АКТУАЛНО : ВИРУС С ПОВРЪЩАНЕ И ДИАРИЯ НИ НАПАДНА ЕСЕНТА

  • 21 690
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 780
  Не се сърди човече, опитай се да поговориш с лекуващия лекар за състоянието на майка ти,  направените изследвания и назначените лекарства.
Бързо оздравяване!
Д-р Марио ще каже повече.

  Аз имам следното питане, не е много по темата.Ще съм благодарна, ако ми отговорите.Един и същ вирус, при различни хора може ли да протече с  различни симптоми?Примерно, един човек прихваща вирус, който протича с хрема, кашлица, температура до 38 градуса, прави усложнение-бронхит. При друг човек да протече само с много висока температура, без никакви други симптоми или усложнения.Или говорим за различни вируси.Благодаря Ви!

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 11:57 от twix

# 16
  • Мнения: 46 518
Няма как, поне не до няколко дни, не сме в един град...
Казва, че рядко вижда лекар, нито й отговаря на въпростие, последно е останала диангнозата ентеровирус, но я убедили, че за да смъкне Т, задължително трябва да е на АБ. Това ме притеснява, тяхната намеса да не усложни вируса.

# 17
  • Мнения: 20
Здравейте  Не се сърди, човече,
Смятам ,че  при  майка  ви  няма  голям  проблем  и  съвсем  спокойно  в  амбулаторни  условия /в  кабинет/  може  да  се  направят  пълни  изследвания  и  да  се  разбере  каква  е  била  причината  за  тази  болест. Смятам,  че един  личен  лекар,  който  е  добре  подготвен  и  ви  отдели  съответното  време  може  да  се  справи.
Здравейте  twix,
Въпросът  ви  е  много  правилен  и  засяга  същността  на  медицината - че  всеки  организъм  реагира  различно  при  един  и  същ  причинител. Така ,че  напълно  е  естествено  при  един  вирус  да  има  различни  прояви.
Точно  за  това  се  занимавам  и  с  хомеопатия ,която  индивидуализира  пациента  .

Последна редакция: ср, 23 май 2012, 01:04 от Reza

# 18
  • Мнения: 46 518
Личният лекар не е бил на смяна и директно е била приета в болницата...
Вече няма температура, но продължават да я тъпчат с антибиотици (3 на брой), окончателната диагноза е ентеровирус.
Не разбирам защо няма адекватно лечение навсякъде, за мен е абсурдно с тази диагноза да е на венозни вливания с 3 антибиотика  Confused

# 19
  • Мнения: 20
А  какво  е  общото  й  състояние ?

# 20
  • Мнения: 46 518
Добро. 3 дни е имала гадене - до неделя, след това нито болки, нито повръщане, нито диария...

# 21
  • Мнения: 20
Отлично,  в  такъв  случай  при  първа  възможност  да  бъде  изписана  и  личния  й  лекар  да  направи  пълни  изследвания  за  да  се  изясни  диагнозата. Много  е  важно  да  се вземе  епикриза  от  клиниката /дано  да  пише  там  верни  неща/.

# 22
  • Мнения: 46 518
За съжаление тя има доверие на лекарите в болницата и отказва да излезе, те не я изписват и продължават, вече 4-ти ден с коктейл от 3 антибиотика, вече има болки от тях и пие Алмагел.
Бясна съм, но съм безсилна Confused Confused Confused

Моя колежка се разболя по същото време, от същото, влезе в болницата, само я хидратираха и и сложиха в системата лекарства за успокояване на перисталтиката, + определена храна разбира се, вече е ок.

Просто всичко е въпрос на късмет в България - да попаднеш, където трябва.

# 23
  • Мнения: 2
малката е на 3 год.когато беше на 2 мес.започнах да давам пробиотик-бифидус комплекс на аквасорс.сега вече в комбинация с коластра,зелена енергия и др.подобни.все пак не са вълшебни,но всички вируси,които ни нападат през годината се изкарват много по леко и без да употребяваме антибиотици и други подобни,но всеки си решава какво да използва и да дава на децата си.

# 24
  • Мнения: 46 518
малката е на 3 год.когато беше на 2 мес.започнах да давам пробиотик-бифидус комплекс на аквасорс.сега вече в комбинация с коластра,зелена енергия и др.подобни.все пак не са вълшебни,но всички вируси,които ни нападат през годината се изкарват много по леко и без да употребяваме антибиотици и други подобни,но всеки си решава какво да използва и да дава на децата си.


Дъщеря ми (7г. и 4м.) не е пила никакви вълшебства, но също кара всичко много леко. Антибиотик е пила един единствен път - на 6 г. (в градината се зарази със стрептококи), т.е. това, което описваш не е нещо ненормално, няма как да си сигурна, че това е благодарение на изпитото при вас.

За мен е прекалено едно дете нон стоп да се тъпче с някакви неща. Когато е болно - да, но непрекъснато...
Но както каза - всеки си решава  Peace

По темата - майка ми излезе от болницата (по свое желание) и вече почти се възстанови  Simple Smile

Дъщеря ми в събота нощта започна да повръща и имаше разстройство, не дадохме нищо, защото успя да заспи. В неделя сутринта вдигна 38.4, които свали сама. За болките в стомаха - 2 пъти изпи по половинка Но шпа. Следобяд пак вдигна, 39.1, тогава дадохме еднократно Нурофен. След това сякаш всичко изчезна.

Днес не беше на училище, въпреки че вече няма никакви разположения  Praynig много се уплаших след случая с майка ми, но при детето мина много леко, а може и да е някакво др. вирусче.

# 25
  • Мнения: 2
СЪВСЕМ  НЕ СЕ ТЪПЧЕМ ПОСТОЯННО СЪС ВЪЛШЕБСТВА ИЛИ С КАКВОТО И ДА Е БИЛО.НИТО Е ТОЛКОВА ПОЛЕЗНО НИТО ПЪК ИМАМЕ ВЪЗМОЖНОСТ.ПРОСТО КАТО НАБЛИЖИ ЗИМНИЯ СЕЗОН ЗАПОЧВАМ ДА ДАВАМ ПРОФИЛАКТИЧНО И АКО Е БОЛНА ЗАСИЛВАМ,ПРЕЗ ДРУГОТО ВРЕМЕ ГИ СПИРАМ ИЗЦЯЛО И ПОЛЗВАМЕ ПРИ НЕОБХОДИМОСТ.ДО 38 ТЕМП.НИЩО НЕ ДАВАМ

# 26
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
Пуснах отделна тема, после видях тази. Така , че направо ще копирам от другата:
Сина ми на 7 г. и половина от вчера е с ужасно разстройство и повръщане. Правиха му кръвни изследвания и урина - вчера всичко беше нормално , освен левкоцитите /завишени доколкото разбрах/. Заместващата лекарка вчера му изписала Имодиум, но в аптеката остро реагирали, че не е за деца. Мъжа ми ми се обади и аз му казах , да не го купува, само Ентерол да вземе. Днес отидох при моята си лекарка - и тя му изписа Имодиум /без да знае за вчерашнта рецепта/. Гледа нещо в компютъра дали става за детето и изписа рецепта. Но пак в аптеката ми се развикаха. Въпреки всичко го взех. На листовката пише , че не става за деца под 12 г. , но и др. път са ми изписвали такива лекарства. Разстройството му наистина е ужасно и въпреки , че вече е голям, се изпуска докато стигне до тоалетната...Вече не ни останаха сухи гащи - всичко е мокро на сушилки и простори. Ака напълно воднисто  Crying or Very sad . Дадох му първото хапче Имодиум преди малко. Но все пак да питам - някой дали го е ползвал за дете?
И възможно ли е да кара два пъти вируса през една седмица ? newsm78 Живеем в пълна с хора къща. Първо се разболя сина ми - миналата събота започна , прекара го леко само веднъж повърна и имаше разстройство , но по 2-3 на ден само. След два дена се разболя и дъщеря ми . И тя го прекара лека. Оправиха се и двамата , захраних ги след диетата и всичко беше нормално. До вчера, когато малкия пак се разболя , този път доста тежко. Междувременно племеницата ми също се разболя , в интервала , когато те бяха здрави. Гледахме да нямат контакт, но при вечно тичащи из къщата деца , това е много трудно. Възможно ли е да се е заразил отново от същия вирус? Знам , че и в училище има доста болни дечица. newsm78
Това са резултатите от изследванията от днес 20-ти декември:
01.01 Кръвна картина – поне осем от посочените показатели или повече: хемоглобин, еритроцити, левкоцити, хематокрит, тромбоцити, MCV, MCH, MCHC
    Хемоглобин         g/l   135   180
    Еритроцити         T/l   4.4   5.9
    Левкоцити         G/l   3.5   10.5
    Хематокрит         L/l   0.4   0.53
    Тромбоцити         G/l   140   440
    MCV         fL   82   96
    MCH         pg   27   33
    MCHC         g/l   300   365
а тези са от вчера 19-ти :
01.01 Кръвна картина – поне осем от посочените показатели или повече: хемоглобин, еритроцити, левкоцити, хематокрит, тромбоцити, MCV, MCH, MCHC
    Хемоглобин      140   g/l   135   180
    Еритроцити      5.11   T/l   4.4   5.9
    Левкоцити      22.0   G/l   3.5   10.5
    Хематокрит      0.43   L/l   0.4   0.53
    Тромбоцити      410   G/l   140   440
    MCV      83   fL   82   96
    MCH      27.4   pg   27   33
    MCHC      329   g/l   300   365
01.08 Химично изследване на урина с течни реактиви (белтък, билирубин, уробилиноген)
    белтък      опалесценция         
    билирубин      /-/отр.         
    уробилиноген      N      0   0
    pH      5.0      4.5   8
    специфично теглo      1030      1000   1040
    глюкоза      /-/отр.         
    кетони      /-/отр.         
    кръв      /-/отр.         
01.09 Седимент на урина – ориентировъчно изследване      8 - 10 левкоцити, калциеви оксалати, слуз         
01.03 Скорост на утаяване на еритроцитите      15   mm   3   15

Последна редакция: вт, 20 дек 2011, 10:01 от НеПоКоРнА

# 27
  • Мнения: 46 518
Неокорна, неприятно е, но така тялото се изчиства, разстройството е + при подобни заболявания. Майка ми, когато лежа в болница са й казали, че ако е имала, е щяла да мине много по-леко. Затова не знам доколко е уместна употребата на Имодиум. По-скоро с храненето регулирайте другото.
Иначе май става за деца над 5 г.

Бързо оздравяване  Praynig


СЪВСЕМ  НЕ СЕ ТЪПЧЕМ ПОСТОЯННО СЪС ВЪЛШЕБСТВА ИЛИ С КАКВОТО И ДА Е БИЛО.НИТО Е ТОЛКОВА ПОЛЕЗНО НИТО ПЪК ИМАМЕ ВЪЗМОЖНОСТ.ПРОСТО КАТО НАБЛИЖИ ЗИМНИЯ СЕЗОН ЗАПОЧВАМ ДА ДАВАМ ПРОФИЛАКТИЧНО И АКО Е БОЛНА ЗАСИЛВАМ,ПРЕЗ ДРУГОТО ВРЕМЕ ГИ СПИРАМ ИЗЦЯЛО И ПОЛЗВАМЕ ПРИ НЕОБХОДИМОСТ.ДО 38 ТЕМП.НИЩО НЕ ДАВАМ

Имах предвид даването на нещо на здраво двумесечно дете.
Не е нужно да крещиш, изказах личното си мнение, както ти твоето, не съм ти давала акъл, написах - всеки си решава  Peace

# 28
  • Мнения: 2
ПО ПРИНЦИП И ДВУМЕСЕЧНИ И 20 ГОДИШНИ И ВСИЧКИ ХОРА ЗДРАВИ ИЛИ БОЛНИ ИМАТ НУЖДА ОТ ХРАНИТ.ДОБАВКИ И КЛЕТЪЧНА ХРАНА КАКВИТО СА АКВАСОРС НАПРИМЕР.ТВЪРДЯ ТОВА ИМАЙКИ ПРЕДВИД СРЕДАТА В КОЯТО ЖИВЕЕМ,ВЪЗДУХА,КОЙТО ДИШАМЕ,ХРАНИТЕ ТЪПКАНИ С ЕМУЛГАТОРИ,КОНСЕРВАНТИ,ОЦВЕТИТЕЛИ И МН.ДР.СТРЕС,НАПРЕЖЕНИЕ.НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ БИЛА ПОЛЕЗНА.

Общи условия

Активация на акаунт