Боуен терапия

  • 205 774
  • 210
  •   1
Отговори
# 90
  • При любимите ми хора
  • Мнения: 112
Благодаря за насоката - дори него бях чувала за това дишане, сега се зачетох и в мен остава съмнението, че ще се справи 3-годишно дете, но все пак е лъч надежда. Благодаря!

# 91
  • Мнения: 800
Здравейте, детето ми е с атсма, която не искам да поддържам и "лекуваме" по традиционните методи на медицината с кортикостероиди, затова пробвахме билки, хомеопатия .... много неща изчетох и ми се ще да пробваме тази терапия, но никъде не намерих информация дали е подходяща за този вид заболяване. Моля, някой от по-запознатите да ме посъветва

# 92
  • Мнения: 19 307
Благодаря за насоката - дори него бях чувала за това дишане, сега се зачетох и в мен остава съмнението, че ще се справи 3-годишно дете, но все пак е лъч надежда. Благодаря!


Търси из руските сайтове, ако знаеш руски. Цялата философия е да се научи да диша плитко, което става с дишане през носа. Примерно бяга със затворена уста. Така бяга/скача само дотогава, докато може да задържи устата затворена след акто спре да бяга, а не да я отвори и да вдиша дълбоко. 
За съжаление в БГ само пари вземат на курсовете, така че не ги препоръчвам.

# 93
  • Мнения: 2
От 2 седмици ходя на боуен терапия.Имах сериозен проблем с ръцете/възпалени сухожиия/.Изпитвах почти постоянни болки особено в дясната ръка.Като цяло ставите ми са били винаги проблемни.След първия сеанс изпитах облекчение в дясната ръка на 3-я ден.Болките намаляха .Най-хубавото е. че не пия никакви болкоуспокояващи.Истината е. че няма как с 1-2 сеанса да очакваме чудо.Организма на всеки човек реагира различно.Подхождаме ли скептично,не можем да очакваме поожителен ефект. С моята терапевтка пъро проведохме един задълбочен разговор за всички здравословни проблеми които имам,след което започна терапията първо с третиране на най-проблемните участъци.На втория сеанс ми показа и упражнения които мога да правя в къщи.Говорихме и за това ,че има макара и малко на брой хора които не се повлияват от терпията,това е строго индивидуално.Не знам как процедират другите терапевти,но моята не ме кара да и казвам какво чуваствам,не мисля че това е и толкова необходимо.По време на сеанса тялото трябва да е отпуснато  и да се чувстваме добре ,без напрежение,да релаксираме.Сеансите ги провеждам 1 път седмично,като през това време не ходя на калсически масаж и не приемам лекарстава.Както знаете терапията помага на тялото да се самолекува,а това за един ден няма как да стане след като сме трупали болежки с години.Няма такъв  метод който като с магическа пръчка да ни излекува за един  миг.Първо трвбяа вътрешно да сме убедени в това което правиме и искаме и след това да си дадеме малко време това да се случи.Успех на всички,пожелавам ви скорошно възстановяване!

# 94
  • Мнения: 1
Хора, боуен не е нищо друго освен поредната шарлатанщина. Мислете логично как от няколко побутвания и половин час лежене ще си оправите проблемите... Ако чуствате някакво подобрение, то се дължи само на базата на самовнушението (което си е голяма сила)! Не си давайте парите за глупости...

# 95
  • Мнения: 1 894
Хора, боуен не е нищо друго освен поредната шарлатанщина. Мислете логично как от няколко побутвания и половин час лежене ще си оправите проблемите... Ако чуствате някакво подобрение, то се дължи само на базата на самовнушението (което си е голяма сила)! Не си давайте парите за глупости...

не съм съгласна по никой начин ....

# 96
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Оооо, колко съм скептична винаги аз. Обаче не мога да си изкривя душата. Което действа, действа. Отидох с проблем продължил две години и не очаквах нищо. Просто се бях примирила, че така ще си я карам. Обачееее, просто магия се оказа при мен. Ако някой ми беше разказал, нямаше да повярвам. А по време на втората ми бременност що неща лекувах. Невъзможно е толкова съвпадения. Не може първия път с хемороиди да се лекувам седмица без резултат и само няколко часа след сеанса да се спука и прибере. Следващите два пъти като се получиха, направо веднага отивах и на другия ден като нова. Два пъти проблеми с вратът. Боли ме седмица преди да отида и хоп..излизам нова. Ами, бъбреците, кръстът..просто човек трябва да има проблем и да види ефекта. Аз като реклама звуча, обаче наистина толкова много ми помага това нещо Simple Smile

# 97
  • Мнения: 10 692
Интересувам се от резултатите при прилагане на Боуен при бебешки колики?
Може ли някой да сподели?
Четох из нета, че от един-два сеанса проблемът изчезвал.

# 98
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Зависи дали е наистина колики и от какво са причинени. Но да, обичайно един-два сеанса са достатъчни.

# 99
  • Мнения: 10 692
Да споделя Wink
Направихме три сеанса и резултатите са изумителни!
Боуен е единственото нещо, което наистина помогна на моето мъничко момченце, когато аз вече се бях отчаяла.
Колко капки, препарати, пробиотици, чудеса....нищо не даде резултат! Само тази Боуен терапия, факт.

# 100
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да споделя Wink
Направихме три сеанса и резултатите са изумителни!
Боуен е единственото нещо, което наистина помогна на моето мъничко момченце, когато аз вече се бях отчаяла.
Колко капки, препарати, пробиотици, чудеса....нищо не даде резултат! Само тази Боуен терапия, факт.

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 101
  • Мнения: 6 558
Скоро разбрах за тази терапия и се интересувам.
Доколкото разбирам основното е терапевтът наистина да е добър.
Минус за мен е, че не във всеки град има. А ако има, не се знае, до колко е специалист.

# 102
  • Мнения: 4
Аз съм от Стара Загора и намерих много добри специалисти в Сливен. Имах много сериозни проблеми със схващане на врата и опъване в кръста. Нещата бяха станали на рев. Сега се чуствам отново здрава. Невероятно чуство! За всеки на, който може да му бъде полезно Ви предоставям линк http://bowen-therapy.eu/. И за скептиците искам да кажа, че Боуен работи и докато не са пробвали да си задържат мнението за себе си!

# 103
  • варна
  • Мнения: 132

Нощни очи, знаеш ли дали боуен терапията помага на деца,които често боледуват, примерно при кашлица?

# 104
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

Нощни очи, знаеш ли дали боуен терапията помага на деца,които често боледуват, примерно при кашлица?

Да, помага.  Peace
Искам да вметна тук, че обичайно когато детето има проблем е добре родителите също да си обърнат внимание, защото много често детето отразява проблем, който единия или двамата родители имат. Това важи предимно за деца под 7-8 годишна възраст, но често и за над нея.

Общи условия

Активация на акаунт