Как печелите или губите уважението на мъжете

  • 12 375
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Не прочетох някой някъде да е написал за изоставане от еволюцията. Изобщо, от какъв зор я намеси тази еволюция? Форчън, твоите думи за кой какво имал да напише, комай трябва да ги разбираме като "или пишете каквото мисля аз, или се махайте". Та, съвсем по темата - мисля, че се преувеличава значението на уважението от мъжа. И не защото го няма или не е важно, но любовта и привличането бие уважението, най-малкото защото го предшестват.
Що да подценяваме мъжете? Аз пък, мога да кажа, че надценявате мъжете.

# 61
  • Мнения: 2 401
Намирам темата ти за сексистка.  През оная работа ми е от какъв пол е човека.
Отговора ми е - печеля с прямо и честно отношение.  Губя -  със същото при тези, които не струват.

# 62
  • Мнения: 755
Не прочетох някой някъде да е написал за изоставане от еволюцията. Изобщо, от какъв зор я намеси тази еволюция? Форчън, твоите думи за кой какво имал да напише, комай трябва да ги разбираме като "или пишете каквото мисля аз, или се махайте". Та, съвсем по темата - мисля, че се преувеличава значението на уважението от мъжа. И не защото го няма или не е важно, но любовта и привличането бие уважението, най-малкото защото го предшестват.
Що да подценяваме мъжете? Аз пък, мога да кажа, че надценявате мъжете.

Комай, комай ПА нищо не разбра! Laughing

# 63
  • Мнения: 1 127
Не съм много съгласен  Дива..поне за себе си ще говоря..много жени са спечелили моето уважение без да се налага да спя с тях..дори тук от форума доста са спечелили уважението ми!!!  Peace

 Thinking Така, видяхме мнението на един мъж. Интересно би било и други да си изкажат мнението, но мъжете тук не са много, май в "Татковци" преобладават.

Аз лично мисля, че мъжете могат да уважават една жена, без тя да е обект на сексуалните им фантазии. То, това последното не зная точно "уважение" ли да го наричаме. Laughing
Не казвам обаче, че не може да уважават и желаят една и съща жена. Peace Но двете понятия могат да съществуват и поотделно.

Смятам, че една жена, дори и сексуално привлекателна, може да е обект на уважение от страна на даден мъж, въпреки, че между тях няма сексуална връзка, дори напротив това може да е в + за това уважение.    
Какво имам предвид - ами нещата опират до морала. Представете си две двойки приятели,  и моралисти - в кой от случаите жената би спечелила уважението на мъжа от другата двойка - ако му се навре в ръцете, или ако се държи естествено , и макар да е сексапилна, не го предизвиква, дори напротив? newsm78
Това са моите наблюдения. Зависи кой/коя/ какво уважение търси - уважение или "уважение".  Wink
Ама май Соте питаше за собствените мъже.  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 12 683
Andariel , смяташ ли, че и мъжът като види жена , мисли само за секс? 

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Не само, но първо я оценява като сексуален обект.

# 66
  • Мнения: 1 129
По принцип не деля хората и не пресмятам поведението си според пола. По този начин зададен въпроса, обаче предполага да говоря за мъжете. От малка винаги съм била в компания на по-големи от мен момчета. Имам хиляди братовчеди 1-ви, 2-ри, 3-ти, израснах покрай тях и започнах са се вписвам в компанията им лесно. Не с простотия, но просто се получаваше, разбирах мисленето им и можехме да говорим нормално. И до днес имам повече приятели мъже, от колкото жени. Може би футболните ми пристрастия, непоносимостта към кифли и способността да оценявам (без завист и ирония красивите жени) са нещата, които ме поставят удобно в компания на приятели. Винаги съм откровена, понякога малко цинична и не, за да парадирам с простота, а защото наистина има неща и хора, които предизвикват непоносимост у мен, която изказвам по един начин, отдалечаващ ме от представите ми за дама.
Моят си мъж го спечелих (по негови думи) с разсъждения, наивност и мироглед. Просто имаме много общи виждания за нещата, макар че той е малко по-глобално мислещ от мен. И пак по негови думи с желанието ми да говорим, обсъждаме и разискваме всичко без преди това да го премислям, цензурирам или нагаждам според това което например знам, че иска да чуе.

# 67
  • Мнения: 2 175
Соте, сещам се за 1 емблематичен случай в началото на загаджването:
В популярен нощен клуб сме и наоколо щъкат танцьорки. Една му се зарадва много като го и видя и дойде при нас..той я поздравява и културно ни представя една на друга. Аз й правя комлимент, че танцува страхотно, а тя се разтапя и ми подарява шала си. После танцувахме заедно..На Милуто му паднаха очите.. Laughing
..Каза, че за пръв път виждал такава реакция от жена, с която е излизал..т.е - другите ревнували и правели сценки и тн.. Joy

# 68
  • Мнения: 755
Соте, сещам се за 1 емблематичен случай в началото на загаджването:
В популярен нощен клуб сме и наоколо щъкат танцьорки. Една му се зарадва много като го и видя и дойде при нас..той я поздравява и културно ни представя една на друга. Аз й правя комлимент, че танцува страхотно, а тя се разтапя и ми подарява шала си. После танцувахме заедно..На Милуто му паднаха очите.. Laughing
..Каза, че за пръв път виждал такава реакция от жена, с която е излизал..т.е - другите ревнували и правели сценки и тн.. Joy

Ах, ти хитруша... клевър гърл! Laughing Много ме израдва поста ти!

# 69
  • Мнения: 135
Намирам темата ти за сексистка.

 Shocked И друг път са ме наричали сексист...така че не разбрах къде е сексизма в случая..грешно ли е да питам как уважавате мъжете си ????  newsm78

Не намесвам секса щот ми липсва  Wink , а защото смятам,че той е завзел мъжкия мозък и трудно им остава време да УВАЖАВАТ.

Напротив Дива...време винаги се намира...мъжкият мозък явно ви е доста непонятен...още повече че лично не преставам да се чудя на вашия..пък и как да се откажем от предлагането, като приятел в нужда се познава!!!!  tooth

Що да подценяваме мъжете? Аз пък, мога да кажа, че надценявате мъжете.

Надценявате ни...едва ли ..по скоро се опитвате да ни подцените с безмислени спорове!!!  Laughing

Каза, че за пръв път виждал такава реакция от жена, с която е излизал..т.е - другите ревнували и правели сценки и тн.. Joy

Това е добър знак за печелене на уважение  Hug..жалко че повечето не могат да го проумеят!!!  Peace

Казахте за любовта..но любовта с времето се променя...дори се разделя в полза на децата..това не означава че не се обичаме...но само обич... newsm78..та следва да обърнем внимание на уважението!!!
Напоследък често чувам как брака не върви..но пък се обичат  Shocked...не разбирам..хем се обичат ..хем пък не върви...навикват се..обиждат се..карат се ..и накрая се обичат!!!!
Според мен изобщо не се ценят ..демек не се уважават!!!
Кой мъж бе ви казал че от първата си среща с вас е лудо влюбен..та той дори не разбира че просто физическата ви красота го е привлякла..но това състояние добре се използва от доста женици!!!  Mr. Green
Та за какво уважение говорим тогава..след като се гледа да се извлече ползата!!!   Naughty

# 70
  • Мнения: 755
Соте, знаеш ли достигам до извода, че някои жени "не искат" да бъдат уважавани. Laughing
Това най-вероятно е продиктувано от факта, че те възприемат уважението като усещане за повяхване на тяхната женска привлекателност. Laughing
Това е така, защото мъжете всъщност са по-елементарният представител/според тези дами/ на човешкият вид и подобни усещания не могат да им бъдат вменявани. Как въобще си позволяваш да изпитваш уважение?!? Laughing Я се съвземи, мъж си все пак. Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж сега, Соте, то е ясно, че така ще кажеш, въпрос на чест, разбирам те! Но искам да си кажеш нещо - колко мъже според теб напускат жените си заради това, че са ги разлюбили и колко заради това, че са престанали да ги уважават? По-точно коя е водещата причина един мъж да напусне една жена (и обратното - да остане с нея) - че не я обича вече, или не я уважава вече?

Форчън, а други жени вероятно искат да бъдат уважавани на всяка цена, защото не са сигурни в хубостта и сексапила си, както и в другите си качества.  Ако мъжете не ги забелязват като жени, остава им едното уважение като утешителна награда. Laughing И стига вече с тези глупости, че мъжете били по-елементарния прествавител на човешкия вид! И мъжете, и жените са си лика-прилика като ниво на елементарност/сложност.

# 72
  • Мнения: X
Соте, сещам се за 1 емблематичен случай в началото на загаджването:
В популярен нощен клуб сме и наоколо щъкат танцьорки. Една му се зарадва много като го и видя и дойде при нас..той я поздравява и културно ни представя една на друга. Аз й правя комлимент, че танцува страхотно, а тя се разтапя и ми подарява шала си. После танцувахме заедно..На Милуто му паднаха очите.. Laughing
..Каза, че за пръв път виждал такава реакция от жена, с която е излизал..т.е - другите ревнували и правели сценки и тн.. Joy
Т.е., това е нещо като тест за него?    Laughing  Води всяка нова в бара и която издържи теста с ревността, става и за втора среща?    Simple Smile

Цитат
................а защото наистина има неща и хора, които предизвикват непоносимост у мен, която изказвам по един начин, отдалечаващ ме от представите ми за дама.

Всъщност,уважението от чужди мъже съм получавала, точно заради поведението си на дама.
Макар, че не съм изучавала     Laughing   етикеция и нямам представа как точно следва да се държи една дама,но явно ми се получава, ,защото често се случва мъже да ми целуват ръка.....за първи път беше ,когато бях на ....21-22 някъде.    Grinning  

# 73
  • Мнения: 755
Andariel, много ми е забавно , когато те чета. Laughing
Точно сексапилните жени, ценят, когато ги уважават. Уважението не е утешителна награда, а проява на отношение  към индивида като изключим неговата външност, но ти пак...ццц кви тез ниЗки страсти. Гледай по-глобално, както бяха писали едни съфорумки преди време. Joy Joy
Лика-прилика сме си естествено,нали всИ сме хора, но понеже усетих, че сякаш им се вменява изостаналост във възприятията, та рекох да разширим темата, но щом си рекла - няма. Laughing
 

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
айде бе, глобално! Между мъжете и жените отношенията са на микрониво, а не на макро! Един мъж вижда една жена и какво става? Също и една жена вижда един мъж и какво става? Да не би да си мислят за уважение? Грънци, уважение! Първо се преценяват като мъж и жена, пък после какво, как и докъде, Божа работа!

Общи условия

Активация на акаунт