Как печелите или губите уважението на мъжете

  • 12 370
  • 132
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 135
Рядко,почти май не съм срещала мъж, който ме уважава заради качествата ми на ЧОВЕК и който ако му свирна няма да се окаже в леглото ми. В тоя ред на мисли ми е трудно да разгранича кой как ме уважава и защо / за мъжете имам предвид /. И по-точно с какво им печеля УВАЖЕНИЕТО  Crazy

Соте, всичко е индивидуално. Някои жени наистина се държат така,че няма какво да им уважаваш, освен да ги УВАЖИШ Simple Smile Но, аз винаги съм се стремяла да покажа и да се харесам заради качества,а не заради опаковка, даже съм отхвърляла категорично мъжете,които не могат да ме видят отвъд опаковката. И въпреки това си държание, да накараш мъж да те уважава без да те гледа като сексуален обект е труууууудна задачка Simple Smile

Не съм много съгласен Дива..поне за себе си ще говоря..много жени са спечелили моето уважение без да се налага да спя с тях..дори тук от форума доста са спечелили уважението ми!!!  Peace
На опаковани отдавна вяра нямам..хубавото си е хубаво..но това не означава че става за ядене!!!
И да..всяка една се гледа като сексуален обект..но като и зърнеш вътрешността..обикновенно за такива като мен, вече е без значение!!!!  Peace

# 31
  • Мнения: 662
Забелязала съм, че обикновено печеля уважението на мъжете с честността си.Откровена до крайна степен съм, което не се харесва на жените, но мъжете го оценяват.
Печелила съм уважение и с разбиране на "мъжките" хобита.Визирам всякакъв вид спорт, хазарт, коли и т.н.В началото приемат с насмешка тези ми интереси, но постепенно заради общите занимания, започват да ми имат доверие във всяко отношение, появява се и уважението.Мога да кажа, че имам приятели мъже.
В някаква степен, споделям и мнението на Дива.Приятелството между мъж и жена, и според мен основно се базира на харесване или сексуално привличане, но и винаги съм чувствала определен респект и уважение към мен.



# 32
  • Мнения: 293
Рядко,почти май не съм срещала мъж, който ме уважава заради качествата ми на ЧОВЕК и който ако му свирна няма да се окаже в леглото ми. В тоя ред на мисли ми е трудно да разгранича кой как ме уважава и защо / за мъжете имам предвид /. И по-точно с какво им печеля УВАЖЕНИЕТО  Crazy

Соте, всичко е индивидуално. Някои жени наистина се държат така,че няма какво да им уважаваш, освен да ги УВАЖИШ Simple Smile Но, аз винаги съм се стремяла да покажа и да се харесам заради качества,а не заради опаковка, даже съм отхвърляла категорично мъжете,които не могат да ме видят отвъд опаковката. И въпреки това си държание, да накараш мъж да те уважава без да те гледа като сексуален обект е труууууудна задачка Simple Smile

Не съм много съгласен Дива..поне за себе си ще говоря..много жени са спечелили моето уважение без да се налага да спя с тях..дори тук от форума доста са спечелили уважението ми!!!  Peace
На опаковани отдавна вяра нямам..хубавото си е хубаво..но това не означава че става за ядене!!!
И да..всяка една се гледа като сексуален обект..но като и зърнеш вътрешността..обикновенно за такива като мен, вече е без значение!!!!  Peace



Не твърдя , че ти си такъв.
Но големият процент от мъжете изобщо не искат да стигат до това ЗЪРРВАНЕ на вътрешността.
И всъщност това е , което кара жените да се чудят що е то мъжкото уважение и има ли почва у нас.

# 33
  • Мнения: X
Честно казано,не знам....    Thinking
Предполагам,че ме уважава първо,защото ме обича.И защото получава насреща нужното уважение.
С нищо не е показал /казал досега,че съм загубила уважението му.
Аз пък не бих могла да живея и да обичам човек,когото не уважавам.
Та,явно все още си имаме уважението...    Grinning

Пп:Смятам,че голяма заслуга за това има факта ,че Никога не се обиждаме.Дори и в най-върлия конфликт между нас не хвърчат грозни думи,обиди ,намеци ,ирония и цинизъм.И понеже уважението се губи вследствие на подобни повтарящи се често изцепки,когато сме на коренно различно мнение по даден въпрос и не можем да се разберем на момента, отлагаме разрешаването на конфликта ,ако е възможно.След няколко часа ,или ден-два ,когато ни е преминала първоначалната "истерия", нещата не изглеждат  толкова черни/трагични/разнополюсни ......и обикновено лесно намираме решение,удовлетворяващо и двамата.

# 34
  • Мнения: 135
Не твърдя , че ти си такъв.
Но големият процент от мъжете изобщо не искат да стигат до това ЗЪРРВАНЕ на вътрешността.
И всъщност това е , което кара жените да се чудят що е то мъжкото уважение и има ли почва у нас.

Сигурно сте доста права Дива...но пък се отнесохме към секса..точно там не исках да стигам..но явно уважението все до там стига.
Слушам изказване тези дни на колежки в кафето..едната казва..- е как ми е паднал моя в очите..как пък се е стиснал и не можах да ида до Кипър на екскурзия  Shocked...
Това за съжаление не е единичен случай!!! Peace

Краси..таквиз дето се обиждат ги знам много..при тях думата уважение не съществува.
Инак съм привърженик на бъзиците в дадени ситуации..но всичко трябва да е с мярка..без хумор и заиграване с ближния е немислимо да се живее.
Въпроса е да го приеме и ответната страна!!! Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595

Мисля, че мъжкото уважение към чужди жени (в смисъл не спят с тях към момента) е мит, нещо като социална фантазия на двата пола. На мъжете мислите им се въртят основно около това дали и как да вкарат някоя жена в леглото си, и хич не им пука за уважението. Освен ако не тълкуваме "уважение" в по-сексуален контекст.

Смело изказване Andariel  Hug...само че не мислите ли уважаема ..че от части и вие жените имате доста голяма роля за да ви уважаваме само по този начин... Wink

ролите са взаимнодопълващи се. Първият поглед води до светкавични впечатления относно привлекателността на жената чисто сексуално и претегляне на шансовете. После идва другото, а доста път има да се извърви, докато мъжът стигне до някакъв извод дали уважава една жена или не (същото важи и за нас, жените). Изобщо, на мен тази работа с уважението ми е малко мътна. Ако приемем, че един мъж уважава една жена, то какви действия или бездействия произтичат от това? Ще бъде лоялен към нея, било в службата или вкъщи, ще й спести болки и разочарования, ще я защити, ще й помага?

Не са обидите тези, които мерят уваажението, а това дали другият е способен да потъпче, предаде (например, мъжът никога не нагрубава жена си, но кръшка където свари, или има тайни дългове, или си замълчава в момент, когато трябва да я защити).

# 36
  • Мнения: 2 457
И мъжът ми винаги го казва това, което е написала Andariel за мислите на мъжете. Аз му вярвам, че е така.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Мисля, че печеля уважение, защото съм независима и смела. Държа на свободата и на свой ред уважавам чуждата. Мъжете ценят това.
Не създавам усещане, че съм им куфар, който трябва да обгрижват, да забавляват, да му се чувстват длъжни, да бъдат винаги под ръка.
Независимостта и самостоятелността пък носят в допълнение самочувствие на жената, които от своя страна в известен аспект я правят недостижима и от там - желана и още по-привлекателна.

# 38
  • Мнения: 2 457
Мисля, че печеля уважение, защото съм независима и смела. Държа на свободата и на свой ред уважавам чуждата. Мъжете ценят това.
Не създавам усещане, че съм им куфар, който трябва да обгрижват, да забавляват, да му се чувстват длъжни, да бъдат винаги под ръка.
Независимостта и самостоятелността пък носят в допълнение самочувствие на жената, които от своя страна в известен аспект я правят недостижима и от там - желана и още по-привлекателна.

Не мисля аз така.Бих посъветвала по-полека с "независима" и "смела". Дори и да е така, не е нужно мъжете да го знаят. По-печелившо е да не ги знаят тея неща. Ти пак си изкарвай четирицифрени месечни доходи, но не им го размdхвай пред лицето

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Не е нужно да го знаят, но е достатъчно да го усещат, защото ги кара да се чувстват несигурни Simple Smile
Мъжете бързо губят интерес към лепките, това е истината.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 217
Уважението на мъжа към жената е тясно преплетено с възхищението от нея. Във всяко отношение, но най-вече визия и излъчване. Със степента на мъжкия интелект се засилват и останалите стойности. Жените също предпочитат да забележат първо сексапилът им и след като са го забелязали, тогава идват изискванията за почит към ума и вътрешните им качества. Говоря изобщо, да не почне сега някой да ми обяснява, как никога не е искал да го виждат като секси....Щот нема да му повервам Mr. Green
И кой квот ще да ми разправя, но всички ни впечатлява първо визията, излъчването и качеството на общуване......и чак след това се сещаме за останалата част, щот тя ни се струва като застраховка, че не бихме омръзнали бързо....
Може и да не съм права, ама така ми се струва....Говоря конкретно за ситуациите мъж-жена....

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 17:51 от Парц

# 41
  • Варна
  • Мнения: 957
Не знам, случвало ми се е да започна да уважавам хора, които не са ме привличали физически. И мъже, и жени. За толкова различни неща уважавам хората, знам ли на кого с какво съм спечелила уважението. За съжаление знам защо съм изгубила уважението на определени хора, но това са конкретни неща, няма да си развявам кирливите ризи, я. Изобщо, не бих могла да говоря общо по такава тема. Нещата, свързани с уважението,  са конкретни.

# 42
  • Мнения: 2 457
Не е нужно да го знаят, но е достатъчно да го усещат, защото ги кара да се чувстват несигурни Simple Smile



А така Wink. А не като една позната ми разказва за някаква мацка, която казала на некакъв обожател " Абе нещастник, аз изкарвам по 5000 на месец".
След няколко дена познайте тоя какво прави - "Абе мацо, айде моля те да ми върнеш 1500 лева които ти дадох за хиалурон" (така ли се пише) Rolling Eyes Whistling

# 43
  • Мнения: 293
Темата за УВАЖЕНИЕТО съвсем започва да става ,,СЕКС И ПАРИ,,  Laughing ooooh!

# 44
  • Мнения: 135
Мисля, че печеля уважение, защото съм независима и смела. Държа на свободата и на свой ред уважавам чуждата. Мъжете ценят това.
Не създавам усещане, че съм им куфар, който трябва да обгрижват, да забавляват, да му се чувстват длъжни, да бъдат винаги под ръка.
Независимостта и самостоятелността пък носят в допълнение самочувствие на жената, които от своя страна в известен аспект я правят недостижима и от там - желана и още по-привлекателна.


Тук вече се съгласявам..независима и свободна...но пък колко могат да се похвалят с това??? Thinking

И кой квот ще да ми разправя, но всички ни впечатлява първо визията, излъчването и качеството на общуване......и чак след това се сещаме за останалата част, щот тя ни се струва като застраховка, че не бихме омръзнали бързо....

Така е..първите впечатления са важни...но пък за да омръзнеш на някого..това означава че нещо някъде куца..а и доста жени добре се застраховат още от самото начало..особено като забременее..после се жалва че вече не я уважават!!! Peace

Още нещо съществено което касае уважението..писал съм и друг път..ревността...искрицата дето пали чергата...минах по този път..и след като си изгубихме уважението, си седнахме на задниците.
Поне това лично го превъзмогнах отдавна..дал съм пълна свобода и независимост на жената.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт