Давате ли вода??

  • 1 200
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 121
lвода давам малко да изплаква само устата слес ядене или ако върне храна. Затова пък пие доста чай против колики - между 20 и 150 мл. на ден - зависи колко иска

# 16
  • Мнения: 773
И аз предлагам от време на време, но не иска. Само като цокне водичката поглежда ме лошо и веднага избутва биберона. Но честно казано само аз и мъжа ми знаеме. Ако кажа на бабите ще ме подлудят.

# 17
  • Мнения: 1 555
И аз давам вода от раждането.Моят син обича до пие.Кърмата и адаптираното мляко са едно, а водата- друго.

Така си е !  Peace

# 18
  • Мнения: 1 489
Естествено, че давам. Представям си, ако съм жадна и някой ми предложи чаша прясно мляко, колко гадно ще ми стане, ако отпия  Sick
Все пак водата си е вода, най-малкото изплаква устата и има "чист вкус".... Нищо не може да утоли жаждата за вода, освен самата вода!
Подкрепям това мнение.

# 19
  • Мнения: 4 629
Естествено, че давам. Представям си, ако съм жадна и някой ми предложи чаша прясно мляко, колко гадно ще ми стане, ако отпия  Sick
Все пак водата си е вода, най-малкото изплаква устата и има "чист вкус".... Нищо не може да утоли жаждата за вода, освен самата вода!
Подкрепям това мнение.

Изобщо не съм си представяла такива неща  Naughty Има достатъчно много статии с информация - защо именно не се дава вода на новородените. Сина ми пие вода от около 1 месец насам

# 20
Не харесваме много водата.Пие към 20-30 грама на ден и то в повечето случаи за изплакване на устичката.
и при нас е така и сега съм спокойна че има и други бебчовци като моя Grinning

# 21
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Предлагах в началото.Така и не изпи нито грам.Сега дори и не си правя труда да му давам.

# 22
  • Мнения: 179
моето дете е родено със секцио и съответно беше пило глюкоза 3 дни.аз също продължих да и давам до преди няколко дни,когато категорично ми отказа.играе си с биберона радва му се,но не пие.давах и когато хълца,но напоследък-ъ,ъ. всъшност тя пииваше от чая на Хип около 30-40 грама на ден,а пък преварена вода-изобщо!много съм щастлива от този факт!бабите са шокирани!

# 23
  • Мнения: 313
Захраних Лора на 5,5месеца и тогава започнах да предлагам настойчиво вода.Преди това пробвах , но определено не се харесваше.

# 24
Kogato deteto se kurmi niama nyjda ot ni6to drygo,dori ot voda.

# 25
  • Мнения: 1 771
Не давах, но от 7-ми месец започнах да му давам с чаша с човка, но друг е въпроса да ли пие  Wink

# 26
  • Мнения: 340
Естествено, че давам. Представям си, ако съм жадна и някой ми предложи чаша прясно мляко, колко гадно ще ми стане, ако отпия  Sick
Все пак водата си е вода, най-малкото изплаква устата и има "чист вкус".... Нищо не може да утоли жаждата за вода, освен самата вода!
Подкрепям това мнение.

Звучи логично, но не сте прави.  Вие имате жажда за вода защото знаете вкуса и.  Новородените, които никога не са опитвали вода нямат "жажда за вода", а нямат и нужда от вода.  Важно е само да поглъщат достатъчно течност-- кърма или АМ.  Иначе аз понякога съм "жадна за бира", т.е. само бира ми се пие и ако ми предложат мляко ще ми е кофти, но по тази логика не съм тръгнала бира да давам на детето...

# 27
  • Мнения: 4 242
Винаги съм предлагала, но едва от месец изпива по 20-30мл дневно.

# 28
  • Мнения: 149
По начало не бях голям фен на даването на вода, защото сме само на кърма. Започнах да й давам само по глътка-две след ядене за изплакване на устата. Сега си пийва си общо 30 мл на денонощие, обикновено м/у храненията, когато Щом не отказва, давам й. Обаче съм забелязала, че след това повръща. Та затова пием по толкова малко.

# 29
  • Мнения: 3 161
Не, не съм давала, почнах след като захраних. Кърмата не само е достатъчна - водата нарушава механизма на търсене и предлагане на кърма. Става дума обаче за режима "на поискване". Ако храниш на определен интервал (което не препоръчвам, но все пак...), по-добре е да даваш. Иначе и днес в Открито Валя Ахчиева коментираше, че на водите за бебета Девин трябвало да пише, че до 6 месеца кърмата е най-добрата храна за бебето, и водата не е необходима...

Общи условия

Активация на акаунт