Говорят ли ви мъжете ви на 'ма'?

  • 15 111
  • 310
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 161
Очевидно, примерът, който съм дала, не е разбран от теб.

# 46
  • Мнения: X
Не!Прекалено просташко и селско дори и на шега....    Laughing


Използвам темата ,за да кажа какво друго обаче ужасно ме дразни в изказвания на мъжете...
Например:срещаме се с познат в магазин.След "Здравей!","Здрасти!"   ,следва :
"А ,тук с жената ,да купим това-онова...."
Вече винаги питам :
"С коя жена точно?"

Много ме дразни това "С жената ....с децата....."  толкова е безлично....
Все едно е хванал коя да е жена от квартала и е тръгнал ....
Толкова ли е трудно да каже "С жена Ми...!"
"С децата Ми!"....

# 47
  • Мнения: 755
Очевидно, примерът, който съм дала, не е разбран от теб.

Очевидно! Но ако проявиш някакъв вид съжаление и ми поясниш мога и да се опитам.
Разбери ме и ти мен - важно ми е да разбера.  А, бъди милостива.

# 48
  • до Бургас
  • Мнения: 100
Не, не си говорим на "ма". За мен е просташко и даже и на шега не го приемам. Както беше отбелязал някой по-напред в темата, то се среща най-често по селата и малките градове. И тъй като ние живеем точно в такъв град, а тук 80-90% от хората го използват - някои по-малко, други повече - за мен е голям проблем да възпитам голямата си дъщеря да не го прави. В нас почти не го употребява, защото веднага ѝ се прави забележка, но когато се съберат с приятелки, всяка тяхна втора дума завършва на "ма"  и вече и е като навик. Имаме намерение след време да я запишем да учи в Бургас и когато смени средата, се надявам сама да осъзнае колко неприятно звучи постоянното използване на това обръщение - защото се убедих, че в момента това е мисия невъзможна.

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 09:50 от Чериса

# 49
  • Мнения: 1 788
В Бургас съм чувала хора да си го употребяват израза като напълно нормален в речта.
В годините на разцвета на мутрите, някои от "готините мадами" използваха звучно израза: "Стига, ма!"  за несъгласие с нещо. Можеше да се чуе в дискотеки, барове, заведения, улицата и точно от там тръгнаха семейните и междуприятелските шеги...
Разбира се, зависи от средата.
Но ако си мислите, че Бургас се населява само от бургазлии, това отдавна не е така...
Всъщност - като всеки голям град - хора от всякъде и всякакви.

# 50
  • Мнения: 2 175
Не.
Но напоследък се бъзикаме с "Гълъбино, ти къде тичаш цял следобед, ма? " Joy

# 51
  • Мнения: 21 450
Не.
Но напоследък се бъзикаме с "Гълъбино, ти къде тичаш цял следобед, ма? " Joy

    Това се брои за говорене на "ма" по стандарта, зададен в тая тема.

# 52
  • София
  • Мнения: 23 096
Не.
Но напоследък се бъзикаме с "Гълъбино, ти къде тичаш цял следобед, ма? " Joy
Няма не  Naughty Брои се, без значение дали ти е кеф или не! Ние от бъзици не разбираме.  Wink

# 53
  • Мнения: 2 353
  Абсолютно се брои Naughty

# 54
  • Мнения: 21 450
  Дали пък темата не трябваше да бъде кръстена "Простак ли е мъжът ви?"... Долавям някакъв такъв подтекст, сигурно се лъжа...
   Щото така някак се размиват нещата, едни носят на майтап, други не...

# 55
  • Мнения: 2 353
 
едни носят на майтап, други не...
  Освен това не на всеки му се получават шегите.

# 56
  • Мнения: 11 747
  Дали пък темата не трябваше да бъде кръстена "Простак ли е мъжът ви?"

Не, добре си е така темата. Ако се пита дали е простак, то ще означава, че жена му, отсъждайки, че той е простак се разграничава от неговата простотия. Виж, ако той ѝ говори на 'ма', но тя не вижда проблем в това, то става ясно дали са простаци и двамата.

# 57
  • Мнения: 21 450
   Опцията хората да се шегуват помежду си, по начин който вие не употребявате, явно изобщо не достига до съзнанието ти...  ами добре, шарен свят.

# 58
  • София
  • Мнения: 23 096
то става ясно дали са простаци и двамата.
А на мен ми е ясно, че си станала с гъза нагоре. Но не ми е ясно навик ли ти е или само днес не си в кондиция. Не че ме интересува, разбира се...

# 59
  • Мнения: 2 161
Пина, ти наистина ли твърдиш, че ако шеговито мъж се обърне към жена си с "ма", значи той е простак? Аз познавам мъж, който  се обръща към жена си с : Яно! Яно, ма! Обаче няма как да опиша, как точно звучи от него произнесено. А Яно, ма!, се чува много често, защото той без Яна не иска никъде да мърда и самата Яна го строява като войник, а той е щастлив. Аз мисля, че много жени биха били щастливи на мястото на Яна, която между впрочем, пак е с приятелки в чужбина.
И понеже и двамата с мъжа ми много ги обичаме и сме съгласни да се говори на Яна на "ма", значи сме простаци.

Общи условия

Активация на акаунт