Как изразявате скръбта си?

  • 9 052
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 405
Тук всеки изразява своето усещане за нещата.
Нека приемем, че чуждият подход не е нашият подход и може да не ни допада, но ако има какво да вземем от споделеното  - да вземем  Peace

# 46
  • Мнения: 15 379
Бижу, против съм някой непознат да размахва показалка и да ме учи по какъв начин да изразявам чувства или мисли към друг.
Не е на място просто.

# 47
  • Мнения: 1 129
Извинявам се, че така се намесвам, но не разбирам  Rolling Eyes темата не е ли, за да сподели всеки как изразява скръбта си, как преживява мъката и как се справя с тъгата?! Или аз пак не съм разбрала? Кой-кого и за какво учи и защо поредната тема по която може да се пише смислено се превръща в повод за спорове и полемики? Аз глупаво и по детски питам, понеже наистина не разбирам, защо?!

# 48
  • Мнения: 15 379
Поли, защото в тази тема някой се опитва да ти каже как и по какъв начин да бъдеш емпатичен към скръбта на друг. Затова.
Нещо, което сигурна съм си усвоила преди доста време и дори не е нужно да се дискутира.

# 49
  • Мнения: 3 405
Sourcherry,
Янтра попита конкретно за това:

Искам да ви попитам нещо не по темата, но свързано с нея. Как се поднасят съболезнования? Когато искаш да изкажеш искрени съболезнования на близките, засегнат си от нечия смърт, но не толкова дълбоко както най-близките?

Аз имам огромен проблем да намеря правилните думи.

Получи и отговори. Дали ще ги приеме за себе си - тя си знае Peace

# 50
  • Мнения: 1 129
Поли, защото в тази тема някой се опитва да ти каже как и по какъв начин да бъдеш емпатичен към скръбта на друг. Затова.
Нещо, което сигурна съм си усвоила преди доста време и дори не е нужно да се дискутира.


Не зависи ли това от начина по който гледаш на темата и по който си настроена дори?! Имам предвид, аз не видях тук някой, който се опитва да ми каже каквото и да било. Въпроса на темата е как вие изразявате скръбта си - всеки персонално. За някои може да е прекалено сакрално и интимно и да не желае да сподели, друг може да разкаже, но не виждам някой който назидателно да сочи с пръст и да казва "така трябва". Не искам да влизам в спорове, нито пък да заемам страна, особено в спор, който не разбирам и не смятам за нужен. Моля те, не го приемай като провокация.  Peace

# 51
  • Мнения: 17 409
Тук всеки изразява своето усещане за нещата.



Да, но предвид бутона "публикувай", аз лично нямам усещане чак за спонтанност. Не само сега, а четейки всякакви емоционални изблици. Темата не е за Бабилия, но се появи в резултат на новината за смъртта й и както каза Алиса, нужни са някои уточнения, за да бъдем поне малко обективни в отговорите.

# 52
  • Мнения: 15 379
Добре, Поли. Не го приемам като провокация. Аут съм.

Анджи, да. Дипломат си ти Simple Smile.

# 53
  • Мнения: X
Хората са го казали: "В радостта всички сме еднакви, в скръбта - различни."

# 54
  • Мнения: 17 546
Бижу, против съм някой непознат да размахва показалка и да ме учи по какъв начин да изразявам чувства или мисли към друг.
Не е на място просто.

Кой е този, който ти размахва нещо и те учи?

темата не е ли, за да сподели всеки как изразява скръбта си, как преживява мъката и как се справя с тъгата?! Или аз пак не съм разбрала?
Чудесно си си разбрала, точно за това е темата!

Темата не е за Бабилия, но се появи в резултат на новината за смъртта й и както каза Алиса, нужни са някои уточнения, за да бъдем поне малко обективни в отговорите.
И това уточних веднъж, ето и втори път - темата не е за Бабилия.

# 55
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Мен една позната на мама ми каза, че съжалява и ме милва по лицето. Това значеше стотици пъти повече, от всяко лицемерно кривене на лицето и други подобни.
Рязлично е, от душата ти трябва да дойде.
Просълзих се. Наистина тази жена  искрено е съжалявала. Просто такъв жест не би могъл да бъде лицемерен.
Аз съм прекалено умерена. Дори много да скърбя казвам само "Моите съболезнования" и нищо повече. Но си мисля, че лицето ми изразява съжалението ми и не дай си боже да го тълкуват като лицемерно кривене. Sad
За най-близки плача докато пресъхна и после скърбя мълчаливо.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 613
Губила съм близки хора. Боли ме страшно, почти физически и много трудно изживявам загубата, може би защото съм силно емоционална, чак на моменти не ми се искало да не съм толкова... от друга страна, съм установила, че и не мога да се примиря със смъртта и да я приема спокойно и като част от кръговрата на живота или поне на този етап от живота си, не мога Cry В първоначалният момент съм като вкаменена и изтръпнала и изпитвам само ужас, а след като мине известно време, започвам да усещам липсата и болката. Само пред най-най близките мога да покажа истинските си чувства /мъжа ми и най-добрата ми приятелка, майка ми/, пред другите съм просто по-мълчалива.

# 57
  • Мнения: 234
През годините изразяването ми се промени.
Като подрастваща я изразявах много явно. Емоциите и хормоните са били във вихъра си.
С годините все по навътре в мен.Мълчаливо,но по-бодливо.


Веднъж се подразних на човек от обкръжението ми,който коментираше друг човек загубил близък:
"-Тя май не страда наистина,щом не плаче..."-тъпо,тъпо,та чак дрънка  Tired

# 58
  • Мнения: 2 510
Не мога да приема смъртта.
Не вярвам, че е починал. Просто заминал някъде за дълго. Просто трябва да свикна с липсата на този човек.
Иначе, гледам безизразно.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
"Моите съболезнования" според мен е достатъчно.
И то не с възможно най-печалния и театрален лик, който можете да докарате. Ясно е, че няма да се скъсате от рев, а го правите от общоприета учтивост.

Бижу, нали не сме кретени, които имат нужда от нравоучение по отношение на това как да изкажат своето съжаление и съпричастност към хора, които са загубили близък.
Или поне аз така се почувствах.

Добре, за "моите съболезнования" ясно, обаче понякога съм се скъсала от рев. Е, не колкото майката на починалия, но ... и аз страдам от загубата на някои хора.

Проблема ми е, не че не страдам, а как да се покажа съпричастна към страданието на близките, без да ги натоварвам с моята скръб, защото съм наясно, че те страдат неимоверно повече.

Общи условия

Активация на акаунт