаяни

# 98
  • Мнения: 2 175
Постоянно се боря за уважението на моя мъж.
Той е взискателен и  изискващ, понякога дори безкомпромисен.
Меря си думите на аптекарска везна.
Угаждам му с храна.
Не го засягам никога пред други хора - с думи, с поведение, с насмешка.
Излушвам го, пийвам с него вино, ходя по планините като ме помъкне.
Мърморя най-вече вътрешно.

И все нещо не съм заслужила, честно казано.

А той самият не позволява да не бъде уважаван.

Точно за това говоря Чоколада..колкото по се стремиш да угодиш..толкоз по се затриваш по пътеката..жалко е ..някои хора не допускат да ги уважават...за съжаление не си единствен случай!!!  Peace

Соте къде тук видя желание за угаждане? И какво общо има угаждането с уважението??
Шоколадка според мен просто му пази/кътка/ егото - което явно е огромно (вероятно има защо).

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Големината на егото няма връзка с това дали има защо.

# 100
  • Мнения: 904
magarcho,а нейното его къде отива в случая, точно щото много се пъне да му угоди все нещо не е както трябва според него, "колкото по се стремиш да угодиш..толкоз по се затриваш по пътеката", колко вярно.

# 101
  • Мнения: 2 175
Помня преди време една тема на Шоколадка - по мои спомени, тя всъщност не се оплаква от това/мъжа си/. Приела е изискванията му за нещо градивно. И не отричаше много други негови положителни качества.
Да, Андариел - зависи дали има покритие.

Страхотна, в такава връзка все нечие его трябва да е по-слабо. Иначе няма да се понесат един друг дълго време.

# 102
  • Мнения: 904
Сигурно си права, пък и щом за нея нещата имат градивен характер, значи всичко е наред, обаче"И все нещо не съм заслужила, честно казано." това как тогава да го тълкувам.

# 103
  • Мнения: 85
Цитат
Точно за това говоря Чоколада..колкото по се стремиш да угодиш..толкоз по се затриваш по пътеката..жалко е ..някои хора не допускат да ги уважават...за съжаление не си единствен случай!!! 

Соте, не смей да ме съжаляваш!

Цитат
magarcho,а нейното его къде отива в случая, точно щото много се пъне да му угоди все нещо не е както трябва според него, "колкото по се стремиш да угодиш..толкоз по се затриваш по пътеката", колко вярно.

Моля Ви, темата не е за мен, за моето и на мъжа ми его.
Просто споделям как е при нас, не се оплаквам.

# 104
  • Мнения: 904
Чоколада, моля да ме извиниш Peace!

# 105
  • Мнения: 755
Чоколада, ааа ти наля масло в огъня после искаш да не те коментират - не мой!

Последна редакция: пн, 14 ное 2011, 13:41 от Fortune

# 106
  • Мнения: X
Чоколада,ти само споделяш,но неудовлетворението ти и недостатъчното ти самоуважение прозират във всеки твой пост,в който споменаваш мъжа си....

Соте,последните ти 2-3 поста ....някаква криза ли визираш?
Или просто период на осмисляне?
Защото така завоалирано говориш (ясно,не искаш да навлизаш в семейна конкретика), но аз не разбрах кой угажда и кой губи уважение?!
Т.е.,този,който много угажда ,не го уважават?
Ако правилно съм разбрала,си е до човек!И моят мъж е ужасно добър,великодушен, от хората ,които и на мравката път правят.Но не само не съм спряла да го уважавам,а всъщност го уважавам все повече, заради това,което е !

# 107
  • Мнения: 85
Цитат
Чоколада,ти само споделяш,но неудовлетворението ти и недостатъчното ти самоуважение прозират във всеки твой пост,в който споменаваш мъжа си....


Не бе, Краси. Дори много се уважавам, защото не всяка жена може да издържи и да импонира на такъв мъж.
Има много сила, ум, чар, душа и търпение в мен. Някоя друга би хвърлила всичко и би избягала, а аз успявам да се справя, да живея с него, да го обичам и уважавам - затова се уважавам и себе си.  И съм много удовлетворена - коя си ти, че да ми кажеш, че не съм?

# 108
  • Мнения: 755
Цитат
Чоколада,ти само споделяш,но неудовлетворението ти и недостатъчното ти самоуважение прозират във всеки твой пост,в който споменаваш мъжа си....


Не бе, Краси. Дори много се уважавам, защото не всяка жена може да издържи и да импонира на такъв мъж.
Има много сила, ум, чар, душа и търпение в мен. Някоя друга би хвърлила всичко и би избягала, а аз успявам да се справя, да живея с него, да го обичам и уважавам - затова се уважавам и себе си.  И съм много удовлетворена - коя си ти, че да ми кажеш, че не съм?

Дам...  Thinking отдай му /на порива/ се имаш нужда! Hug Всеки понякога има нужда.
Иначе става въпрос дали нас ни уважават и дали ние уважаваме в замяна/ или без замяна, просто така/. Аз това разбрах... Crazy

# 109
  • Мнения: X
Цитат
Чоколада,ти само споделяш,но неудовлетворението ти и недостатъчното ти самоуважение прозират във всеки твой пост,в който споменаваш мъжа си....


Не бе, Краси. Дори много се уважавам, защото не всяка жена може да издържи и да импонира на такъв мъж.
Има много сила, ум, чар, душа и търпение в мен. Някоя друга би хвърлила всичко и би избягала, а аз успявам да се справя, да живея с него, да го обичам и уважавам - затова се уважавам и себе си.  И съм много удовлетворена - коя си ти, че да ми кажеш, че не съм?
Оф,никоя не съм....
Не те съдя,не го приемай така. Hug
Така ми звучат постовете ти.....

Постоянно се боря
Той е взискателен и  изискващ, понякога дори безкомпромисен.
[b]Меря си думите[/b]
Угаждам му
Не го засягам никога

Мърморя най-вече вътрешно.

И все нещо не съм заслужила

А той самият не позволява да не бъде уважаван.

Представи си ,че тези думи са написани от друга жена....Как ти звучат?
Аз ги тълкувам така :"Недоволна съм от това положение, не ми харесва ,но понеже Той не позволява да не го уважавам,мърморя най -вече на себе си."

Не се и съмнявам ,че
Цитат
Има много сила, ум, чар, душа и търпение в мен. Някоя друга би хвърлила всичко и би избягала, а аз успявам да се справя, да живея с него, да го обичам и уважавам ....
но струва ли си да потъпкваш всичко това у себе си,за да е Той? 
Защото явно той не ги цени,щом не ти позволява  да ги покажеш.... 


[/b]

# 110
  • Мнения: 135
Соте, не смей да ме съжаляваш!

Много далече съм от тази мисъл..та аз дори себе си не съжалявам, камо ли някой друг!!!  Laughing
просто ми заприлича на Сотевица..особено кат я помъкна по реките!!!!  Hug
Не е нужно да разказваш подробности..важно е ти да се чувстваш удовлетворена от живота си..нас ни остави настрана!!! Peace

Соте,последните ти 2-3 поста ....някаква криза ли визираш?
Или просто период на осмисляне?
Защото така завоалирано говориш (ясно,не искаш да навлизаш в семейна конкретика), но аз не разбрах кой угажда и кой губи уважение?!
Т.е.,този,който много угажда ,не го уважават?


Краси..то вярно че ни плесна кризата на средната възраст..но съм далече от всякакви кризи!!!  Laughing
Относно кой колко и с какво угажда..то си е въпрос за отделна тема..пък кво толкоз като угодиш на човека до теб..нали и той е заслужил с нещо това си право!!! Peace
Но пък виж..постоянното натякване и мърморене за щяло и нещяло, изменят коренно обстановката!!! Peace


Иначе става въпрос дали нас ни уважават и дали ние уважаваме в замяна/ или без замяна, просто така/. Аз това разбрах... Crazy


Точно така Форти..само дето хитро се измъквате от ситуацията..но какво пък, ще го преживеем!!!!  Laughing



# 111
  • Мнения: 755
Ееее Соте ква е таз къдравелка бре? Shocked Аз вино разливам вечед другата тема , ти направо ме попари. МЪ нИдей ми попарва ентусиазмЪ де. Grinning

# 112
  • планетата Земя
  • Мнения: 112
Нямам представа, мога само да гадая. Все пак не на всеки мъж бих задала въпроса "Защо ме уважаваш?"...К'во ще си рече човекът, може да реши да спре да ме "уважава", а да ме " уважи"  Joy. Шегата на страна, обаче аз наистина не познавам мъж, който да не ме уважава поне привидно. Кой какви задни мисли има, нямам си и идея, а и не ме интересува особено.
Предполагам, че ме уважават, защото мога да мисля (и като тях понякога), да съм коректна и да избягвам конфликтни ситуации. И същевременно да си бъда жена без да им изземвам функциите.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 957
Краси ...*, ти си родена за партиен функционер, за дружинна, за предводител на отряд жени, клонинги на Лила. Да си съвършена домакиня и любима не е достатъчно предизвикателство за теб.

# 114
  • Мнения: X
Краси ...*, ти си родена за партиен функционер, за дружинна, за предводител на отряд жени, клонинги на Лила. Да си съвършена домакиня и любима не е достатъчно предизвикателство за теб.
Не схванах кое точно те наведе на тия мисли.....    Laughing   но си в Огроооомна грешка.
Щото ,първо ,хич не съм съвършена домакиня.....всъщност ,съм доста мързелива.....и второ,трето ....и десето ,не мога да нося отговорност.Не ми харесва,не ме кефи,тежи ми и никога не бих си го причинила сама.
Доказателство:Във втори клас ме предложиха за звенови (по-дъртите ,като мен,знаят за какво става дума    Mr. Green   ),аз горда,че са ми гласували доверие.....Ужас.Едвам издържах до следващите "избори".НИКОГА повече не приех подобен род престиж.    Laughing
Не е за мен тъйзи работъ....   Joy
  от малка осъзнах ,че да нося  отговорност не ми е качество любимо....   

# 115
  • Мнения: X
Не го правя тенденциозно. Ако спечеля нечие уважение, то е заради това, което съм, а не заради нещо, на което се правя. Нямам няколко типа поведение за различни случаи. Едно, будещо уважение за пред мъжете и примерно друго-  за пред нищо незначещи за мен индивидки от женски пол.
Но имам една позната, която се държи по удивително различен начин с мъжете.
И после реве от тях. Не знам, коя половина от нея е истинската: тихата и умерената за пред мъжете, или мрънкащата и натякващата за пред жените. Но не знам как живее в мир със себе си тази жена.

# 116
  • София
  • Мнения: 62 595
Не помня да съм се опитвала специално да печеля уважението на мъжа си или на външни мъже. Моите действия и бездействия са мотивирани от интересите на семейството, все ми е едно дали мъжът ми ще ме уважава или не за мое решение или постъпка, ако е от полза за всички ни. А ако съм започнала да върша една работа, я върша добре заради себе си, а не зада печеля нечие уважение. Ако ще си играя на политика, то ще е извън дома.

# 117
  • Мнения: 135

Доказателство:Във втори клас ме предложиха за звенови (по-дъртите ,като мен,знаят за какво става дума    Mr. Green   ),аз горда,че са ми гласували доверие.....Ужас.Едвам издържах до следващите "избори".НИКОГА повече не приех подобен род престиж.    Laughing
Не е за мен тъйзи работъ....   Joy
 

Оооо...помним...но помним и какви дружинни ръководителки имаше!!!!  Hug

Но имам една позната, която се държи по удивително различен начин с мъжете.
И после реве от тях. Не знам, коя половина от нея е истинската: тихата и умерената за пред мъжете, или мрънкащата и натякващата за пред жените. Но не знам как живее в мир със себе си тази жена.

Мдаа...доста таквиз са ми пред очите..дори се взимат за сериозни натури..но както често казвате напоследък..кат и свалиш опаковката, се оказва едно и също повторение на историята...демек, все другите са и виновни за състоянието в което се намира!!! Peace

# 118
  • Мнения: 116
Не знам как точно съм спечелила уважението му.Предполагам с това,че съм "мъжко момиче" дето има една дума.Но пък това е нож с две остриета.Мисля,че губя уважението му,когато показвам ревността си и недоверието си към него,затова много се старая да не му показвам тези емоции и се контролирам.

# 119
  • Мнения: 135
Не знам как точно съм спечелила уважението му.Предполагам с това,че съм "мъжко момиче" дето има една дума.Но пък това е нож с две остриета.Мисля,че губя уважението му,когато показвам ревността си и недоверието си към него,затова много се старая да не му показвам тези емоции и се контролирам.

Ммдаа..ревността..страшен бич за една връзка...освем болката и загубата..нищо друго не можеш да спечелиш с нея!!!

# 120
  • Мнения: 17 409
Не го печеля, подаряват ми го. Аре, да не говорим за загуби, дайте позитивно!

# 121
  • София
  • Мнения: 4 349
С това ще спечелите уважението на всички мъже и жени!  Grinning Grinning Grinning


# 122
  • Мнения: 135
С това ще спечелите уважението на всички мъже и жени!  Grinning Grinning Grinning

Права си Naddya...но пък без десерта се губи вкуса!!!!  tooth

# 123
  • Мнения: X
С това ще спечелите уважението на всички мъже и жени!  Grinning Grinning Grinning

Права си Naddya...но пък без десерта се губи вкуса!!!!  tooth

Само да не реши да си хапне.....    hahaha

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
С това ще спечелите уважението на всички мъже и жени!  Grinning Grinning Grinning



Не бих казала  Whistling Whistling Whistling

Изобщо ... не съм чела темата, хвърлих бегъл поглед само на последната страница, признавам си, но самият въпрос ми звучи абсурдно ...
Не го печеля, нямам го за цел и не правя нищо умишлено по въпроса.

Нещата обаче ми се получават, въпреки или заради това ... Хората на чието уважение дръжа, ме уважават /били те мъже или не/ ...  Mr. Green Останалите слабо ме вълнуват. Whistling

Предполагам, че същността на въпроса на темата е друг  Sunglasses Whistling .... но дори и от тази гледна точка ... никак не го печеля /или губя/ ... просто съм себе си и така имам уважението на точно тези, които искам и на които дръжа  Mr. Green Разбрахте ме, нали  Joy Едва ли  Crazy Но няма и значение де, лафът да върви  Whistling

# 125
  • Мнения: 135
Разбрахте ме, нали  Joy Едва ли  Crazy Но няма и значение де, лафът да върви  Whistling

Опитах се...и май те разбрах!!!!  Laughing

# 126
  • Мнения: 64
Предлагате да отида при любимия, да очертая нежно "Ф" с ръце на хълбоците и да го питам:
- Ти уважаваш ли ме?

Мисля, че няма по-кратък път да загубя на само неговото, но и собственото уважение.

# 127
  • Мнения: 7 947
За 6 години - квото съм спечелила - спечелила, не мисля,че вече има какво да се печели тепърва  Wink
Познаваме се явно достатъчно, че да не можем да се изненадама особено. Когато предполагам или дори знам неговатареакция по негативни теми - очакваното не влияе на уважението ми или на него - към мен.

# 128
  • Мнения: 135
Предлагате да отида при любимия, да очертая нежно "Ф" с ръце на хълбоците и да го питам:
- Ти уважаваш ли ме?

Мисля, че няма по-кратък път да загубя на само неговото, но и собственото уважение.

Все едно да го питаш...- Ставам ли за ядене, или да се метна в боклука!!!  Laughing



Та нали всяка си знае цената..въпроса е да не си я подбива...  Peace

# 129
  • Мнения: 755
За 6 години - квото съм спечелила - спечелила, не мисля,че вече има какво да се печели тепърва  Wink
Познаваме се явно достатъчно, че да не можем да се изненадама особено. Когато предполагам или дори знам неговатареакция по негативни теми - очакваното не влияе на уважението ми или на него - към мен.

Това е така, по принцип / в този период обикновено хората си мислят , че добре се познават, но не би - лично мнение/, а реално 6 години нищо не са, за да се каже , че се познавате достатъчно. Не конкретно вие, по принцип.  Защото независимо какво са преживели хората, всъщност се оказва вярно, че и продължителността на времето оказва най-вече влияние.
И понеже вече знам как ще го изтълкува Соте Laughing това за влиянието на времето, не това влияние , не това... Joy
Реално никога не можеш да кажеш , че познаваш някого достатъчно, защото човек се променя непрекъснато във времето.  Аз съм светъл пример - създавам впечатление на предвидим индивид, но не би - за справка съпружеското тяло/при нас времето е бая, но пак никой не смее да каже, че е достатъчно/. Laughing  

# 130
  • Мнения: 7 947
Форчън, аз мисля, че уважението ми към него може да спадне - ако ме удари, ако ми изневери, ако пропилее семейното имущество /дето го нямаме/ и т.н. - тоест все негативни постъпки. Не знам сега нормално или не - ама от +постъпки - нядали ще го уважавам все повече, щото...

# 131
  • Мнения: 135

И понеже вече знам как ще го изтълкува Соте Laughing това за влиянието на времето, не това влияние , не това... Joy


Споко Форти  Joy...ще бъда обективен..с жена ми сме заедно от 23 години..дали се познаваме.. Naughty не Фортунова..не бих казал..както сама каза..дори сами не може да се познаете, пък остава ние да ви опознаем!!!  Laughing
Познаваме ви дотолко, доколкото ни позволите...останалото е клише свързано с времето!!!  Hug
Опасявам само да не ме споходи буря!!!!  Joy

# 132
  • Мнения: 755

Познаваме ви дотолко, доколкото ни позволите...останалото е клише свързано с времето!!!  Hug


Точно това е еднакво валидно по принцип за хората - било то жени или мъже. Никога не можеш да кажеш , че познаваш някой достатъчно - да.
Аз например  от едно известно време не мога дори сама да се разпозная, но от времето ще да е и неговото влияние...какво да се прави орис. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт