Похапва ЮНСКОТО дете вкусни зеленчуци и сладки плодове.

  • 23 852
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
Здравейте Hug
Чин,благодарско за темичката Hug
Дарка, не ти се е сторило...Скоро четох, че сутришната ерекция при бебета е нещо номално...и ние си я имаме Embarassed
За яслите - и аз не бих пращала Жожи...По професия съм детска и начална учителка, та съм работила и в ДГ, в която имаше яслена група...Честно ви казвам, когато и да вляза в тази група, малките винаги бяха на гърнетата...поне по час ги държаха...после на дупетата имаха отпечатъци...Ставаше ми мн мъчно за тях...а те горките нали не могат да си кажат...Още тогава се зарекох никога да не си давам детето на ясли...
Момичета, моето момче вече хапва пюрета и бананова каша...в резултат си имаме запек и сиво ако...На някой случвало ли му се еnewsm78
Днес като гръм ми дойде нещо прочетено преди месеци във фейсбук...че банановите каши със срок 2012 били отровни, съдържали...бля бля не спомням какво...А аз точно бананова давам от няколко дни...Чели ли сте нещо подобно?
hopeful_sunshine, то и ние така - все за утре оставяме... Joy
Хубава вечер  bouquet

# 31
  • Мнения: 20
Ана2, Хопфулсъншайн,
благодаря ви момичета! Имах нужда от това. Съзнавам, че до сега устисках именно благодарение на форума. Ако не бяха момичетата в него и аз отдавна да съм се предала.
rexdalia, на теб добре дошла и мерси много! А ако те дразни мъжа ти, по-добре му обясни. Моят вече  Laughing знае, че и аз умирам да изляза и да се разведря малко и се съобразява.
Мама звярка, стискам палци всичко да е наред с малчо.

Хайде лека нощ момичета!

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Insaid, ставало дума само за някаква си партида, която се разпространявала само във Франция, споко за кашата. Wink

Силве, каката я отгледах с такова Чиполинско столче, добра работа ни свърши. Още е някъде складирано, аз сега не мислех да купувам друго столче, но ... баби, какво да ги правиш Simple Smile

Симпли, супер е наддаването, изобщо оглушей за добавката. А и вече е на възраст детето, в която ако не достига кърмата, по-добре да захраниш с пюренце, каша...

Ани, нашият доктор ни беше казал, че фонтанелата е страшно здрава и там дори по-трудно може да се нарани, отколкото останата част на главата, едва ли не невъзможно, освен ако не решиш да забиваш пирон.  Crazy Laughing

Дарка, и на наш калпазанчо от няколкодневно бебе му се случват такива работи, аз не бях сигурна, докато на първия преглед и пред доктора не вдигна самолета.  Joy По едно време на всяка смяна на памперс беше така, малко му трябва на него.  Laughing

Ние бяхме на лекар, но само при педиатъра, защото следобяд беше ок вече, ако утре пак се подуе, ще ходим в Пирогов. Ани, Цвети, мерси за препоръката! На един друг звъняхме, който ми го бяха препоръчали 2 приятелки с по 3 момчета  Grinning
Бебончо е качил 500 гр и е 6500 и 1 см (общо 67). Имаме зелена светлина и за каши, но само ако не стига кърмата или ако искам да го запозная с нещо ново.
Отложихме ваксините за вторник, защото му хърка нослето, а и се прави, че кашля. До вторник ще се разбере дали ще се разболява или не, гърдичките му са чисти, но за всеки случай ще изчакаме.
За пишката - събирала се смегма и като не е забелена и не е могла да излезе, затова този ужас се е получил, позабели я още малко (аз щях да получа удар от хватките, които му прилагаше д-рът), оправила се е засега. Бебето май забрави болката, обаче мен ще ме преследват тия ужасяващи кадри сигурно цяла нощ, бррр. Но пък ние вкъщи явно не се справяме с това забелване, аз го давам леко-леко, но развитие нямаше.

# 33
  • Мнения: 445
Честита нова тема, Чин, благодаря за усилията   bouquet
Хоупфул, мерси Wink

Оф, утре ще дописвам, щото умирам за сън  Tired

# 34
  • Мнения: 819
                                    Привет, колежки и колега. Mr. Green

 И ние ходихме малко на разходка.Студено си е тук, около 6 градуса, но имаше слънчице.
 Днес сме по-добре с хапването.На обяд яде пюре сякаш с желание, но само от тиква.С морков и картоф не го ще.Ей сега и дадох ябълка с банан-хапна си доволно, без да прави сцени.
Чин, жива да си, да ни правиш все такива хубави теми. Hug
Ани, чудесни сте.Нали щеше да си крадеш пози?
Силве, хубаво е столчето.Нашето е подобно.
Шунче, много страшно това с пишока, бе. ShockedОт какво се е получило и как ще се лекува?Ааа, ти си обяснила вече.Аз този пост съм го почнала от 17 часа.Айде да се оправя Макси.
Деси, браво на отличничката.

 Яслите аз ги недолюбвам.Мисля, че са много малки.Ако мога да я гледам малко повече в къщи, ще почакам с яслата.Искат си внимание, персонала не достига, не могат да ги обгрижват толкова.Виж тука е друго нещо, та за това може и да си помисля.Разбрах, че в тази съвсем бебешката ясла, която е за бебета от 3 до 18 месеца, на две бебета се пада по една сестра.Ама те и за това искат майка си и баща си... ooooh! ooooh!

 Момичета, все се каня да ви питам и забравям.От каква възраст мога да вкарам бебата в басейна?Много ми се ще да си поиграем с нея във водата.Тя примира от щастие като е в коритото, представям си каква радост ще е в басейна.Температурата на водата е 30-31 градуса.

# 35
  • Мнения: 36
Здравейте и честита ни нова тема.
Ох и аз да ви кажа сърце не ми дава да оставя детето да се дере докато заспива пробвах един път но не се получи и мисля че няма и да повторя.
да ви се похваля от няколко дни моят сладкиш казва мамо и то толкова отчетливо и ясно че аз се учудих като го чух за първи път.Казва го обаче само като започва да плаче и почва със мам мам и постепенно мамоооооо и толкоз жално че сърцето ми се къса.
за интимността гледам сте писали и ние сме на същото дередже все и аз викам вечер и хоп после и двамата заспали:Simple Smile)).
Деска браво за изпитите и ти се герой.
Честити месечинки на днешните бебоци.
Шунче дано се оправи  пишлето бързо.
За чслите говорите аз незнам какво ще правя може би ще ми се наложи да търся нова работа и незнам кога ще го дам.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 206
А пък за яслите - Йоана живот и здраве също ще тръгне септември месец. Ако случайно мога и малко по-рано да я пусна ще се възползвам. С минимално майчинство няма да се справим финансово, а и аз като Чин смятам, че там има какво да научат. От болестите няма да се спасим (че нали все казват, че на ясли много боледуват), но ако не е в яслата, в градината ще се сблъска с тях. Така или иначе ще се гради имунитет по този начин.

Е това е приказка  Grinning Който си мисли, че ще избяга от градене на имунитет се лъже. Ако не е в яслата и градината ще е в училище. Е, разбира се зависи и от детето. Саша боледува 8 месеца и после край. Има деца, които обаче правят усложнения. То си показва самото дете.

Аз днес взех на Ралка млякото на ХИПП за пюретата. Чинче... Hug Hug
Ана, сега ще чета статията на Хедра! мерси! Hug Heart Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 169
Добър вечер и от мен Hug то посред нощ стана де Mr. Green
Чин-че, мерси за темата, супер както винаги. Кога успя само да я направиш не знам Hug
Бяхме на р.д. и се прибрахме преди малко, точно на време, Крис тъкмо се будеше Mr. Green Аз бях оставила кърма (майка ми го гледаше), но остана неизползвана и я бутнах във фризера Laughing Рано рано приключи за нас рождения ден, изритаха ни, всички решиха, че им се ходи на дискотека и потеглиха Twisted Evil
Благодаря за отговорите за приспиването вечер Hug
Симпли, ама това наддаване си е супер, Крис последните 2 месеца наддава все по 400гр и педиатърката каза, че за тези месеци вече е супер. Според мен някоя компания за АМ е рекламирала прекалено много пред твоята педиатърка и за това така набързо ти е изписала. Плюс това наистина на 5 месеца, ако не стига кърмата се захранва, а не се дава АМ (днес го казаха и на лекцията)  Hug
За яслите, аз преди време четох, че реално децата до 3 годишна възраст нямат полза от общуване с други деца, в смисъл, че не е толкова важно до тази възраст дали ще общуват с връстници или не. Разбира се, няма вреда от яслата, но по скоро е помощ за родителите.
Ние имаме ето това столче за хранене и е много яко, може да се регулира височината, също има различни позиции за гърба и дори вече си го ползваме:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6921&cat=69
И друго щях да пиша, но май е по-добре да лягам, че стана къснооо, а Крис все по едно и също време си се буди сутрин и не му пука, че съм била на р.д. и съм си легнала късно Twisted Evil

# 38
  • Мнения: 2 837
Добро утро! Пускам кафето, че си го пия:
Преди малко се цедих, после дадох на Яворче да "цока" и го оставих да пее на баща си в леглото.
Аз съм пълна с адреналин, чакам с нетърпение да ходя на "училище", да видим какво ще стане.

# 39
  • Мнения: 90

Добро утро,момичета!
Влизам да ви почерпя за здравето на моето голямо момиче,което днес става на 9год.  Hug Дори след толкова време,продължавам да се будя точно в 4 без 15,часа,точно когато я родих.Убедена съм,че нищо не е случайно  Peace
Пожелавам ви хубав съботен ден,не съм ви чела,но се надявам всички вече да сте здрави и с положителни емоции!   bouquet

# 40
  • Мнения: 546
Добро утро! Simple Smile
Дидолинката,честита ти рожденничка.Да е жива,здрава,умна и послушна.  bouquetА това със събуждането е наистина много любопитно. newsm78
Били,от кога се цедиш?Пропуснала ли съм нещо?И мерси за кафенце,и аз си пийвам в момента. Grinning
Красчето,честито ти "мамооо" Hug
Ние след малко сме на ваксини.Уфф,толкова се притеснявам с тях. Praynig

# 41
  • Мнения: 141
Добро утро.
Ани2 мерси за кафенцето. : )) И аз се зачудих защо цедиш,да не  е намаляла кърмата?Сподели,ще те посъветваме,знаеш тук сме все компетентни кърмачки  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  Hug
Дидолинка,честита ти рожденичка.Нека бъде здрава и щастлива кака. Simple Smile   bouquet
Силве,последния прием на двойните ли ви предстои?При нас те м инаха най-добре от всички,дано и Матейка ги понесе така.

Ние от сряда сме в свеки,защото в нас има майстори.Всяка сутрин към 7ч къщата се напълваше,всеки бръмчи насам натам,а днес - пустош.Само аз съм будна,дори и Мартин заспа вече.Еее честно ли е?! : )))

И аз щях да ви питам за басейн.Ако е минерален май не е много добре,а?

Може ли който е захарнил с каша да сподели,имам някои въпроси.Уж си набелязвах от кой ще копирам захранването и съм забравила. ooooh!

# 42
  • Мнения: 49
Добро утро!

МАМА ЗВЯРКА, дано всичко е наред!

СИЛВЕ, споко!

ДИДОЛИНКА, късмет и здраве за голямото момиче!

Аз тая нощ почти не спах- Дара се събуди в 3.20 ревейки, яде, върти се, сумти, мисля,че нещо я боли, но не знам какво.......... Вчера яде през 2 часа, после направи 5 часа пауза, може да е коремче..........

# 43
  • Мнения: 722
Добро утро!!!

 Не съм Ани, ама предполагам, че се цеди, защото като е на лекции няма как да храни Явор  Rolling Eyes . Затова оставя на таткото маТрИал.

Дидолинка, честита рожденничка!!! /много хубава почерпка  Heart Eyes/ Да ти е жива и здрава, да ти дава много  поводи за гордост!!!

Красчето, честита първа думичка  Grinning !!!

Кити, при мен имаше няколко такива вечери със Сиси. След поредният ми опит да я успокоя й дадох Еспумизан /бях си оставила едно неотворено шишенце за всеки случай/ и о, чудо- тя заспа Simple Smile)))))))   

# 44
  • София
  • Мнения: 142
Добро утро!

дидолинка, честит празник!  Да е жива и здрава и да ти дава много поводи за радости гордост!

силве, успех!  И ние днес сме на консултация, но този месец нямаме ваксини.

Ани2 цеди заради училището предполагам Wink
Благодаря за кафенцето и успех днес, после чакаме да споделиш Hug

Аз не бих завела бебето на басейн, който не е специално и само за бебета Naughty

Общи условия

Активация на акаунт