Самостоятелна почивка в Доминиканска република

  • 72 467
  • 330
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 96
Предложението е странно, защото няма нищо конкретно в него. Да цените на къщите са примамливи, но без да има снимки човек трудно може да се ориентира до колко биха му допаднали.
Ходили сме в Доминикана http://www.bahia-principe.com/BP/resorts/resort/Bavaro , лично за мен почивката там на 100% си заслужава в т.н. затворен комплекс, ако човек иска пълноценна почивка, с прекрасно обслужване, прекрасна храна и пълно спокойствие. Почивали сме края на юли и август , случихме на страхотно време, един път валя дъжд вечерта, но изваля в рамките на 10 мин и след това всичко изсъхна и беше все едно не е валяло. По различното е влажността на въздуха, банските не могат да изсъхнат на балкона и ги изсушавахме като ги завивахме в кърпа, хубавото беше, че всеки ден сменяха кърпите, почистваха стаята 2 пъти на ден.

# 16
  • Мнения: 105
Здравейте отново!
Богиня, Bellheime, там където сте били - Пунта Кана и Баваро, е съвсем различен вид туризъм. Там е мястото за такава почивка - комплекс, ядене, пиене излежаване.  При нас е по-непретенциозно и почивката ти решаваш как ще я организираш. Всеки ден може да ти бъде различен. За сигурността - какво да ти кажа, има места и места. Кабарете и Сосуа са селища, основани от бели хора. В тези селища не живеят местни. Те са изнесени на километър -два от туристическите места. Кабарете е абсолютно безопасно и денем, и нощем. Там търговците и туристите са само бели хора. Сосуа е известна с тънката част. Денем е добре, има много приятни места за хранене, вечер също, но има няколко заведения, където е по-добре да не ходят семейни хора, особено с деца Wink. Ако минеш след 2 ч. през нощта със сигурност не е безопасно, пазете си за мъжете. От гледна точка на хигиената - ми по-чисти хора от тия не съм виждала. Е, верно че има много мизерия из провинцията, но пак са чисти. Все перат, мият си колибите и мръсен и лошо облечен няма. Аз тук родих и вече малкият е на 1 годинка. Много се притеснявах в началото, но се живее съвсем нормално. Храната им е изключително чиста. Няма торове, няма отрови, всичко е екологично чисто. И то не за друго, ми щото име е по-скъпо да пръскат  Grinning Млякото има съвсем различен вкус, на мляко. Септември си бяхме в Бг, там все ми се струваше, че пия вода. Наричат Доминикана държавата на стоте плода. Още виждам плодове и зеленчуци, които не съм опитвала. Bellheimer, аз близо 3 години съм тук, досега трева още не са ми предлагали Laughing Имам 17 год. син, който твърди, че не е трудно да намериш. Откъде ли знае...
Снимки, ще публикувам. Не знаех дали въобще ще има интерес. А и мисля, че ако някой се интересува конкретно, ще ми пише на мейл или на лични за повече информация. Ако искате, може и тук да пусна някои апартаменти и къщи.

# 17
  • Мнения: 1 668
Ми честно да ти кажа като се отиде в селище направено от и за бели няма как да се усети бита и културата. Т.е. каква е разликата от затворения комплекс  newsm78 и тези селища - и двете са направеи от и за бели.
Предложиха на мъжа ми да го черпят пура в магазин за сувенири, докато аз пазарувах. Като отказа му предложиха марихуана... И двамата питахме по 2 пъти, че мислихме, че не сме разбрали  Mr. Green

За чистото - сигурно много добре са им измити подовете, но аз ананас или банан от пода на магазина не бих взела. Т.е. коментирам това, което съм видяла. А никъде не видях плодовете да се държат на високо. Вярно, моят опит е от 2-3 часа и 2 излизания от комплекса. Ти живееш там и със сигурност си по наясно, но е доста шокиращо за човек, който идва дори и от мизерната и мръсна българия.

# 18
  • Мнения: 105
Ти това си видяла, не споря. Аз пазарувам от нормални супермаркети. А и да си призная, понякога купувам от минаващи търговци, току що откъснати плодове и зленчуци. Е, няма го тоя контрол като в Бг или Европа. Ама то си е чисто. Да се потопиш в местния бит можеш като пътуваш. Като си направиш някаква екскурзия, тук има много възможности. Полуостров Самана е място, което задължително трябва да се види. Невероятна природа, бели плажове докъдето ти стига погледа. Там от декември до април идват китовете да се размножават в залива на полуострова. На този полуостров е и най-високият водопад Ел Лимон, до който се стига на коне, минавайки през какаови и кафеени плантациики, ананасите и бананите са в краката ти. Да отидеш до столицата Санто Доминго, най-старата столица в Латинска Америка, да хапнеш в местно заведение, да изпиеш едно кафе или какао току що откъснато от дървото. Прекрасно място е и Харабакоа. Местност в планината, висока 3000 метра. Там изчезват палмите и се появяват иглолистни дървета. Реките са буйни и рафтингът е на почит там. Това имах впредвид под различна почивка и потопяване в бита. Не бих си позволила да препоръчвам нощуване в селища, където живеят само местни.

Последна редакция: сб, 03 дек 2011, 18:41 от Тинтири-Минтири

# 19
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Iva - бихте ли ми дали някакви ваши координати. Другата година обмислям да направя едно околосветско пътешествие с яхтата на един мой приятел (ще ми я даде назаем). За около 2 месеца мисля да посетя Карибите, Бразилия и Аржентина. Цената от 600$ ме удовлетворява. Искам където и да отида, да мога да преспивам на сушата. Ако е възможно да пуснете и някакви снимки.

# 20
  • Мнения: 97
vessit, надявам се не всички четящи да мислят като теб. Прекрасно ми е известен манталитетът на българите...Имам бебе на 1 годинка и дълго време прекарвах в този форум. Това е единствената причина да пусна офертата си и тук. Не искам да кореспондирам с агенции, защото цената неминуемо ще се повиши. Уловка няма, даже не искам предварителен депозит...И не мисля, че всички българи са задължително лъжци и измамници.
Ива, а къде ти е ползата, % за теб и не казвай, че е носталгия!!! Май трябва да продължим на лични... Моите деца са по екзотичните дестинации, но аз искам да им осигуря сигурност.
А може и аз да дойда, че чакаме бебо и аз като гледачка:)

# 21
  • Мнения: 105
Цитат
Ива, а къде ти е ползата, % за теб и не казвай, че е носталгия!!!
Е, това е интересното от всичко изписано досега  Wink

# 22
  • Мнения: 119
Цитат
Ива, а къде ти е ползата, % за теб и не казвай, че е носталгия!!!
Е, това е интересното от всичко изписано досега  Wink

Манталитет какво да правиш ...
Българина си е завистлив  , но и  толкова са го лъгали , че няма как да не е мнителен.

# 23
  • Мнения: 105
 
 
Цитат
Българина си е завистлив  , но и  толкова са го лъгали , че няма как да не е мнителен.
Никого не упреквам. И аз много съм пътувала, все с агенции. Нагледала съм се на какво ли не, разбирам опасенията на всички. Старая се да съм максимално обективна и честна с вас.

# 24
  • Мнения: 2 175
Идеята е супер. Искам да видя предложения както за приятно прекарване от двама, така и за по-голяма компания - от около 10-на човека.. Предпочитам и варианти с икономи..Wink

# 25
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
А може ли по две моми Laughing

# 26
  • Мнения: 105
А може ли по две моми Laughing
  Laughing Е, па що не!
Има всичко за всички  Wink

# 27
  • Мнения: 371
Идеята е добра, но по-скоро за компания от повече хора
Цитат
Ива, а къде ти е ползата, % за теб и не казвай, че е носталгия!!!
Е, това е интересното от всичко изписано досега  Wink
И да има полза, ако за отиващия е изгодно какво значение има? Няма да идеш, щото някой българин ще се облажи на твой гръб ли?

# 28
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Страхотно предложение за хора с по-ограничен бюджет.   bouquet
Еееех, размечтах се за почивката вече... Joy

И, моля, не опорочавайте хубавата идея още в зародиш. То, верно българите все си мислим, че някой ни прекарва, но точно в толкова слънчева тема негативизмът идва малко в повече!
Всички знаем къде са ол инклузивите, ама на някои и от тях ни е писнало! Peace

# 29
  • Мнения: 105
Страхотно предложение за хора с по-ограничен бюджет.   bouquet
Еееех, размечтах се за почивката вече... Joy

И, моля, не опорочавайте хубавата идея още в зародиш. То, верно българите все си мислим, че някой ни прекарва, но точно в толкова слънчева тема негативизмът идва малко в повече!
Всички знаем къде са ол инклузивите, ама на някои и от тях ни е писнало! Peace

Много ти благодаря, тъкмо се чудех дали не съм сбъркала някъде !  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт