По-ЗАСИЩАЩО АМ

  • 7 972
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 262
АЗ ще пробвам друго мляко все пак. Благодаря за съветите.
ЧЕтохте ли връзката дето съм приложила в предния си пост? Има и други майки на Хип дето имат тоя проблем. Според мен млякото не е засищащо. Ще пробвам други и ще споделя има ли разлика.  Peace Ако няма, пак ще пиша.

# 16
  • Мнения: 3 241
Ако намериш друго пиши.
Но не знам как ще стане по-засищащо? Имаше наскоро друга такава тема и бях гледала за млека, които засищат повече, но те не са за толкова малки бебета, защото са с добавки.

В крайна сметка това е мляко, има разлики между комбинациите витамини, минерали, мазнини, но не е като калоричност.

# 17
  • Мнения: 1 262
И аз не знам, но не ми пречи да пробвам пък "каквото сабя покаже". В други подобни теми на други сайтове четох, че някои майки са си оправили проблема с Милумила или с Хуманата.
А колкото до калоричността - не мисля, че тя е главния отговорник за засищането, а самата консистенция. Новият Хип е доста воднист.
Примерно един шоколад има много повече калории от една салата, но мен салатата ме наяжда повече, особено ако е с марули или зеле и с 1 филия хляб.

# 18
  • Мнения: 646
И ние сме с подобен проблем, само че при нас АМ-то е Аптамил и милилитрите са 150 и от около седмица започна и той да се буди за 7-мо хранене (през ноща естествено Laughing ). Лошото при нас е че така стигаме 1л мляко на ден( а сме на 1месец и 20дена) и това много ме притеснява. И аз ще попитам моята педиатърка  да видим какво ще каже и тя.

# 19
  • Мнения: 1 262
Тя тъкмо ми казваше да спираме нощните хранения (при нас бяха 2, а сега са 3), а ние ги увеличихме.  Laughing Да пишеш какво е казала педиатърката.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 28 595
Аптамил Комфорт е по-гъсто. Но не знам дали това има значение  Thinking

# 21
  • Мнения: 15 379
Аптамил Комфорт е по-гъсто. Но не знам дали това има значение  Thinking

Не, гъстотата няма никакво отношение към засищането.
Аптамил Комфорт е за бебета с храносмилателни проблеми.
Набеденото Милумил, че е за злояди бебета изобщо не е такова мляко. Гъсто е, но е отново за бебета, които имат леки храносмилателни разстройства - леко повърщане, уригвания.

# 22
  • Мнения: 1 262
Направих следното: с малко зор и доста усилия все пак успях да накарам вчера бебока да пие повече мляко. В резултат на това започна отново да изкарва паузи от 3-4 часа през деня и 5-6 през нощта. Не спи през цялото време, но поне не яде през 2 часа и половина. Изака се 2 пъти за вчерашния ден. Всичко това ме навежда на мисълта, че все пак съм била права да си мисля, че не му стига млякото. Хубавото е, че все пак успях да го накарам да яде повече, макар и със зор. Прегледах другите млека и видях, че в момента бебока ми яде количество като за 3-ти месец спрямо другите млека, а на Хип-а все още не си е стигнал дажбата за втори месец (навършва го в понеделник). Това ме навежда на мисълта, че този Хип наистина не е много засищащ и хранителен. Мисля все пак да пробвам и друго мляко понеже с този Хип стомахът ще вземе много да му се разшири.
Друго, което разбрах е, че не винаги когато е ревал, е бил гладен. Направих си този експеримент като на първото нощно будене не му дадох ядене. Оказа се, че може и без ядене, а аз съм му бутала при всяко будене. Просто бебето си спи неспокойно - много се върти, шава, мрънка, буди се и т.н. Мисля че нещо го боли или усеща някакъв друг дискомфорт, но не мога да разбера какво точно го мъчи. Мисля, че не са колики понеже не се гърчи и не реве силно като при колики. Ще спомена пред педиатърката за всеки случай да видим дали тя ще има отговор за този проблем. Това е от мен засега. 

# 23
  • Мнения: 135
A_H_I_L_E_A, напълно съм съгласна, че калоричността на млякото няма нищо общо с това то да е засищащо ( в 100 мл готов разтвор от млякото на Хипп ккал са 69, а в Аптамил и Милумил- 66).
Ние  почти от самото начало сме на АМ на Милупа и нямам никакви оплаквания, бебето спи по цяла нощ.

# 24
  • Мнения: 1 897
Колики са Peace,просто при някои бебета са по-силно изразени,при други по-слабо,всички бебета ги възприемат различно,например Християн не търпи грам болка,като го боли нещо пищи ужасно,познавам бебета с колики не плачат толкова много,не може да сравняваме всички бебета,питай педито и ще видиш,че съм права.

Смени млякото,но спри да тъпчеш детето,защото ще му докараш някой рефлукс,а вярвай ми тогава проблемите са много повече.Може някое дете да яде по-голямо количество АМ,но това означава,че има нужда от повече храна,не ми е ясно,защо със зор караш детето си да яде по-голямо количество,след като е ясно,че се наяжда с по-малко?

A_H_I_L_E_A,просто спри да правиш експерименти с бебето си,много е малко още,можеш да ми се разсърдиш,че съм рязка,но всички бебета не спят,не само твоето,нали влизаш в темите за бебетата,които не спят и виждаш,че не само твоето е така.

Не губи време в чудене за не толкова съществени неща,а се радвай на майчинството си,защото колкото повече време минава и децата растат,толкова повече проблеми ще имаме с тях.


# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Ахилеа,спри да си тормозиш бебето ,да яде колкото и когато поиска.И най вече спри да го мислиш,много ли яде,малко ли яде,засища ли го ,не го ли засища млякото,ще спи ли ,няма ли да спи.Не знам какво си очаквала -че бебето ти ще спи по цяла вечер и гледането на дете ще е песен ли  ooooh! Всички деца са различни -едни ядат повече,други по-малко ,едни спят цяла нощ ,други се будят и се хранят .Това е да си майка -има си и своите неудобства и бесънни нощи ,но си струва !Не го казвам с лоша мисъл ,но като те чета и си мисля,че едва ли не твоето бебе ти ПРЕЧИ да спиш,щото видиш ли се будило и ядяло на 2,5 -3 часа.Това е абслютно нормално за толкова малко дете  Peace Hug

# 26
  • Мнения: 1 262
A това че бебето не яде на 2,5 часа не значи че спи.  Laughing Той може да яде през 6 часа и да спи само 2 от тях.  Laughing Въпросът беше, че млякото наистина не го засища. Виждам, че почти никоя майка от тук писалите не е давала Хип комбиотик на бебето си понеже за 2-ри месец пише да се дават 170 мл АМ (общо вода+ суха субстанция). АЗ като чета някои деца на 1 год. не изпиват такова количество. На другите АМ количеството за 3-ти месец е 130 мл. Сега моето бебе яде около 140 от Хип-а. Определено ще пробвам друго понеже не искам да му разширявам стомахчето, а явно по-малкото количество не може да му набави необходимото за едно ядене. ЗНам, сега ще кажете да не гледам опаковките, че всяко бебе е различно, че аз не реагирам както трябва и т.н., но не може примерно на Хуманата да пише за 3-ти месец 130 мл общо количество, а на Хип-а за 2-ри месец 170.  Shocked Не знам дали има друго мляко с толкова високи стойности на количеството, препоръчително за съответните месеци. Има и други мами на Хип, които се оплакват от подобен на моя проблем. Моля вече да спрете с критиките. Това е МОЕТО БЕБЕ и ще го гледам както АЗ сметна за добре. Какво сте седнали като свекърви да ми давате акъл?!
Ясно и точно съм написала темата - по-засищащо АМ. Ако нямате идея по този въпрос, по-добре изобщо не се включвайте. Аз ще гледам детето си, както сметна за добре, вие правете същото с вашите. На мен ми е все едно как ги гледате, защо вас толкова ви интересува аз какво правя с моето? И каквото искам, имам право да го искам и ще действам както сметна за добре понеже това е МОЯТ ЖИВОТ И МОЕТО ДЕТЕ (пак казвам). Ако нямате какво да кажете по темата, не се включвайте с мнения за това как си гледам детето и дали съм права. Съвети за гледането на детето си НЕ ИСКАМ. Искам мнение за по-засищащо АМ. ЯСНО?!
Разбрах че мислите, че няма такова, но ще видим дали сте били прави. Свързах се и с други майки, които са на Хип и имат подобен на моя проблем, така че не съм единствената и не е само от каприз това, което искам. КАто не можете да разберете, по-добре си мълчете и не пишете.

# 27
  • Мнения: 396
Моето бебе яде Хип, никога не е стигало коли4еството, посо4ено на кутията за съответната възраст, общо взето яде, колкото иска. Не мисля, че има проблем с това дали е засищащо или не, поне при нас е добре, наддавал е винаги пове4е от добре, още преди захранването, което за мен е белег, че е достатъ4но засищащо. Дано да успееш да намериш подходящото за твоето дете мляко!

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Хайде сега и чак се обиди  Crazy Не сме имали това за цел,ама както и да е .Аз давах розов Хип почти от раждането.В 3 месец изпиваше по 210 мл  ooooh! ,а имай в предвид ,че беше по-гъсто от доста други  АМ , понякога на 3 ,понякога на 4 часа,както дойде .На всички АМ пише различни количества ,но никога не съм се ръководила от тях.Давах колкото иска детето ми .Таня се чувстваше много добре -няма колики,няма запек ,беше спокойна  Peace Така или иначе ти си решила ,че ще го сменяш,така че каквото и да си дрънкаме тук като дърти свекърви ,няма никакъв смисъл.Само внимавай с тази смяна на АМ ,защото никой не ти гарантира ,че от първата смяна ще улучиш  Peace

# 29
  • Мнения: 1 897
А ние откъде да знаем кое ще е по-засищащо за твоето дете? Rolling Eyes
Трябваше да напишеш тема"По-засищащо АМ,моля да пишат само майки,който ползват Хип Комбиотик"
Добре,ще ти кажа синът ми пиеше Лактана,преди да навърши 1г.,понеже в моя град не продават,винаги се запасирвах от София,но понеже веднъж нямаше в нито един от двата магазина,в които знам,че има,взех от розовия Хип,не видях никаква разлика дали го засища или не.

И след като не приемаш критики и съвети,защо пускаш тема?Нали си взела решение да смениш млякото?
Ние какво очакваш да ти кажем?Не познаваме детето ти за да знаем точно кое мляко ще го нахрани.
Опитвай и сама,ще видиш и ще прецениш,ако бяха само 2 вида АМ на пазара,щеше да е лесно,но те са толкова много,прецени сама.Но аз лично вярвам,че проблема ти няма да се оправи,просто защото после ще се хванеш за друго нещо.

Общи условия

Активация на акаунт