Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 8

  • 44 606
  • 708
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 284
kzbsn,предлагам да погледнеш първата страница,под снимките има "Каталог с по-популярни и обсъждани в нашите теми сериали и филми" и ще откриеш достатъчно предложения, резюмета и линкове за сваляне.Така ще се ориентираш по-добре и ще можеш да си избереш точното нещо.Ние тук само ще си изброим любимите неща и буквално ще те затрупаме с информация.
Обаче добре си се насочила.Корейците са страшно добри в романтичните драми,можеш да си приготвиш кърпички и чайчета.ние ще чакаме отзиви и коментари.

 Embarassed EmbarassedПочувствах се страшно негостоприемна и не даваща информация.Съжалявам.
"Pasta" -  не съм чула лоши отзиви за него. Филмът с бебчето и Jang Geun Suk,забравих му името,но фенките му ей сега ще го напишат.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 55
Привет!

kzbsn,добре дошла!
Аз бих ти предложила A Millionaires first love,любим филм,а и не само на мен.А от сериалите много от нас са се зарибили по корейско с Boys Over Flowers .Също с две ръце препоръчвам тайванския Mars,който беше за мен втори азиатски сериал и тотално ме привлече като верен зрител на източните продукции.

# 92
  • BG
  • Мнения: 4 459
   Добре дошла, тук надали някой ще бъде учуден от моето предложение!
Aaa, нас и на сън да ни питаш знаем на всеки от нас слабото място, не сме чак толкова много ника в темата Simple Smile
Добре дошла на новото попълнение  bouquet, Tuon правилно ти е дала съвет kzbsn, най- добре е сама да си избереш , защото всеки си има предпочитания, аз например харесвам романтични комедии и за нищо на света не бих гледала драми, мелодрами и тем подобни. Поради тази причина заобикалям отдалече A love to kill, Snow queen и др.
Аз  вече си харесах много и едно тайландче-Aum http://www.easternspirit.org/forum/index.php?showtopic=5305Mного е сладък нали Wink

# 93
  • София
  • Мнения: 15 508
   Baby and Me/Baby and I!

http://en.wikipedia.org/wiki/Baby_and_I

  Не давам линкове за теглене, защото аз не тегля! Hug

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 79
Тайна, благодаря ти за предложенията!   bouquet

П.С. Само да ми се освободи време и преди лягане ще си пусна един от тях, за моя радост си ги намерих в замунда.  Hug

Ако някой има други предложения, нека сподели  Heart Eyes

# 95
  • Мнения: 6 953
kzbsn, добре дошла Peace. Тук често се шегуваме, понякога сме на вълна Ох-Ах  Blush, но иначе сме доста разбрани Wink. Надяваме се да ти хареса при нас Peace.
Мацките вече са ти дали някои насоки, аз само мога да допълня, че при корейците почти всички драми са романтични, но ....... има трагично-романтични, трагико-комично-романтични и комично-романтични Crazy. Ако ни кажеш на каква вълна си в момента, дали ти се плаче или искаш повечко да се посмееш, ще можем по-добре да те насочим. Като за начало, както и dovede ти е казала, повечето сме почнали с Boys Over Flowers. Това е от тези драми, които си имат всичко ... и романтика, и драма, и комедия плюс няколко красиви момченца Mr. Green. Абстрахирай се в началото от непривичният език, от леко странното държание на жените #Crazy и от невъзможността да се оправиш с имената и образите на героите. Всички сме минали през това, но в един момент нещата си идват на мястото и се оказва, че гледаш серия след серия, зарязвайки всичко останало. И още няколко сериала Secret Garden, Coffee Prince, The Greatest Love , Kim Sam Soon, The Snow Queen. И нещо историческо Bichunmoo, Iljimae, Chuno.  
От филмите бих ти препоръчала  A Moment to Remember, Daisy, My Sassy Girl, 200 Pounds Beauty.

Всички тези предложения ги има в Каталога от първа страничка, преведени са на български и ги има  в Замунда. Ако кликнеш на заглавието в Каталога ще те препрати към място за сваляне. Дано да сме ти помогнали и да те спечелим като фен на азиатското кино Simple Smile.

Последна редакция: нд, 20 ное 2011, 20:27 от 2в1

# 96
  • Мнения: 9 284
понякога сме на вълна Ох-Ах  Blush
Доказателства, доказателства Rolling Eyes Laughing

# 97
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 600
Konbanwa!

Изгледах с английски субтитри и втора серия на Me Too, Flower! и когато свържа вече тези много смешни и интересни ситуации с това, което всъщност се казва, ми става още по-забавен този сериал. Да, много, много силна до тук продукция. Поне в началото. Жалко, че корейците едва ли ще го оценят предвид и причините, които изразих онзи ден, а и факта, че се излъчва в едно и също време-час с друг голям фаворит Deep Rooted Tree по SBS.

Днес изгледах и един японски филм с любимия Nishikido Ryo (вече бивш член на NEWS, заедно с Yamashita Tomohisa и настоящ китарист на Kanjani8) - Chonmage Purin/ A Boy and His Samurai (2010). Страхотно филмче, а историята на самурая-готвач (в ролята Nishikido Ryo) ми хареса и забавлява много. Ryo-kun ми е фаворит в пресъздаването на типичния образ на Душко Добродушков - мил, възпитан, търпелив мъж, създаден за да се грижи и раздава на 100 % за околните си, който и на всичко отгоре готви превъзходно както в Zenkai Girl, така и тук в Chonmage Purin. Рьо ми е фаворит в готвенето - страхотни торти, пастички и крем карамел правеше, а не веднъж съм споменавала тук, че филми на подобна тематика обожавам (меко казано). Много доволна останах от филмчето и за пореден път се уверих, колко добре се справя Рьо с актьорската игра. За мултифункционалните момчета от изток явно това е напълно нормално - да бъдат отлични във всичко, с което се захванат.

За тази вечер съм предвидила още едно японско филмово заглавие Parade (2010). Не ми се започва, като че ли нова дорама и за това се прехвърлих малко повече на филми. Стартирах Smile (2009) и наистина образа на Мацко Джун е като на жител на Максуда. Не ми подейства добре и когато видях Огури Шун изрусен, с отвратително изражение на лицето. Отлагам го във времето, не ми е до такъв тип сериали точно сега.

Nishikido Ryo и Yamashita Tomohisa. Напоследък въртя-суча, уж за нещо друго говоря, а как извъртам нещата и стигам все до Ямапи, не ми става ясно. Явно другарчето на Джин ми е легнало много на сърце. Снощи гледах и едно интервю с двамата (нали са неразделни приятелчета и страшно много държат един на друг) и се посмях с това, което казаха. Всъщност Ямапи заяви, че причината да са големи приятели е, че Джин много го обича и е привързан към него, а Джин отговори "А искаш ли да те ударя?" ( Laughing).



П.П. Тези дни (ако не забравя) ще драсна малко това-онова и за моята голяма корейска любов, която изобщо не съм забравила, а всеки ден чета и гледам - какви ги снася в Twitter. На 5 декември стартира Vampire Idol (120 епизода, 25 мин.) и момента той снима усилено. В този ситком той ще е в ролята на наивен млад вампир (ще вапмирясам и аз с него, нищо че презирам подобна тематика), който пробива на музикална сцена. Едновременно с това започнаха и една част от снимките на Full House 2. Пооправиха му малко визията от това, което видях. Дано ме зарадва и с отлична игра.

Последна редакция: нд, 20 ное 2011, 20:44 от rossonera

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 79
2в1, благодаря ти за топлото посрещане.  Hug
Може ли само да ми кажеш откъде мога да си изтегля - Boys Over Flowers? В замунда го няма или аз нещо не търся както трябва. Embarassed

Благодаря ти и за предложенията - ще си ги потърся, постепенно ще вляза в "ритъм"  Laughing
Имам много приятелки, които са много омаяни не само от корейското кино, но и от корейската музика, та реших и аз да видя за какво става дума.  Laughing Не ми се иска да пропусна нещо хубаво.  Laughing

# 99
  • MJF
  • Мнения: 8 684
Konbanwa!

kzbsn
, приятно гледане.

Dosokai/Love Again Shokogun и Second Virgin ми бяха интересни именно с една японска гледна точка на иначе стандартен казус. Почнах да не обръщам внимание на тетралното преиграване, което често според мен срещам при тях.
Parade (2010) ми хареса.
Утре ще почвам Oishii Proposal.
rossonera ,  newsm78 кой е корейския любимец?

# 100
  • Мнения: 6 953
2в1, благодаря ти за топлото посрещане.  Hug
Може ли само да ми кажеш откъде мога да си изтегля - Boys Over Flowers?
.................

Boys Before Flowers / Kkotboda namja

Като влезеш в Каталог с по-популярни и обсъждани в нашите теми сериали и филми от линка на първа страничка, той ще те препрати към първата страничка на 5 тема. Като скролнеш надолу ще ти се появят плакатите на много филми и сериали, а над тях е заглавието. Като кликнеш на него, то ще те препрати към място за сваляне, най-често Замунда и Мастерс. Peace


понякога сме на вълна Ох-Ах  Blush
Доказателства, доказателства Rolling Eyes Laughing

smile3533


 

 

 

 newsm48 newsm47

Последна редакция: нд, 20 ное 2011, 21:34 от 2в1

# 101
  • MJF
  • Мнения: 8 684
 Crazy ах!  Crazy ox!  Crazy ax! .....
 Laughing

# 102
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 600
rossonera ,  newsm78 кой е корейския любимец?

Шоши-сан, помниш ли тук и това, което ти след мен написа?

# 103
  • Мнения: 9 284
 Laughing
Дам...спокойно мога да си догледам Star Trek  и да се загледам по-добре в снимките  Crazy

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 79
Boys Before Flowers / Kkotboda namja

Като влезеш в Каталог с по-популярни и обсъждани в нашите теми сериали и филми от линка на първа страничка, той ще те препрати към първата страничка на 5 тема. Като скролнеш надолу ще ти се появят плакатите на много филми и сериали, а над тях е заглавието. Като кликнеш на него, то ще те препрати към място за сваляне, най-често Замунда и Мастерс. Peace


Благодаря ти!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт