Зима иде,вятър вее-вкъщи ОКТОМВРИйче гука и се смее!

  • 24 802
  • 713
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1
 Simple Smile Колaжа е супер, бебетата ни са много сладки. Мрси Sunny.

# 661
  • Мнения: 3 642
Simple Smile Колaжа е супер, бебетата ни са много сладки. Мрси Sunny.
smile3501 колажът е страхотен, мерси Съни!
За активната гимнастика - аз от много зор взех от тези килимчета с възглавнички за игра на бебето по корем. Отгоре няма играчки. После съжалих и почнах да се оглеждам за друга активна гимнастика, ама няма смисъл да давам пак пари, тя и тази не беше много евтина. Ама като го гледам нашто диване как не ще да стои по корем, дано тази гимнастика да свърши работа  Praynig Още не сме почнали да я ползваме, но скоро мисля да я извадя от гардероба.
За играчките въобще до тук - най-много работа ми върши люлката. Яна се люлее там, спинка, много ми помага и като връща мляко. След хранене я дондуркам доста време, но сложа ли я по гръб почва да връща, а не мога да откарам няколко часа с нея на ръце. В люлката не връща, дреме и даже й говори на люлката а-уууу  hahaha Музикалната въртележка я заглежда съвсем вяло, още няма интерес към нея. На най-голям почит е магарето-дрънкалка - дърпа си го и го ближе по носа  hahaha Давам й и други играчки, но още не им обръща внимание. Посяга и към морското конче, за сега най-лесно го хваща за опашката.
Оф, аз пак съм болна  Sad Писна ми, у нас си седя и все се разболявам, да се чудиш от къде  ooooh! Гърло, сополи, кашлица, температура нямам за щастие. Обаче така ми се запушва носа, че чак главата ме боли  и очите ми сълзят Tired Предния път не можах да заразя Яна, дано й сега й се размине.
След двете ваксини какво давахте против температура?
Щях да забравя за коледните костюмчета да ви кажа. Видях няколко в продавалника, нови са, проверете може да харесате нещо. Аз на Яна й поръчах от Мадъркер още преди да се роди, но там дрешките май са уголемени, защото това което получихме е от 0-3, а на мен ми се вижда доста голямо, но знам ли може пък да порасне до Коледа и да й стане. Да се застраховам си поръчах още едно от Ларедут.

# 662
  • София
  • Мнения: 418
Ние май сме болни... Sad Малкия го чух да кашя на няколко пъти тази сутрин и акото му е различно - по-гъсто.. бих казала слузесто.. и по-тъмно на цвят.. може би с леко зеленикав нюанс... ще ходим до лекарката, но по-късно, че е втора смяна...

# 663
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте и от мен.
поу, анбибиан дано да са някакви мимолетни симптоми и до довечера - утре да няма и помен от тях  Praynig
Съни добре , че сте излязли навън.. със сигурност свежия въздух се отразява добре на всички  Peace От вчера нататък само с глас ще се смее госпожицата.. да ти е жива и здрава и все така засмяна  Grinning А за водата и аз мисля, че по-скоро е от болестта  Peace Организма си иска течности... все пак се бори с бактерии и вируси  Sick А моето дете няма на кой да се метне.  Laughing От малка с момчетата... аз като малка само топки ритах, колички ме вълнуваха(не бебешки) и пистолети  Mr. Green Та да видим  Crazy
Анбибиан от къде поръча костюм?

Вчера след разходката... Ая ме остави да се наям и да пусна пералня и от там като се почна едно нервничене... реве...кача я на рамо... успокой се... след 2минути пак почна да циври и така от 17 до 23 ч  #Crazy Луднах... не успях и да я изкъпя толкова неспокойна беше и в момента, в който се унесе реших да лягам и аз и да не я бутам... че не се знаеше до къде щяхме да я откараме... та така до 9 без нещо.. дано не се кисели и днес , че в чудо се видях... 6 часа... безпричинно  Tired
Времето днес също изглежда , че ще е прекрасно Simple Smile Желая ви приятни разходки  Sunglasses

# 664
  • Мнения: 59
ето няколко полезни сайта:
http://www.healthforallchildren.co.uk/?SHOP=HFAC4&DO=USERPAG … mp;PAGE=PLOTCHART - тук се въвежда датата на раждане, датата на мерене и се изчертава графика на растежа и къде се намира твоето детенце
http://www.who.int/childgrowth/standards/en/ - а тук се изчертава отново графина, но на съотношение, едно спрямо друго.
И нашата бебка, кашля, има суполки....но лекарката има обяснение за всичко "имала сополки, защото се чистела  newsm78 и кашляла, защото имала суполки newsm78", т.е нищо и няма.......щом нямала температура  Thinking. Надвам се наистина да е така, че много ме е страх, такова малко човече да е болно.
И ние вчера изкарахме кошмарно, от 6 сутринта, заспа дълбоко, чак в 13ч, като я сложих в количката в 12ч, преди това само се унасяше за по 5-10мин и....рев. После реших да я преместя в леглото и и се събуди в 14ч, яде и в 15:30 заспа, че можах да свърша нещо до 17ч и после като се почна.....мрънкане.....до 19ч на ръце, тъкмо щяхме в 19:30 да я къпем, но заспа и откара до 00:30ч. Та я къпахме тази сутрин и сега спи.

# 665
  • Мнения: 4
Добро утро!

Ние днес за поредна нощ се наспахме. Ники направи пак 7 часова пауза. От 22 до 5, в 5 яде и пак заспа та до 8.30 Laughing Laughing

anbibian- ние дадохме панадол

# 666
  • Мнения: 19
Момичета да ви питам тези който сте ходили на преглед в Горна баня дали става с предварително записване , може и да сте писали но не си спомням
после ще ви чета и ще се включа в темата

# 667
  • Мнения: 3 642
marsssika едното ни костюмче е от Ларедут http://www.laredoute.fr/achat-enfant-bebe-fille.aspx?categoryid= … 37738&nop=100
а другото от Мадъркер, обаче нашето го няма, сега са пуснали други костюмчета
http://www.mothercare.com/b/1355605031?ie=UTF8&title=dress%2 … s=related-tab-3-5

# 668
  • Варна
  • Мнения: 14
cvm много ми помогна съвета ти..Благодаря ти, от както държа Анджи повече време изправена, по малко повръща.
Съни колажа е страхотен, по-късно ще разгледам и снимките на варненските и софийските мамита Heart Eyes
че моето пате се събуди и не търпи на глад Mr. Green
Ако мога по-късно пак ще се включа...

# 669
  • Мнения: 4
cvm-неи ходихме без записан час , по телефона ни казаха че не записват часове. Ето ти един телефон ако искаш да се обадиш да питаш-028181500

# 670
  • Мнения: 1 262
anbibian, аз също давах Панадол, но не само заради температура. Педиатърката каза да давам и против болка, че едната ваксина боляла повече. Каза ми да давам 3 пъти на ден, но аз единия ден дадох 2 пъти, а следващия май един път. Като почнеше повече да реве, тогава му давах. Температура не е вдигал.

Така като пишете защо толкова го мисля, че бебока си яде ръцете, аз също почвам да се чудя сама на себе си.  Laughing Всъщност това, което ме притеснява е не че си яде ръцете, а че си яде и ръкавите. А ръкавите имат влакънца и ме е страх да не се задави с някое влакно, което трудно ще извадя от гърлото му. Затова си мисля, че е по-безопасно да му давам гризалки, но тъй като все още не хваща предмети, гледах в нета, че има едни гризалки, които приличат на биберон и се дават като биберон, но от вътрешната страна се гризкат и чешат венците. Има за над 2 месеца дори. Simple Smile
А моето бебе все още не се протяга към играчките.  Rolling Eyes

# 671
# 672
  • Мнения: 543
Нямахме нет от снощи и не успях да ви изчета.

Сутринта два часа двама умници техници газиха в къщи с чепици. И ми писна докато влязат погледнат и дежурната реплика – От рутера е Thinking! И пак не беше от рутера. Бих сменила доставчика, но не знам вече към кой да се включа.

Zellda погачата мина поносимо с 15 жени, една не дойде (слава богу), 5 от дошлите ми бяха в повечко, но изтърпях. Мислех си, че аз съм герой, но kisssa с 22 броя май е шампион.

Ние ходихме на ортопед в Овча купел в болница Доверие, ако някой се интересува всеки петък сутрин към 8,30ч. д-р Хайвазов преглежда бебчета. Без записване е с направлението от педиатъра.

За коликите бях писала, че пробвах инфакол..и го спрях, акане един път дневно, зеленкаво и с мъка. Сега си ака 2 пъти (дори вчера 3, третия след баня да ми е по-весело Laughing).
Взех му мехлемче Babynos и масажирам леко по коремчето 2-3 пъти на ден при сменяне на памперса. Кремчето е с анасон и баща му казва, че мирише на малка мастика Mr. Green.

Памперси досега бяхме ползвали само на Памперс бялата опаковка и после двойката зелена. Сега купих да пробваме Тожур на Лидъл и никак не са лоши, по-твърди са, но са по-дълбоки и лепенките са широки и удобни и засега пропуснал няма.

Коледно костюмче няма да купуваме, майка ми му подари много сладък гащеризон с островърха шапчица, на едри раета в оранж, червено, синьо и ярко зелено и в него е супер джудже. А активна гимнастика ще получим коледен подарък от сестра ми Heart Eyes.

# 673
  • Мнения: 1 262
Днес си поиграхме с бебето и ми се смя с глас.  Heart Eyes И ми "говори" в отговор на моите приказки. Много се радвам.  Heart Eyes

Някой беше питал за Дуфалак дали помага. Помага, даже вече ще му намаля дозата или по-точно ще му я давам през ден. 3 дена подред му давах по 5 мл и накрая взе да ака една водниста субстанция. Затова ще му давам Дуфалак през ден. Или през 2 дена.  newsm78

# 674
  • Мнения: 59
A_H_I_L_E_A педиатърката ли ти изписа Дуфалак, и след всяко даване ли се изхожда?
Кога давате Вигантол. Лекарката ми каза, преди сутришното хранене, но аз днес забравих   #Cussing outзащото и в 6 и в 9 много плачеше и трябваше веднага да дам да суче, та дадох преди обедното. Дали е проблем?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт