Коледа 2011 - тема 2

  • 113 114
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 090
tania31, много си докачлива  Hug Биляна ти е казала самата истина. Ако имаш малки деца, украсяваш по нощите, иначе рискуваш да се втурнат да ти "помагат" и да ти съсипят меденките  Laughing Ако са по-големички и помагат истински, може и през деня или вечерта. Но истината е, че се правят сега (макар че аз ги правя по-късно, към средата на месеца), а глазурата се слага допълнително.  Peace

# 706
  • Мнения: 61
Специално за Danito t
Съхранявам си сладките в метална кутия. Все пак не ги
правя отсега, а примерно 4- 5 дни преди Коледа. Слагам
ги в метална кутия. Покривам ги с домакинско фолио. После
похлупвам кутията.

# 707
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
tania31 , попита кога ги правим и кога ги украсяваме - отговорих ти. Съжалявам и се извинявам , ако съм те засегнала.

# 708
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
tania31, правим сега меденките, а ги украсяваме няколко дни преди Коледа по нощите  Mr. Green
Хаха. Много смешно, няма що. .  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Чудя се като нямаш  какво да кажеш по въпроса, защо просто не подминеш поста ми. На никой не му е дотрябвала твоята ирония.
Тук няма никаква ирония - това е шеговит тон. Съвсем точен отговор на въпроса ти е дала Биляна и има какво да каже явно. Повечето имаме, работа, семейства и ангажименти. Като приспим домашните - почваме сладките. Може да украсяваш сега или утре или по малко всеки ден.
Твоята ирония е по-скоро малко в повече и напълно незаслужена

# 709
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Привет, момичета!

Днес съм се заела с щолените на Джема, та по този случай имам въпрос.

Джема, омесих тестото, но ми се струва доста лепкаво, въпреки че се отделя от плота, като го меся. Чудя се дали не му е малко маслото Thinking Като тесто за козунак ли трябва да е? Как да преценя дали не му липсва нещо Thinking

Аз докато се върна от работа, ти сигурно си ги опекла вече, но все пак да кажа. Ако много лепне- добави малко брашно. Но при правилните пропорции се измесва достатъчно и няма нужда от брашно, от маслото тестото не лепне. Може леко да започне д алепне след прибавяне на морките стафиди, но тогава само леко поръси с брашно. Не прекалявай, да не стане твърдо.

# 710
  • Мнения: 15
Момичета, в рецептата за щолен на Джема има една мярка, която ме озадачава - 3/8 прясно мляко... Сигурно нещо съм зле с математиката, щото не мога да си пресметна колко милилитра са това - всеки път различно число .... Sad

# 711
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Момичета, в рецептата за щолен на Джема има една мярка, която ме озадачава - 3/8 прясно мляко... Сигурно нещо съм зле с математиката, щото не мога да си пресметна колко милилитра са това - всеки път различно число .... Sad
375 мл.  Peace

# 712
  • Мнения: 15
ооо Благодаря - това е едно от числата, които получих  Mr. Green има надежда .... Mr. Green

# 713
  • София
  • Мнения: 6 268
Момичета, в рецептата за щолен на Джема има една мярка, която ме озадачава - 3/8 прясно мляко... Сигурно нещо съм зле с математиката, щото не мога да си пресметна колко милилитра са това - всеки път различно число .... Sad

375 мл.

# 714
  • Мнения: X
tania31 ,
Можеше поне едно "Извинете!" да кажеш на момичетата,отделили време да ти отговарят! 

Моят Щолен сега втасва....да видим аз ще пека ли по нощите....    Mr. Green

# 715
  • София
  • Мнения: 1 531
Благодаря за отговорите Електра и Наталина! Hug

А сега да питам и нещо друго - някой дали си е записал колко брашно отива за коледните звезди на Мишел, че в рецептата няма точен грамаж и се притеснявам как ще се справя на око с консистенцията на тестото.

# 716
  • Мнения: 2
Искам да ви попитам с какво брашно правите меденките? Някъде бях чела че стават хубави с типово брашно и си купих. Но само типово ли трябва да е или типово+бяло в някакво съотношение? А бяло+типово+ръжено+пълнозърнесто ( за меденки ) в какви съотношения трябва да са?

# 717
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз използвам само бяло брашно за сладки и сладкиши. Другите видове ги ползвам само за хляб.

# 718
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Ето едни меденки с ръжено брашно:
http://artofrealfood.com/?p=674

Убедена съм, че на първа страница имаше нещо за замяната на брашна, но не мгоа да го открия, а уж вече я знам на изуст  ooooh! ... Ще потърся пак.....

Ето го: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=543126.msg16995307

# 719
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
vesela_baby ,прочети постовете на Сиси ♥♥   . Тя ползва комбинация от брашна и кафява захар.

Общи условия

Активация на акаунт