Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 8

  • 44 582
  • 708
  •   1
Отговори
# 75
  • BG
  • Мнения: 4 458

баланс да има, понякога залитаме към корейското, а китайци, тайландци и пр.още по-рядко ги заглеждаме.
Aз сега тъй съм се загледала  в тайланските, че чак нямам време да вляза в темата. Изгледах В плен на любовта и Да разплачеш ангел, много ми харесаха и двата. Малко са им странни свалките на главните, но щом така са сметнали сценаристите. Този актьор Кен направо толкова добре си влезе в ролята на грубия Кави, че чак шапка му свалям, не помня от кога не бях гледала толкова интересен сериал до сред нощите. Днес ще почна още един тайландски , дано и той не ме разочарова.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 55
Аз хубаво написах вчера това за японската вълна,ама днес докато чаках да ми се свали Regatta(мнооого бавно),рекох да погледна тайландския Wanida .Виках си,да го попрегледам и да го трия,че само си пълня харда.Да,ама не,взе че ми хареса Blush.Е,засега съм изгледала само две серии.Ще го видя по-натам няма ли да ме разочарова.
нощен гост,гледам те,че си набрала инерция при тайландците.Кой е този сериал,който си запланувала за днес?

rossonera,за да мога да се вредя за Ямапи,я да те поразсея малко Laughing.



и за да не ти е скучно само с един....


Последна редакция: сб, 19 ное 2011, 16:51 от dovede

# 77
  • BG
  • Мнения: 4 458
dovede, на руски е Ловушка любви, понеже го теглих от руския тракер.Изтеглила съм също и Thara Himalaya,това е някаква четирилогия май или нещо подобно, знам ли.

Последна редакция: сб, 19 ное 2011, 16:41 от нощен гост

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 55
нощен гост,благодаря!Взимам под внимание заглавията,които са ти харесали.

# 79
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 587
Domo!

След вчерашния ми 10-ет сериен маратон с Oishii Proposal - днес съм time out, а и МИЛАН играе по-късно тази вечер, връщам се на италианска вълна. Японски филми и сериали отново утре.

Шоши-сан, гледам ли нещо и хване ли ми, нали се сещаш "някой окото" - правя стоп-кадър, Гугъл и веднага го проучавам от-до. Е, така поне беше в началото преди няколко месеца, вече станах "веща в японския занаят" и по-рядко ми се случва, но много обичам да откривам така нови и интересни за мен звезди на екран.
Ти също виждам, че добре се захласна и най-вече оцени японските продукции, които в никакъв случай не са за пренебрегване. Аз намерих в тяхно лице най-големите си любимци сред азиатците, но и никога няма да изоставя корейците, макар да отсях доста от тях. Япония и Южна Корея - това е за мен и нищо повече, че ще откача. Тайвански сериали съм изгледала общо 3 на брой и те са изключение.

dovede, как приятно ме изненада! Аригато! Единия отляво, другия отдясно и сядаме да гледаме тримата Фиорентина - МИЛАН. Само да има късмет някой от тях (а, зная, че и двамата обожават футбола) да не подкрепи росонерите и да ми заговори за Юве или Интер. Ще пострадат.  Laughing С Джин със сигурност ще се разберем - ще говорим на английски, но с Осаму малко зор ще видя. Сега се сещам, че наскоро гледах едно интервю с него "уж" на английски. Западни журналисти му задаваха въпроси, а той трябваше да отговаря. Ух, голям зор видя, много лош английски и както говореше, т.е мъчеше се с всяка дума и изречение, в един момент се извини и продължи на японски. Много се смях. Обаче Джин пък как отлично говори eigo (английски), еххх....! Ще се разберем, а и не веднъж е споменавал, че обожава Италия, така че може и до италиански до го докараме.  Laughing

Тази вечер стартира от Сеул 4-то поред турне на Super Junior - Super Show 4. За това от мен една от най-любимите ми техни песни. Junior-ите са задължителни в графа "Обичани" при корейците. Не съм много по поп-а, но откакто ги прослушах съм верен техен фен. Явно е трябвало да се запозная с това, което се създава на изток. Оценявам всичко, което правят момчетата. Много симпатични, много приятни и мултифункционални - раздават се и на сцена, на екран, реклами, снимки, турнета и пр., и пр.

Super Junior - No Other


# 80
  • Мнения: 6 867
Ехоооо, привет smile3535.

Много добре дами, много добре smile3521 ........  подхванали сте всички азиатчета. Вълна след вълна ви залива - корейска, японска, тайванска, тайландска .....  Joy.

Я да поклюкарствам малко  newsm53 .....

Една много красива дама, Park Si Yeon, и в същото време една от любимите ми актриси днес се е омъжила.


Един готин мъж, Lee Byung Hun, ще се снима в първата си историческа роля King of Joseon в драма базирана на новелата на Марк Твен "Принцът и просякът", която ще се излъчи по време на празникът Chuseok 2012.


Друг готин мъж, Lee Dong Wook заедно с доста заетата напоследък Lee Si Young са потвърдили участието си в новата драма “Wild Romance”, която е планувана за излъчване от Януари и ще заеме мястото на “Man of Honor”.


И накрая един младок, Joo Won, който някои от вас познават от "King of Baking, Kim Tak Goo" е на път да се присъедини към Kim Soo Hyun и Han Ga In в драмата "The Moon That Embraces the Sun", която също ще стартира през Януари.

# 81
  • София
  • Мнения: 15 486
    2в1, а пише ли за кой се е омъжила Park Si Yeon?Известен ли е?

# 82
  • Мнения: 6 867
Тайна, съпругът и не е известен. Работи в елитна инвестиционна компания и е на 36 години.


Още една новина ..... актьорът Joo Ji Hoon (Goong , The Devil , Antique Bakery) се завръща от армията в цивилния живот на 21.11.11г. и както изглежда веднага ще се захване за работата. Ще вземе участие в мюзикъла "Д-р Живаго", адаптация на прочутата новела на Борис Пастернак. Това не е първото участие на актьора в мюзикъл. През 2009 е бил в главната роля на мюзикъла "Дон Жуан", а докато е бил в армията е участвал заедно с Lee Jun Ki в продукция спонсорирана от  Министерството на отбраната по случай  60-та годишнина от Корейската война “Voyage of Life”.



И понеже се загледах в "Здрач" тази вечер, та се сетих, че част от музиката във филма и по-точно тази на пианото, всъщност се изпълнява от Yiruma, който освен че е кореец има още една връзка с нашата темичка. Той и един от любимците тук Kwon Sang-Woo са .... как беше по нашенски.... баджанаци, т.е. съпругите им са сестри Simple Smile.

# 83
  • MJF
  • Мнения: 8 642
Много интересни новини днес.
Lee Dong Wookрадва че бързо се нави за следващ сериал. В мюзикъла "Дон Жуан"интересно кой е играл от двамата Дон Жуан  Laughing или е някой трети. Не знаех че и Joo Ji Hoon се е бил "скрил" в армията. Добри впечатления имам и от играта му във филми.
Park Si Yeon си е чаровница.

Аз "мандаринчовците" ги подминавам,броени сериали съм гледала от там-4-5 и то с доста превъртане с мишока. Но това мяукане е твърде много за ушите ми.

# 84
  • Мнения: 6 867
Хай afwitch.

Как сте дами Hug. Изгледах Dosokai/Love Again Shokogun и Second Virgin, но май това не са моите истории. Или наистина не проумявам тяхното мислене и манталитет, или съм станала прекалено цинична, за да си обясня поведението на героите и в двете драми.
ББ В първата не можах да приема, че на 45 г. ще срещнеш първата си любов след 30 години и дотолкова ще си изгубиш ума, че ще се държиш като 15 годишна. И цялото това "оставам с теб - няма да оставам с теб" дето се случваше непрекъснато ми дойде в повече. Разбирам, че на героинята и беше дошло до гуша от безработният и съпруг-мухльо, който имаше прекалено много "гордост", че да си намери каква да е работа (или просто мързелът му беше в повече), но и това лашкане между "любовта на живота и" и "семейството и децата" не го проумях. Още повече, че след като всички разбраха за чувствата им, така или иначе бяха наранени и децата и семействата на двамата. Какъв беше тогава смисълът от цялата работа? Осмисляш приоритетите си и вземаш решение, точка.  От там нататък се справяш с последствията и продължаваш живота си.

Във втората пък не разбрах защо главната си създаде всичките тези проблеми. Добре, влюбила се в доста по-млад мъж, но той е женен. Защо и трябваше да го насърчава за развода? При положение, че си богата, красива, имаш хубав дом, имаш работа, която обичаш и хората те ценят и уважават .... ами хвани си младокът за любовник, прекарвай по няколко палави вечери в месеца с него и си живей живота.  Така или иначе осъзнаваше, че сериозна връзка с него е обречена и то не само заради лудата му съпруга-психарка. Що и трябваше да съсипва живота и на двамата
Tired.

Сега ще си потърся нещо неангажиращо, весело, забавно, даже и леко тъпичко, но да ме разтовари. Хм newsm78, май дойде време за нещо тайландско Mr. Green.



Нали си имам афинитет към млади татковци Crazy Blush.

# 85
  • Мнения: 9 247
Mинавам на филми.Поне докато си харесам сериал или не ме зачовърка идеята, че ми се гледа.  Sunglasses

Почнах с "Downtown torpedoes"-шпионски екшън с наличието на международни тайни служби и хакерски набези. Приятно филмче от далечната 1997 год.(за това и високите технологии - РС-та,оръжия и т.н изглеждаха стари и леко смешни),но пък Такеши компенсира. Няма да пропусна да спомена, че някои моменти са придвидими,но така е май при всички екшъни.Пък и никой не търси скрит смисъл и подтекст в подобни филми  - важното е да има мелета и стрелба.Обаче се впечатлих от момента ББ: момичето от групата с делтаплан мята куфарчето на колегите си в лодката,Такеши и приятелчето му бягат с мотор и разбира се стрелят по тях,а в следващият момент се появяват изневиделица с джетове из под водата,всичко живо се юрва да стреля и разбира се никой не улучва...
П.П Такеши и цигара са комбинация, която не искам да виждам. Ама хич не му ходи да пуши.

2в1, да разбирам ли, че нямаш търпение да гледаш и татко Vik ? newsm78

# 86
  • Мнения: 6 867
...............................
2в1, да разбирам ли, че нямаш търпение да гледаш и татко Vik ? newsm78

Що бе, не мислиш ли, че му прилича smile3534


Ще почакаме още малко, че поне на екран да го видим като татко. Но в интерес на истината мисля, че на много от сладурковците в нашите теми им е време да станат татковци. Не знам какво още се шушкат Joy.

# 87
  • Мнения: 9 247
Напротив,напротив. Grinning Но като спомена млади татковци се стих за Vic и Kenichi.
Потривам в нетърпение ръце за този филм.Както и за Saving General Yang (да го видя как язди кон) и военния сериал - The Other Shore 1945.Догодина доста неща ще има с Vic.
А и Live with fashion.
 smile3508

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 79
Страхотно е, че има такава темичка.  Heart Eyes

В момента нямам възможност да прегледам всички мнения,
може ли да ми предложите хубав корейски филм - романтичен, драма?  Hug

Само да отбележа, че не съм гледала корейски филми или сериали, а ако съм гледала е било друг жанр.  Wink Предложете филм, който ще ми грабне вниманието и ще засили интереса ми.  Laughing

Много съм нахална  Mr. Green
Мерси за вниманието.   bouquet

# 89
  • София
  • Мнения: 15 486
    Добре дошла, тук надали някой ще бъде учуден от моето предложение! Има страшно много филми и сериали и всеки харесва различни неща, това е моят избор, нека и другите да предлагат. То във всеки има и смях и плач, така,че нито един не е само драма, или само комедия, или само романтика.


   http://bg.viki.com/channels/442-youre-beautiful

   http://wiki.d-addicts.com/Sorry_I_Love_You

Общи условия

Активация на акаунт