Не ти е в лигата

  • 21 447
  • 288
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 407
Ако не грешя жените също така са повече на брой от мъжете тъй че предполагам поради неравнопоставената бройка някои жени се примеряват с мъже, които не са им в лигата, за да не са сами.
Също така много мъже предпочитат жени, които не са им в лигата и предпочитат глупачки пред наистина интелегнетни и привлекателни жени. Дори тук имаше и такава песен "if you wanna be happy for the rest of your life never make a pretty woman your wife".
Поради тази причина смятам, че се получава този парадокс привлекателни и умни жени, за да не са сами, се свързват с мъже под нивото им, защото привлекателните и успели мъже понякога  предпочитат повърхностни глупачки, които да не ги комплексират.

# 286
  • Мнения: 7 947
Няколко двойки вече, в който женската част превишава мъжката по качества. Сега ще кажете, че е инфантилно. Но ми е интересен този феномен - жените ни ли се оценят ниско, мъжете ли скачат високо, или обратното?
Кой са обективните критерии за подходящност на партньорите - образование, бекраунд, външен вид, характер, наклонности?
Защо една 9-ка, примерно, се задоволоява със 6-ца?

Същото наблюдавам и аз, като пренебрегвам факта - че съм жена.
Имам чувството, че често нарочно става така - тоест женатя сякаш - като е достатъчно ерудирана да кажа - търси някого, с когото да няма сблъсък, а по-скоро и той да й падне в краката... Thinking

# 287
  • Мнения: 1 761
Струва ми се,забравяте нещо съществено.В реалността не всички са артисти и поп-звезди.

Ако един артист на сцената е омагьосващ,събуждащ възхищение,разтреперващ коленете,то съжителстването с него не е никак такова.Независимо дали обаятелсността му е 9,10 или 11.
Който в работата си се радва на признание,уважение и добри доходи,очаква подобно отношение и у дома.И обратното.Неволно по-малко образования, с по-ниски доходи,по-невзрачния на пръв поглед търпи лошо отношение.Не,защото самата му личност е по-нисша,а защото общността,приятелите,родителите,роднините и познатите демонстрират пак,понякога неволно /а често и съвсем съзнателно/ пренебрежително отношение.

Освен това,съдбата не е необратима.Можеш да си невзрачно,очилато,дебеличко момиченце, на които всички се подиграват в училище и в един момент да се окажеш Грозното патенце.Примери много-Джулия Робъртс,Адриана Скленарикова,Камерън Диаз,Уил Смит,Пауло Куельо....

Както и да бъдеш надъхван от дете,че си повече от останалите и да се препънеш много здраво в първите си години на големи очаквания, с белези,които те променят завинаги така,че да не забравяш,че ходиш по Земята ,а не летиш-Лили Игнатова,Дрю Баримор,Ейми Уайнхаус...


Отстрани едва ли може да се знае,че водопроводчика от 4 етаж,дето е женен за професорката по физиология,всъщност  я е накарал да се чувства обичана и единствена жена на света.Верно, само за него.Но никой от амбициозните й  колеги не е видял в нея /или не е бил заинтересован да види/ колко мила и търпелива душа има тя.Обичат се.ЩАстливи са заедно.

Имам приятел програмист,женен за готвачка.Имат общо хоби-скачат с бънджи.Той е невзрачен,с голям нос,очила,плешив и му е все тая колко е в крак с модата.Тя е като нарисувана картина.Много са щастливи заедно.


И ако,както някой тук твърдеше,един всички тези хора  "можеше да има нещо по-добро,дето да му е в лигата",защо да го търси,ако не му е нужно?

Който иска да се показва колко е по-по-най от останалите,да ходи на състезания и Олимпиади.
Хората са различни,но всеки има поне едно качество,което никой друг няма и точно това негово/нейно качество може само този/тази дето го/я погледне с влюбени очи да го види.И да му се наслади,вместо да недоволства.

# 288
  • Мнения: X
Картинка, хубав пост!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт