Дайте ми съвет какво да правя....

  • 2 258
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 068
Аз доколкото разбрах не става въпрос за стара гимнастика, а за нова купена като подарък. Ако съм права, то съвета си е съвсем абсурден. Ако не съм, то просто значи обещаното е само на приказки и е най-добре да си купят. Аз не бих се обадила. Човек когато иска дава без да се налага да му напомнят. Дала съм всичко от сина ми на моята приятелка още преди да се роди бебето.

# 16
  • Мнения: 6 618
. Аз не бих се обадила. Човек когато иска дава без да се налага да му напомнят.
А не е така, казвала съм какво имам и като му идвало времето са ми напомняли .
Имам си и други неща за мислене .

# 17
  • България
  • Мнения: 757
И за мен познатата на авторката е тип "говоря, колкото да кажа нещо", и няма никакво намерение да дава играчката на детето !Аз, на нейно място, нямаше да стоя и чакам/моля някой да благоволи и донесе нещо за детето ми! И не, не бих и звъняла!

# 18
  • Мнения: 41
Авторката искаше съвет как да убеди мъжа си, а не как да си изпроси  подаръка... no
Какво абсурдно има в това!!! Имайки предвид колко са смотани някой мъже и как за елементарни неща не разбират от какво значение са. Казвате че е грижа на родителите не само на единия, защото проблема явно е в това че другия не позволява този харч

# 19
  • София
  • Мнения: 2 481
Бих купила сама активната гимнастика, какво толкова ще се обяснявам на мъжа си или ще чакам някаква си позната, дето много дрънка. Тя може и за абитуриентския му бал да я купи. Моят син я ползваше до 6 месец горе-долу.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 407
А, аз разбрах, че става въпрос за просто позната, която не е близка.
Имам подобни случки и определено имам добри намерения, обаче забравям в най-буквалния смисъл на думата.
Казвам си, че едикакво си ще бъде много полезно за едикой си, казвам го и на него и след това изобщо забравям за случая и се сещам едва, когато го срещна отново, или по някакъв повод друг.
Ако ми напомни, с удоволствие ще го направя, а ако забравя, човекът отсреща вероатно си мисли, че съм го казала просто така, без имам действително намерение да услужа.
И ми се налага да се извинявам съвсем искрено и да се чувствам неудобно, защото съм забравила.
В този ред на мисли подкрепих едно такова поведение.
Отделно жената два пъти и е казала, че има желание да и даде гимнасиката, което ме навежда на мисълта, че има сериозни намерения да го направи и просто забравя.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
"Оная", както я наричаш, я остави ...
В мъжа ти е проблемът ... но там оправия няма.

Първо - аз бих си купила сама, без да се занимавам с никой.
Второ - не ти трябва такава простотия. Бебето пак ще реве, ти пак няма да имаш свободно време... Радвай се на детето и си правете гимнастиката заедно. Като го оставиш да порита малко върху това чудо на модерните измишльотини и да подърпа висящите дрънкулки нищо няма да се промени. Дори и за бебетата, по-интересна играчка и по-интересно занимание от мама няма.

# 22
  • Мнения: 11
Ако е чисто финансов проблема, а и ти не и кажеш на позната ти, просто си направи с подръчни материали активната гимнастика.На една пръчка, нанижи няколко играчки и ги застопори над креватчето/ама така, че да не падне в/у бебчо/.Продават се играчки с халки, то това му трябва.Или ако имаш кошница, сложи ги на първо време на дръжката и пак става.А най-добре е да изчезнеш за няколко часа и да оставиш таткото да се грижи за бебчо абсолютно сам, тогава да разбере за какво иде реч.... мъже! Виждала съм в ТСМ  за по 30-тина лева м/у другото, но не толко шарени.....

Последна редакция: вт, 22 ное 2011, 15:08 от Джиджимон

# 23
  • София
  • Мнения: 357
Може да купиш втора употреба, намират се почти нови за малко пари, а пък ако познатата реши някой ден да ти подари въпросната гимнастика, винаги можеш да продадеш излишната.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 217
Като се замисля...бих се обадила и бих я попитала дали още е валидна офертата за гимнастиката и ако да, да се видим някъде или да заповяда вкъщи на кафе.
В крайна сметка тя го е предложила и няма да има нищо неприятно и насилствено в твоето запитване към нея.
Като имам предвид услужливостта на своята памет, възможно е жената да не се сеща.

# 25
  • Мнения: 3 695
Не бих я чакала въпросната жена да се накани да подари каквото и да е, когато й скимне. Отиваш и купуваш каквото ти трябва за бебето, което си е твое. И какво значи, че мъжът ти е стиснат, ти пари нямаш ли си? Другото е, че няма гаранция, че бебето няма да реве в активната гимнастика - на него му трябва внимание, песни, говорене. Най-добрия съвет, който мога да ти дам, е да си купиш или ушиеш слинг и да го носиш и/или кърмиш в него - гаранция за спокойно и усмихнато бебе. Успех!  Peace

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз бих се обадила на жената,ако ми е близка, да я попитам, ако все още й е налична играчката да ми я заеме за известно време.
Сега погледнах, че едно такова нещо не е никак скъпо. Не можеш ли да отделиш от майчинството и да купиш? Странно ми е,че трбява да питаш мъжа си за такива неща, но ако пък не става по друг начин, купи я и кажи,че е подарък.

# 27
  • Мнения: 5 710
Направи си. Намираш начин да завържеш разни залъгалки над главата на бебето и готово.
Дядото на едни дечица, като му ги водиха  завързваше една дрънкалка на края на една въдица и ги слагаше в позиция 'активна гимнастика", големи тренировки падаха:) така че може и нещо самоделно да измислиш

Общи условия

Активация на акаунт