Георги-възраждаме името или доизтъркваме износеното?

  • 10 275
  • 201
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 15 379
Нарцис, моля! Че името на детето е едно от най-важните неща.
Истината е, че ако ми се натрапва така и няма отстъпка, бих се развела на мига. Абсолютно честно.

# 136
  • Мнения: 10 547
Когато раждах малкото си дете, в стаята до мен имаше една девойка, която много държеше да не кръщава детето си на свекървата, а с име, измислено от нея и по-голямото й дете. До последно си беше мълчала за плановете си.
Та, пристига в деня след раждането гордия татко и пита: "Хасинта слушка ли мама?". Ще речеш, детето вече си име- избрано и вписано. Тя /майката/ само му поиска личната карта /бяха семейни/. На втория ден след раждането пристига акушерката с книгата, в която се вписват имената на родените, събира личните карти и под диктовката на майката Хасинта официално бе кръстена Лилибанкс.
Е, в дните предхождащи изписването имаше малко брожения, но и досега въпросните са семейство, често ги засичам из квартала.

Хасинта, Лилибанкс*

# 137
  • Мнения: 399
Нарцис, моля! Че името на детето е едно от най-важните неща.
Истината е, че ако ми се натрапва така и няма отстъпка, бих се развела на мига. Абсолютно честно.

1:1 Абсолютно!
И аз щях да кажа,че то така се почва...от натрапване на привидно неважни неща...ама това е една друга тема... Peace Това не е сред компромисите,които бих направила,а се смятам за разбран и толерантен човек...ох,сутришно повдигане на духа преди работа!  Laughing

# 138
  • София
  • Мнения: 44 277
то по тази логика изобщо да не се бе женила и да не му бе раждала деца...в крайна сметка, той това с името на момчето не го е сервирал, когато е забременяла.

# 139
  • Sf
  • Мнения: 978
Мацки, тук 100% е ясно как ще се казва детето.

# 140
  • Мнения: 15 379
Ейндж, не е така.
И няма "по тази логика". Името на детето не може да бъде избрано и преначертано, много преди детето да е заченато. Защото "така трябва". Спазването на подобен род "традиции" поне аз не приемам. Както не приемам и овчедушието на един мъж, който обаче да отсече "Това е името, такова трябва да е!".
Не го разбирам. Напомня ми за онзи виц "На тази къща не й требе учена жена! На тази къща й требе Москвич!".

# 141
  • София
  • Мнения: 44 277
Има по тази логика, човекът от години е казвал, че ако има момче то ще се казва...еди как си. Та именно по логиката да се разведе сега, би следвало просто да не се е женила, защото мнението му за име, традиции  и т.н. е било ясно още преди да зачене и първото си дете.
Та разбирам, че ти не приемаш, аз също не приемам такова налагане, ама като години си го приемал или си си мълчал...то малко изведнъж...ааа не.... не е съвсем на място.

# 142
  • Мнения: 15 379
Ако са коментирали името на евентуален наследник от мъжки пол и преди зачеването - приемам.
Аз още тогава щях да яхна метлата и да тропна здраво, че няма да го бъде!
Ако това е обсъждано, Мира не е предявила несъгласие - тогава съм съгласна, че няма как - Георги ще е.
Макар че каквато съм бясна, бих записала детето, както аз искам.

# 143
  • Sf
  • Мнения: 978
Sourcherry, авторката е просто съвсем друг тип човек. Подозирам, че мъжът й изобщо не е в течение с нейните драми относно името. И "коментирането" и "обсъждането на варианти" е само в нейните представи.

# 144
  • Мнения: 571
Аз не въднъж съм казвала в темата-говорено е и знае моето мнение още преди да се зажени.Против съм.Не съм мълчала или приемала нещо.Напротив.Той винаги е знаел,че не съм съгласна с името по този начин наложено.Не съм тръгнала да правя каквото и да е.Не бих кръстила детето с друго име на пук на него и без той да знае.Наясно е,че не ми е приятен начина по който ми го налага.Не съм мълчала никога,а сега още повече

# 145
  • София
  • Мнения: 291
Нарцис, моля! Че името на детето е едно от най-важните неща.
Истината е, че ако ми се натрапва така и няма отстъпка, бих се развела на мига. Абсолютно честно.

Sourcherry, права си - името на детето е много важно, но специално за мен - не повече от целостта на семейството ми.   Peace
След поредица от драматични събития, през които ми се наложи да премина през последните няколко години, детинските разправии, които съм имала със съпруга ми, до като избирахме имена на децата ни, честно казано направо ми се губят.

# 146
  • Мнения: 510
На мен името ми харесва  Peace

# 147
  • в рaя
  • Мнения: 233
Ох, Мира! И тук да се засечем с теб Simple Smile Аз също съм на вълна Георги. АЗ искам да кръстим детето на баща ми, дъщеря ми е кръстена на свекървата и държа това да е на татко. Мъжа ми няма нищо против. НО идва проблем с името - не си харесване имена с "Г" - Галин, Габриел, Григор, Георги... май това са. Баща ми се казва Генчо. Аз съм между Габриел и Георги, но и на двете галената форма не ми харесва  Tired Но искам да е на татко... Ако беше момиче 10000 % щеше да е Гергана или Габриела.  Та за сега ще е Георги, макар да не го обсъждаме в къщи, защото и двамата още не сме сигурни.
А ако го кръстим така ще имаме две деца с двете най-разпространени имена в България  Whistling

Много жалко, че така ти го налагат името! Но вие си имате уговорка с мъжо доколкото помня и вместо да се настройваш допълнително - мисли положително!

# 148
  • Мнения: 739
..... НО идва проблем с името - не си харесване имена с "Г" - Галин, Габриел, Григор, Георги... май това са. Баща ми се казва Генчо. Аз съм между Габриел и Георги, но и на двете галената форма не ми харесва  Tired ....

Ако ще кръщавате на дядо Генчо - по-добре Генади.
Габриел няма нищо общо с Генчо (освен първата буква). Аз ако бях Генчо Laughing и кръстят на мен Габриел или Георги, ами все едно не е кръстен на мен, т.е. на Генчо. Ама вие си знаете де, аз само мнение споделям Grinning

# 149
  • София
  • Мнения: 44 277
Аз пък бих го кръстила Евгени, то и без друго Генчо от там идва.

Общи условия

Активация на акаунт