Лошите родители

  • 14 032
  • 226
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 457
А твоето изискано семейство какво общо има с тея прошляци?

# 16
  • Мнения: 904
Касита, не е въпроса дали дрехите са втора употреба, ти само това ли прочете  newsm78, децата са доста зле обгрижвани във всяко отношение.
Шанталче, не са прошляци, безотговорни са.

# 17
  • София
  • Мнения: 23 097
Дам, обличайки децата си в парцали, ще ги приючат на труд и морални ценности.
Моето дете винаги е изрядно облечено. И отлично обгрижвано. При това без да сме кой знае колко финансово красиви.
Такиви идиоти, които нямат време да обърнат елемантарно внимание на децата си, не само по отношение на външния вид, будят единствено съжаление в мен. Жалко за децата.

# 18
  • Мнения: X
Това с облеклото е бял кахър....
Не всеки мисли детето /децата си за принц/принцеса,че да му слага корона....
По-страшно е ,че неглижират здравословен проблем.
А по описанието им,приличат на хора, които биха обвинили и Бог ,ако нещо се случи с децата им.Но не и собствената си незаинтересованост.

# 19
  • Мнения: 17 987
Дожаля ми за децата, честно. Дядото купувал дрехи, родителите се заключват....детето на плочките- това е безумие.

Родителите приятели ли са ти? Ако не, пък ако и да, аз бих си поприказвала сериозно с майката, пък ако ще и да се сърди, не е загуба

# 20
  • Мнения: 1 404
Искам да попитам авторката на темата, по каква линия се познават с въпросното семейство?
Дали децата им са съученици, съседи ли са?

# 21
  • Мнения: 10 547
Касита, не е въпроса дали дрехите са втора употреба, ти само това ли прочете  newsm78, децата са доста зле обгрижвани във всяко отношение.


Само върху това се фокусирах, заради възмутената авторка, накупила куп прилични, според вкуса й, дрехи на занемарените деца. Освен да ожалим децата, да оплюем родителите друго друго има ли с какво да помогнем? А, да, писах вече, да се обадим на социалните.

Има такива родители. А сега да въздъхнем облекчено и да се обърнем взор към собствените си прилично облечени, с изрязани нокти и почистени уши рожбета.

# 22
  • Мнения: 373
Аз повече се фокусирах върху това, че детето не смее да се затича , за да не му паднат панталоните, мръсното , раздърпано и неподходящо за студа яке...нека е чисто и топло , пък ако ще да е 'найста употреба. Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 87
Aз вече правих опит да поговоря с родителите - децата другаруват вече няколко месеца и някак наивно мислех, че може би тези хора са разсеяни или не отдават значение, пък и аз не знаех всички факти. Все пак едно е през лятото, когато макар и със стари дрешки, това не е опасно за здравето, друго е сега зимата, когато липсващите части от облеклото могат да доведат до простуда най-малкото, а също и до трайно заболяване.
Опита ми за разговор беше по повод, че децата са много слаби и имат проблеми със зъбите. Тогава се опитах да поговоря с бащата, който много лъчезарно и ведро ми благодари , че съм забелязала проблема и каза, също така ведро, че още утре ще заведе децата на зъболекар - децата имат много особени ярко бели петна по зъбите, крехък емайл и това може да е проблем. Който ако се види навреме може да се реши.
Аз да ви кажа тогава му повярвах. И даже си казах, човека се опитва, но кой ли знае как не успява да се организира...
Тези дни, обаче като разбрах, че обувките на краката им ( купени от дядото) им служили за всичко, дори за физическо, и като ги видях на студа без шал, без шапки, без ръкавици, без колани да държат падащите им стари панталончета от това някак ми настръхна косата, попитах и за това дали са ходили на зъболекар - отговора беше - не. Зъбките им от това, което аз виждам са вече даже по -зле отпреди.
Значи човекът ме е излъгал.
Иначе тези дечица са много мили и умнички, но и плахи, свиват се дори при най-малкия по-резък тон. Разбрах също така, че досега никога не им е празнуван рожден ден, нито на едното, нито на другото дете. А веднъж са ги завели на Хепи.
Много съм шокирана , хора, не знам доколко добре мога да опиша и да разкажа, на такова нещо попадам за първи път.
От известно време ми тежи на душата тази ситуация, а не намирам решение.

# 24
  • Мнения: 10 547
 Ara_bella, не ти вярвам. Извинявай.

# 25
  • Мнения: 1 404
Ако всичко това, което казваш е така, то тези хора имат психични отклонения, сериозни при това и трябва да се сигнализира в "Закрила на детето".

# 26
  • Мнения: 1 788
Като цяло звучи наистина драматично това описание - на родителите, на децата, на отношенията...
Ама се чудя - вие в къщата ли им сте всекидневно, че знаете причините?
Били заможни - не винаги да имаш собствен бизнес означава, че имаш 5 сметки и суми с по 10 нули в швейцарски банки. Може в момента да са в труден период, примерно...
Вярно, това за зъбите или подобни здравословни проблеми, е по-стряскащо, но и там не се знае как точно стоят нещата... Питали сте ги на следващия ден, а какво, ако имат запазен час за зъболекар след 1 седмица, 3 дни?
Виждала съм не малко деца с голи кръстове и леко облечени през зимата, макар и с дрехи, чиято цена е една средна заплата в Бг...
Това, че са свити не означава нищо. Аз също бях свито и плахо дете, пък нито съм лишавана от нещо, нито са ме били и тормозили вкъщи.
И последно - въпрос на приоритети... Както сте забелязали - някои чужденци и те имат по-странни, според нашите разбирания, начини за "правилно" гледане на дете...
Щом искате да помагате, разберете причините и дали въобще има основателни такива за притеснение и чак тогава, изключвайки собствените си разбирания, преценете дали тези хора имат или не нужда от помощ...

# 27
  • Мнения: 17 987
Честно да си кажа, аз не бих насърчавала приятелство с това семейство и тези деца.
Така го усещам, явно не сте много близки с родителите, какво правят у вас тогава тези деца  newsm78, че и в парка с теб  newsm78

# 28
  • Мнения: 904
Ara_bella, не ти вярвам. Извинявай.
За съжаление и вярвам, защото имам и аз един такъв пример пред очите си, там положението даже е по страшно, щото мама на 30 и кусур тръгнала да си дупчи де що маже и къде може да се продупчи по тялото, но за зъболекар на децата пари все не оставали.

# 29
  • Мнения: 2 134
Ara_bella, не ти вярвам. Извинявай.
+1  Peace Нещо не се връзва. С какво те привлича това семейство за "другаруване" ?
Нали е вярна пословицата "Кажи ми, кои са ти приятелите, за да ти кажа ти кой си".

Общи условия

Активация на акаунт