Колко АМ за 4-месечно бебе ?

  • 3 140
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 646
Защо не пробваш да му понамалиш количеството и да му даваш малко по-начесто? newsm78
Аз в момента така правя,защото пък ние ядем по 210мл(230 готов вид,но не повръща) и не му стига и аз започнах просто да му давам примерно вместо на 4 часа яде на 3,5ч.Мисля,че така му е по-добре, защото започна да заспива към 21:30-22:00ч.  и се  буди в 08:00-09:00ч.Може и при вас да подейства добре(ДАНО) Praynig

# 46
  • Мнения: 1 262
В какъв смисъл по-начесто? През 2 часа ли?  newsm78 Ако става въпрос за хранене през нощта - абсурд! Иначе моя не издържа 3 часа като е само на мляко, затова питам. При мен борбата е да издържи 3 часа, само с пюрето издържа повече.

# 47
  • Мнения: 646
Не не ,не за нощно хранене.Мисълта ми беше ако е на 3,5 часа да го храниш на 3 примерно,ама то при вас и 3часа не стават newsm78

# 48
  • Мнения: 84
Спам,спам,спам.....
не ми се сърдете,но съм модератор в 3 форума и искам да разбера значението на правилата тук!


искам да пиша в " горещите теми" ,но не ми достигат мнения.


По темата-прави в повече и бебо само ще покаже кога му стига!

# 49
  • София
  • Мнения: 15 261
GiuliettaBg, какво те смущава в правилата и тяхното прилагане?

# 50
  • Мнения: 1 262
Не не ,не за нощно хранене.Мисълта ми беше ако е на 3,5 часа да го храниш на 3 примерно,ама то при вас и 3часа не стават newsm78
Е аз писах в предните постове, че не издържа 3 часа до следващото хранене, когато му давам само мляко и ми стана смешно ти ме съветваш на 3,5 часа да го храня.  Joy Той огладнява на 2,5 часа и целта ми е да издържи 3 часа. Обикновено като му дам на 2,5 часа пюре издържа до 3 часа и на 3-тия час си изцоква и млякото.  След обяд вече е друга работа след пюрето - удължава си интервалите на хранене до по-нормални.

GiuliettaBg, правя му вече по 200 мл мляко, но не може да изпие всичко, а понякога и повръща малко - явно капацитета на стомаха му е толко - не мога да му дам повече.
Според мен е дошло време за по-хард захранване.  Twisted Evil

# 51
  • Мнения: 84
GiuliettaBg, какво те смущава в правилата и тяхното прилагане?

Не ме смущава,казвам че нямам търпение да достигна броя на мнениа,за да мога да се включа и в другите теми.

# 52
  • Мнения: 646
Е аз писах в предните постове, че не издържа 3 часа до следващото хранене, когато му давам само мляко и ми стана смешно ти ме съветваш на 3,5 часа да го храня.

 Laughing Дам малко късно "загрях"  Laughing
Мисля,че го бях писала по-нагоре, (според мен) е време да си има едно цяло ядене само на пюре,за да може да започнеш да му въвеждаш и както ти казваш  "по-хард" ядене,така че да може да се засища за повече от 2 часа.  Peace

По темата-прави в повече и бебо само ще покаже кога му стига!

Не може да прави в повече тъй като бебето повръща(понякога) дори и от тези 200мл. Simple Smile

# 53
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Изумявам се от количеството мляко,което му даваш на едно хранене-200мл.Давай по-малко,за да спре да повръща.

# 54
  • Мнения: 1 262
Абе той не повръща, както ти си се изразила, едва ли не, на фонтан.  Laughing Понякога връща по малко - примерно 10 мл., но не винаги. А ако твоето дете огладнява на 2 часа и ти ще му увеличаваш млякото (предполагам, освен ако не решиш да го храниш на 2 часа). Днес му давам по малко пюре на всяко хранене и хем пие по-малко мляко, хем издържа по-дълго време без да яде, хем повече спи - с един удар 3 заека.  Laughing

# 55
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 798
Нямам намерение да влизам в пререкания,но щом си уцелила точната доза това е чудесно.Мен лично много ме притесняват тези леки връщания,особенно когато спи.

# 56
  • Мнения: 1 262
Моя никога не спи поне 1 час след хранене. Ако върне малко е първите 10 минути. Откакто му давам пюре обаче пие по-малко мляко и не връща нищо.  Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 1 657
Изумявам се от количеството мляко,което му даваш на едно хранене-200мл.Давай по-малко,за да спре да повръща.

Защо те изумява? Тук пише, че това си е нормално количество за бебе на тази възраст.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24534

Аз вчера дадох на дъщеря ми АМ на едното хранене, защото искам да отбия до 6-ия месец и реших да прбвам как ще приеме шишето и различния вкус на млякото. Направих й 150, водейки се по написаното в линка, и си ги изяде, само няколко капки й останаха на дъното. А е два пъти по-малка от бебето на Ахилеа.

Общи условия

Активация на акаунт