За приятелството между мъж и жена

  • 3 985
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
А Мон... е права - мъжете могат да предложат друг тип приятелство, поглед от различна гледна точка. Те мислят по-рационално, дори когато са под стрес. Чисто женските завист и ревност са им непознати (знаете за кои червейчета говоря) и съветите, които съм получавала, винаги са адекватни и по-важното - дадени са навреме.

И аз така мисля.Ако искам мнение  от приятел за отношенията ми с половинката,винаги съм получавала точните съвети как да постъпя в дадена ситуация.Чрез мъжете ,които са ми приятели,разбирам по-добре психиката и начина на мислене на силния пол.

Вмъкни Цитат
Трудно е в България (а може би и не само тук) да има чисто платонично приятелство м/у мъж и жена. Ако някой мисли обратното, значи не мисли достатъчно. Повечето мъже, за да искат да са приятели с една жена значи тя ги привлича. Дори това правило да важи за 90% пак е трудно за останалите 10. Примерно мъж и жена са си само приятелчета, а са обвързани, как биха се чувствали техните половинки?

В това не намирам никаква логика.Ти как го установи тези неща,за да говориш така обобщено,та чак в проценти.Разбира се всеки си казва мнението.А и да обвиняваш другите в липса на мислене..... Tired

Как да се чувстват половинките...Трябва да ревнуват ли или какво...,че не разбирам

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 306
При доза физическа антипатия е напълно възможно. (цитирам някого, ама не помня кого)

# 17
  • Мнения: 1 788
Има, разбира се и такова приятелство.
Никак не ми се нравят масовите схващания, че задължително трябва да има намесено и сексуално влечение и прочие небивалици.
Това, че една жена няма какво да си каже с един мъж, също е пълна глупост. Разбира се, вярно е, ако жената се интересува само от обувчици, гримчета, прически, лак и подобни...
А най-забавните ми шопинг преживявания са били точно с мъже-приятели.
За мен, няма нищо по-отрезвително и разтоварващо от истинско приятелство между мъж и жена. Просто няма по-интересен тандем.

# 18
  • Мнения: X
Възможно е, разбира се. И много по-невъзможни неща са възможни.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 992
Имам приятели мъже от много години. Били сме приятели като "ергени", след това сме се канили по сватби, за раждания на деца и т.н. В отношенията ни никога не е имало и грам сексуалност.
Половинките не са имали проблеми с това, защото никога не е имало нещо за криене в отношенията ни.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Трудно е в България (а може би и не само тук) да има чисто платонично приятелство м/у мъж и жена. Ако някой мисли обратното, значи не мисли достатъчно.

 Joy
A сега, ти /като повече мислеща от нас/, ми обясни моля /стига да можеш/, какво значение има дали живееш в България или не  Crazy Whistling
На теб случвало ли ти се е нещо, което да те доведе до тези дълбоки мисли или е така, просто си говориш  Mr. Green
Нищо лично иначе, не се засягай  Peace

Примерно мъж и жена са си само приятелчета, а са обвързани, как биха се чувствали техните половинки?

Явно ние сме много извратени и изкривени ... Crazy Laughing Не стига, че имам приятели мъже, ами и познавам жените им. Даже си пием бирата заедно  Mr. Green Моят мъж също присъства понякога. Виждам се с приятелите си и насаме разбира се, без половинките. Проблем няма за никой.
Нещо?

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

За мен, няма нищо по-отрезвително и разтоварващо от истинско приятелство между мъж и жена. Просто няма по-интересен тандем.


Споделям напълно мнението ти  Simple Smile


Половинките не са имали проблеми с това, защото никога не е имало нещо за криене в отношенията ни.

То ако има за криене, значи не е приятелство само ... тогава нещата придобиват съвсем различни измерения  Wink

# 22
  • Мнения: 2 448
От страна на жената към мъжа е напълно възможно, докато обратното не. Това обаче е според мен. Обсъждала съм много пъти темата с приятелите-мъже и те всички ме уверяват, че могат да са близки без задни мисли. Трудно ми е да го повярвам защото повечето от тях са се появили в живота ми първо като ухажори.

По скоро в един момент претръпват и свикват с мисълта, че жената не ги харесва като мъж, но им остава приятната компания ако имат и други общи интереси. Но изобщо да не е изпитвал никакво влечение към една жена като към жена и да станат приятели едва ли. Поне моите приятели мъже твърдят така.Пък и мен не ме притеснява да знам, че ме харесват и като жена, след като не ми го натрапват. ( Единствено е проблем, ако не става дума за харесване, а за по сериозни чувства, тогава отношенията се скапват ако са едностранни).

# 23
  • Мнения: 1 310
Трудно е в България (а може би и не само тук) да има чисто платонично приятелство м/у мъж и жена. Ако някой мисли обратното, значи не мисли достатъчно. Повечето мъже, за да искат да са приятели с една жена значи тя ги привлича. Дори това правило да важи за 90% пак е трудно за останалите 10. Примерно мъж и жена са си само приятелчета, а са обвързани, как биха се чувствали техните половинки?
ooooh!
Имайки предвид цитираната дълбока мисъл, в мен и в моето семейство нещо не е наред, а и най-вероятно не съм с български корени. newsm78
Имам двама най-добри приятели. Приятелството ни е от преди повече от 20 години. И двамата са женени. Аз съм омъжена. И, което е вероятно най-извратеното, супер ми е готско да се съберем със семействата на маса или на карти. Flutter

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 13:19 от Пипи Дългото чорапче

# 24
  • Мнения: 4 965
Възможно е, но в почти 100% от случаите се минава през кратко размишление и на по-различна тематика. Общо взето, приятелството, подобно на любовта, си е чиста химия. Лично на мен ми се е случвало за кратко да изпитвам емоции към приятел-мъж, но тогава съм поставяла нещата на кантара - т.е. доколко ми е ценен като приятел и заслужава ли си да изживеем тръпката, когато това ще разруши приятелството ни /говоря за приятелство дълго преди тръпката, а не за обикновено познанство/. А в приятелството с бивши гаджета вярвам, но и при двамата всичко трябва да е отминало, за да се получи.

# 25
  • Мнения: 4 759
Повечето ми приятели са мъже.

Имам много малко жени приятелки и понякога с тях говоря по-трудно, отколкото с мъжете.

# 26
  • Мнения: 6
От трийсет и няколко години имам мъж за най-добра приятелка. :

Аууу ужас  Shocked Не знам по-голяма обида да има за един мъж от това една жена да му каже, че той ѝ е най-добрата приятелКА.

Единствения начин да имам приятелка жена е тя да е толкова грозна, че да не изпитвам към нея никакво сексуално привличане. Просто да ми е абсолютно безразлична като жена. Само тогава може да има чисто приятелство. Иначе в противен случай секса винаги застава между мъжа и жената. Не мога да се преборя с това, дето се вика природата си иска своето, то е по-силно от нас.

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 13:45 от niksana2

# 27
  • Мнения: 581
Повечето ми приятели са мъже.

Имам много малко жени приятелки и понякога с тях говоря по-трудно, отколкото с мъжете.



 При мен е същото.
 Разбирам се много по-добре с мъжете. Далеч по-ценни са ми приятелствата с тях, отколкото тези с жените.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 957
Единствения начин да имам приятелка жена е тя да е толкова грозна, че да не изпитвам към нея никакво сексуално привличане.

Искаш да кажеш, че щом всички мъже не изпитват сексуално привличане към дадена жена, то тя е  грозна?

# 29
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Единствения начин да имам приятелка жена е тя да е толкова грозна, че да не изпитвам към нея никакво сексуално привличане. Просто да ми е абсолютно безразлична като жена. Само тогава може да има чисто приятелство. Иначе в противен случай секса винаги застава между мъжа и жената. Не мога да се преборя с това, дето се вика природата си иска своето, то е по-силно от нас.

Ми то всеки с вкуса си .Моите приятели не са грозни,просто не ме привличат сексуално.

Общи условия

Активация на акаунт