Майчинство и болнични

  • 2 961
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много благодаря! Социалното майчинство не мога да получавам поради по-високия семеен доход. А мога ли получа еднократната помощ или други помощи, за които не знам? Или да получавам майчински като докторант, отчислен с право на защита?

имаш право на еднократна помощ -250 лв за първо дете
има и помощ за редовни студенти 2880 лв-опитай да извадиш уверение и виж какво ще пише там.в началото не я отпускаха на докторанти,но уж вече я дават.подават се документи и за двете неща в социалните

поради високият доход нямаш право на друго.чакаш да натрупаш стажа

# 16
  • Мнения: 1
Zdraveite iskam da popitam na koq data puskat mai4instvoto i deckite  newsm78

# 17
  • Мнения: 820
Детските - до края на съответния месец.
Майчинство до първата годинка - в началото на месеца за предходен месец.
Майчинство за втората годинка - 10-15 дни след като работодателят е внесъл документи за изплатени заплати и осигуровки в НОИ.

# 18
zdr momicheta..sled kato rodih vzeh ot detskiya lekar bolnichen i sega svirshi, trqbva li da se podava molba za maychinstvo ????

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
zdr momicheta..sled kato rodih vzeh ot detskiya lekar bolnichen i sega svirshi, trqbva li da se podava molba za maychinstvo ????

да

https://docs.google.com/document/pub?id=1KPU8R-sanXbT60mDbIHQ8lt … H0xAkrF6mSpvRQEw4

# 20
  • Мнения: 149
Здравейте мами... Миналия месец бях в болничен 5дни 2от които ми бяха почивни по график. Детето ми беше болно. Брутното ми въ, награждение е 540 колко ще получа като заплата и какво става с тези 2дни от болбичния губя ли пари или след като са почивни не се влияят. Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт