Лошите родители

  • 14 045
  • 226
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 87
Касита, нямам никаво намерение да те убеждавам, не знам в какво не ми вярваш и в какво ми вярваш.
Нямам намерение да влизам  в подробности, тук повечето хора ме познават лично и не искам да пиша имената на децата едва ли не.
И без това публикувайки тази тема съм недискретна.

А за финансите - и аз това си казах - дали пък не са много зле финансово, но карат си колите хората - имат две, ходят на почивки в чужбина сами без децата, децата при дядото през това време, значи едва ли са зле.

Приятелки ме съветват просто да прекратя приятелството, но твърде се приближих до проблема и да отмина така това на което неволно ставам свидетел.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 364
Тъкмо мислех да изкажа мнението си, но Kiyohime ме е изпреварила.
Да, звучи тъжно и смущаващо всичко описано, но все пак не знаем как стоят нещата наистина. Гледаме през очите на съфорумка-позната на семейството, която може би има мания за чистота, свръхобгрижващи наклонности и възможности да пазарува висша мода за децата и себе си. Говоря принципно, не за авторката конкретно, просто искам да обърна внимание на все пак голямата доза субективизъм в случая.
Някои хора имат по-особени принципи за възпитание - ако те са в разрез със законовите разпоредби в една страна обаче, редно е да се сигнализират Социалните и да се направи проверка.  Peace
Иначе можеш да поговориш откровено с родителите по въпроса, да споделиш своето мнение с риск да прекъснете по-нататъчни отношения. Но поне ще си в съгласие със себе си.

# 32
  • Мнения: 18 014
Ама аз пак да питам- родителите приятели ли са ти? От прочетеното оставам с впечатление, че не са, подкрепям мнението на приятелките ти. Те също виждат нещата, които ти, защо само ти задълбаваш?

# 33
  • Мнения: 2 156
И какво ще направят социалните ?
Ще проверяват колко пъти се къпят децата ?
Има много по-бедстващи деца, но тяхните родители не са ни близки.

# 34
  • Мнения: 1 340
И според мен социални служби не могат да се намесят..., това че искаш по някакъв начин да помогнеш на тези деца е похвално, както и това, че си им купила дрехи. Но всъщност това е всичко, което можеш да направиш - да им купиш дрехи, да ги нахраниш като са ти нагости и да седиш да се измъчваш как родителите им са лоши.
 А по въпроса с къпането - често срещано схващане е, че честото миене на косата я уврежда, доста често срещам вече пораснали момичета и жени с мазни коси, защото по-често от веднъж седмично е вредно да се мие косата. А и на 7-8 години може да не са наясно колко точно време е минало. За лекото облекло - може да се стремят да си каляват децата и да не ги навличат - сина ми на 4г днес за пръв път го изведох с шапка, доскоро слагаше качулка вечер след детска градина, шалове все още не слагам, достатъчно е якето според мен, а ръкавици също още не искат моите деца. А за белите петна по зъбите съм чела, че това може да се дължи на предозиране с флуор, затова и не давам на децата си и не ползват паста за зъби с флурид; и дори да са били на зъболекар това не е проблем, който може да се реши на момента. А те може и да са те излъгали за много неща. Като например, родителите да са се заключили веднъж.... а историята със заспиването отпред да е леко съчинена.
А и да приемем, че се намесят социални служби и отнемат децата от тези родители мислиш ли, че в дома където ще ги пратят ще им е по-добре?! Живеем в България, действай според условията тук Wink

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
Съгласна съм с Gabrielle,че тук в България,ако се намесят Социалните на децата няма да им стане по-добре.За съжаление има такива немърливи родители.Като бях дете,майка ми редовно прибираше от кофите за боклук две съседчета,братчета.Живеех два етажа под нас и майка им все я нямаше и ги оставяше без храна и ключ.Бащата беше моряк.Дрехите на момченцата щом на мен ми бяхя направили впечатление с мръсотията  и дупките по тях,можете да си представите,а аз не бях от спретнатите момиченца.Обаче знаете ли какво ми направи впечатление?За тях майка им беше най-добрата и прекрасна майка.Тя ги държеше гладни,парцаливи,биеше ги ,че я излагали,щото реват заключени навън в студа и те пак я гледаха сякаш слънце изгрява с появяването и.
Отплеснах се,но мисълта ми беше,че има такива родители за съжаление.

# 36
  • Мнения: 1 788
Нещата не са само черни, не са само бели никога.
Голяма работа, че на някое дете фланелката имала леке или дупка. Случва се да се закачи за нещо, случва се и лекета да не могат да се изперат. Какво ли не...
И не е задължително да имаш малко средства, за да се получи така. Както казах - въпрос на приоритети.
Вярно, че от дете се учиш на някои навици и хигиена, но чак пък лекенцето на блузката за игра/разходка/парка да е огромен проблем за едно дете и да го окачествяваме като просяче, ми се вижда малко пресилено.
Въобще това с дрехите - дебели, тънки, стари, нови, изцапани, чисти, не го смятам за никакъв стряскащ проблем.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 364
Ааа, това е феномен, на който и аз съм била неволен свидетел - децата наистина милеят за родителите си, въпреки тормоза и грешките към тях, както и славка70 се изрази - сякаш слънце изгрява с майка ми.  Confused
А къде е границата е много субективно - затова казах законовата рамка да послужи като изходен пункт. Деца да ровят по кофите, да ходят болни и дрипави, както и недохранени, да бъдат тормозени физически, психически... е незаконно - затова е редно да бъдат уведомени съответните служби.
Но както казаха и по-назад - намираме се в България. Като цяло се разчита на съзнанието на родителя да коригира поведението си. Колко ще го направи... А ако не го направи - в случай, че не малтретира детето си, полага все пак някакви грижи за него, не е гладно и голо, посещава училище и има дом и семейство... сиропиталищата по-добра алтернатива ли са?! (Или знайни и незнайни роднини, които едва ли ще се нагърбят с отговорността да отгледат чуждото дете, а и не се знае колко ще са успешни и те като грижа и възпитание.) Да, звучи отвратително, но по-добре такива родители, отколкото социален дом.
На мен ми се струва, че родителите имат някаква странна схема за възпитание - следват някакъв модел, особено ако са заможни. И това го има - затова е добре да бъде работено с тях в посока промяна на възгледите им, ако те са в разрез с нормата.

# 38
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 141
Съгласна съм с постовете на Юличка и Kiyohime.Докато не сте сигурни какво става у тях,не можете да направите нищо.Не съм убедена,че и да знаете,биха обърнали внимание.Освен да се примириш и да помагаш на децата,с каквото можеш,не виждам какво друго е възможно да се направи.Аз лично не бих се ангажирала толкова с това семейство.  Peace

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 372
Момичета, за съжаление не е толкова невероятно. Има много такива родители, които буквално нехайстват по отношение на децата си. От друга страна добре и старателно се грижат за себе си, собствения си комфорт, здраве и външен вид. Докато не видиш децата им, никога няма да повярваш, че тези деца може да са техни. Това са чисто и просто егоисти. Не е рядко явление. Жалко, много жалко за дечицата, от разказа направо настръхнах Tired. Няма ли как да им помогнеш? Например кажи, че ще водиш децата си на зъболекар и вземи с теб и техните деца. Оправдание можеш да намериш - по възрастта на децата си съдя, че вече им падат и растат нови зъбки, това може да използваш като повод за посещението на зъболекаря. Лошото е, че дори и няколко неща да свършиш за децата, то няма как цял живот да си до тях. Confused Закрила на детето не знам дали биха помогнали, но нищо не ти пречи да опиташ.

# 40
  • Мнения: 2 457
Няма ли как да им помогнеш? Например кажи, че ще водиш децата си на зъболекар и вземи с теб и техните деца. Оправдание можеш да намериш - по възрастта на децата си съдя, че вече им падат и растат нови зъбки, това може да използваш като повод за посещението на зъболекаря. Лошото е, че дори и няколко неща да свършиш за децата, то няма как цял живот да си до тях. Confused Закрила на детето не знам дали биха помогнали, но нищо не ти пречи да опиташ.
Оф, вие съвсем се побъркахте. Ми направо що не вземе да ги осинови. Облекла ги е от глава до пети, на зъболекар щяла да ги води, не е ли това твърде грубо навлизане н пространството при отскоро познаващи се хора...
И наистина за какво е тая тема  -да оплюеме родителите и да си погалиме по чистите главички нашите деца.. Tired

# 41
  • Мнения: 1 129
Опитвайки се да се придържам към добрия тон, аз да си попитам - на вас какъв ви е проблема бе хора?! Който иска да вярва, който не иска - ок. Защо нападате жена, която е взела присърце деца, гледани и поддържани под нормалните стандарти, на добре финансово осигурените си родители?! Ако вие бяхте попаднали на две деца, които изглеждат зле и не искат да се затичат, за да не им паднат дънките нямаше ли да се трогнете, да ви трепне нещо?! Не разбирам! И ако всичко което казва авторката е така? Да, може и да не е, ама тя не ви агитира да събирате пари или нещо от сорта. Каква и е ползата да ви лъже? И какво ще загубите вие, дори и да лъже, ако и дадете хипотетичен съвет? Ако пък не искате, добре, но защо трябва да се плюваме взаимно? Явно жената е взела проблема присърце, а вие я разпънахте на кръст "ама как, ама защо, ама коя си ти". Ами ако бяха попаднали в моя живот и аз щях да се допитам до вас за съвет как да постъпя. Нямаше да бездействам и щях да поискам да помогна по някакъв начин. Толкова по-лесно би било, ако просто си изкарвате негативната енергия в някой собствен блог. Нищо лично, наистина, малко емоционално подхождам, обаче не намирам отговор сама, кому е нужно?!

# 42
  • Мнения: 10 547
Защото,  Поли ви се усмихва Simple Smile, стандартите са различни и за едни бебето ми в черно боди е достойно за разговор със социалните, за други върха на сладостта. За едни черното под ноктите и петната по зъбите на децата са драма, за други- нещо нормално. Правят се генерални изводи, говори се за трети лица, които нямат възможност да обосноват поведението си спрямо децата си.
И, ако на мен някоя паркова дружка се вре така невъздържано в устите на чедата ми, коментира ги, носи им дрехи в стандартни цветове и хълца като споделям, че не ядат месо, сигурно ще й се усмихвам и тържествено ще й обещая да облека синята тениска и сготвя свинско. Но дотук. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 22 475
Не виждам авторката какво точно може да направи за тези деца. Освен да разговаря с родителите. Но не виждам това с какво точно ще помогне, ако те си имат определени разбирания за това как да си гледат децата. Ако не са явно недохранени и малтретирани...няма какво да направят и от социалните служби.

А относно зъбите, и дъщеря ми е с проблемни такива, но към момента е по-добре да не се прави нищо, отколкото да се предприемат болезнени интервенции с абсолютно нетраен резултат. И ако я погледне човек по-внимателно, ще кажеш - тези пък толкоз нямат време и пари да заведат детето на зъболекар. Но това не е така.

# 44
  • Мнения: 1 788
Защото,  Поли ви се усмихва Simple Smile, стандартите са различни и за едни бебето ми в черно боди е достойно за разговор със социалните, за други върха на сладостта. За едни черното под ноктите и петната по зъбите на децата са драма, за други- нещо нормално. Правят се генерални изводи, говори се за трети лица, които нямат възможност да обосноват поведението си спрямо децата си.
...
Ето, точно затова иде реч!
Стандартите са различни.
И на мен наистина ми е интересно, ако на съчувстващите някой отиде и им се меси в гледането на децата, само защото не се вписват в нечий стандарт, дали ще са толкова съпричастни и разбиращи?

Общи условия

Активация на акаунт