Зима иде,вятър вее-вкъщи ОКТОМВРИйче гука и се смее!

  • 24 760
  • 713
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 638
За момиченцата - забелязах, че Яна има нещо като бяло течение. Утре ще го обсъдя с педиатъра. Според вас нормално ли е?

# 46
  • Мнения: 19

Как го забеляза -да не е от крема с който е мажеш  newsm78

# 47
  • Мнения: 1 262
Anssi, Рамщайн ми е една от любимите групи. Трябва и с техни песни да пробвам. Wink
cvm, браво за това, че си отслабнала и вече ти стават старите дънки. Аз не съм ги пробвала, чакам да отслабна още малко, но може и да се престраша тия дни да видя до къде сме стигнали.  Laughing
Zeirna, отиди на фризьор, излез на малко шопинг - ще се почувстваш доста по-добре. Стига да има на кой да оставиш бебето.   Rolling Eyes
Това за Бебемания ми се вижда доста интересно. Добре че е форума, че да разбера за това събитие.  Laughing Ако има кой да ме отмени в грижите за бебчо, може и да отскоча.  Wink
Аз съм зарязала писането на поста до някъде и след като съм нахранила бебока като съм заспала на стола заедно с него...  ooooh! сега се събудих и всичко ми се беше схванало.  Laughing ДА не говорим, че пека едно пиле от 14 часа, а вече минава 17 и постоянно го включвам и изключвам. Добре че го изключих преди да нахраня бебчо. Май няма да се опече докато не дойде мъжа ми да гледа бебока.  Confused Не е си работа - не мога да сготвя вече нищо, което изисква повече от половин час.
Християн се усмихва доста често напоследък, започнал е от време на време да гука и прави много смешни физиономии. Колкото повече расте, толкова по-интересен става.  Heart Eyes
Доколкото знам при бебета на АМ захранването се почва по-рано - след 4-ти месец, а кърмените бебета се захранват след 6-ти. Защо по-рано се захранват бебетата на АМ - бях чела някъде, че е заради по-ниската хранителна стойност на АМ - имало по-малко елементи и имало вероятност бебето да развие анемия. Дали е така не знам.
Skay, честито бебче!  Hug

# 48
  • Мнения: 19
Аз забравих да ви пиша за гукането Дари също започна и много сладко се усмихва, а  нашата кака е решила че на 3-месеца бебето трябва да говори и е като латерна #Crazy постоянно и говори прави го и докато спи че първо трябва да каже “кака“ама аз си мисля че първата дума която ще каже е „млъкни“  Mr. Green

Ахилеа смело пробвай аз успях да влезна в един чифт и си мисля , че след една седмица един по един ще почна да ги обичам но да ви кажа аз е карам само на ябълки и шоколад то диетата беше секс и ябълки ама аз си останах само с ябълките  hahaha и в последствие добавих шоколада че без него не мага  Embarassed
zeirna не се впрягай толкова и аз бях влезнала в тоя филм ама добре че се оправих , ако гена ти е да си слаба ще отслабнеш

# 49
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Момичета, в чудо съм се видяла. Иво от вчера не иска да суче Sad(((
Гърло- нормално, гърди- чисти, носле- незапушено. Остават ушичките, ама тях свекър ми (той е лекар) няма как да ги види. Имам капки за уши, който превантивно му изписаха за уж зачервено ушенце и започнах днес да му ги слагам.
Не знам заради коликите ли отказва сукане или заради нещо друго. И от шише с 300 зора изяде 50мл. изцедена кърма. Тъкмо релактирах и сега пак ще имам проблем с лактацията. Така отказа да суче в петък след ваксината и откара 1 денонощие. Добре, че нещата бързо се оправиха и възстанових лактацията , но от вчера в чудо се виждам. Като засуче и след като му потече млякото пищи и се дърпа.


Пепи да не правите кърмаческа стачка - пробвай на тихо и тъмно място или в полуспящо състояние - преди да се е събудил.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравейте и от мен в новата тема!

Съни, благодаря, миличка!  Hug Много е красива и с много хубаво загалвие.  Laughing И аз ти се чудя как смогваш с всичко?  Shocked

Пепи, много притеснително това с несукането и отпуснатостта на Ивчо.  Hug Каква ваксина му слагаха, тази за хепатит Б ли? Да не би да е някаква реакция от ваксината? Аз също знам, че ако бебчето го боли ухо, отказва да суче, защото самото сукане увеличава болката в ухото. Моля се всичко да е наред в крайна сметка и да се окаже само някакъв период на несукане на бебето.  Praynig

Анбибиян, аз ти препоръчвам с две ръце електрическата помпа на Медела.  Peace

Тони, за захранването можеш да прочетеш много тук във форума, има си тема, предполагам че вече си я видяла. Аз когато захранвах Софи много се ръководех от съветите на Косе Босе, блогът на Хедра и от една книжка, която си бях купила с брой на списание "Моето бебе и аз". Имаше страшно полезни неща и така си съставих моя програма на захранване, която много си харесвам и смятам и този път да процедирам по същия начин със същата програма. Аз захраних на 5 месеца София, тя беше на смесено хранене. Сега смятам отново да захраня Елиза на 5 или 6 месеца, ще видим, а тя е изключително на кърма до момента Peace Ето ти два полезни линка: http://xedra.wordpress.com/2009/07/25/food-intro/
http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66

Маги,  тази твоя приятелка е много в час. Тя таки ли е направила - а родила, а дала на бебчето пържолки???  Joy  Joy

Почистването на интимните части при момиченцата - аз го правя всяка вечер с потопена клечка за уши (от бебешките) в преварен зехтин и минавам внимателно навсякъде. Така ми бяха казали други мами с момиченца още когато Софи се роди.

# 51
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Цоп и аз в прекрасната нова тема  Hug Благодаря Съни  Hug
Благодаря ви момичета за пожеланията. Нека всички бъдем здрави, щастливи и обичани  Hug
анбибиан чувала съм , че се появявало при момиченцата такова нещо, не било притеснително, но не зная много по въпроса, педиатърката ще ти разясни по-добре, но мисля, че няма място за притеснение. А какво е това срастване на срамните устнички? Това за първи път го чувам  #Crazy

Снощи си позволих да изпия 1 биричка beer3 (бях пристрастена към бирата, но от 2 месеца не бях близвала, защото ми пречеше да спя след това..) и след тази позволявка така ми се наляха гърдите, прибегнах отново към помпата днес... Направо бях прогизнала сутринта  ...

Момичета искам да ви попитам повръщат ли вашите бебчета след хранене  newsm78 Ая от вчера почти след всяко хранене повръща (само на кърма сме)... И се чудя това от лакомия ли е? Знам , че е нормално, но след всяко хранене пак ли се води "нормално"? Леко ми е притеснено.. И може ли бебе да се нахрани за 5 минути  активно сукане  Rolling Eyes
Пак май си вкарвам филми, че държа детето гладно.. Confused
 Хубава вечер, че Ая се ококори и ме разсея, забравих какво щях да пиша  Peace

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Добра вечер от мен  Hug
Аз днес бях на контролен преглед, всичко е наред, матката ми е в перфектно състояние  Mr. Green
После с бебчо на консултация, наддали сме 700гр за 17 дни  Heart Eyes Всичко му е наред на детето, боцнаха му ваксината и даже гък не каза, ама за сметка на това опика лекарката и после се изака докато го мериха  Joy Пълна програма  Heart Eyes
Пепи,стискам палци всичко с Ивчо да е наред и бързо да засуче отново   Praynig  Hug
Ия, дано и при вас всичко да е наред  Hug
Благовест вече поне от седмица раздава усмивки, като е по корем си вдига главата и следи предмети с поглед  Grinning Толкова ми е саладък  Heart Eyes Като ми пусне усмивка и се разтапям направо  Heart Eyes
Показаха ни и масажчетата, ама аз май не ги запомних  Rolling Eyes Някой има линк за някоя статия или някакво клипче  Thinking
В неделя ще му правим питка, вече нямам търпение  Heart Eyes
Иии докато пиша, малчо се събуди гладен...  Grinning Оставям ви  Hug

# 53
  • Мнения: 181
Здравейте,момичета! HugАз съм вкъщи цял ден,не сме излизали днес с Али,но пък не се чувствам добре,болна съм. Confused
Момичета,мога ли да кърмя Али,при положение,че имам Т,която варира между 37.7-38.2 градуса. Rolling EyesАз днес цял ден си я кърмих,но не знам...Да продължавам ли,дали има проблем,че съм с Т? Rolling Eyes

За анкетата-да се изкажа и аз GrinningНие използваме Памперс актив бейби и съм много доволна.И с Боян тях съм използвала.Не са пропускали засега изобщо. Rolling EyesВсъщност-случвало се е,ако не съм сложила памперса правилно или ако вече детето е за следващия размер памперси Laughing

Мари,тая сестра в кой век живее?! ShockedНе мисля,че е редно сокчета да се дават на 1-месечно бебе!Само ще раздразнят стомахчето и ще си докарате още повече колики!А и даването на сок за мен си е един вид захранване,за което пък е още по-рано.Явно тази педиатърка се води по стария метод на захранване,с който за захранили 2-те ми племенници,които в момента са на 17 и на 18 години...Та смятай за кое време говорим...И 3 месеца ми се виждат рано за захранване,но там вече всеки си решава...

За водата-аз лично не давам.Давала съм й само един път,когато се задави доста лошо.Иначе дори не й и предлагам вода,не виждам да има някакъв проблем...

Шеметче,да се оправяте бързо! HugИ Дамян да го пускат коликите вече,че да не се мъчите повече!

Хахаха,Зелда...мерси,ама...не съм много навита за 3-то дете.Засега 2 си ми стигат Grinning А Али сякаш на мен прилича,да. SunglassesПоне така казват,де...Да не помислите сега,че сама се хваля WhistlingА за секса дето питаш-не съм приключила,даже тъкмо започнах да му се радвам отново Mr. GreenАма уж се пазим,бе...Не ми е до 3-то дете,ама ако стане-няма да го върнем,ще го обичаме и него... WinkАма и на теб ще ти отива 3-то детенце SunglassesОще едно момченце,че само едно няма да ти стигне да опазиш прекрасната Стела WinkПиши по-често,много обичам да чета твоите постове! Hug

Сийн,радвам се,че те е развеселила онази тема.Аз много я харесвам,дори съм се разписвала в нея 1-2-3-4 път,да не казвам всъщност колко са,че ме е срам Crazy Laughing Laughing

Свм,аз също с глас съм се смяла на тая случка с вашия тати hahaha Трябва да се наговаря с Али да го спретне тоя номер и тя на баща си LaughingЩе ми е много забавно hahaha(Ама че съм гадна,а?! Mr. Green)

А,Ахилеа,говори си,говори... LaughingТо като дойде-не пита LaughingСлед 1 година от тук ще започнат някои вече да се хвалят я с втора,я с трета бременност GrinningКато гледам по другите теми какво става Grinning

Маги,някой каза ли ти къде да качиш снимката?Ако не е-кажи да ти пиша аз. Peace

Хахаха,Силса,ти ме уби...Таратор без краставица LaughingВажното е,че си се усетила. GrinningАз ако взема да цитирам какви тъпотии съм вършила,откакто съм родила LaughingЗа да не пълня темата с тъпотии-на който му се чете,може да прочете темата,на която вчера пуснах линк.Много е забавна. Grinning

За усмивките-Али вече все повече се усмихва.И все по-съзнателно. SunglassesАз много й се радвам,има много сладка усмивчица Heart EyesМного е нахилена малката тиквичка,рядко може да я видиш сериозна(ама нали на майка си се е метнала Blush)

За захранването-ще е след като стане на 5 месеца.Може и по-късно да е,но ще е около 5-тия и 6-тия месец,както дойде-не съм решила още със сигурност. Grinning

Анбибан,аз имам електрическа помпа на Авент.Много съм доволна. Wink

Ели,страхотен рус,синеочко си имаш,пу-пу! Heart EyesИ Алина взе да става синеока(нито аз,нито ММ сме синеоки-и двамата сме с тъмни очи,Боян също,не знам тя от къде се пръкна със сини)В началото й бяха тъмни и нейните,а сега са едни голеееми и взеха да стават сини,в момента са тъмно сини.ММ само ме бъзика,че на съседа приличала. Mr. Green

За гукането-по цял ден гука и си "говори" на бебешки.Е,"говоренето" е по-малко и от скоро,но иначе гука много.Може да ти надуе главата направо...Приказлива ще да е. Grinning

Деси,дано Лили да оздравява бързо! PraynigАз много се надявам да не заразя Боян или Алина,че тогава вече.... Sad

Ия,множко ви се насъбра. ConfusedДано всичко да е наред с Дари! Praynig Hug

Звездичкова,може да качиш снимка в албумчето или ако ти е по-удобно да ми пратиш на ЛС или във ФБ,както на теб ти е удобно,на мен не ми пречи хич. Peace

За интимната хигиена при момиченцата-като я къпя я мия хубаво,а на няколко дни с тампонче,напоено с малко топла водичка.Много нежно трябва да се почиства,никакво търкане.Така ми каза една акушерка. Peace

Айде да бягам,че поста ми отново стана километричен...

# 54
  • варна
  • Мнения: 1 228
оф ,момичета много съм притеснена ,днес Габи е много неспокойна и не иска да яде цоква от гърдата малко и бута с език ,давам биберона и същата работа ,с 300 зора си изпива млякото .И се почва едно мънкане ,плакане.Заспива само с биба и то за малко.
Какво може да е?

# 55
  • Мнения: 34
Анбибан , и аз имам електрическа помпа на Авент. Много доволна  Peace

# 56
  • Мнения: 61
Хариела- мноооооого ти благодаря за линковете за захранването, много са полезни  Hug Hug Hug
Мименцето- аз мисля, че можа да са колики, не се притеснявай толкова, нал ивсе пак си е изяло детето Hug Hug Hug

# 57
  • Мнения: 873
За момиченцата - забелязах, че Яна има нещо като бяло течение. Утре ще го обсъдя с педиатъра. Според вас нормално ли е?
нашата лекарка ни обясни,че това е хормонална реакция. също както са червените пъпчици с бял връх по лицето. предупреди ни,че и гърдичките може да се подуят пак по същата причина Peace
за интимната хигиена на девойките-Маги, извинявай,ако се повтарям, че май бяхме го обсъждали в родилното: само с вода се почиства детето, без търкане и други такива. Лили имаше веднъж бяло течение от антибиотик и лекарката каза-никаква лайка,никакъв сапун, а само с вода да я мием Peace  малко ме учудвате с тези зехтини и др. подобни-не се ли нарушава по този начин естествената флора? newsm78 освен това, Лили още веднъж е имала бяло течение, на 3 години беше и не беше свързано с прием на лекарства. бях се шашнала и се консултирах с моя гинеколог-обясни ми,че пак е на хормонална основа, в реда на нещата си е, да не мием с нищо, освен с вода. отмина си от само себе ни. Peace
по отношение на захранването-Лили сама се захрани на 7-8 месеца. сама започна да бърка по чиниите ни и да си слага в устата храна. преди това, всякакви опити бяха неуспешни. детето само реши и само започна да яде направо от нашата храна. е, вярно,че като ядеше доматки и се мажеше с тях по корема, се изприщи 10 пъти, но на 11-тия спря да се изприщва; вярно е,че като ядеше чушки със сирене, се мажеше и по косата, ама пък колко беше щастлива и горда от себе си.... Grinning

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 5
Да се запишем и ние с бебе Елица, родена 24.10.2011 - 3650 гр., 51 см. Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 2 348
ЛЛЛ-кое е по-удачно когато беба спи повече от 3 часа - да се изцедя на втория час с помпата или да оставя млякото да се събира в гърдите и беба да си го суче като се събуди...Доколко помпата стимулира кърмата все пак,залъгват ли се гърдите,или няма никакъв ефект?

 Ако твоето мляко продължава да е недостатъчно за бебето, би могла да пробваш да изцеждаш след кърмене, да не би някой път бебето да се събуди точно след изцеждането на 2рия час. Или ако не успяваш да изцедиш веднага след кърмене, да пробваш половин час след това.  Но ако графика на спане е по-предсказуем и знаеш горе-долу кога Ана прави по-големи паузи, изцеждането на втория час може също да е добра стратегия.
 Ако мислиш, че ще има ефект, ако намалиш малко добавката, Ана вероятно би се събудила по-скоро за следващо хапване.
 Помпата няма как да стимулира така, както сучещото бебе, не може да замени всички хормонални процеси, но въпреки това тя стимулира гърдите, като ги изпразва. Празните гърди произвеждат мляко по-бързо.
 Защо е така - гърдите произвеждат специфичен белтък, който има функцията да забавя производството на мляко и това е един от начините да се контролира производството на мляко. Колкото повече мляко има в гърдите - толкова повече е и белтъка, който подтиска производството - толкова по-бавно гърдите произвеждат мляко. Гърдата се освобождава от млякото - белтъка намалява - производството се забързва.
 Производството на мляко зависи и от други фактори, но освобождаването на гърдата от млякото, дори да не е чрез сукане, има важно положително влияние върху лактацията.

Последна редакция: пт, 18 ное 2011, 02:07 от skrech

Общи условия

Активация на акаунт