От кога сокчета и пюре?

  • 1 222
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
ако питаш мен си карай само на кърма до края на 6 месец. Поне аз така мисля да направя и тогава да почна със захранванките. Защо бързаш с тия сокове и пюрета, те няма да избягат.Тук изцяло се отрича даването на каквото и да било до края на 6 месец- само кърма!
Гледах едно предаване скоро по ТВ колко повече деца страдат от алергии и разни други такива, точно заради неправилното хранене и тъпченето на децата твърде рано с разни там..
Е това е мое мнение.Ти си решеваш.Важно е бебче да се чувства добре !

# 16
  • Мнения: 6 243
Захраних на 6м. с каша. После помчнах с пюретата. Сокове не съм давала преди това, опитах се да давам в един момент, но и досега - на година и 8м. почти, иска да пие само вода.

Първото ми дете е захранено по схемата, предложена от твоето и моето педи - нищо хубаво не е излязло от това. Запек, диария, обринати дупета...алергии по-насетне...

# 17
  • Мнения: 127
сокове се опитвам да му давам от скоро, но той не ги иска (никакви течности не иска да пие, освен кърмата).

Ами младежът е ориентиран от малък, няма да се излага я! И соковете, и пюретата може да си ги пие/яде цял живот, а кърмата си е до време (дано при всички ни е докогато ние и бебетата искаме, а не до възраст определена от педиатри и други "доброжелатели" и "разбирачи" Wink)

# 18
  • Мнения: 6 472
Анилеви, аз мойто мнение многократно съм го казвала в отчетната тема, та чак досадна станах Laughing
Твърдо съм за захранване на кърмено бебе поне след 5-ти месец. Причините също съм ги споменавала: алергии, злоядо дете и какво ли още не Cry

# 19
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
 Stop

# 20
  • София
  • Мнения: 6 258
сокове се опитвам да му давам от скоро, но той не ги иска (никакви течности не иска да пие, освен кърмата).

Ами младежът е ориентиран от малък, няма да се излага я! И соковете, и пюретата може да си ги пие/яде цял живот, а кърмата си е до време (дано при всички ни е докогато ние и бебетата искаме, а не до възраст определена от педиатри и други "доброжелатели" и "разбирачи" Wink)
newsm10
Но напоследък доста намали броя кърмения, та затова го опитвах да пие сок/вода, но с малкото шефче на глава не се излиза. Laughing

# 21
  • Мнения: 313
На 5,5месеца дадох на Лора нещо различно от кърма.Започнах захранването с плодово пюре. Не съм давала сок и до ден днешен.Лора не иска.Предлагам плодовете пасирани или на парченца.

# 22
  • България
  • Мнения: 224
И аз смятам да захраня след 5-6 месец.А дотогава само кърма! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 771
Сокове все още не давам и не мисля в скоро време да давам. Пюре заленчуково започнах от 6-ти месец.

# 24
  • Мнения: 295
Ами да попитам и аз тогава. И нашият педиатър съветва докато навърши 4 м, вече да съм го захранила и да сме заменили с пюре кърменето на обяд. Аз реших тези неща да ги направя след като навърши 4м, но ние сме на смесено хранене. Рано ли е, когато бебето е на смесено хранене?

# 25
  • Мнения: 6 243
Ами да попитам и аз тогава. И нашият педиатър съветва докато навърши 4 м, вече да съм го захранила и да сме заменили с пюре кърменето на обяд. Аз реших тези неща да ги направя след като навърши 4м, но ние сме на смесено хранене. Рано ли е, когато бебето е на смесено хранене?
Няма особена разлика дали бебето е на смесено хранене, изцяло на кърма или изцяло на адаптирано мляко. Съвременните адаптирани млека са със състав, позволяващ детето да получи необходимите му хранителни вещества без да се "внасят" допълнителни витамини под формата напрасно изцедени сокове, така че захранването и при тези бебета да стане едва тогава, когато е налице физиологичната готовност на организма за това.  При бебетата на смесено хранене е същото.

Ти сама си преценяш дали да се съобразиш изцяло със съвета на педиатъра си. Вероятно ще е добре да обсъдиш с него какви са неговите съображения да ти предлага захранване от 6тия м., след като цял куп авторитетни международни организации (в т. ч. и СЗО) отдавна са приели за стандарт въвеждането на твърдите храни след 6тия м. Макар че аз лично се съмнявам, че ще се получи ползотнворна дискусия.

(а за смесеното хранене не си ли мислила да го елиминираш в посока изцяло кърмене?)

# 26
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
А като имате предвид след 6 месец, става въпрос за пълни навършени 6 месеца или за започване на 6?? Все се чудя newsm78

# 27
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
 Аз започнах да давам зеленчукови пюрета едва след като захраних (на 7 мес.). Като първо захраних с каши - оризова и елдена и чак след това започах пюретата. А сокчета още не съм й давала, понеже мисля, че е доста по-полезно плодовете да се кнсумират с пулпата в каша например, вместо да тъпча киселинни сокове в нежното стомахче. Но ти си решаваш кое е най-добро за твоето дете! Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт