Похапва ЮНСКОТО дете вкусни зеленчуци и сладки плодове.

  • 23 858
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 20
Добро утро!
Кити, а може ли да е зъбче?
Силве и аз подкрепям Пао. Вчера, след последният прием, очаквах тежка вечер, но пък малката ме изненада.  Hug

Дидолинка,
честит рожден ден на твоята кака!

И аз трябва да работя. Професията ми е доста добре платена, а с минималното майчинство сме за никъде. За това въпросът дали за яслите не стои пред мен.
Зверче, Шунка  Hug

Ех, Бюти, Динора! Браво на вас Simple Smile И аз се позамислих защо Ана2 сега взе да  цеди.  Laughing
Между другото Бюти твоят мъж играл ли е баскетбол преди?
Лек ден момичета и прекрасен уикенд с половинките! Нашият тати ще работи и днес и утре и ние пак ще сме си самички Sad.

# 46
  • Мнения: 84
Добро утро.  bouquet
Мерси за кафето.
Дидолинка, честит РД на каката. Hug Жива и здрава да ти е и само да те радва. Heart Eyes
За басейна аз бих я водила и на море ходихме на има няма 2 месеца (само крачетата топихме). Нали има басейни с инструктори за бебета от 3 месеца. newsm78 Далеч ми е иначе бих я водила. Peace
За яслите мен не ми е за болестите, просто докато детето не говори (поне малко), колкото да каже какво е станало, какво правят, не искам. Нямам доверие на никой вече. За съжаление в такъв свят живеем. Това е частна ДЯ и ето какво става като полицията сложи скрити камери (не го гледайте ако ще ги пращате на ДЯ, че не искам да ви плаша... Peace)...
 http://www.youtube.com/watch?v=w8NjiUN6iFw
Има още много случай и по лоши, та мен много ме е страх. Децата на тази възраст нищо не могат да кажат и аз трябва съответно само с доверието да си остана към хора, които дори и не познавам. На Крис му забиха молив в главата, но то детето, макар и не добре си обясни, че другарчето му го е сторило. Пак вина на учителките давам, но все пак ако нещо някой му посегне той знае да си каже. Болестите наистина са ми последния проблем. Знам има и страхотни учителки, но не знам дали ще попадна на такива или само така ще изглежда. Rolling Eyes Родителите на тези деца от тази ДЯ никога не са предполагали нещо такова (учителките са изглеждали супер мили), докато едно дете не се е върнало с червени бузки вкъщи и съответно полицията веднага е сложила камери. Но аз не съм критерии, защото аз нямам доверие на никой (в това число приятели, роднини и т.н.). Детето си го гледам аз докато може да ми обясни къде,кога и какво е правел. Peace

Пак се отклоних, но аз каквото ми е на душата, това ми е на устата (на клавиетурата  Mr. Green) и си го пиша. Peace

# 47
  • Мнения: 149
дидолинка - честит ви празник! да ти е жива и здрава каката и само успехи да я следват!

Оги пак не спа спокойно. Събужда се и дори след кърменето започва да плаче и само яко потупване на дупето успява да го успи...Мами я препоръчайте хомеопат - чудя се какво да го правя това моето дете.

Силве - и ние имаме такова столче от каката. Наистина е хубаво, но моята пакостница врътлива не го ползва дълго - още щом започна да се изправя започна да се друса и скача дъжайки се за облегалката и успя да му счупи пълното седнало положение (този механизъм май им е слабото място). Та го ползвахме реално до към 10 месец, после нищо не можеше да я накара да седне в детското си столче...

За яслите - и аз споделям мнението, че докъм 2 годинки децата не са готови за ясла - особено за яслите в БГ - с много деца и малко персонал, както и със занижен контрол на болните (Ваче, Деси това за имунитета е вярно, но пък може да се получат и усложнения за цял живот...та мисля, че имунитета от ДГ им стига Wink  ). Бела я дадохме на 2 г. и половина - в частна ясла и се адаптира сравнително бързо. Успях даже да си издействам първите 1-2 дни да постоя с децата (беше лято и играеха на двора). Ами те още не знаех как да си играят едно с друго, всяко си играеше самичко. Най-много да си подадат някоя играчка.  Добре, че бяха 6-7 дечица в група, та учителката им успяваше да обърне внимание на всички. Разбира се, ако се налага - няма как. Не е толкова страшно. Важно е като се оставят да ги оставяме спокойни и с усмивка колкото и да ни се къса сърцето, тогава и бебоците са по-спокойни...макар, че си е до дете. Аз се радвам, че май пак няма да ми се налага да даваме бебко догодина на ясла, най-много да му намеря почасова бавачка (докато работя)...

# 48
  • Мнения: 2 456
Здравейте, докато прочета всичко... много бе Simple Smile

Дидолинка, честит рожден ден на каката ви. Да е жива и здрава и много щастлива.

Ани2, честит първи учебен ден Simple Smile

Благодаря за кафенцето.

Басейн- не бих завела детето си на обществен, не и на този етап. Въпреки, че Слав много иска да го водим на плуване, защото бил мъж и трябвало да си развива физиката. Има време и за това. На този етап се чудя дали да не викам инструктор у дома и да правят упражнения във ваната.

Мама Звярка, според мен не е нужен рентген. Просто го наблюдавай и дано всичко е наред.

Кити, дано да е инцидентно и Дара да е спокойна днес. Възможно е да е коремче.


Цвети, ако не можеше да диша нямаше да й е смешно и щеше да го прави постоянно. Simple Smile

 Като сме се заговорили за интимността и липсата на време и сили, това води ли до ревност от ваша страна?

Хубав ден...   bouquet и много слънчев.

# 49
  • Мнения: 819
                                       Добро утро.Обичам събота.

Честит рожден ден на порасналото момиче на Дидолинката.Да ви е жива и здрава, много послушна, много да ви радва.  bouquet
Накри, и аз така като теб.Нямам много доверие, за това не ми се дава на ясла.Много неприятно това видео. ConfusedПо-големите могат да си кажат какво се случва, но с бебоците не става, а и е по-трудно с тях, та за това се получават такива ексцесии.
Аз много не вярвам в създаването на имунитет в яслата-голямата ми не спря да боледува до предучилищна възраст.А тя е ходила и на ясли.Близнаците пък, в понеделник ги пращах, в четвъртък бяха с бронхит.Така три пъти и ги спрях. ConfusedЕдна позната, работи в детска градина, ми разправяше, че като се напълнели много групите, умишлено разболявали децата, че им било много трудно. ooooh!
Кити, може и зъбките да я мъчат. newsm78

Момичета, аз не се уточних за басейна.Това не е обществен басейн.Частен, изключително поддържан и чист, водата минава всяка седмица проверка.В същност ММ се грижи и отговаря за басейна, така че знам за какво става въпрос.Притеснява ме хлорта във водата.

Един чудесен уикенд с любимите ви хора ви желая.

# 50
  • Мнения: 445
Добро утро Simple Smile

Накри,  Shocked гледах го това клипче.... Направо ми се сви сърцето, как може да има такива хора. Ако аз бях на мястото на майката не ми се мисли какво ще й се случи на тая  box #Sniper. И аз съм на мнение, че поне до 2 години не са готови децата, но тук повечето майки са принудени, защото с тия 240 лв. няма как да се справят. Особено ако таткото не взима прилична заплата.
Дидолинка, честит рожден ден на каката, да ви е жива и здрава и много послушна Simple Smile
Силве, успех с ваксините  Hug
Чинче, не ревнувам аз от липсата на интимност, а само когато някоя кифла се прави на интересна Wink

Днес ще става за разходки Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1
Привет, Дами и Господа! Simple Smile

Чинче, благодаря отново за прекрасната тема!   bouquet   Hug

Хелънче, много сте красиви двете със сестра ти, пу-пу! Хем си приличате, хем сте доста различни! Личи си обаче, че има силна връзка помежду ви - все така да е!  Hug

Дидолинката, Честит Рожден ден на кака Ани!    newsm59    Да бъде здрава, щастлива и обичана!

Ирето, екстра режим е наложил Ивко! И ние сме така - много съм доволна!  Пу-пу! Hug

Накри, много са готини двамата - Баткото и Мацката - така седнали на столчета! Пу-пу - все така да се разбират и обичат!  Hug

Ани2, и аз паднах от смях с тази "teen love" - ето защо казват, че децата те подмладяват! Simple Smile))    Hug     Честита ти и успешна магистратура!    bouquet

Дарка , не знам какво да кажа! Дано успееш да се справиш с този огромен проблем по най-добрия и щастлив за теб начин! Изпращам ти положителна енергия - вярвам, че колкото повече хора ти мислят доброто - толкова повече започва да ти върви! Дано успеем да ти помогнем по този начин и тук, от форума!    Hug

Деска, честити ти взети изпити!   bouquet

Шунче, какво става с вас, как е Макси? Дано всичко се оправя!  Praynig   Hug

Ани, много сте красиви!  Много са пораснали и Ивко, И Ники!  Hug

Мама Звярка, дано всичко е наред с вас след падането!  Praynig    Ужасно преживяване е - но в повечето случаи нищо им няма на Бебоците!   Hug  Нали знаеш - да не ти се случва това, което ти мисли Майка ти! Simple Smile

Клавдия, прекрасна новина за новоочакваното бебешорче! Успехи, късмет и щастие!  Hug

Пеперудке, за басейна - по принцип за бебешко плуване като за начало навсякъде в упътванията пише, че ПРИ ЗАПОЧВАНЕ НА УРОЦИТЕ водата трябва да е 37 градуса. Според мен - добре е бебето да се свикне на по-нисък градус постепенно - например в няколко поредни дни да се къпе във все по-нисък градус - до достигане температурата на басейна - 31 градуса, както е при вас. А и Даниелка вече е по-голяма - често при започване бебешорите са на по 50 дни-два месеца - та още по-лесно ще се адаптира. Плуването е една огромна емоция за бебето. Калина плува в голямата вана - и е страшно доволна - вече й топя цялата глава под вода - наистина задържа дишането си и не се дави изобщо, пу-пу. И досега не съм викала треньор - всичко стана от самосебе си - в процеса на трениране.  В басейн досега не съм ходила - но би било супер емоция! Използвайте я!  Hug

ето няколко линка:

http://www.za-decata.com/polezno/ot_pediatyra/60/

http://pluvane-bebeta.com/faq/


Честити месечинки на всички, които съм пропуснала!  Hug

За яслите - преди да родя Гери работих около месец в ясла - за да взема майчинство и стаж...Simple Smile Емоцията за мен беше голяма - още повече, че бях на края на бременността си и много се вълнувах от дечица. А те толкова ме обикнаха - разтапях се как ме прегръщат и направо излъчваха любов!  Та оттогава имам наблюдения върху яслите у нас - разбира се - отпреди 13 години. Изводът ми е, че всичко е въпрос на късмет - при какви хора ще попаднеш и т.н. (както навсякъде, всъщност)...Едно от лошите неща за мен беше, че в яслата има деца от 1 до 3 годинки! Има огромна разлика между детенце на 1 и детенце на 3 години! Не е редно да са заедно, защото често може да се получи по-големите да тероризират по-малките - не винаги персоналът може да реагира адекватно и навременно на това...  Гери категорично отказах да я давам на ясла - когато беше на годинка и половина ми се отвори един бизнес - този с добавките - и, за да не го изпусна (наистина си струваше), наех гледачки - беше ме много страх, нищо че бяха близки, познати хора - но изкарахме периода. После тръгна на детска - наистина, първата година почти не ходи и пак се гледахме вкъщи с гледачки - но, да чукам на дърво - постепенно се оправи и след 5 годиншна възраст стана песен. Бях ужасно щастлива, че детето нито веднъж не е плакало за мен и винаги с кеф ходеше на градина - от първия ден - дали си е по рождение, дали е от това, че от малка са я гледали няколко различни хора - не знам... Но - това начално боледуване - струва ми се, че то заместваше плача за мама - някак ни принуждаваше с него да я оставяме вкъщи (и този извод си го правя чак сега:)))

Ужасно дълго стана май, извинете ме!

Поздрави на всички и весел уикенд! Simple Smile

# 52
  • Мнения: 4 370
Шунче, аз пък си мислех че фонтанелата е най- уязвима, понеже гледам как кожата на главата пулсира.
Оф, за пишата  - и при Ники има малко смегма събрана. Зор ще видим и с тази пиша.

Пеперудке, а бе щях да си крада ама забравих. Аз исках да вземем стола, но мъжа ми не се съгласи и давай пак стандартно.

Красче, браво на Пламен.

Дидолинка, честит рожден ден на Ани! Да ти е жива и здрава и много да те радва!  Heart Eyes

Силве, какви ваксини в събота!? И в събота ли има консултации! Хайде, леко да мине!

Накри, заредих си видеото и ще го изгледам като се събуди Никола.
Иван го заведох на ясла на 2 г, но той вече говореше тогава и всеки ден го разпитвах какво става. Дори и другите майки го разпитваха за децата си. Но той пък от къде да знае за другите. На 2г и половина говореше абсолютно чисто и си разговарях с него съвсем нормално. Сега по не иска да ми обяснява какво се случва. Та тогава само хубави отзиви споделяше, затова не ме притесняваше да го пращам на ясла. Ако Никола ходи сега на ясла, пак в същата група ще е. Поне вече се знаем.

# 53
  • София
  • Мнения: 13 209
Момичета, след натиск от майка ми погледнах и други столчета за хранене... Я вижте ето това
http://www.youtube.com/watch?v=AwlQTNPFCH4
Аз ще ида да видя дали го имам в Хиполенд. Искам да го огледам на живо. Цената е идеална и може да се ползва и после. А гледах има едни седалки дето се слагат на обикновен стол за по-голямо детенце. Обикновено високите столове са до 15 кг.

Инсайд, моето дете беше с памперс на яслата. Салагаха я на гърне, ама не за по 1 час. Освен всичко тя специално няма начин да бъде задържана за 1 час на гърне. Абе зависи от яслата. Аз затова казах,ч е нашата е много хубава, въпреки, че беше най-нежелана в цял Люлин. Сега вече не знам дали има желани и нежелани при тия липси на места  Rolling Eyes
Да, децата до 2-3 г. като цяло играят сами, но не съм съгласна че нямат нужда да общуват със себеподобни. Извинявайте, ама къде по света могат да си позволят да гледат децата си до 2 г. възраст? Снаха ми в Канада има 6 седмици майчинство. После остава без доход или отива да работи. Изобщо не бих предпочела детето да седи с някоя леля или кака у нас. 1000 пъти предпочитам да е в детско заведение. Баби за гледане нямам. На повечето от нас родителите още работят Wink
Накри, частните заведения са друга бира.. там съвсем всичко можеш да очкваш, колкото и странно да е това. От една такава ясла на моя приятелка бяха изтървали детето на около 2,5 г. При 1 (ЕДНО) дете в групата, то беше излязло без да го видят и добре, че някаква жена го е спряла на голям люлински булевард  #Crazy Завела детето в полицията и от там се обадили на майката. Може да е странно, но в държавна ясла ги гледат много по-добре, сигурно защото родителите са по-наострени и следят. А от 1-2 г. дете може много да разбереш дори и без да говори  Wink А това, че едно дете говори не е гаранция, че казва. Моята Саша никога не споделя какво става на такива места. Дори и сега... не нарочно.. просто тя все не е видяла, разбрала, не се впечатлява от битовизми. Абе блее и това е. Laughing
Клипчето е ужасно! Shocked Тази да я хванеш и не знам какво.. после с кеф ще я излежа. Twisted Evil

Хеберлеа, норматива за яслени групи е 15 деца. В нашата ясла не са били никога повече. Мисля, че са по 2 или 3 мед. сестри в група.

Дидолинке, жива и здрава да бъде порасналата ти госпожица!!!! Много успехи да има и да се гордеете с нея! Hug Hug Hug

Кити, може и да е още едно зъбче Twisted Evil На моя дружка детенце се озъби така с няколко зъба изведнъж Wink

Аурора, пак се затри... Hug
и затова почна да ме биеш по дължина на постовете Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аз между другото това, че в яслата са от 1 до 3 го приемам за предимство Grinning Малките се учат от големите, а и персонала може да остави 3 годишните да ядат сами например. Абе Саша в яслата знаете ли колко бързо се прости с бибата и с чашата с накрайник Wink За памперса не са я пришпшорвали изобщо. Ходи си с него докато аз не сметнах, че трябва да го махна. Никога не е била мокра, мърлява или напикана. Ох, чакай да не казвам големи думи аз, че с Рали не знам какво ме чака..  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 54
  • Мнения: 49
ЧИН, ревнувам и още как, но това при мен е свързано с пониженото ми самочувствие, освен това той ходи 3 пъти в седмицата на фитнес, докарва се, а аз............

Дара има и разстройство, всички симптоми на зъби, ама нали вече си имаме 2, колко още могат да избият на тази възраст newsm78

Това за яслата ме разби, направо ме побиват тръпки, гледачка няма да мога да си позволя, а април трябва да се върна на работа, причернява ми.....

# 55
  • Мнения: 4 370
Кити, евала как издържаш - 3 пъти на фитнес, лов..... все удоволствия за Пламен. Мъжа ми никъде не ходи без мен, освен на работа, а аз все мърморя, че много работи. Ето сага пак отиде за малко на работа, но поне взе Иван, защото знае, че иначе ще мърморя.  Twisted Evil  Laughing

А тоя клип направо е ужасен! Потресох се! Предполагам , че им се поскарват, ама чак шамари да раздават! И тая пък какво очаква, че като го опердаши и по бързо ще го нахрани!  Shocked

# 56
  • Мнения: 547
Завърнахме се.Мацката ги прие добре,не плачка изобщо(ама за това да благодарим на дебелшките баджачета).
Ани,имаме и в събота консултации,а тази ваксина я отложихме от предния петък,заради това покашляне,което снощи и с Цвети обсъждахме.
Накри,сто процента тази е с психични отклонения.
Явно и при момченца и при момиченца се събира смегма.Доки каза да почиствам с по-слаб чай от лайка.
М,да за Били явно това е обяснението.
Ваче,много хубавко ми се вижда това столче.
Споделих на док,че Матея недолюбва пюретата и тя ми предложи да включа заешко месце.Първо попита дали сме месоядни с баща й.А ние си обичаме бая месцето.Особено ММ,той без нещо салам,кренвирш,абе мръвка да е ,не сяда на масата.Та ще изчакам още 10тина дни и ще предложа.Каза,ако реша да започна месото да изчакам със следобедните кашички.
ставам,че матея се събуди и ме вика от другата стая.

# 57
  • Мнения: 1
Ваче,  напълно споделям нещата, които пишеш за яслите!  Hug   Само ще добавя - възможно е децата да се учат едно от друго - но има деца и деца. Ще дам само един пример: когато работех в ясла - две буйни момченца на близо три години - почти готови за градина - си бяха набелязали едно момченце на годинка и три месеца - и използваха всеки удобен случай да го разревават - беше им кеф да го видят как започва да плаче! А то, милото, почти не можеше да ходи - основно си лежеше и лазеше. Въобще не можеше да се противопостави на тези батковци...На какво могат да го научат тези толкова по-големи калпазани? Simple Smile  Просто има големи характерови различия дори между деца на една възраст - какво остава за различни. Иначе е чудесно по-малките да играят с по-големи - още от детската градина моите най-големи приятелки винаги са били с по две-три години по-големи от мене...Simple Smile  Но в яслена възраст не всички могат да се учат от другите....

Кити, наистина няма за какво за де шашкаш с тая ясла!     Hug   Нямаше нищо страшно в държавната - щастливи, игриви дечица! Както казах -  и да добавя - не пратих Гери на ясла едно - заради различните възрасти (макар че тя е и винаги е била "бойна кака:), но най-вече - защото децата мноооого боледуваха. Проучих въпроса - яслата не изгражда кой знае какъв имунитет, защото доста деца боледуват и в ясла, и в детска градина после - няма едно към едно просто...

# 58
  • София
  • Мнения: 13 209
Силве, няма да има проблем с ваксината!!! Браво на Матейка, геройче е тя! Heart Eyes
за месото... да кажеш после дали има значение състава на пюрето . В смисъл ако Матейка не харесва зеленчуци дали със заека ще хапва.

Аурора, такива дразнителчета имаи сега. Ако щете ми вярвайте дала съм на Саша позволение да пребие от бой едно момче само ако посмее да я докосне. Дразни я от 1 клас, защото завила на всеослушанеие пред класа, че няма бог  Twisted Evil Това е било достатъчно на тоя младеж, който очевидно не е възпитан в християнски ценности, независимо от обратното твърдение да й вдигне мерника и да я мачка вербално. Та понеже тя спира да му обръща внимание той е на път физически да й въздейства. Дадох й позволение да го спука от бой в такъв случай и хич не ми пука даже. Вече 1 г. тормози детето ми и нищо не помага.  Crossing Arms
Та си представям тоя пикльо как на 3 г. тормози някое едногодишно.
Слава богу в групата при Саша нямаше проблеми.

Абе вижте, всичко зависи от детето. Но аз се опитвам да дам другата гледна точка, на доволен от яслата родител, защото много майки се шашкат като прочетат нещо негативно, но положителните отзиви не ги отразяват изобщо  Wink

# 59
  • Мнения: 379
 newsm59 на кака Ани! Heart Eyes и честити месечинки на родените на 19  Hug Hug Hug
За пчретата да се похваля че Владис много обича домашно пюре от картоф и морков  Laughing Вече си похапва добре пюре и каша.Аз мисля Владис да я дам на детска когато стане на 2 годинки  Laughing
За интимността ние с мъжа ми винаги намираме начин да се полюбуваме,вчер като заспи Владис или на обяд,когато не е на работа.Вашите мъже какво работят.Извинявам се ако вече сте го обсъждали Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт