Бързо Коледа отмина - идва Новата Година 26.12-1.01

  • 2 864
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
eeeeeee, Наде ти ми скри шапката! аз пък нали съм мързел, предпочетох да отидем при свеки, вместо те да дойдат Blush...щото вариант без тях няма, де...така хем аз си починах, хем тя беше доволна да готви за целия китайски народ и да се хвали с внучката Wink
за благотворителността съм съгласна с теб. има една английска поговорка...много стара...Charity begins at home /благотворителността започва от вкъщи/. едно време ми се струваше странна...сега я разбирам...вярно е, че нямаме традиции в даряването...но нещата се променят...макар и бавно.

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
. И този Мечо Пух на сал - как ли изглежда? Вие от къде купувате играчки на децата си, че на мен май ми е много ограничен кръгозора.

Щракнах Мечо Пух с уеб камерата, затова снимката не е блестяща, но ще добиеш представа. Играчките ги купува мъжа ми, защото той ги избира и поръчва за един голям магазин, с една дума има професионален поглед Wink

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119

Много ме заинтригуваха вашите играчки - bim_bam, бебето със силиконовото лице и гримасите, от къде ли е купено, ако може и на снимка да го покажеш............

tigonew, за съжаление нямам цифров апарат и не мога да кача снимки. Бебето със силиконовото лице е купено тук, в Пловдив, предполагам обаче, че и в София ги има в по - големите магазини. Цените варират от 30 до 60лв.Нашето е от по - евтините, но върши същата работа.

  Мами, трябват ми координати на добър детски ендокринолог в София, за детенцето на моя колежка. Ако някоя може да ми помогне, ще съм мнго благодарна.

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Танче, на Илиенци има всички играчки /почти/ дето са по магазините и са доста по-евтини - напр. един конструктор на НДК беше 22лв, а на Илиенци - 11лв
Но и там се повърти - щото при едни араби мотор на акумул. батерия с намаление ни го даваха 80лв, а на др място същия беше на нормална цена 65лв!
ТАка, че просто се въоръжаваш с количката, бебето, таткото и мерак да обикаляш и ще намериш всичко на Илиенци за много по-малко пари!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 262
Най-после и аз да напиша, не съм се скрила ако някой си мисли така, нали ви обещах да проверя за една сладкарничка, но се получи така, че се прибрах от Русе болна и сега вече виждам, че и Мишо съм заразила. Все очаквах да ми се размине, но днес съм още по-болна и май така ще карам и новогодишните празници, мъкна се като дроб, имам хрема, кашлям.......Така че аз самата развалих сбирката, ако искате мога да проверя и да отидете и без мен там? То не остана много време май, но все пак...
Помислете си и пишете. Весели дни до Нова година.

# 20
  • Мнения: 3 698
Бързо оздравяване Hug, дано Мишето не се е заразил Praynig

# 21
  • Мнения: 882
За пореден път пиша, от Коледа насам и ако и този път изчезне писанието ми в небитието ще се  #2gunfire
Вече забравих, какво искам да кажа, но искам да Ви пожелая:

ЧЕСТИТА КОЛЕДА И ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!
 newsm51
Пожелавам  Ви много здраве, радост и сбъднати мечти и нека никога не забравяме, че сме най-щастливите майки на света, защото до нас са нашите невероятни, прекрасни и страхотни слънчица.!
Ние с Радинка и батко й, също си прекарахме добре на Коледа, като изключим това, че бях решила да готвя, като за световно за двама човека и половина. Дотук добре, защото като реша да готвя ентусиазма ми е несравним. После обаче докато изчистя къщата, измия чиниите и изтупам брашното полепнало по дрехите ми (защото тази година имах смелостта да  меся питка), направо се побърквам  и батко Иво го отнася.
Голям зор видях и с това на другия ден да почерпя кварталните котки и кучета с кулинарните си прозведения, защото в еуфорията ще съм сложила я повечко сол, я по-малко водичка, и то взело че по-изгоряло, или пък съм позабравила туй, онуй. МЪКА.
На Радина пък се наложи да купуваме цели три подаръка, за да има все пак един за Коледа. Тя умницата по някакъв начин винаги ги намираше. Баща й пое цялата отговорност по новите доставки и имам чувството, че намирането на тайниците ставаше с негова помощ.
Аз искам пак да се похваля. Толкова е хубаво че Praynig, че се притеснявам да не се обърка нещо.
Получихме изследванията от Англия и професорът сам се е изумил от фантастичните резултати. За съжаление той смята, че добрия резултат не е следствие на това, че жлезата дава отговор на глюкозата, а че се включват други (ох, незнам как да обясня точно) пътища  за доставка на инсулин.

Бим бам, аз със сигурност мога да препоръчам Д-Р Мая Константинова, като много добър ендокринолог в София. Тя не е била наш лекуващ лекар, но сме ходили при нея и е лекуващ лекар на Марти на Силвето.
Обаче, за мен Д-Р йотова от Варна е един прекрасен и кадърен лекар. Много си разбира от работата.




 

# 22
  • Мнения: 3 743
Здравейте и от мен Hug видяхте ли какво ми донесе Дядо Коледа....интернет Wink....сега ще ми трябва доста време докато изчета всичко пропуснато Thinking
Страхотна новина са добрите резултати на Радинка Heart Eyes, не знам доктора от Англия защо мисли така, аз не мога да си представя от къде другаде ще идва този инсулин!?!?!
bim_bam ще ти изпратя на ЛС телефона на Мая Константинова.

# 23
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
В "Дом и семейсво" Ламята Спаска беше пуснала тема за благотворителност, която не посмя да пусне в клюкито, аз го направих http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62704.0 можете да я погледнете

# 24
  • София
  • Мнения: 1 677
Zdraveite,mili maiki, Heart Eyes

Az sum ot skoro pri vas i iskam da vi pojelaia mnogo usmivki,ljubov i uspehi prez Novata 2006 Godina!!!
Bog da vi blagoslovi!!!

Teddy  party006

# 25
  • Мнения: 417
ЧЕСТИТА КОЛЕДА И ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА НА ВСИЧКИ!

На нас дядо Коледа ни донесе освен по-баналните подаръци и  пиано с микрофон, на стойка със столче отпред. Кошмар, т.е. чудя се вече какъв грях имам към лелята, че ни наказа така. Пеем, свирим и се записваме и така трите коледни дни. Батериите срършиха и сега мама усилено ги "търси", но в магазина "няма".
Браво на Ради за чудните новини от Англия. Смело напред към пълното оздравяване.
Bim-bam и аз ти препоръчвам д-р Константинова в София. Тя е лекар на Зари.
Светле, хубаво е с интернет нали?.
Teddy има инструкция как да се пише на кирилица. Опитай по-удобно е.
 

# 26
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте и от нас след Коледа и преди Нова година!
Надявам се всички да сме здрави, за да можем да се вместим в моя план за посрещането на празника, а именно-Бобо да е с майка ми, ние да сме при едни приятели с много бира и мезенца.

Моят син беше малко разочарован от подаръка си за Коледа, защото очакваше голям боклукчийски камион ,а получи някаква странна имитация на такъв, но с времето започна да си вярва, че това е желания камон, макар и толкова малък.
Мама получи един уж оригинален парфюм, който обаче изветрява съмнително бързо, което ми навява тъжната мисъл, че сме попаднали на менте за пореден път.

Пожелавам на всички ви да имате една хубава Новогодишна вечер и да се чувствате истински щастливи!

И не на последно място, обърнете внимание на идеята за среща на мама Иги, която незнайно защо не среща подобаващото и внимание..

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте и от нас  Simple Smile
И аз пиша за пореден път като bebiradi  и все нещо става или Интернетът ми прекъсва, или форумът ме изхвърля, все написаното изчезва, много е досадно.
Новата година ще си я посрещнем в къщи, само тримата, под щурм от бомби, пиратки и други фойерверки около нас (в нашия квартал) е ужас...
Коледата при нас мина под знака на "преяждането"  Embarassed, аз с разни соленки и други вкусотийки, Яни с шоколад... Въпреки, че понамалих темпото все още си влизам само в един единствен панталон  Embarassed, след Нова година ще е голямото отслабване... Яни много си хареса подаръците, лакомствата още повече и беше истински щастлив от празника.
Аз съм навита за срещичка, ние сме сободни до 9-ти, след това рехабилитацията пак започва. Дано има и други желаещи.
bebiradi , много се радвам на показателите на малката. Само, че нищо не разбирам, какви са тези други пътища за доставка на инсулин? И могат ли да "доставят" необходимото количество? Извинявай за лаишките въпроси, много ми се иска при вас нещата да се развиват все така добре  Praynig Колкото до твоето готвене - и аз съм така  Laughing, готвя, готвя, готвя с огромен ентусиазъм - накрая какво стане, какво не, ама съм толкова капнала от преумора, че ми се скапва и настроение и всичко и само мърморя по Иво и по Яни. И всеки път се заканвам да го карам по-полека и все се изсилвам  Laughing Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте и от мен,
Весело завършване на старата и посрещане на Новата година!
Поздрави на Ради за добрите резултати! И още добри новини да се чуват за всички деца!
За готвенето - Когато прочетох кулинарни подвизи на Надето си спомних началото на семейния живот, когато впечатлих свеки с едни пълнени тиквички и после беше много лесно да си лежиш на славата.  Сега най-много 1 път в месеца да направя нещо завързано, за да не забравя мъжа каква добра готвачка съм Wink
И ние ще бъдем сами у нас за Нова година и най-хубавото занимание е да сравняваме снимки от миналата НГ и сега, Дара колко е пораснала.
Весел празник на всички!!!

# 29
  • Мнения: 4 414
и аз да се включа, може би за последно тази година:)
много се радвам за Ради Heart Eyes надявам се все така да са резултатите!
за среща ние винаги сме навити, ама пусто, все нещо ни се случва...сега пак сме със страшни сополи...тъкмо се бях зарадвала, че новата година ще е безсополна и то...но се надявам да се оправим и да цъфнем и ние на среща.
за Нова година ще ходим в една приятелка и май ще си бъдем ние тримата и тя - задушевно ще го караме Wink
Весело посрещане на Новата и ще се видим догодина!

Общи условия

Активация на акаунт