ФОТОШОП и Дигитален скрапбукинг (тема 78)

  • 73 390
  • 655
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 152
Здравейте,
имам въпрос, случвало ли ви се е Photoshop да започне да отваря PDF без Layer-ите? Все едно отваряте JPEG със заключен background

# 601
  • Мнения: 1 377
Да, много зависи как е бил запазен пдф-а...

# 602
  • Мнения: 1 686
Момичета, моля ударете едно рамо. Не можах да намеря подходящи цифри с календариум за 2016-та - трябват ми за еднолистен календар - затова започнах да ги пиша сама. Обаче! Не мога да пиша в колони числата във фотошоп. Избирам верикално писане през тайп туул, обаче цифрите на двуцифрените числа ми ги изписва една под друга, а една до друга. Къде греша?

# 603
  • Мнения: 9 024
Направи календариума в Корел, запази го в епр файл и го ползвай във фотошоп. АКо искаш мога да ти кажа как.

# 604
  • Мнения: 1 686
Никога не съм работила с Корел.

# 605
  • Мнения: 9 024
За календар не е нужно да си работила, много е лесно. Ако решиш да инсталираш, пиши ми, ще ти обясня.
Иначе аз си ги пиша във фотошоп, като всеки ред го разпъвам така че да ми съвпада с горния и си ги нагласям. Маркираш само това което искаш да разпъваш и от Параграф разпъваш на око. Не знам как да ти го обясня, че да ме разбереш.

# 606
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Здравейте, извинявам се, че нахълтам така в темата, но искам да попитам, може ли някой, да ми обработи една снимка?
Толкова съм боса в снимането, а ми се ще децата да имат хубави снимки.
До сега ходехме в студио да се снимаме, ама става лудница, всички се изнервяме, ставам вир вода и накрая - не ми харесва резултатът.
Реших да се пробвам вкъщи да снимам децата, от стотиците кадри ми допадна един, ама определено има нужда да се пипне и то много.  ooooh!
Някой, може ли да ми помогне?
Благодаря!!

# 607
  • Мнения: 9 024
Качи снимката в докс и ми я прати да видя и ще ти кажа дали мога да направя нещо.

# 608
  • София
  • Мнения: 152
Да, много зависи как е бил запазен пдф-а...
Благодаря, проверих всички настройки, за които се сетих. Всичко изглежда наред. Предполагам, че има някакъв бъг натрупан с времето, тъй като сега започна същото нещо и с други формати.  Thinking Може би е време за преинсталиране.  Wink

# 609
  • Мнения: 295
Да, много зависи как е бил запазен пдф-а...
Благодаря, проверих всички настройки, за които се сетих. Всичко изглежда наред. Предполагам, че има някакъв бъг натрупан с времето, тъй като сега започна същото нещо и с други формати.  Thinking Може би е време за преинсталиране.  Wink
Зависи дали при сейв е била избрана отметката Layers... После, различните стандарти на PDF дават разлики при Preserve Photoshop Editing Capabilities - On и Off /всички освен High Quality Print i Press са настроени на Off/.
Можеш да провериш дали в самия файл има лейъри като отвориш PDF-а в Акробат и с бутон Edit Text & Images - дали можеш да селектираш няколко обекта, а не 1 картинка.

Какви други формати? Ти ли ги правиш?

# 610
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Айде и аз да се намъкна   Hug

Карамелче, хубава идея да покажем децата, хихихи, ама аз вече 2 имам  за показване  Heart Eyes И това малкото не ми оставя никакви минути за творчество. И все пак успях да направя една книжка за близък познат със стихотворения и снимки за първата годинка на внучката му. Ето и няколко листа от нея:







# 611
  • Мнения: 95
Момичета, много ми липсвате ( старите списващи в темата ще се познаят) Simple Smile
Нямам никакво време за хобито, а така ми липсва и то Simple Smile
Дано скоро успея да се включа с поне нещо Коледно

# 612
  • Мнения: 1 377
Аз съм готова с идеите за опаковки. Тази година съм на ретро вълна - от картичките, до торбичките и опаковъчната хартия която прилича на амбалажна.


 

# 613
  • София
  • Мнения: 10 356
Момичета, от 5-6г. отварям фотошоп само да направя леки корекции.... тотално не помня кои плъгини използвах преди  ooooh!

Припомнете ми моля с кой плъгин или екшън, не помня вече, се правиха автоматично колажи като този долу вдясно, но от мноооого снимки  newsm78


Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 00:50 от nad_tab

# 614
  • София
  • Мнения: 39 943
Припомнете ми моля с кой плъгин или екшън, не помня вече, се правиха автоматично колажи като този долу вдясно, но от мноооого снимки  newsm78
action - The BnBig picture
Бях го забравила Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт