Коледа 2011 - тема 2

  • 113 243
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 38
Здравейте,момичета.Тази година реших да пробвам да направя някакви сладки за коледа,но нямам голям опит в това.Рецептите и снимките са коя от коя по-красиви,но искам да ме посъветвате с какво да започна опитите си,нещо по-лесно.

# 676
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Здравейте,момичета.Тази година реших да пробвам да направя някакви сладки за коледа,но нямам голям опит в това.Рецептите и снимките са коя от коя по-красиви,но искам да ме посъветвате с какво да започна опитите си,нещо по-лесно.
http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … %D0%A8&id=121
Нищо сложно няма, стават ефектни, а вкуса е мммм
Меденките също не са сложни, аз правя по тази рецепта и стават страхотни.

# 677
  • Мнения: 899
gal_ka, можеш да започнеш с ванилените кравайчета на Наталина, много лесни и вкусни са Simple Smile . Всички сладки, които изискват само забъркване и после оформяне на топченца също не са трудоемки и трудно може да се сбърка нещо.

# 678
  • Мнения: 1 243

прекрасни бисквитки, vanilla! Simple Smile

сладките с прозорче изглеждат много интересни! добре са се получили, lu4a!

момичета, кажете какви накрайници за пош ползвате за украса на меденките с РА! мисля май да избера в крайна сметка номер 1, а не 0..

# 679
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Не открих на първа страница, а много искам да пробвам да направя Lebkuchen - лебкухен тази година.

Някой правил ли е? Има ли тънкости?
Рецепти в нета колкото щеш, но опитът си е опит!

# 680
  • Мнения: 7 140

Меденките също не са сложни, аз правя по тази рецепта и стават страхотни.


Имам питане - колко време и на каква температура ги печеш? Предварително загрява ли се фурната?

# 681
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377

Меденките също не са сложни, аз правя по тази рецепта и стават страхотни.


Имам питане - колко време и на каква температура ги печеш? Предварително загрява ли се фурната?
В загрята фурна на около 160 мисля...изобщо не си спомням, но в другите рецепти за меденки пише на умерена Т. В момента в който започнат леко да потъмняват са готови, 5-10 мин. някъде, но ги наглеждаш, бързичко изгарят.

# 682
  • Мнения: 7 140
Затова питам, щото миналата година ги препекох и не ставаха за нищо. Благодаря за отговора!   bouquet

# 683
  • Мнения: 234
Днес направих тези Канелени сладки с орехи



ох и аз имам проблем с изгарянето пека ги на 150 и пак мн бързо стават тези сладки  #Cussing out


# 684
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
http://www.marthastewart.com/348962/pesche-con-crema-peaches-cre … daycenter-dessert
Моля,ако има желаещи за превод на рецептата за прасковките Praynig Аз имам рецепта от 100 години,но като гледам тук,тестото е по различно от моето,по рехаво стои и бих искала да опитам този вид прасковки..Благодаря  bouquet
tunata ,светлия царевичен сироп,може ли да се замени с нещо подобно ? В БГ не съм срещала,или пък ако има ,просто аз незнам...

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 255
Джемма,благодаря ти за рецептата за меденки!
Направих ги в събота,но имам въпрос.Реших,че като ги сложа в кутия това е достатъчно,но чета в темата,че трябва да се съхраняват на сухо и студено място.Та въпроса ми е дали вече е късно да ги сложа на студено,досега ги държах в кухнята,където т-рата тези дни е била максимум 23C.Или да ги хапваме бързо и да правя нови?И как да разбера,ако им има нещо?

# 686
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Аз мисля да пробвам рецептата на aromashouse за инвертна захар, като алтернатива на царевичния сироп. Не ми се получава вмъкването на линка, но ако напишете в гугъл домашно приготвена инвертна захар, излиза като първи линк

# 687
  • Мнения: 419
Здравейте и от мен! Да се похваля и аз с нови формички от Куки Буки и разни неща за украса

А ето и готовите меденки . Направих половин доза от меденките на Джули, но ми се виждат малко, а и дребното само гледаше да отмъкне по някоя докато украсявах.  Laughing Днес ще правя Коледните звезди на баба по рецептата на Мишел. Тестото вече е готово и сега се захващам с формичките и пекането.
Лимонови и портокалови корички аз си приготвям като обеля няколко портокала и лимона , пусна коричките в чопъра да ги наситни и след това ги суша на фурна, поръсени със захар. Стават много ароматни и е много лесно.
Да попитам тези сладки, които са сякаш с дантела как се украсяват ?
lu4a много са хубави сладките. Аз направих една меденка с прозорче за проба и се също получи много добре с бонбонките в металната кутийка, които са на едната снимка.

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 14:51 от elektra_86

# 688
  • София
  • Мнения: 1 534
Аз тъкмо това исках да попитам - дали мога да направя прозорче /с шарени бонбонки/ с тестото за меденките или с линцеровите сладки? В смисъл, че не трябва тестото да е някакво специално само.

Иначе засега се отчитам само с готов АКК.

# 689
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Доза и половина тесто за ванилени кравайчета замесено и сложено на студено да отпочива. Използвах ванилово нишесте и този път пак сложих цели яйца.

Меденките пекох на 140 градуса - за 5мин. и са готови. Печката е от значение, моята е най-обикновен стар Раховец  Mr. Green

Май и аз ще направя от сладките с бонбонките, много са ефектни.

Рапорт даден!

Редакция:
Шоколадови бисквити Трюфел - колко по-рано могат да се направят? Моля тези с опит с тези сладки да споделят.
Същият въпрос имам и за Абрачите!

Общи условия

Активация на акаунт