Коремчето на мама натежава, до ДЕКЕМВРИ време не остава

  • 22 900
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 127
Аз досега болнични не съм ползвала, моят е подаден на 31. 10. колко време ще чакам? Аз си мисля, че би трябвало до 15-20 дена да ги преведат парите.

# 61
  • Мнения: 39
А кое е данъчен номер?

# 62
  • Мнения: 444
Етти, много се радвам!  Hug Айде, всички бебоци да са толкова послушни!!!

# 63
  • Мнения: 925
Имам въпрос към ЛЛЛ, който отлагам отдавна. По време на бременноста много се пазих от токсоплазмоза и листерия. Избягвах доста видове риби, някои от тях от любимите ми, заради живака в тях и дроб и пастет, заради високото съдържание на витамин А. Трябва ли да продължавам да внимавам за тези неща докато кърмя?

Благодаря за отговора предварително.   bouquet

Здравей, Lara8!

Кърмачките могат да се хранят с всичко, стига да е здравословно и в умерени количества  Laughing В общия случай, не е нужно кърмещите жени да пазят определени диети. Разбира се, може някои бебета да се окажат по-чувствителни към дадена храна на майките си, но това не може да се знае предварително.

Споменаваш, че си се лишавала от определени риби, заради остатъците от живак и тежки метали в тях. Тези вредни вещества преминават и в кърмата, било то и в минимални количества. Здравословното и разнообразно хранене е важно и за майката, и за бебето - майката ще се чувства добре и ще получава нужните калории, витамини и микроелементи от такава диета, а бебето ще се запознава индиректно, чрез кърмата, с храната, която предпочита майката, като това може да има положително влияние върху захранването след това.

Разумното хранене е препоръчително при всички случаи - без значение дали кърмим, или вече не. Повече зеленчуци, по-малко обработени, тежки и мазни храни, храни, които се доближават до естествения си вид (т.е. отново с минимална обработка), пълнозърнести и бобови храни (с бобовите все пак не бива да се прекалява, особено през първите 1-2 месеца от живота на бебето, когато тези храни могат да засилят газовете и коликите на детето), плодове, сурови ядки. По-малко силни и люти подправки, силно стимулиращи и обработени храни/напитки.

# 64
  • Мнения: 117
Сега се връщам от доктор.Моята бузанка е станала 3800г.Малко се шашнах,имайки предвид ,че ще излиза нормално.Док ме успокои че намало повече да расте.Уговорихме се за раждането,каза само този уикенд да стискам,че щял дапътува много надалеч.

# 65
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 368
Сега се връщам от доктор.Моята бузанка е станала 3800г.Малко се шашнах,имайки предвид ,че ще излиза нормално.Док ме успокои че намало повече да расте.Уговорихме се за раждането,каза само този уикенд да стискам,че щял дапътува много надалеч.
 

Уха, Пижо, наистина пухкава госпожица  Hug Да има къде да я пощипваш като се роди  Joy

Тиона, Честит 2-ри месец на Крис. Да ти е жив и здрав.

Последна редакция: пн, 14 ное 2011, 16:08 от gadamer

# 66
  • Мнения: 473
Само за живака разбрах, а темата наистина ме вълнува, тъй като се лишавам от доста мои любими храни.

# 67
  • Мнения: 48
Тиона честита месечинка на Криско  Hug да расте здраво и будно дете и много много да ви радва   bouquet . Как лети само времето кога станаха 2 месеца.
Пижо нека да е пухкава принцеската  Heart Eyes аз много харесвам такива бебчета, че нашия младеж и той така върви, преди две седмици гонеше 3-те килограма и сега ми е интересно в друго ден като отида на преглед колко ще е станал  Whistling

# 68
  • Мнения: 473
Етти много се радвам, че всичко се е поуспокоило.  Hug

Тиона да ти е жив и здрав мъника, да стане голям мъж. А кога ще ни го представиш?

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 113
Блазя ви за тези големи бебовци. Аз така си мечтаех за голямо бебе...ама и това няма да е. Щерка ни се роди 2900 и я изписаха 2700. Направо да те е страх да го хванеш такъв мъник. И този бебо не се очертава гигант.
Стискай още малко, Ети!

# 70
  • Мнения: 5
запис и от мен

# 71
  • Мнения: 6
Моята бузанка е станала 3800г.

ухааааа, много обичам пухкави бебоци, със сладки бузки и чипи нослета  Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 217
Теди, много благодаря за всичко, което правиш   bouquet  bouquet  bouquet

За болничните, по закон се носят в деня или следващия след като са изплатени осигуровките и е подадена декл. 1. Ако не се занесат на време, се плаща глоба по 100 лв. на болничен. Затова се получава забавяне.

Относно зърната и моите станаха много чувствителни и ареолите започнаха да се беля. Започнах да се мажа с Лансилох и на третото мазане получих облекчение. Мажа се по 2 пъти на ден.

На мен коремът ми е огромен и не слагам колан. Много ми е дискомфортно, а и за в града не мисля, че е много безопасно с него.

Днес лекарят ми по ЗК ми каза повече да не шофирам, само в много краен случай  Sad Не мога да си представя да съм без кола и то в тоя студ.

Тиона, честит ви 2 месец, да сте живи и здрави  Hug

# 73
  • Мнения: 1 516
Теди,   bouquet  bouquet  bouquet

Тионка, честита месечинка Simple Smile

Пижо, голяма мадама Simple SmileSimple Smile

# 74
  • Мнения: 925
Lara8,

Пишеш, че се опасяваш от листериоза. След раждането вече бактериите, които могат да предизвикат такова заболяване на плода в утробата, не могат да разболеят кърменото дете.
Както писах, кърмещите майки могат да ядат всичко.

Желателно е все пак храните да са здравословни и кърмачката да се храни рационално и разумно, но може да си позволява и "прегрешения" Simple Smile

Ето статия на английски с общи препоръки за хранене на кърмачката:
http://www.kellymom.com/nutrition/mom/mom-foods.html

Общи условия

Активация на акаунт