Как печелите или губите уважението на мъжете

  • 12 349
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 397
 Уважението печеля с уважение, губя го, предполагам, когато мрънкам.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 349
Уважението се печели трудно! А се губи само с една издънка!

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Andariel, направо не мога да повярвам,че споделяме едно и също мнение този път  Peace Grinning

Защото познаваме мъжката гледна точка?  Flutter

# 18
  • Мнения: 293
Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Andariel, направо не мога да повярвам,че споделяме едно и също мнение този път  Peace Grinning

Защото познаваме мъжката гледна точка?  Flutter

Може би,да.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Печеля и губя уважение единствено с отношението и реакцията ми в различните житейски ситуации Simple Smile
От него към мен е същото.

# 20
  • Мнения: 1 175
Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Andariel, направо не мога да повярвам,че споделяме едно и също мнение този път  Peace Grinning

Защото познаваме мъжката гледна точка?  Flutter

Може би,да.
Точно такива "познавателки" са тези които губят мъжкото уважение, и точно заради това си отношение. Смятат мъжете за някакви първосигнални мекотели, които освен за секс не могат за нищо друго да мислят  Tired И най-влудяващото е, че обикновено базират тези си крайни заключения на собствена интерпретация, а не например да опознаят що е то мъж от директен задушевен разговор с него по въпроса.


Аз лично печеля уважението на мъжа си, а и на другите, като се опитвам първо да ги разбера. И то от първоизточници - самите мъже - не от Cosmo, от тълкуванията на приятелките си или от женски дискусии във форума. Най-лесно се достига до мъжката същина чрез откровени разговори с роднини мъже. Те нямат друг интерес към теб и съответно задръжки, затова са най-откровени. От мъжа си също съм научила страшно много, той също няма задръжки защото отдавна вече не се опитва да ме спечели и да ми спестява туй-онуй. Той и брат ми, както и близки приятели мъже, най-добре са ме просветили относно мъжката натура, как работи мъжкият мозък, и най-вече, колко от митовете за мъжете са пълна глупост, преувеличавана и разпространявана предимно от жени. Гореспоменатата е една от тях.

# 21
  • Канада
  • Мнения: 264
Нещо ми убягва в тази тема.
Като спечеля нечие уважение, аз го имам, не го губя в рамките на 24 часа или седмица.
И със съпруга ми е същото- той има моето уважение и не го е загубил вече доста години.Дори и да направи нещо, което, да кажем, не одобрявам, това не е причина да губя уважение към него.Никой не е идеален...

Как печеля уважение като цяло - с тайните си оръжия, разбира се:)

# 22
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
 Deep Blue Sea, подкрепям мнението ти. Загубя ли уважението на мъжа ми, това за мен би било край на връзката ни. Една от причините да бъда с този човек е именно, неговото уважение към мен. Същото важи и за моя съпруг и моето уважение към него.  Peace Как печеля уважение? Уважавайки него, правейки взаимни компромиси, изслушвайки се, с някой женски похвати...Не съм идеална, нито пък той, но явно сме се приели с всичко в нас. Имаше неща, които ме дразнеха в началото на брака ни, но с времето ги приех. Уважението си го изградихме с времето и нещата които правим или не правим. Вече мърморя по-малко Wink

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 08:28 от luska

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Дидитка, кой ти говори за уважението  на собствения и мъжете-роднини! Тях изобщо не ги броя, защото с първия те обвързва повече от единия секс, а роднинитеняма как да гледат на теб като на сексууален обект, пък особено ако са баща и брат, забравИ да ти споделят директно каква е мъжката природа, особено онази част, която от културни съображения старателно се крие, защото някак неудобноо ще се получи! Говоря за останалите мъже, включително тези, които се пишат приятели. Знаеш ли колко такива близки приятели се оказват любовници? Нима тези мъже уважават толкова малко тези жени-приятелки, че да пристъпят чистото неопетнено от секс приятелство? Колкото до задушевните разговори, точно в такива се оказва, и доста от тях си признават в прав текст, че всъщност са първични и първо делят жените на такива с които са спали, могат да спят или не могах/не бива да спят, пък после оценяват всичко друго. Ако са на работа, мъжете могат да имат уважение към професионалните способности на една жена дотолкова, доколкото тя им е конкуренция или се ползват от професионализма й, но в първия удобен момент ще я прескочат. Дори ще й кажат, че много я уважават, когато измъкнат поста или някоя престижна работа изпод носа й.

# 24
  • Sf
  • Мнения: 978
Какво общо имат сексът и уважението? По тази логика, нито един мъж не може да уважава възрастна жена?

# 25
  • Мнения: 755
Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Andariel, направо не мога да повярвам,че споделяме едно и също мнение този път  Peace Grinning

Да разбирам ли, че смятате , че мъжете не притежават 2-ра сигнална с-ма?!? Вярно, че някои представители се държат първично , но пък да обобщаваме... Rolling Eyes
Как го печеля или губя нямам представа. Предполагам печеля като се държа естествено и нормално,а го губя като стана зла ...идея нямам -това трябва мъж да го каже.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
бай дъ уей, от една лекция си спомням, че първа и втора сигнална система важат само за теорията на Павлов, но през годините не се доказва наличието им като такова, описано от Павлов. Става въпрос за рефлекси и учене чрез прикрепване на нов стимул към вече съществуващ рефлекс, и въпросната втора сигнална всъщност не дава никакви трайни резултати, защото като изчезне тренировката, изчезва и ефектът, като си остава само чистият рефлекс "отдолу". лично за мен това беше голяма изненада, защото в училище са ни учили що е то първа и втора сигнална система, и съм го била приела за неоспорима истина към тогавашния момент. Затова няма как да отговоря на въпроса дали мъжетте имат или нямат втора сигнална система.

Мъжете са точно толкова първични, колкото и жените. Заради насложените културни пластове замазваме, заобикаляме, маскираме или просто отричаме какво ли не в природата си, за да изглежда социално по-приемливо. Ако някой колега ти каже, че не иска да те уважава, а да те ч..а, вероятно ще му зашиеш един шамар (а кой знае, може и да го замъкнеш в тоалетната  Wink), обаче ако ти каже, че много те уважава, по-вероятно е да си по-благосклонна към него във всякакъв смисъл.

защо да не може да уважава възрастна жена? Уважава, ако му е началник или близка роднина (майка, баба, леля...).

Между другото, като става въпрос за уважение, какво разбирате под това един мъж да уважава една жена и една жена да уважава един мъж?

# 27
  • Мнения: 135
Соте, а няма ли да ти е интересен отговорът на въпроса как вие мъжете печелите или губите уважението на жените/си/? Wink

В повечето случаи Сурела..с много усилия печелим уважение..губим го поради един прост факт..глупост се нарича..но в случая говоря за жените..остави ни нас.
Да ви припомням ли колко пъти мамите са писали в темите..че добре живеят..но пък биха му изневерили с удоволствие...и защо при положение че всичко и е поднесено на тепсия??? newsm78

Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Смело изказване Andariel  Hug...само че не мислите ли уважаема ..че от части и вие жените имате доста голяма роля за да ви уважаваме само по този начин... Wink

# 28
  • Мнения: 293
Рядко,почти май не съм срещала мъж, който ме уважава заради качествата ми на ЧОВЕК и който ако му свирна няма да се окаже в леглото ми. В тоя ред на мисли ми е трудно да разгранича кой как ме уважава и защо / за мъжете имам предвид /. И по-точно с какво им печеля УВАЖЕНИЕТО  Crazy

Соте, всичко е индивидуално. Някои жени наистина се държат така,че няма какво да им уважаваш, освен да ги УВАЖИШ Simple Smile Но, аз винаги съм се стремяла да покажа и да се харесам заради качества,а не заради опаковка, даже съм отхвърляла категорично мъжете,които не могат да ме видят отвъд опаковката. И въпреки това си държание, да накараш мъж да те уважава без да те гледа като сексуален обект е труууууудна задачка Simple Smile

# 29
  • Мнения: 135
Точно такива "познавателки" са тези които губят мъжкото уважение, и точно заради това си отношение. Смятат мъжете за някакви първосигнални мекотели, които освен за секс не могат за нищо друго да мислят  Tired

Добре казано Дидитка  Hug...обаче знаеш ли кое е най лошото в случая..че има мъже които даже им допада подобен вид уважение..изглежда им допада да ги принизява някой!!! Laughing

Нека обобщя..дотук разбрах доста различни начини да се уважават мъжете..разбрах също че е необходимо и да се нараняват..макар и неумишлено..разбрах също, че повечето и хабер си нямате какво изобщо се върти в главите ни..справка в темата за мълчаливите мъже!!!
Стигнал съм и до извода, че доста жени дори не познават мъжете си..но пък не пропускат да го омаскарят, като кажат че не става за нищо..щото не им угодил с някоя подробност!!!
Не забравяйте обаче, че ви уважаваме, макар и да не го заслужавате..по някаква неизвестна причина сте извоювали това си право..дори го превръщате в привилегия и начин за манипулации.
Когато ни се свърши търпението..тогава се превръщаме в най големия ви кошмар..защо ли????  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт