Зима иде,вятър вее-вкъщи ОКТОМВРИйче гука и се смее!

  • 24 764
  • 713
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 775
Здравейте,
пиша с една ръка, както обикновено.  Simple Smile
Чудесна темичка!  Hug
Гласувах за Бейбилов, но съм доволна и от Пуфис.
Да ви се похваля- моето Митаче ми се усмихна!  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 2
Добро утро!
Съни поздравления отново за темичката,продължавам да ти се чудя как успяваш със всичко
Ние вчера си направихме една 2-часова разходка ,но аз със ръкавици,че на Фифо му е топло,но  на мен ми замръзват ръцете.Но днес много мъгливо тук,ще пропуснем,утре tooth
 Аз гласувах за Памперс,че Алекс го отгледах с него,пробвах какви ли  не ,памперс ми се сториха най добри,сега съм с белия и съм мн доволна.
 При нас проблема със неакането продължава и ми се струва,че няма вече колики,колкото го мъчи запека,все се напъва и като ревне,чудо,така и през ноща докато спи,особенно сутрин.Иначе си продължава с неговия режим 9-10 ч заспива и се буди към 3.Но пък от 7 до като заспи все внимание иска и все църка,не ,че го боли нещо.Давате ли нещо за този така наречен запек newsm78

# 17
  • Варна
  • Мнения: 913
Добро утро и от мен!
Съни, благодарности за темата!    bouquet
В анкетата гласувах за Памперс, доволна съм от Premium Care, то други засега не съм и пробвала и май не ми се рискува, че каквото ни е чувствително дупето... По този повод нашето зачервяване излекувахме с Мустела Стелактив и после опитах да продължа превантивно да се мажем с Мустела Витамин бариер крем, но пак се зачервихме..  Whistling След като ми забъркаха едно кремче в аптеки Санита сме супер!  Mr. Green
Иначе последните дни само да не духа и гледам да излизаме, пък било то и за половин час. Днес пак имам такива намерения, само да не задуха...  Praynig
мари_84 , откъде се намери тая женица?!?! Тя още малко в родилното вместо да го закърми, сок ще и предложи...  #Cussing out Защо не ти препоръча и кафенце?!  #2gunfire Аз също не давам вода, гледам да му давам чай след ядене да си изплаква устичката, но и това не винаги става.. някой път си заспивааа ..  Heart Eyes
zellda , големи емоции си имаш. Евалата как си се справила със свекито! Дано сега се разубеди да идва два пъти в седмицата. Иначе все повече ме убеждаваш, че хич не е скучно на село.. Е и с циганите имаш емоции!  Joy
Относно секса... аз съм от тия с желанието...  Mr. Green Ама то като си нямам шевове и имам само едно дете.  Laughing Да видим обаче след като се пробваме как ще мисля..
cvm , само като си представя гледката и падам от смях...  Joy Интересно обаче твоя мъж дали се е забавлявал?
Марсика, честит рожден ден на патерици! Със сигурност с малкото слънчице е бил много различен от всички досега! Пожелавам ти много здраве, любов и късмет!  Heart Eyes
Я да избера една снимка за колажа, че докато се наканя ще минат и 10-те дни, а закъде без нас...  Laughing

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, в чудо съм се видяла. Иво от вчера не иска да суче Sad(((
Гърло- нормално, гърди- чисти, носле- незапушено. Остават ушичките, ама тях свекър ми (той е лекар) няма как да ги види. Имам капки за уши, който превантивно му изписаха за уж зачервено ушенце и започнах днес да му ги слагам.
Не знам заради коликите ли отказва сукане или заради нещо друго. И от шише с 300 зора изяде 50мл. изцедена кърма. Тъкмо релактирах и сега пак ще имам проблем с лактацията. Така отказа да суче в петък след ваксината и откара 1 денонощие. Добре, че нещата бързо се оправиха и възстанових лактацията , но от вчера в чудо се виждам. Като засуче и след като му потече млякото пищи и се дърпа.

# 19
  • Мнения: 775
Ahilea, моето днес предпочете Rammstein  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 19
Добро утро и от мен , ама то като гледам колко е часа май е добър ден  Laughing ние днес се поуспахме станахме към 10ч. и още си пийвам кафенце

Ивета  поражението върху колата ми не е много , а вече при катастрофа ако няма пострадали не се вика КАТ а се звъни само дават ти един номер и се обаждаш на застрахователя той идва на место и прави протокол , но за това късно се сетих , а как определих сумата ами горе долу колкото да не съм валат както се казва защото се оказа че и прегледа ми е изтекъл  Embarassed та по добре , че така стана

Петкова едва ли на момента му е било толкова забавно , но после доста се подиграваше сам със себе си

Ох секса и аз да си призная съм от тези със желанието  Embarassed

Пепи дано Иво бързо влезе в ритъм и пак да започне да суче

Аз искам да питам има ли Люлинска майка или някъде на около , че си нямам компания да си бутам количката имам много приятелки но все са с по големи дечица

Забравих да ви се похваля от вчера вече  си обувам старите дънки е само един чифт който е по голям то другите но пак е нещо меря се аз на моя кантар и все 62 кг. #Cussing out ми показва а видимо слабея и вчера като отивам на преглед се примерих ми аз съм вече 55кг.  smile3534 много съм доволна

Последна редакция: чт, 17 ное 2011, 11:26 от cvm

# 21
  • Мнения: 8
Здравейте момичета!
Гледам цяла тема сте приключили,само с едно мое включване.Моите ръце са почти винаги заети и много рядко ме оставят да си седя на компютъра на спокойствие.Малката Али е с много болезнени колики и ни спира тока по цяла нощ,а Дани откача напълно щом се прибере от ясла и обръща къщата наопаки.Имам чудесни деца,но ми се ще Али да е вече на 3 месеца и да е преминал проблема с коликите.Що за гадост е това и кой ги е измислил?! Cry
Иначе имам проблем с външния си вид,залива ме вълна на депресия като се видя.Имам остра нужда от повдигане на самочувствието и главно шопинг,козметик,фризьор.Както и лазерна операция на хемодоиди.Гледам,че от родилното явно са ги раздавали и аз съм се наредила 3 пъти.
Повдигате въпроса за секса...и на мен ми се ще да съм приключила с него и както Зелда предложи имам нужда от заместничка.Дори съм склонна сама да я намеря ако мъжа ми се опъва Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 1 163
 За анкетата гласувах с Молфикс, смятам и по-нататък да продължа с тях.
мари_84 аз освен кърма нищо друго не давам, смятам до 6 месец само на това да бъде, стига да имам кърма де. И въобще няма да я слушам педиатърката като предния път, да си хвърлям аз млякото за да купувам и давам сокчета и пюрета.
cvm голями емоции в един ден си имала.
A_H_I_L_E_Aмисля, че много по-скоро ще си помислиш за друго дете Wink. Аз също с първото бях супер изморена, спях през дена когато ми падне, не знаех на кой свят се намирам. А сега макар, че второто се буди през нощта през 2-3 часа, не спя после през деня. Просто не се престаравам толкова в отглеждането, колкото с първото, все пак и аз съм човек.
Иначе и аз не мога да се похваля със свръх концентрираност. Правих оня ден таратор, но хич не ми хареса на вкус и си викам нещо му липсва на тоя таратор, слагах още сол, слагах още копър, чесън. Накрая установих че съм го направила без краставица  Joy

# 23
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен моичета!

Кали хапна в 10 часа и сега спинка. Аз се ровя из нетаи и форума. Да ви споделя честно- скучно ми е. Криво ми е, че не става за хубави разходки. Изпрала съм , изгладила съм, за обяд ще правя яйца със сирене, които стават много бързо и за това ми е скучно Cry

Пепи-дано Иво бързо влезе в ритъм. Как така профилактично капки за уши на едномесечно бебе, това не е ли малко пресилено? ooooh!

За бебешките усмивки-Кали също ни раздава такива, когато е в добро настроение и аз се разтапям от удоволствие.

Друго да ви питам:мамите от София, някоя мислили да ходи на Бебемания в зала Универсиада, панаирът за бебешки и детски стоки е от утре до неделя. И дядо Коледа ще има.На нас ни се ще да наминем. Аима ли мама, която вече е ходила предишни години и какво и е мнението?

Какви са тия сокчета на бебета на един -два месеца? ooooh! ooooh! ooooh! Нашата педиатърка каза, че след 4 навършени месеца се започва захранването, защото кали е на АМ. По повод захранването, може ли някоя от вас да ми каже има ли разлика в захранването на бебе само на кърма, на смесено хранене и само на АМ? Напоследък гледам да намеря материали да прочета в нета за захранването, че ми е първо детенце и темата много живо ме интересува, ако някой има полезна инфо, мисля че ше е хубаво да я сподели, особено мамите с две дечица. Знам, че ни е рано още, но... аз да съм си подготвена.

# 24
  • Мнения: 775
И аз чета за захранването да се информирам. Сами го захраних след 4-ти месец, но беше само на АМ. Сега, доколкото разбирам, при кърменште бебчовци става по-късно. Ще питам педито какво мисли, ще ме се към 5-6 мес. да се почваме.

# 25
  • Мнения: 30
Пепи, с Дани имам същия проблем- мине, не мине и почва да реве на гърда- засуква, пуска с рев, дърпа се и т.н Консултантите от НАПК нямат обяснение-период,ще го израсте- това казват. Ще ти кажа при мен кое помага: 1. Кърмене в полусънено състояние 2. Цедя 20-30 мг и давам с шише, като цокне малко, вадя и давам гърда- така няколко пъти и накрая се предава и засуква. 3.СЕшоар- аз го взимам, почва да реве, ММ пуска сешоара и той млъква и засуква- това само вечер,че е най- критично.
Дано подейства нещо при вас.Аз се безпокоях, че при такова накъсано хранене няма да наддава, но за 2 дни сме + 120 гр.

# 26
  • Мнения: 3 642
Момичета да ви питам за помпата за кърма, че аз моята обвинявам за намаляването на кърмата докато Яна беше в кувиоз и мързела си разбира се  Embarassed Аз ползвах ръчна на Авент, обаче нямах сили просто с нея през 3 часа да се цедя, което според мен доведе до намаляне на кърмата, докато ни изпишат и тоталният ни неуспех с кърменето месец по-късно  Sad
Някоя от вас ползва ли електрическа помпа? Живот и здраве ако имаме второ бебе - а аз много искам поне още едно дете, стига да ме хване склерозата какво изтърпях в болницата - наумила съм си да си взема електрическа помпа, ако изпадна в същата ситуация поне да се цедя на 3 часа без проблем.
Вие какво мислите по въпроса?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
.... чакам милото да се прибере да водим дребоса на изследвания. Направих му адаптирано- и него не го иска. С 300 зора изсука 20мл и то без желания. Някак си вяло. Миличкият ми е толкова отпуснат.

Toni77, бях писала, че след ваксината в петък Иво се държеше по същият начин- вял- без желание да суче.... Мен яко ме стегна шапката и в събота го водих в частна педиатрична клиника. Там лекарката видя, че едното ушенце е леко зачервено и ни изписа капки за него. Тъй като Иво от вчера пищи като го сложа да суче прочетох какво ли не и една от причините да не иска да преглъща е възпалени ушички. За това днес почнах да му слагам капките.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 010
АНбибиан,аз също имам ръчна помпа на авент,но не съм я сравнявала с други помпи,така че не знам доколко е добра-нещо успявам да изцедя,но не много по принцип.Аз цедя по-рядко от теб,но бебето суче по принцип и когато спи само тогава ползвам помпата.В тази връзка имам въпрос към
 ЛЛЛ-кое е по-удачно когато беба спи повече от 3 часа - да се изцедя на втория час с помпата или да оставя млякото да се събира в гърдите и беба да си го суче като се събуди...Доколко помпата стимулира кърмата все пак,залъгват ли се гърдите,или няма никакъв ефект?

# 29
  • Мнения: 3 642
Ники и Катиаз вече не кърмя и не се цедя, цедих се само в болницата докато бебето беше в кувиоз и успявах едвам 20 гр. После като се прибрахме и тя почна да суче, пробвах да цедя, ама нямаше какво и почнахме да дохранваме с АМ и така постепенно месец по-късно тя отказа да суче, а кърмата спря  Sad Затова си мисля, че ако бях инвестирала в електрическа помпа, може би щях да поддържам лактацията докато ни изпишат, но уви...

Общи условия

Активация на акаунт