Лидл ::9::

  • 63 648
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 163
Сутринта магазина беше опоскан -
нямаше олио,хлябът от вчера, всички кремове и
душ гел - в понеделник това се случва често.
Но имаше марципани и шоколадови играчки за елха в изобилие./пред касите/
Гъбите бяха на 3 лв. хубави и чисти.

# 721
  • Мнения: 143
арабския кус-кус е кус-кус, това, което вие наричате кус-кус е обикновена паста на топчета. Арабския кус-кус  е невероятно вкусно нещо, аз го ям като салати или пък с телешко и зеленчуци. Мисля, че в готварския форум имаше доста рецепти..

# 722
  • Мнения: 1 883
Ето една рецепта която може да се изпълни със арабския кус- кус
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/lidl_bg/hs.xsl/10273_9287.htm
А, като се сложат и кабаноси вътре става ммммм....

Но се действа в обратния ред, първо се задушават кабаносите,зелнчуците и накрая се слягя кус- куса и бульона. Става страхотно.

# 723
  • Мнения: 678
Самия им кус-кус,не е  с много добро качество.Залива се с вода или бульон,и след  5-10 мин. е готов.Но става на каша,затова аз го запържвам в малко мазнина,изливам горещ бульон изключвам котлона и захлюпвам.След това прибавям към него задушените зеленчуци.Ето това се получава;

# 724
  • София
  • Мнения: 6 810
Какво е съотношението кус-кус - горещ бульон (вода)? Аз имам една кутия с кус-куса, но четох рецептите, там е дадено да се вари на пара над месо и/или зеленчуци, а моята приставка за варене на пара е с по-едри дупчици и за това така си отлежава вече 6 месеца кутията.  Confused

# 725
  • София
  • Мнения: 98
Някой пробва ли филето от дива сьомга newsm78

Купих в събота със зелените подправки, веднага го изпекохме /на опаковката пише да се пече 40 мин, според е много аз го пекох 30 мин, така остана сочно/. Вкусно е но са ми в повечко подправките, а аз консумирам много подправки  Simple Smile

# 726
  • Мнения: 1 675
Самия им кус-кус,не е  с много добро качество.Залива се с вода или бульон,и след  5-10 мин. е готов.Но става на каша,
Този вид кус-кус не се залива с вода, а се прави на пара в специална тенджера на две частни  От долу ври вода, а отгоре в сито стои кус -куса. Така не се разкашква. Peace

Има такъв кус-кус тип арабски на Барила, който се залива с гореща вода. Той не става на каша и е по-лесен за правене.

# 727
  • София
  • Мнения: 20 210
На мен не ми се разкашква, като го залея с врящия бульон. Първият път и аз го направих с вода, както пише на кутията и изобщо не ми хареса вкуса. Сега го заливам с бульон и прибавям към него запържени зеленчуци, става чудесен.  Peace

Какво е съотношението кус-кус - горещ бульон (вода)? Аз имам една кутия с кус-куса, но четох рецептите, там е дадено да се вари на пара над месо и/или зеленчуци, а моята приставка за варене на пара е с по-едри дупчици и за това така си отлежава вече 6 месеца кутията.  Confused

Клеми, на кутията пише, че на 75 гр. кус-кус се слага 115 мл. вода. В началото мерех, но сега слагам на око и пак се получава.

# 728
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Sophia L., елхичка, благодаря за идеите!

# 729
  • Мнения: 678
Самия им кус-кус,не е  с много добро качество.Залива се с вода или бульон,и след  5-10 мин. е готов.Но става на каша,
Този вид кус-кус не се залива с вода, а се прави на пара в специална тенджера на две частни  От долу ври вода, а отгоре в сито стои кус -куса. Така не се разкашква. Peace

Има такъв кус-кус тип арабски на Барила, който се залива с гореща вода. Той не става на каша и е по-лесен за правене.
Този на Лидл се залива с вода.
На мен не ми се разкашква, като го залея с врящия бульон. Първият път и аз го направих с вода, както пише на кутията и изобщо не ми хареса вкуса. Сега го заливам с бульон и прибавям към него запържени зеленчуци, става чудесен.  Peace

Какво е съотношението кус-кус - горещ бульон (вода)? Аз имам една кутия с кус-куса, но четох рецептите, там е дадено да се вари на пара над месо и/или зеленчуци, а моята приставка за варене на пара е с по-едри дупчици и за това така си отлежава вече 6 месеца кутията.  Confused

Клеми, на кутията пише, че на 75 гр. кус-кус се слага 115 мл. вода. В началото мерех, но сега слагам на око и пак се получава.
Точно така....

# 730
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Мммм, ще го пробвам кус-кусчето. Благодаря за разясненията около приготвянето.
А сега отивам да си направя една малка разходка ... до Лидл  Simple Smile

# 731
  • Мнения: 1 022
здравейте момичета днес ходих до лидъл и си взех омекотител 4л за  3 лв не знам дали става. не съм го пробвала още но няма да остане ........но да ви питам... зачудих се за памперсите които са в магазина( пак не запомних имената )но бяха около 11 -12 лв за пакет 
чета темата но  мисля че не съм чела отзиви за тях

# 732
  • някъде там
  • Мнения: 97
Здравейте и от мен!

Какво ще кажете за течния прах  за черно?

# 733
  • Мнения: 720
Аз купих един пакет памперси. В сравнение с тези на памперс са по-лоши въпреки че имат "ластични" лепенки от страни. Някак твърди са и се пълнят по-бързо. Мога да ги сравня с тези на DM.
Арабски кус кус купувах миналата година. Няма такава лесна закуска за децата, че беше и доста евтин. Само заливам с гореща вода, слагам сирене, захар, масло и готово. Ако са пуснали пак, ще си купя. Grinning

# 734
  • София
  • Мнения: 1 832
имам си вече мокри кърпички, да ги видим сега...една пробвах на една врата...ама нещо леко сухичка ми се вижда... и не бих казала, че почиства по-лесно или повече от памуче със спирт.
И аз така. В събота най-сетне си купих от Х. Димитър. Побързах да видя как ще се справят, но не съм особено впечатлена. И на мен сухички ми се виждат.
Пробвах и с обикновени мокри и наистина може би няма голяма разлика.

Последна редакция: пн, 05 дек 2011, 16:53 от verabel

Общи условия

Активация на акаунт