ФОТОШОП и Дигитален скрапбукинг (тема 78)

  • 73 384
  • 655
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 10 353
Мноооого благодаря  Hug

Отивам да се боря, вчера докато инсталирах новата версия сложих и няколко акшъна, сега ще се забавлявам Simple Smile)))

# 616
  • Мнения: 1 377
Весела Коледа на всички ...
Желая ви много късмет, здраве и щастие.

Ето и цялата колекция от серията Ретро Коледа в блога ми.

http://leni-s.com/retro-christmas/

# 617
  • Добрич
  • Мнения: 5 489
Темата ме заинтригува. Харесва ми да декорирам снимки/изображения с фотошоп, но семейни снимки не качвам в нета. И за да не е само запис - една снимка с рамка.

# 618
  • София
  • Мнения: 152
Да, много зависи как е бил запазен пдф-а...
Благодаря, проверих всички настройки, за които се сетих. Всичко изглежда наред. Предполагам, че има някакъв бъг натрупан с времето, тъй като сега започна същото нещо и с други формати.  Thinking Може би е време за преинсталиране.  Wink
Зависи дали при сейв е била избрана отметката Layers... После, различните стандарти на PDF дават разлики при Preserve Photoshop Editing Capabilities - On и Off /всички освен High Quality Print i Press са настроени на Off/.
Можеш да провериш дали в самия файл има лейъри като отвориш PDF-а в Акробат и с бутон Edit Text & Images - дали можеш да селектираш няколко обекта, а не 1 картинка.

Какви други формати? Ти ли ги правиш?

Благодаря за информацията,
не се бях сетила за проверка в Акробат  Grinning ще го направя. Пак от същия период, дава проблем с PSD файлове. Когато искам да отворя файл, който съм правила, съобщава че форматът е непознат!  Thinking

# 619
  • Мнения: 36
Здравейте,трябва ми една снимка за подарък,за целта обаче ще трябва някой да ми изреже няколко човека от нея.Дали ще има някой желаещ,който да се заеме с това начинание

# 620
  • Мнения: 1 817
Здравейте,трябва ми една снимка за подарък,за целта обаче ще трябва някой да ми изреже няколко човека от нея.Дали ще има някой желаещ,който да се заеме с това начинание


Мога да помогна ако още никой не е Wink

# 621
  • Мнения: 1 035
Здравейте,
Извинявам се, че нахлувам в темичката ви. Много исках да зарадвам една двойка, която на 10.02 ще отпразнува своята 42 годишнина от сватбата с бутилка специално вино, но не успях да се справя с етикета. Много се надявам, че тук ще открия някой, който би имал възможност да ми помогне.
Благодаря Ви предварително!

# 622
  • Мнения: 580
Здравейте, търся Action за ретуш на лице? В google  излизат доста резултати, но ако имате някой изпробан и добър споделете го Simple Smile
Благодаря предварително!

# 623
  • Мнения: 9 018
Coffee shop използвам за ретуш на лице. Мога да ти пратвя линк утре, че сега не съм вкъщи и пиша от телефона.

# 624
  • Мнения: 1 377
Момичета честита пролет...От мен нещо весело

# 625
  • Мнения: 15 878
Здравейте момичета.
Извинявам се, че нахлувам в темата ви, но имам питане. Преди да попитам прегледах първата страница, но някои от линковете не ми се отвориха

Имам една снимка, на която искам да махна белия фон. До сега я изрязвах и ми отнемаше доста време, а съм сигурна, че има и по-лесен начин. Ще съм благодарна на всякаква информация

Отворих ето този линк и прегледах урока - доста е полезен, но пак си трябва доизрязване. Няма ли по-лесен вариант, при който директно да се маха фона?

http://itschool.bg/tutorials/article/1422/

# 626
  • Мнения: 1 377
Какви варианти ще използваш зависи от снимката качи да погледнем...
Ако е нещо с много детайли може да е трудно, ако е с отчетливи контури, най ефективно е да се тифецне с пътечки, контура е векторен и прецизен за разлика от останалите видове селекции, но това зависи какво изрязваш..

За снимки. Подобни на тази от урока наистина е най лесно да се ползват маски. При всяко изрязване има допълнителна обработка, само при продуктови фотографии в студио които се снимат целево се тифецва от веднъж.

Та... Сподели снимката иначе питането ти е... стреляме на посоки, защото методите са няколко.

# 627
  • Мнения: 15 878
Благодаря за бързият отговор. Става дума за ето тези две снимки примерно

http://svishtov-info.net/img/objects/firms/firms_56176_306742882orgahim.png

http://rekicpleven.weebly.com/uploads/1/9/2/3/19239137/9516365_orig.jpg

# 628
  • Мнения: 1 377
Няма как всичко наведнъж - има доста дребни детайли
И при двете може да се наложи ползване на повече от един метод.
Боята примерно може по-голяма част от белия фон да се махне на куп, но около контурите на боята ще се наложи да се работи по-прецизно на части
С децата също - там наистина метода с маска е подходящ

# 629
  • Мнения: 15 878
Няма как всичко наведнъж - има доста дребни детайли
И при двете може да се наложи ползване на повече от един метод.
Боята примерно може по-голяма част от белия фон да се махне на куп, но около контурите на боята ще се наложи да се работи по-прецизно на части
С децата също - там наистина метода с маска е подходящ

т.е. и за боята е добре да ползвам същия метод, като след това няма спасение от изрязването така ли  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт