Как печелите или губите уважението на мъжете

  • 12 373
  • 132
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 175
Всъщност, уважението не е ли вид възхищение?
Ако не изпитвам някакво възхищение - не бих могла да уважавам.

Към 70 г си преподавател определено изпитвам уважение ( и възхищение) - и никакъв сексуален елемент няма в това.

Краси, пак извъртя нещата.. Не ме е тествал..естествено се получи..Wink

# 76
  • Мнения: 135
Виж сега, Соте, то е ясно, че така ще кажеш, въпрос на чест, разбирам те! Но искам да си кажеш нещо - колко мъже според теб напускат жените си заради това, че са ги разлюбили и колко заради това, че са престанали да ги уважават? По-точно коя е водещата причина един мъж да напусне една жена (и обратното - да остане с нея) - че не я обича вече, или не я уважава вече?

Заиграваш се Andariel  Laughing..но ще ти отговоря..точната причина един мъж да спре да обича и уважава жена си е...занемаряването..липсата на секс, защото тя е вечно изморена..липсата на внимание от нейна страна, защото селиала е по важен..гледането на мъжа като на машина за пари и секс..вманиячаването да са покаже на всяка цена колко го обича, пред приятели и познати..
В този ред мога да продължа да изброявам..повечето обаче си ги знаете тези факти...странно е че не искате да ги приемете..и в даден момент се чудите що мъжо ви е напуснал..или ви изневерява!!!
Същите причини важат с пълна сила и за нас!!!!  Peace

Мисълта ми беше съвсем друга..защо ще ме обича без да ме уважава???  newsm78

# 77
  • Мнения: X
Краси, пак извъртя нещата.. Не ме е тествал..естествено се получи..Wink
Ейй,нищо не съм извъртяла,така ми прозвуча....  особено след думите ти "...другите ревнували и правели сценки.....!"    Не ти ли звучи,все едно не си първата ,дето води там?След като другите    правели сценки?   Laughing

# 78
  • Мнения: 2 931
     Уважение не се дължи, то се вдъхва. Различните хора уважават различни неща, не мисля че има формула. За едно и също действие, един ме уважава, друг се ме принизява като глупачка. По тази причина не се насилвам да спечеля ничие уважение, просто следвам инстинкта си. Съчетан с възпитанието, мирогледа и разума си.
    Соте, малко в кръга на шегата, но разглезените от мъжете си жени, доста често губят уважение. Не знам защо така се получава. Сякаш част от жените имат някаква необходимост мъжът им да ги респектира.
     

# 79
  • Мнения: 755
айде бе, глобално! Между мъжете и жените отношенията са на микрониво, а не на макро! Един мъж вижда една жена и какво става? Също и една жена вижда един мъж и какво става? Да не би да си мислят за уважение? Грънци, уважение! Първо се преценяват като мъж и жена, пък после какво, как и докъде, Божа работа!

Много ясно, че ще се преценят по външният вид, това пък кой го отрича?! Става дума за друго, след като се пермерят качествено кой как изглежда видиш ли, си отварят устите, имат поведение  , то ипоражда и убива уважението.
Не, възхищението не е уважение, възхищението е част от уважнието. Мога да се възхищавам на някого как изглежда, но пак да не го уважавам, защото просто има плоско излъчватне /меко казано/т.е. важно е кво имаш  в тиквата, а не само как изглеждаш.  Възхитата не предполага непременно уважение към индивида.Laughing

# 80
  • Мнения: 2 175
   Не ти ли звучи,все едно не си първата ,дето води там?След като другите   правели сценки?   Laughing[/b]

Хаха..естествено, че тогава не бях първата..Все пак сме от средното поколение..))

Fortune, под възхита нямам предвид само физическа.
Чисто физическо някой трудно може да предизвика у мен възхищение.

# 81
  • Мнения: 135
     Уважение не се дължи, то се вдъхва. Различните хора уважават различни неща, не мисля че има формула. За едно и също действие, един ме уважава, друг се ме принизява като глупачка. По тази причина не се насилвам да спечеля ничие уважение, просто следвам инстинкта си. Съчетан с възпитанието, мирогледа и разума си.
    Соте, малко в кръга на шегата, но разглезените от мъжете си жени, доста често губят уважение. Не знам защо така се получава. Сякаш част от жените имат някаква необходимост мъжът им да ги респектира.

Много актуално мнение.. Hug..значи можело и да се разберем!!!  bouquet
Разглезените жени сами допускат това си състояние..ефекта на бумеранга!!!
И аз се смайвам понякога как се губи уважение от глупост..мързел..и от не добре премерени думи!!!
Да не говоря пък за други индивиди..дето пък и хабер си нямат да се хванат да бачкат...имам таквиз роднини..сестри..и двете откак ги помня все деца гледат!!!
Само че тез деца станаха на по 30 г. бре...как не съ умориха да си стоят вкъщи????  newsm78
Ся са на етап че не само мъжете им не ги уважават..ми и децата им не ги възприемат.. не ми се говори за тях!!! Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж сега, Соте, то е ясно, че така ще кажеш, въпрос на чест, разбирам те! Но искам да си кажеш нещо - колко мъже според теб напускат жените си заради това, че са ги разлюбили и колко заради това, че са престанали да ги уважават? По-точно коя е водещата причина един мъж да напусне една жена (и обратното - да остане с нея) - че не я обича вече, или не я уважава вече?

Заиграваш се Andariel  Laughing..но ще ти отговоря..точната причина един мъж да спре да обича и уважава жена си е...занемаряването..липсата на секс, защото тя е вечно изморена..липсата на внимание от нейна страна, защото селиала е по важен..гледането на мъжа като на машина за пари и секс..вманиячаването да са покаже на всяка цена колко го обича, пред приятели и познати..
В този ред мога да продължа да изброявам..повечето обаче си ги знаете тези факти...странно е че не искате да ги приемете..и в даден момент се чудите що мъжо ви е напуснал..или ви изневерява!!!
Същите причини важат с пълна сила и за нас!!!!  Peace

Мисълта ми беше съвсем друга..защо ще ме обича без да ме уважава???  newsm78


Аз не изключвам уважението, а акцентирам върху любовта като първична и основна изобщо да се получи двойка, а уважението е вторично.
лекичко ме изненеда с гледната си точка за уважението, но да, изглежда напълно логично и правдоподобно. Стигам до извода, че всее пак е по-важно дали жената е сексапилна, появява внимание към него и не подлизурничи пред трети лица, отколкото колко добра работничка, майка и домакиня е и колко пари изкарва (защото ми направи впечатление, че повечето отговорили жени наблягат на други неща, но не и на внимание и сексапил/секс), т-е- все неща, които засягат пряко отношенията с мъжа на чисто ниво пол, а не някак общочовешки.  Simple Smile

Хърмаяни, аз предлагам първо да стигнем до етапа да сме от много разглезените жени на мъжете си, пък тогава да се тревожим дали ще изгубят уважение към нас. Такива разглезени жени познавам една или две, и не съм забелязала да страдат на тема "той мен уважава ли ме", а си живеят честито.  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 2 931
   С различни хора общуваме, Андариел. И мъже, и жени. Аз споделих моите наблюдения и не твърдя, че са общовалидни. Впрочем, говорех за това кога жената престава да уважава мъжа си, а не обратното. А и може би по -различен начин разбираме думата "разглезени".

# 84
  • Мнения: 135
Аз не изключвам уважението, а акцентирам върху любовта като първична и основна изобщо да се получи двойка, а уважението е вторично.
лекичко ме изненеда с гледната си точка за уважението, но да, изглежда напълно логично и правдоподобно. Стигам до извода, че всее пак е по-важно дали жената е сексапилна, появява внимание към него и не подлизурничи пред трети лица, отколкото колко добра работничка, майка и домакиня е и колко пари изкарва (защото ми направи впечатление, че повечето отговорили жени наблягат на други неща, но не и на внимание и сексапил/секс), т-е- все неща, които засягат пряко отношенията с мъжа на чисто ниво пол, а не някак общочовешки.  Simple Smile

Хърмаяни, аз предлагам първо да стигнем до етапа да сме от много разглезените жени на мъжете си, пък тогава да се тревожим дали ще изгубят уважение към нас. Такива разглезени жени познавам една или две, и не съм забелязала да страдат на тема "той мен уважава ли ме", а си живеят честито.  Simple Smile

Всеки е намерил сексапила на дадена жена или мъж..инак ще допуснете ли общо съжителство..едва ли..
После започва опознаването..годините изграждат даденото отношение, уважение и обич...но в годините често се размиват тези наглед дребни неща!!!
Важно е как да ги запазим...в началото е лесно..после се получават катаклизмите!!!  Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
аха,  сега разбрах, че говориш за уважението на жените към мъжете. Щото, нали темата е уважението на собствените мъже към жените, та съм се объркала явно.
Е, колко да са по-различни хората, с които общуваме, някои неща са някак засягащи болшинството! Повечето жени работят, гледат деца и къща и са далеч от разглезени, дори работят повече от мъжете си. И професорите, и чистачките. Освен ако твоята среда са разни миски с любовници олигарси или футболисти, ама и миските, и те се юркат по някакъв начин, защото тези мъже не се задържат лесно.  Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
То няма много начини, Соте - или човек свиква и по някакъв начин сам си поддържа илюзията за любов, уваажение и др. , или си вдига шапката и си търси късмета с друг или сам! Човещинка, ко да прайш!

# 87
  • Мнения: 2 931
Освен ако твоята среда са разни миски с любовници олигарси или футболисти, ама и миските, и те се юркат по някакъв начин, защото тези мъже не се задържат лесно.  Peace
     Ами аз така разбрах въпроса на Соте - кое е онова, което правят мъжете ни и заради което преставаме да ги уважаваме. Някак не ми идва от вътре да отговоря вместо мъж, с кои мои действия губя уваженето му. Освен ако не ми е казано в прав текст, но в такава ситуация не съм изпадала.
     Под разглезена жена съвсем не визирам миски и кифли. Такива в обркъжението си нямам.

# 88
  • Мнения: X
     Ами аз така разбрах въпроса на Соте - кое е онова, което правят мъжете ни и заради което преставаме да ги уважаваме.

И аз това разбрах Wink и даже между редовете - защо някоя би престанала да уважава самото Соте
Май жената спира да уважава мъжа, когато той спре да я обича.

     Под разглезена жена съвсем не визирам миски и кифли. Такива в обркъжението си нямам.
Тези от моето (кифли и други) може на пръв поглед да изглеждат плитки, но са добри приятелки и най-важното - беззлобни. Не съм виждала по-търпеливи към злобата на по-грозните жени момичета от моите приятелки  Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно така с какво печелите уважението на мъжете си...и с какво го губите???  Crossing Arms
Напоследък доста мнения чета по въпроса..но все пак искам да знам.
Въпреки че доста стаж навъртях в сферата..но това не означава че знам отговора!!!
Улавям се че и при мен се случва за миг да спечеля уважение от жената..но и за миг да го загубя, поради непреднамерени действия от моя страна.
Спонтанните ми решения се оказват често пагубни по въпроса...интересно ми е да чуя и вашите мнения..пък може нещичко и да понауча!!! Peace
Оставете секса настрана в случая..той не решава всичките ни проблеми..става въпрос за дребните неща дето ни вадят от релси..или пък карат отсрещната страна да се чувства удовлетворена!!!!  Wink

[

Пак прочетох първия пост, че да се съм пак в грешка! Ами, ето, човвекът пита как ние печелим уважението на мъжете си, т.е. какво правим или не правим, че мъжете ни да уважават нас.
И после пита за обратното - какво прави или не прави той, че да спечели/изгуби уважението на жена си. Демек, две в едно.

Определено аз втората част съм я пропуснала. Лично аз губя уважение към мъж (свой-чужд, няма значение), ако е малодушен или инат от типа "след мен и потоп".

Общи условия

Активация на акаунт