Не ти е в лигата

  • 21 449
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
На мен тази работа с лигата ми е малко хипотетично. По-обезпокоително е членестоногото поведение на жените в стремежа да задържат някой мъж. Вярно, че идеализирането е характерно за влюбените, но трябва ли на прага на сериозната връзка да се оставят достойнството и себеуважението.

# 16
  • Мнения: 571
6-ци 9-ки противоположностите се привличат Peace
Понякога срещам двойки,които фрапиращо се различават,но са щастливи във връзката си.По-трудно е напасването,но постигнат ли го,доволни ли са-не виждам проблем.
Но ми се струва,че става дума тук засупер мадами събрали се с нехранимайковци и хрантутяци newsm78 Не е луд,който яде баницата все пак

# 17
  • Мнения: 1 288
На мен тази работа с лигата ми е малко хипотетично. По-обезпокоително е членестоногото поведение на жените в стремежа да задържат някой мъж. Вярно, че идеализирането е характерно за влюбените, но трябва ли на прага на сериозната връзка да се оставят достойнството и себеуважението.

За мен това е едно от проявленията на описания феномен. Ниската самооценка е еднопосочен билет към партньорство с неподходящ човек, особено съчетана с достойни за възхищение качества на носителя си.

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Защо, понякога усложняваме тъй простички , обикновенни неща .......... Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 4 965
Хайде сега, има си обективни критерии за оценка на личностни и физически качества.

Какви са, например, обективните критерии?
И то извън двамата души, които са се избрали взаимно.
Сериозно не разбирам. Peace
Това с лигата и "подхождането" в очите на хората ми се струва малко като в гимназията.

# 20
  • Мнения: 2 457
Е, тя ниската самооценка от къде идва? Да не би човек да се ражда с нея? Wink
 Всичко е там, назад , когато си била  дете и като те сдухат - цял живот си в малка или по-голяма степен жертва, подлога, или обслужващ персонал. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 45
Ниската самооценка е еднопосочен билет към партньорство с неподходящ човек, особено съчетана с достойни за възхищение качества на носителя си.

И не само. Ниската самооценка е еднопосочен билет към неуспех в живота в което и да било начинание. И обратното съответно.

Но уви, някои хора изобщо не вдяват тази простичка истина...

# 22
  • София
  • Мнения: 2 217
Ниската самооценка е еднопосочен билет към партньорство с неподходящ човек, особено съчетана с достойни за възхищение качества на носителя си.

Ето това е!    bouquet

Допълнението на Лизет също!

# 23
  • Мнения: 45
Е, тя ниската самооценка от къде идва? Да не би човек да се ражда с нея? Wink
 Всичко е там, назад , когато си била  дете и като те сдухат - цял живот си в малка или по-голяма степен жертва, подлога, или обслужващ персонал. Rolling Eyes

Много хора са сдухвани в детството си. И далеч не всички са придобили психика на лузъри. Това съвсем не е окончателна диагноза. Всичко е в ръцете на самия човек. Признанието на проблема е по-голямата част от неговото решаване. Истинския проблем обаче е в това че средностатистическия човек не желае да поглежда нелицеприятните истини в очите.

# 24
  • Мнения: 1 288
Хайде сега, има си обективни критерии за оценка на личностни и физически качества.

Какви са, например, обективните критерии?
И то извън двамата души, които са се избрали взаимно.
Сериозно не разбирам. Peace
Това с лигата и "подхождането" в очите на хората ми се струва малко като в гимназията.

Има си критерии за красота, много изследвания са направени по въпроса, има и девиации, които обаче потвърджават правилото. Същото е и за ценностите - хората са развили морално-етичен кодекс, който се цени в своята масовост като проявление на дадени личностни качества.

# 25
  • Мнения: 2 457
Аз имам точно две приятелки такива, за които в пълна сила важи израза "Хубавите ябълки прасетата ги ядат". Sad

# 26
  • Мнения: 1 288
Аз имам точно две приятелки такива, за които в пълна сила важи израза "Хубавите ябълки прасетата ги ядат". Sad

А де. Thinking

Онази вечер - той - 6, тя откъм визия - 5, но пък приятна, темпераментна, по тези качества - 8, но той цяла вечер не свали очи от хубавкото момиче, дето си завърта към деветката с бясна скорост.

Оценките са условни, естествено че хората са по-многолики и комплексни, за да се вместват в такива опростени системи, но пък така по-лесно си обясняваме света. Wink

Последна редакция: нд, 15 юли 2012, 17:29 от Зилозавър

# 27
  • Мнения: 3 634
Хайде сега, има си обективни критерии за оценка на личностни и физически качества.
Какви са, например, обективните критерии?

Е, как какви?! Шанталчето е идеала за жена, а съпругът й за мъж. Колкото повече се доближаваш до визията и интелекта й (fingerscrossed) толкова си по-близо до десятката. Но ние можем да сме само деветки, защото върхът е превзет.

# 28
  • Мнения: 2 457
Аз имам точно две приятелки такива, за които в пълна сила важи израза "Хубавите ябълки прасетата ги ядат". Sad

А де. Thinking
Ами едната никога не е имала баща, на другата баща й я спукваше от бой и забрани като малка. И двете никога не са имали нормални взаимоотношения с мъжете. Едната живее с мъж, който я тормози  и изневерява, а другата е слугиня и гледачка, докато той не пипа нищо в къщи.

# 29
  • Мнения: 1 288
Хайде сега, има си обективни критерии за оценка на личностни и физически качества.
Какви са, например, обективните критерии?

Е, как какви?! Шанталчето е идеала за жена, а съпругът й за мъж. Колкото повече се доближаваш до визията и интелекта й (fingerscrossed) толкова си по-близо до десятката. Но ние можем да сме само деветки, защото върхът е превзет.

Нужно ли е това на фона на хубавите ти включвания до момента?

Общи условия

Активация на акаунт