какво да правя

  • 3 254
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
Първо започни работа някъде за да натрупаш малко опит и след това започни бизнес .Парите са ясни , че ги имаш , но само това изобщо не е достатъчно и не само те са важни .Трябва да имаш и качества да ръководиш и развиваш този бизнес.
След като натрупаш опит направи бизнес който не е под път и над път .Иначе рискуваш да си една от многото с бизнес който би просъществувал не повече от година.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 176
Не мога да помогна с конкретни отговори, но бих искала да те окуража. Хич не ги слушай песимистите! Радвам се на ентусиазма ти и ти желая успех!  newsm10

# 17
  • Мнения: 654
Ако така контактуваш и с клиентите Thinking
Никой няма за цел да ти влива акъл,щото само с него не става.
Трябва и хъс за работа.
Само като напишеш ,,касов апарат"ти излиза не само цена,ами всичко което ти трябва.
Не може ние да ти напишем:
1-....това
2-....онова

Не съм песимист,а мазохист.Все се надявам да ми олекне и да започне да се работи нормално.

# 18
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Отиваш в общината ,към която ти е помещението. От там ще те информират за всички документи ,който ще са ти необходими.  PeaceОтиди ,първо там.
Касови апарати се продават в магазините за касови апарати.  Wink

# 19
  • Мнения: 4 965
А след като ще предлагаш само една определена марка козметика, имаш ли сключен с тях договор за представителство или за франчайзинг? Или поне договор за препродажба на техни стоки?

# 20
  • Мнения: 1 404
Първо започни работа някъде за да натрупаш малко опит и след това започни бизнес .Парите са ясни , че ги имаш , но само това изобщо не е достатъчно и не само те са важни .Трябва да имаш и качества да ръководиш и развиваш този бизнес.
След като натрупаш опит направи бизнес който не е под път и над път .Иначе рискуваш да си една от многото с бизнес който би просъществувал не повече от година.

Подкрепям това мнение на 100%. Първо бъди служител в даден сфера - да видиш, както се казва, откъде изгрява слънцето, натрупай контакти, опит, след това помисли за нещо твое.  Peace

# 21
  • Мнения: 361
намери си добър счетоводител- ще ти отговаря на всички възникнали, възникващи и вероятни да възникнат въпроси. на мен счетоводителите много ми помогнаха и продължават да ми помагат, въпреки че вече 3 години работим. те ще ти кажат и какви са изискванията за помещението, какви инспекции ще се правят и т.н. един счетоводител спестява много време и нерви...

# 22
  • Мнения: 1 210
Трябва ти и регистрация на търговски обект в Общината.

# 23
  • Мнения: 0
Наистина много благодаря на всички за полезната информация, мненията и градивните съвети. В голяма безизходица съм - всичко се уреди или поне започна да се подрежда - касов апарат, фирма, изработваща рекламни мателиали, счетоводител, помещение, фирма и т.н. Но козметичната компания, чиито продукти желая да продавам не можела да ми издаде фактура за закупена стока, макар да става дума за хиляди левове. Счетоводителката клати глава отрицателно и няколко пъти потвърди, че ако фактурата е на физическо лице, каквато само можели да ми издадат, нямало как нищо да бъде осчетоводено. Направо са ми вързани ръцете. Ще кажете - вината си е нейна, защо не е почнала с това. Да, ама аз не от вчера преговарям с фирмата, казвам им какви са ми намеренията, знаят за всичко и т.н. и през ум не ми е минало, че може да няма как да издадат фактура. Това е все едно да ми кажат, че няма как да ми дадат стока, след като съм я платила. Направо не мога да повярвам  smile3511 smile3511 smile3511 newsm45

# 24
  • Мнения: 4 369
Последните ти две изречения ми звучат доста наивно.
Личи си, че нямаш никакъв опит.
И това предлагане на само една марка, много ме съмнява,че след време ще си имаш доста продукти от тази марка, които дъъъъъъълго ще си използваш.
Все пак ти пожелавам успех в намеренията ти !

# 25
  • Мнения: 2 161
Не се притеснявайте, че ще ми влеете в главата гениални и нечувани идеи и после ще трупам пачките на Ваш гръб.
Аз ще съм доволна, ако успееш и бели стотинки да изкараш.

# 26
  • Мнения: 2 161
Ееее, ама защо съм такава лоша, бе! Чакай да ти отговоря на въпроса:

Цитат
Re: какво да правя

Бъди красива и мълчи
               Цунки, Шанел

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Вече са те посъветвали,но и аз да се присъединя:изчакай малко,прибери си паричките на сигурно място(ни хляб,ни вода искат Wink)и си намери работа в такъв магазин за да натрупаш опит.Аз съм работила в козметичен магазин и там декоративната ни козметика беше само на една определена марка и мога да ти кажа,че трудно се продаваше.Според мен да продаваш продуктите само на една марка не е добра опция за нашия пазар,просто хората като разберат,че имаш продукти само "Х"марка директно си излизат.Ако искаш просто да опиташ и да си похарчиш парите,давай!Ако искаш нещо повече замисли се сериозно.А тази фирма,която не може да ти издаде фактура по-добре изобщо не се захващай с нея.Но каквото и да решиш ти желая успех!

# 28
  • Мнения: 0
Аз винаги в такива случаи питам авторката на темата колко години е работила нещо си ?
По въпросите които е задала / леко безумни но" нормални" за такива ентусиасти като нея/ , бас хващам че грам не е ходила на работа през живота си.
Най обичам стартиране на дребен бизнес , понеже си имаме няква сумичка от нивата на дядо ....
ако стане нещо от тоя бизнес ок , ако ли не здраве да е . Mr. Green
Просто да ги похарчим . ooooh!

А аз най обичам да чета такива коментари като твоя,понеже шефа днес не е бил в добро настроение,насмотал те е на работа и ти няма къде да си излееш негативизма и дай да трясна едно коментарче та да ми олекне нали?..... 
Преди да пускате излишни коментари и да обезсърчавате хората да правят какъвто и да било бизнес,помислете как вие ще се чувствате,ако някой на вас ви пише такива коментари!!!
И пишете коментари,само когато има с какво да помогнете,а не от скука и нетърпимост към по амбициозните.....

# 29
  • Мнения: 5 462

А аз най обичам да чета такива коментари като твоя,понеже шефа днес не е бил в добро настроение,насмотал те е на работа и ти няма къде да си излееш негативизма и дай да трясна едно коментарче та да ми олекне нали?.....  
Преди да пускате излишни коментари и да обезсърчавате хората да правят какъвто и да било бизнес,помислете как вие ще се чувствате,ако някой на вас ви пише такива коментари!!!
И пишете коментари,само когато има с какво да помогнете,а не от скука и нетърпимост към по амбициозните.....
Чии шеф , че не разбрах ?
Аз съм си шеф.  Laughing
Уау . Sunglasses Joy
И от злоба , нали . Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт