Зима иде,вятър вее-вкъщи ОКТОМВРИйче гука и се смее!

  • 24 758
  • 713
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
Здравеи те на всички докато изчета всичко ми отне доста време моето момченце не иска да спи от 3 дни  само реве и чаи  му направих от копар и капки нищо не помага през деня спинка 2-3 ч а вечерта ваобще и аз се чувствам като смазана , затова сега се редуваме с мажа ми през вечер че не се издаржа . ДА ви питам за колажа каде трябва да я поблекувам.

# 31
  • Мнения: 6
Здравейте момичета  Hug
Не успявам много да пиша, но ви чета Simple Smile
Качих малко снимчици в нашето албумче на моето Митенце, че досега все не успявах и в албумчето за колажа сложих една, всичките ни бебчета са страхотни, направо ми се напълни душата като разглеждах всички снимки  Heart Eyes
Целувам ви всички, хубав ден мамета  Hug

# 32
  • Мнения: 758
_Пепи_ дано проблемът да не се окаже сериозен. Гого е имал възпалено ушенце, но като по голям (година и един-два месеца) Ако натиснеш, леко, в основата (пред дупчицата) ушенцето и изпищи или реагира по някакъв начин е симптом за проблем. Пак казвам, дано не е сериозен проблем.

За захранването - по принцип тенденцията е в късното захранване след 6-ти месец и мисля, че няма значение дали е само на кърма или само на АМ. Идеята е да не се натоварва стомахчето на детето, докато още не е "съзряло" и уж по този начин се предотвратяват алергии. Георги го захраних на 4-4,5 месеца, започвайки със сок, после пюре от картоф и т.н. Педиатърката също беше казала на 2 месеца да давам сок, ама аз й се оправдах че се е запекъл и съм го спряла, а тя после не ми се бъркаше изобщо в захранването.

А оня ден моя позната направо ме разби с "умен въпрос" - "Вие излизате ли до яслата за храна да се видим?" аз онемях  Shocked три пъти го прочетох да се убедя че чета правилно. А има две деца ... както и да е де! Има още време, тъкмо напролет като излязат пресните (и домашни) зеленчуци и плодове ще бъде идеално за захранване.

# 33
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте  Hug
Браво за новата темичка   bouquet
Вашите маймунки почнаха ли да си гукат ,Габи започна да си издава някакви нейни звуци (не плач) и е много сладко Heart Eyes нямам търпение да почне да се смее с глас ,засеха раздава широки усмивки ,ама на кой не се знае Mr. Green

Нашата докторка беше казала ,че ако продължи със запека ще и сложи сокчета за да почне да ака
За секса първия опит беше много зле ,да видим дали ще се влезем в ритъм скоро.
Zeirna  и аз се чувсвам много зле като се погледна ,още повечето дрехи не ми стават ,корема ми не се е прибрал ,и аз имам нужда от фризиор ,косата ми е до кръста вече и само ми пречи.Абе много зле ,добре че моя мъж си ме обича и такава и си ми го показва постоянно. Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 873
Хайде да се разпишем и ние с усмивка в новта ни темичка-от 2-3 дни Юлия ми се усмихва, и то не само като отговор на моя глас, ами и сякаш тя самат се закача с мен. много е сладка-като репичка Heart Eyes
Лили вчера отиде на градина-не издържа вече да стои вкъщи, а и хремата и мина.....с антибиотични капки за нос; само хомеопатията не помогна Confused важното е,че се забавлява детето,макар че имало още болни деца в групата и се моля да не цъфне с нова хрема Praynig иначе ме зарази и мен, няма начин-вечер спя при не до първото кърмене към 3-4ч. сутринта. иначе Юлката спинка 6-7 часа нощем и засега ми е здравичка-дано да е вярно това,че с кърмата и предавам антитела Praynig за протокола-Лили ми се разболя за първи път на 4 месеца и пи АБ. и двете бяхме с ангина и явно никакви антитела не бях успяла да и предам Thinking
cvm, и аз много му се смях на твоя мъж, ама му кажи да не се втелява толкова,де Laughing
Съни,като те чета,по-зле си от мен ooooh!взимай мерки да оздравяваш Hug

честито на всички,които са се понаспали Hugчудесно ви разбирам-аз с  Лили бях като сомнамбул Tiredимах чувството,че денонощно не спи това дете и беше спокойно,само ако ми виси на гърдата; все искаше на ръце,а като започна да сяда,държеше да е облегната на мен.отдъхнах си,едва когато я сложих в проходилката-някои я отричат,но аз така имах възможност да ходя до тоалетната поне. сега Бог ме компенсира с Юлия-тя може да стои сама в креватчето и да си бърбори,докато заспи; заглежда се на активната гимнастика; в люлката също и е интересно или заспива Heart Eyes но и аз съм на друг акъл вече, и емоционално съм различна......
това всичкото го написах,не за да хваля себе си или детето(пу-пу,да не се урочасам), а за да дам кураж на всички,които се заричат да нямат втори деца Peace с второто ще сте се научили как да реагирате,какво да си мислите,как да се оправяте с бабите,дори Mr. Green

# 35
  • Мнения: 128
И аз да се включа в новата темичка. Съни, благодаря ти, как успяваш да се справиш с всичко не знам.

Ние чакаме мъжа ми да се върне от работа и ще ходим при педиатърката, защото вчера след като изкъпахме Дари тя започна да плаче и забелязахме една изпъкнала вена над пъпчето. Обадих се веднага на педиатърката и тя каза, че най-вероятно е пъпна херния, но трябва да прегледа малката. Дано да греши и да не е това.  Praynig Ох, колкото и да се старая все излиза по нещо, което да ни тормози, а толкова искам Дари да е добре и да е здрава.  Praynig

Пепи, дано малкия Иво да се оправи скоро. Praynig

cvm, успя да ме разсмееш със случката с мъжа ти.  Laughing

mimenceto, и моята Дари започна да гука и да раздава усмивки. Страхотно е! Heart Eyes

мари_84, според мен е прекалено рано за сокчета.  Stop Има време за сокчета и пюрета, всяко нещо с времето си.

Ох, аз да се оправям, за да не закъснеем. Хубава и спокойна вечер на всички.

# 36
  • Мнения: 0
Виктор-3940кг,50см-на мама skay, термин 29.09.2011г

# 37
  • Мнения: 629
Здравейте  Grinning
Съни, благодарско за темичката  Hug къде да кача снимка на дребния за колажа. Аз по обясними причини тотално изпуснах края на всичко, но май вече влизам в час  Embarassed
мари_84, с каката от кумова срама предлагах вода може би 5-6 пъти, което предизвика потрес в девойката  Joy С дребния нямам никакви намерения да му предлагам даже докато не започнем захранването...дай Боже на 6 навършени месеци. Относно шевовете - с каката около 1 месец едвам ходех, все дърпаше и болеше, а ставането беше достойно за най-смешните домашние видеоклипове. Сега с дребния пак се наложи секцио, че стария шев беше поддал. Резнаха ме вечерта по спешност и на следващия ден взех няколко пъти Арника 9 ch. Не знам дали си внушавам или това чудо наистина подейства, но съм почти като нова. Ето ме 10 дни след събитието си ходя, ставам, сядам...кашлям (това беше немислимо първия път). Съвсееееем рядко да ме попридърпва.
Марсика, честит ти празник мила! Много обичана и глезена да бъдеш.  Hug Еййй, 22, може ли и аз благородно да ти позавиждам, че с моите 34  Hug
zellda, душичко от сърце съм се смяла. Страшна си. Имаш талант за писане определено. И аз нямах против тринки - генерално, но мисля да затварям сергията.  Grinning
silsa , тоз таратор много хубав ще да е бил.  hahaha Ама така както се хиля и аз съм същата - булка шета-град бие. Способна съм да загоря тенджера с вода  Embarassed
Toni77, до колкото знам според препоръките на СЗО дори за децата на АМ се препоръчва захравнането да започне около 6-тия месец или малко по-рано. След 4-тия го дават като компромисен вариант. Така или иначе съвремените АМ са ги доближили максимално до кърмата. В нея има храносмилателни ензими, които помагат на незрялата храносмилателна система на бебето, а в АМ ги няма, или поне не в тези обеми...не ми се вижда логично с тях да се избързва. По принцип за захранване детето трябва да е удвоило теглото си, да може да седи поне полуседнало, да проявява интерес към сложените на масата неща и да следи любопитно вързрастните в това отношение, да може да хваща неща с ръчичка и да ги поднася към устата си...пък било и случайно. Имаше и още неща, които се проявяват обикновено между 5ти и 6-ти месец. Тогава и самата храносмилателна система на бебчето вече увеличава отделяните от нея сокове. Поне аз това знам.  Hug
anbibian, дано следващия път всичко да си е наред. Аз ползвам ръчната на Авент, не съм тествала с електрическа. Но определено бебето върши повече работа от помпата. При малко жени, обикновени тези които са склонни лесно към хиперлактация помпата върши същата работа.
Ия*, дано всичко да е наред мила  Hug
Пепи, дано ушето да минава скоро и да си сучете сладко и безпроблемно.
skay, честита ти рожба! Да расте здрав и много да те радва!
Някой беше питал в края на предната тема за почистването на момичешките подробности...доста съм разсеяна и не помня кой, а тогава не можех да пиша. Нашата педиатърка ни беше казала да си сваряваме леко чайче от лайка (от насипни билки, не на пакетче) и с памучно тампонче веднъж или два пъти дневно внимателно да промиваме подробностите. Каката не се е подсичала с този метод, с изключение на няколко случаи, които бяха алергична реакция.

Последна редакция: чт, 17 ное 2011, 16:27 от Zvezdichkova

# 38
  • Мнения: 26
  Wink

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 16:57 от varol

# 39
  • Мнения: 758
Привет отново!
Днес бобонка е супер спокойна ПУ-ПУ-ПУ, да не ми го върне през нощта, че и нашият тати няма да се прибира ще стане екшън.

Деси, това дето го пишеш за разликата между първото и второто дете е все едно писано от мен. Поне за сега не страдам от голямо недоспиване. По-спокойна съм, не се шашкам при всяко изплакване или извикване на бебка. Даже понякога я оставям да си мрънка. Абе за сега нещата са добре. Радвам се, че и при вас са се поуспокоили и каката е тръгнала на детска, че поне нея да не мислиш как да забавляваш през деня. А относно кърменето и имунитета - определено има и наследственост. Гого ми се разболя на почти годинка за първи път, а е кърмен до 3-4 месец само. А после не ми се е разболявал повече от обичайните сезонни болести. Да чукна на дърво от 2 години и повече не е пил антибиотик.

varol аз бях попитала за момичешката интимна хигиена и ти благодаря на теб и ...(а сега де кой друг отговори  Embarassed ) за отговорите - ще се погрижа за малката ми женичка Simple Smile

# 40
  • Мнения: 262
Здравейте, момичета,
аз съм зверски недоспала.
Зелда, пак страхотен усмихнат пост!  Hug
Малката изпи АБ и сега пък кашля Sad Омръзна ми вече!
Малкият пък цяла сутрин е на ръце. През нощта каката дойде при нас на спалнята, респективно аз се преместих с малкия в нейната стая. И почти не съм спала.
За захранването - имам много инфо от предния път и като наближи ще пусна тук каквото съм събрала. Ползвахме съветите на Косе Босе и почти всички майчета захранихме след 6 месец.
За хигиената при момиченцата - почиствахме малката със стерилна марличка - говоря за вътрешните срамни устнички, за да  не се сраснат.

# 41
  • Мнения: 12
да ви попитам маиките на момченцата, моята педиатарка ми каза че е мн рано за заголване на чурката  и ми каза да не я пипам но си мисля после да не се окаже касно само , че на повечето бебчета още в болницата им ги заголиха Thinking

# 42
  • Мнения: 26
  Peace

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 16:57 от varol

# 43
  • Мнения: 12
на мен ми каза че сама ще се заголи но мисля на своя глава вече да пробвам малко по малко вече сме на 2 месеца

# 44
  • Мнения: 19
Момичета радвам се че съм ви разсмяла следващия път ако пак заваря такова положение ще снимам  hahaha

Днес си направихме с Дарина една по дълга разходка от това което бях предвидила , но тя беше толкова кисела от сутринта че е поведох още преди обед и така 2часа студ не студ поне спа  Embarassed преди малко закарах каката на рожден ден и понеже имам стрес от вчера само се оглеждах някой от някъде пак де не ме хареса и да ме удари  ooooh!

Ох, това мрънкало се събуди ..вече чакам с нетърпение мъжа ми да се прибере  Crossing Arms че днес ми дойде в повече мрънкането на Дарина

Общи условия

Активация на акаунт