ВЪВ ФЕВРУАРСКИТЕ КОРЕМЧЕТА, ШАВАТ РИБКИ ИЛИ ВОДОЛЕЙЧЕТА! - Тема 13

  • 24 322
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Varna
  • Мнения: 81
Хоп и аз тук.И аз се надявам на водолейче живот и здраве,но може и рибка да излезе Simple Smile
Гледам ,че и други се оплакват от киселини.Моя доктор ми изписа талцит,но за сега успявам с една бабешка рецепта. 3 зрънца суров бял боб се пият с водичка и минават киселините.Поне при мен помага Wink

# 16
  • Мнения: 115
Запис в новата тема.Благодаря Ели   bouquet

# 17
  • Мнения: 219
Ели, мерси за темичката!  Hug

За киселините писах преди известно време във фейсбук, да напиша и тук. Изпробвано и ефикасно средство за борбата с тях - сурови моркови. Не пречи да опитат тези, които имат нужда  Peace. Сега нямам, но предната бременност ме мъчеха по това време и това реши проблема.

Аз си купувах преди двойно рафинирана мас и не я преварявах, защото не миришеше. Затова с преваряването не мога да помогна.

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 19:44 от Ralipo

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен!  Hug
Ели   bouquet

За маста някой пита в предната тема. Аз доколкото знам се слага във вода на котлона и се бърка да се разтопи. После се оставя да изстине във водата, тя изплува отгоре и се втвърдява.

И да ви споделя моите "специалитети" с цвекло  Laughing Правя си салатка с настъргани цвекло и моркови, понякога и зеле и царевица консерва. Подправям със сол, зехтин и оцет или лимонов сок. Другото е цвекло и моркови, нарязани на еднакви кубчета и карфиол на розички, задушени на пара и подправени по същия начин  Peace

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 19:49 от vanya_v1

# 19
  • Мнения: 1
Оп и аз Simple SmileИскам и аз водолейче,да си се разбираме двамата,да си летим заедно из облаците Mr. GreenТUTENCE,баба ми я преварява в 7 води-е аз толкова не се старая WinkСлагаш си масчицата в съд на котлона с вода.Като заври я сваляш.Трябва да стегне после,тя изплува отгоре,махаш маста изливаш водата и пак маста и нова вода и пак на котлона.Така ако искаш още няколко пъти,но отнема време,нали се сещаш-докато стегне,че да я махнеш от водата Simple SmileНадявам се разбра newsm78 Ако ще слагаш билки(невен и др.)след като си приключила с преваряването,разбъркваш си билката в маста,загряваш я ама,не да се пържи да ври и кипи,ами на слаб огън да си покъкри с тревичките,малко да престои,и преди да стегне прецеждаш през марличка PeaceДали не можех и по-на кратко да обясня Confused....Явно може-vanya_v1  Peace

# 20
  • Мнения: 0
Благодаря за инфото момичета и специално на EMA ES , обяснила си го като за мен  Mr. Green ,  подробнооо  Blush  утре ще я преваря и сменям зехтина  Grinning 

За зодиите и аз искам Госпожицата ни да е Водолейче
та нали  си е моята зодия  smile3521  По този повод, да питам, за една от "бабините девитини" - свекърва ми ми каза, че ако малката се роди на моята дата (07.02) трябвало да се засадят 2 дръвчета  newsm78  чували ли сте подобно нещо ?  newsm78

# 21
  • Мнения: 1
TUTENCE,и ароматно масълце сложи Peace И аз съм водолей Peace Пък за дръвчетата-ми то не пречи и да не вярно, да си засадите Simple Smile

# 22
  • Мнения: 27

И да ви споделя моите "специалитети" с цвекло  Laughing Правя си салатка с настъргани цвекло и моркови, понякога и зеле и царевица консерва. Подправям със сол, зехтин и оцет или лимонов сок.   Peace

Това е почти точно и моя специалитет, но слагам понякога и половин зелена ябълка настъргана и царевицата я пропускам.... - умирам за това чудо - снощи как се надух от него....

Но на мен поне най-много ми харесва, когато цвеклото е сурово, а не варено, много трудно намирам тук сурово прясно цвекло та почнах да купувам и от вареното, но не е така добър резултата...

# 23
  • Мнения: 27
Elileni, благодаря ти за темата.  Hug Както винаги е прекрасно оформена и пълна с полезни линкове  Peace
Пожелавам си да пишем и четем само хубави новини  bowuu

Аз продължавам да обикалям по лекари. Бях на кардиолог и кръвното ми беше 130 на 80. Той каза, че съм на границата. Трябва да го следя. И ако стане над 140 горна граница и долна над 85 - трябва да пия допегит. Пусна ми и изследвания за кръвна захар, натрий, калий, креатинин и урина. Изследванията са добре. Кръвната захар ми е 6,20, но той каза, че е притеснително, ако е над 6,50. Еми, дано е прав. Не ям почти нищо сладко, а пък защо е качена, не зная. Забрани ми да ям сол.
Предстои ми да ходя и на нефролог. Абе, аман от прегледи, но няма как, ще се ходи...

Поздрави на всички! Пожелавам ви хубава, спокойна вечер!  Peace Hug Hug

# 24
  • Мнения: 10
Не мога и тази тема да пропусна. Бързам да се разпиша. Днес се зарових в темите от предната ми бременност и така ми стана мило и ревливо!!! Там имахме една мама pomilvana  с 4 дечица и тя беше написала едно страхотно стихотворение. Споделям го с вас, защото е уникално Simple Smile))
Юнакът на мама


Жив е той, жив е! Там под юргана, 
потънал в мляко, лежи и пъшка.
Юнак, току-що сукал от мама,
юнак с едномесечна сила мъжка.

На една страна захвърлил памперс,
на друга помпа на две строшена;
очи прежумват, глава се люшка,
уста ще лапнат цяла вселена!


Лежи юнакът, а във шкембето                       
сякаш е скрито ръмжащо мече;
майка повдига пак деколтето,
и кърмата още по-силно тече!



Вечер е сега... Пей, мила мамо,
тез детски песни! Преспивай дете.
На ръце. Нощна смяна. Ще пропуснеш
и тоя сън... Но млъкни, сърце!


Тази, която се с колики бори,
тя не умира: ала нея жалеят
мъж и комшии, а свекървата спори, 
че нейните песни по грижовно се леят.


Сутрин майка преварява водица
и почва да чисти , да готви, пере;
телефонът звъни - съвети по жица
свекърва-експерт цял куп ще даде!


Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
майката броди, детето зее, -
Бащата хърка на дивана тесен!


И сестрички, и братче събудени идат,
и се чудят на пищялката дребна, -
по едно чувалче играчици мъкнат
и при юнака дойдат та седнат.


Една му гривна на китката върже,
друга му тика биберона студена,
бати го дръпне за чорапа бърже -
а той ги гледа, - тайфа смутена!


"Кажи ми, сестро, де е бащата?
кога ще ме друска като пружина?
Кажи ми, пък да лапам гърдата, -
аз искам, сестро, да суча за трима!"


И баща, и майка, сина си прегърнат,
и спомени трупат нови с децата, -
той люлее, тя - кърми, дорде осъмнат,
и ожидат на старини тишината ...


Но съмна вече! В зори задрямал,
лежи юнакът, кърмата тече...
днес, във форума на бг мама
ще се говори за това дете.
На мен вече много ми тежи и ходя като патица, но съм се примирила и търпя.  Детската стая на каката е почти готова. В събота-неделя като сглобим мебелите задължително ще ви я покажа Simple Smile

# 25
  • Мнения: 216
Привет и от мен в новата тема! Hug Аз съм качила 5 килограма до сега. Не знам какво става, ама имам чувството, че краката ми окльощавяват все повече и повече, само един голям корем стърчи. Днес си обух единия панталон за бременни и за една малка разходка успя да ми падне от дупето. Просто се смъкна. Rolling Eyes А ям всичко - месо, зеленчуци, плодове, закусвам си всяка сутрин задължително...

Днес за първи път ме нападнаха киселини. Бях правила баница с праз и сирене, изядох едно парче и стомаха ми направо пламна. Тази вечер се довърших с една вечеря....простоооо, не знам как успях да направя такава комбинация....Първо хапнах компот от манго, след това мандарини, после ябълка и накрая.....сусамова халва. Joy hahaha Знам, че ще ми отмъстят всички неща, дето ги натъпках, ама ми се ядешеееее... Грух!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 26
  • Мнения: 27
Олеле Граци, това стихотворение кърти мивки меко казано.... Laughing

# 27
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Цоп и от мен тук. Надявам се на Водолейче, нищо, че ще му е мааалко раничко май  newsm78.

# 28
  • Мнения: 27
Цоп и от мен тук. Надявам се на Водолейче, нищо, че ще му е мааалко раничко май  newsm78.


Ей тез риби никой ги не ще, ама и аз се надявам на водолей да си кажа честно.... пък каквото стане...

# 29
  • Мнения: 31
Ехе, и аз да се разпиша толкова рано!

Киселините ще ме довършат, напоследък не се търпи. Ама така е ,аз съм си лакомийка  Simple Smile

Жесток сок с червено цвекло съм си купувала от павилиончето в Борисовата градина до Слончето. Имат витрина на някаква фирма, био сокове ли бяха  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт