Не ти е в лигата

  • 21 444
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 288
Няколко двойки вече, в който женската част превишава мъжката по качества. Сега ще кажете, че е инфантилно. Но ми е интересен този феномен - жените ни ли се оценят ниско, мъжете ли скачат високо, или обратното?
Кой са обективните критерии за подходящност на партньорите - образование, бекраунд, външен вид, характер, наклонности?
Защо една 9-ка, примерно, се задоволоява със 6-ца?

# 1
  • Мнения: 2 457

Защо една 9-ка, примерно, се задоволоява със 6-ца?
Заради травми в детството. С друго не си го обяснявам.

# 2
  • Мнения: 3 634
Кой и по какви критерии преценя, че някой превъзхожда друг? Новите двойки чрез интервю и тестове ли се събират?!

# 3
  • Мнения: 1 288
Кой и по какви критерии преценя, че някой превъзхожда друг? Новите двойки чрез интервю и тестове ли се събират?!

Обкръжението на въпросните, да кажем. Естествено че по съдържание са субективни тези критерии, но по форма съвместяват и голяма доза обективност.

# 4
  • Мнения: 97
Моето скромно мнение е, че долу-горе трябва да са на едно ниво и двамата - образование, външен вид, материална обезпеченост.
Много по-лесно е.
Нещата са по-прости и съответно по-лесни.
 Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 3 634
Обкръжението на въпросните, да кажем.

Съобразяването с мнението на приятелите и родата не се ли израства? Изобщо не бих могла да уважавам човек, който ме съветва относно субективната съвместимост с избраният от мен мъж.

Дали някой "ми е в лигата" мога да преценя само аз.

# 6
  • Мнения: 1 288
Обкръжението на въпросните, да кажем.

Съобразяването с мнението на приятелите и родата не се ли израства? Изобщо не бих могла да уважавам човек, който ме съветва относно субективната съвместимост с избраният от мен мъж.

Дали някой "ми е в лигата" мога да преценя само аз.

Не става дума за налагане на нечия чужда субективна преценка за партньорите. А за наличието на мнение, без да бъде то налагано или изразявано.
Това, че имам дадени наблюдения, не означава, че съм им дала гласност.

# 7
  • Мнения: 3 634
Сигурна ли си, че си наясно с всяка една потребност на приятелките ти, за да можеш да прецениш кой им отговаря на нуждите. Някой може да е по-първичен или с основно образование, но да има други качества. Успешните двойки се допълват, а не превъзхождат.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Една деветка се задоволява със шестица...временно....Понякога деветките не знаят, че не са шестици....Понякога разбират и става лошо....А по-лошото е, че шестиците много често се смятат за повече от деветките....И в определени ситуации шест е по-добре от девет....

# 9
  • Мнения: 97
Една деветка се задоволява със шестица...временно....Понякога деветките не знаят, че не са шестици....Понякога разбират и става лошо....А по-лошото е, че шестиците много често се смятат за повече от деветките....И в определени ситуации шест е по-добре от девет....
ТОЧНО
 Sunglasses

# 10
  • Мнения: 4 965
.... Успешните двойки се допълват, а не превъзхождат.

А пък и понякога хората познават собствените си възможности или предусещат тези на човека до тях. С правилен стимул и желание 6-та може за стане 9-ка и 9-ката може да стане 6-ца. Wink
Не бих охарактеризирала чужди отношения съгласно собствените си разбирания.
А и зависи какво се включва в понятията - външен вид, обрахование, характер, финанси, сексуалност...?
А и обкръжението често е субективно. Този, който в твоите очи е 9, може в очите на някой друг да не е повече от 2.

# 11
  • Мнения: 45
Не винаги "лигата" може да бъде адекватно преценена от външен страничен наблюдател. Има различни фактори по които хората оценяват един друг. За единия може да е фактор материалното, а за другия сексуалното. Не си им светила в леглото за да разбереш кой и защо е с даден човек.

Иначе...и аз като теб много често съм в огромна чуденка на женския пол колко ниско пада... newsm78 То толкова да е фрапиращо понякога че да кажем никакви скрити от външно око фактори не биха компенсирали тези дето се виждат с невъоръжен поглед.
Смятам че жените са с крайно ниска самооценка и се хвърлят на всеки който им обърне малко внимание. Дори във форума нееднократно някои открито са си го признавали. "Добре че се прелъга този да ме вземе, че така и щях да си кукувам неомъжена". За много жени е важно да са като другите с брак, пък с кой е без значение.

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Какви деветки, какви шестици?
Футболист манекенка или нещо друго?

# 13
  • Мнения: 1 288
Сигурна ли си, че си наясно с всяка една потребност на приятелките ти, за да можеш да прецениш кой им отговаря на нуждите. Някой може да е по-първичен или с основно образование, но да има други качества. Успешните двойки се допълват, а не превъзхождат.

С всяка една потребност няма как да съм наясно, но съм наясно с основните, дето търсят задоволяване в мъж/жена. И причините, довели до даден съюз, които, да кажем, не са напълно осмислени, често са прибързани, незрели. Наясно съм и с дадени изтървани реплики, които потвърждават наблюденията ми.

# 14
  • Мнения: 1 288
.... Успешните двойки се допълват, а не превъзхождат.

А пък и понякога хората познават собствените си възможности или предусещат тези на човека до тях. С правилен стимул и желание 6-та може за стане 9-ка и 9-ката може да стане 6-ца. Wink
Не бих охарактеризирала чужди отношения съгласно собствените си разбирания.
А и зависи какво се включва в понятията - външен вид, обрахование, характер, финанси, сексуалност...?
А и обкръжението често е субективно. Този, който в твоите очи е 9, може в очите на някой друг да не е повече от 2.

Хайде сега, има си обективни критерии за оценка на личностни и физически качества.
Някои 6-ци имат потенциал за развитие, с това съм съгласна.

Общи условия

Активация на акаунт