Похапва ЮНСКОТО дете вкусни зеленчуци и сладки плодове.

  • 23 875
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1

Аурора, такива дразнителчета имаи сега. Ако щете ми вярвайте дала съм на Саша позволение да пребие от бой едно момче само ако посмее да я докосне. Дразни я от 1 клас, защото завила на всеослушанеие пред класа, че няма бог  Twisted Evil Това е било достатъчно на тоя младеж, който очевидно не е възпитан в християнски ценности, независимо от обратното твърдение да й вдигне мерника и да я мачка вербално. Та понеже тя спира да му обръща внимание той е на път физически да й въздейства. Дадох й позволение да го спука от бой в такъв случай и хич не ми пука даже. Вече 1 г. тормози детето ми и нищо не помага.  Crossing Arms
Та си представям тоя пикльо как на 3 г. тормози някое едногодишно.
Слава богу в групата при Саша нямаше проблеми.

Абе вижте, всичко зависи от детето. Но аз се опитвам да дам другата гледна точка, на доволен от яслата родител, защото много майки се шашкат като прочетат нещо негативно, но положителните отзиви не ги отразяват изобщо  Wink

Ваче, абсолютно!    bouquet    Винаги "злото" крещи с пълен глас, както се казва - и от него не може да се чуе Доброто, Положителното! Така и с всички отрицателни отзиви за ясли, лекари, храни и т.нтнт. Simple Smile
Дано Саша се оправи както трябва с това "религиозно християнче" и да вземе ценен урок от него! Винаги взимаме уроци ние от "душманите" - никога те от нас, т.е. - кой е по- на далавера? Simple Smile   Аз, за себе си,  винаги съм приемала т.нар. "душмани" като един вид учители и интересни предизвикателства. Явно си е въпрос на характер, наклонности, темперамент и типаж... Така се опитвам да уча и Гери - понякога успявам, понякога "душманите" я сриват, вместо да я стимулират - но, общо взето съм доволна засега...

# 61
  • София
  • Мнения: 13 217
O, това дете не е православно християнче  Wink Тъй като гледам залитат в някаква посока, но не знам каква. Моето дете е научено да е толерантно. Има си своята теза, но това не значи, че отсява другите по подобни принадлежности. Тя знае, че всеки е свободен във вярванията си например, но това включва и тя да бъде уважавана като не вярваща. А тя милата все тича да му помага на тоя пикльо. Просто съм бясна!!! Майката е една много добре настроена жена, поне това демонстрира. Обажда ми се да ми каже, че й е много неприятно, че нейният син не харесва Саша и че ще направи всичко възможно да я хареса. Аз й казах още тогава, че не е задължително да я харесва. Тя явно не ме разбра и продължава да му натъртва как трявба да бъде много добър и да я харесва. А това избива. Просто ужасно!!! Никога не карайте децата си да харесват всичко и всеки, никога не подтискайте отрицателните им чуства. Тя прави точно това и гнева на момчето се излива върху Саша. Децата имат право да са гневни, да не обичат точно толкова колкото имат право да са спокойни и да обичат. Отрицателните чувства не изчезват само защото ние сме казали така  Grinning На мен Саша ми е казвала "Не те обичам!" във връзка с нещо, което не й позволих. Аз най-спокойно й обясних, че има право да не ме обича  Twisted Evil, но това не ми пречи аз да я обичам.  Crazy Да, не ми стана много приятно, ама не изпаднах в потрес. Тя беше във възрастта, когато чуствата да крайни  Grinning

Ох, отплеснах се  Crazy Crazy Crazy
Чакам да се събуди Ралка, да хапне и да ходя да видя турнира. Ники ми дава сводки по тлефона коя партия е загубила и коя е спечелила. Играят смесено момчета и момичета. На нея разбира се каръшки се пада да играе с момчета, които по правило са по-силни  Twisted Evil

# 62
  • Мнения: 105
Този клип - просто не знам какво да кажа!!!Лошото е че има такова отношение и тук,аз бях много наплашена от яслата в която ходеше баткото в Лозенец, даже си мислих, че във всички детски заведения е така, ама какво да правиш, още повече като си поставен на колени пред липсата на места.Еми като се преместихме в  друго цдг,не можех да повярвам,госпожите колко бяха свестни,личеше си по всичко и по поведението на детето, явно всичко и до човек.

# 63
  • Мнения: 84
Значи аз си мисля колко по някога са сложни за гледане нашите деца, пък представи си 7,8 наведнъж, та понякога и 10,15 на по1,2 и 3 години. Shocked Учителската работа за мен е най сложна и страшно много уважавам. 100 на 100 се случва и самите учителки понякога съвсем да издивеят и ги разбирам, тъй че е допустимо според мен да викнат или заплашат, но да ми го бият НЕ. Крисито специално ми е много сложно дете, но това и аз си го знам. Странен характер е и не се дава. Реве, пищи и се тръшка докато не стане на неговото. Crazy Не задължавам никой да ми го търпи и съответно не веднъж съм говорила с госпожите, че мога да го спра ако е малък още, не се справя с дадени неща, не слуша и т.н. Отговорът е бил винаги един и същ ''не е първия или последния''. Не претендирам кой знае какво, просто да не се малтретира физически и дори психически. Дори и да се случи да се напишка ми се обаждат да си го взема (аз така съм си преценила), да яде не претендирам да му дават в  устата, бе с 2 думи не съм от тези майки, които искат внимание само върху техния малчо, просто изисквам минималното. Peace Когато го взех от ДГ с кървяща глава, а те дори и не бяха разбрали, 2 учителки с 8 деца  ooooh! веднага в БП и после в полицията. Наказанията са големи, та прецених да затворя очите за този инцидент с надеждата, че ще са по внимателни занапред. Дори купих от тези химикалки , където записват и я бях сложила в чантата на Крис, да ме съдят ако искат, аз доверие нямам. Stop За ясла съм твърдо за държавните, за частните... Stop Като работи човек няма как, аз все съм си с надеждата да си седя още 3 години вкъщи, но не се знае какво ще ни донесе бъдещето. Whistling
Мой синковец тормози много сестра си и то от целувки и прегръдки, но това пак си е тормоз. ooooh! И не разбира от ''остави я'', ''не я пипай'', ''не я ядосвай''... Та много добре ги разбирам и госпожите милите по ДЯ. Peace
Аурора благодаря ти. Hug И между другото много ме зариби с тези линкове и сега ще почна мрънкам на ММ за басейна, макар и далеч. Peace
чин аз по натура не съм ревнива... Peace
Ваче той и Крис не си казва всичко, но мен само определени неща ме интересуват и му ги изкопчвам. Peace А Саша да не се дава, да го строява този разбойник и да си държи на нейното. Hug Аз си умирам за такива оправни деца...  Heart Eyes

# 64
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
 nbirthday на кака Ани на дидолинка,да е жива и здрава и расте весело,щастливо и умно дете   bouquet
Ани,много са сладки момчетата ти  Hug
Накри,лелеле,направо на рев ме изби,изроди такива  #2gunfire Много свито ми става,тук ги дават на 4 месеца бебетата на ДЯ и не мога да си представя Янис да го бях дала от миналия месец на ясли,той понякога е спокоен,но си иска и неговото,не мисля,че някой ще се занимава с него да му угажда,то аз се изнервям понякога,че е мое дете,какво остава някоя чужда жена  Sad
Кити,как е адашката?виждат ли се ясно зъбките вече,ако да-да направиш снимка да видим  Heart Eyes
Аурора,много благодаря,много добре си го казала  Hug
Динора,Инсайд  Hug Hug Hug
Пао,аз от вчера почнах с оризова каша,спрях се на нея,защото Янис си ака доволно (пупу-сега като се хваля да не се запече  Praynig ) хареса му,искаше и още,следващата стъпка ще е да добавям заленчуци...може би можеше да изчакам още няколко седмици със захранването,знам ли  newsm78

# 65
  • Мнения: 2 456
Ваче, това дете не е възпитавано в типичните християнски ценности, щом налага така мнението си и може да прояви такава злоба към дете, което смята, че няма Бог. Според мен и майката не е много в час, защото ако беше- детето й нямаше да е така върло настроено на тема Бог. А й факт- най-вярващите са най-големите грешници в повечето случаи. Ако живееш в хармония със себе си и ценностната система на околните, по-рядко се обръщаш към Бог. И това разбира се го казвам, защото представата на човека за Бог в днешно време е доста изкривена. Човекът има грешна представа за него- обръща се за молитва ако има нужда от нещо или за да си прости сам нещо. Истинската молба, целяща благодарност и общение не се среща често при големите, камо ли при децата.

Аз много се биех в детската градина и в училище до 4-ти клас. Научих се да съм самостоятелна и да отстоявам себе си. Никога не съм обичала несправедливостта и двуличието. Каквото ми е на душата, това ми е и на устата и много често си патя от това.. и до днес.

Аурора, винаги ме изненадваш много положително с начина си на мислене. Харесва ми, човек може да научи много от теб Simple Smile

# 66
  • Мнения: 722
Накри, гледах първата 1/3 на клипчето и го изключих. Направо ме накара да се замисля и за друг вариант освен яслата /примерно да си я водая Сиси с мен на работа, макар че ще е сложно.../

Вачи,много ми хареса показаното столче. Ще крадна модела на момента  Whistling

Дарка  Hug Hug Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 142
Ние се завърнахме от консултация - Лорчето е 7280 гр. (+580 гр.) и 65 см. (+3 см.).  Педиатърката каза, че ако не бързам, може да започнем захранването от следващия месец, така че ние още един месец ще сме само на кърма и проучване Crazy

накри, побиха ме тръпки от този клип направо Shocked  Не мога да си представя да видя някоя да прави това с моето дете.

Аз, ако всичко е наред, живот и здраве, мисля да си гледам бебето поне до 2 години.  Може и повече, стига да имам възможност, а и да не ми се прииска да се реализирам професионално Crazy  За мен не са готови да се отделят толкова малки, но...това си е лично мое  мнение.
Иначе аз съм ходила и на ясла, и на ДГ, пращали са ме по лагери и екскурзии от много малка.  Не съм травмирана и съм оцеляла.  Но предпочитам, ако имам възможност, да си гледам детенцето.  За ДГ съм твърдо ЗА.

симпли, по въпроса за ММ - мисля, че е играл някога баскетбол, но отдааавна, отдавна.  Сега играе волейбол. Какво те накара да попиташ? Wink

Ваче, столчето е доста готино.  По-идейно ми идва от Антилопата.  Може пък да й хареса на Ралка след време да си го ползва с масичката...

# 68
  • Мнения: 84
Ваче нищо не казах за столчето де не мислиш, че те агитирам да не взимаш антилопата, но това столче е ненормално. Peace Има още повече функции от нашето, а това как се образува в масичка страшно много ми хареса. Не знам по скъпичко ще да е, но според мен спестяваш за много други неща, например за туй, което на мен ми е било много полезно, а ти в столчето ще си го имаш вече...

 Дидолинка недей така, не всички са такива и ако трябва да тръгнеш на работа, просто търси правилните хора да можеш да им се довериш. Hug

# 69
  • Мнения: 0
На темата за насилието в ясли и детски градини... все си мисля, че е много по-малко да се случи там, отколкото от частна гледачка, която да се занимава с детето. Някак в единия случай са няколко служители и се страхуват другите да не ги уличат, докато гледачката остава сама и е съвсем безконтролно...

Исках да питам мамите, които дават АМ в купешки пюрета, какво точно правят? Разтваряте съответното количество АМ в съответното количество топла вода, и след това го омешвате с пюрето? Или?
Катето пюрето от тиква на Хип го яде, та и плющят ушите, това 60-65 грама го няма за нищо... изяжда половин бурканче и още иска Simple Smile
След четири дни на чистата тиква, следващите дни ще минем на картоф и тиква, ако така с кеф го яде и него сигурно третия или четвъртия ден ще опитаме да дадем цяло бурканче. Но то е 125 грама, а Катето яде вече по 150-160... Та ако омешам пюрето с 30-грама АМ (една лъжичка+вода), мисля че количеството ще й е екстра Simple Smile

# 70
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Здравейте!
Накри, много ми стана тъжно и в същото време ми иде да я хвана тая дето бие детето и да я натикам в кучи г.з.  Twisted Evil Close Баси, кво очаква като го набие???
Аз не се опасявам от насилие в нашите детски градини. Е, със сигурност се случва, но едва ли е масово, така че не е в това проблема за мен. По-скоро от гледна точка на детето. И аз съм чела, че реално детето на тази възраст не се нуждае чак толкова от комуникация със себеподобни, отколкото от своята майка. Та, ако имам възможност, ще си го гледам и няма да го дам на ясли. Ще има многоооо време да комуникира с другарчета, пък е за толкова кратко време бебе и малко дете, че хич не искам да го лишавам от домашна обстановка и майчина ласка точно в този етап.
Аз също съм ходила на ясли от 1,3, защото майка ми е била студентка редовно обучение и единственото, което помня от яслите е: 1) че ревях цял ден на прозореца загледана в очакване да ме вземем мама и 2) след като ме вземеше ходихме да се черпим в една сладкарница с големи топки на витрините. Не си спомням нито как съм играла с децата, нито самите играчки, празници и прочие.
Иначе съм твърдо за ДГ.  Peace
Бг-татти, не съм от мамите дето дават АМ в пюретата, но да ти кажа, че не се разрежда АМ с вода, а направо се слага една мерителна лъжичка мляко в пюрето.  Peace Ако стане много гъсто /различните пюрета са с различна консистенция/, добави много малко вода.
Бюти, браво на Лорчето и на теб за мерките и теглилките.  Hug
Аз вчера забравих да кажа, че и ние бяхме на консултация. Дечко си е добре, расте си, няма рахит, но ще давам 3 капки Вит. Д, нямахме ваксини.
Бюти, нашия синковец също наддава много добре, та и ние ще чакаме още един месец със захранването. Отделно, че той не е готов също. Лекарката му ми каза да го наблюдавам и когато е готов да захранвам, но да си изчакам да навърши поне 6 месеца. Вика: И по-късно да го захраните /на 7 месеца например/ пак не е беда, така че не бързайте.  Wink Много й се радвам значи, страхотна е!
Ваче, аз първо се бях спряла на това столче, но в последствие разбрах, че няма да ни пасва на масата, та се отказах. Има го чисто ново в Продавалника за 50 лв.  Peace Ако искаш, ще потърся линка, че го махнах от наблюдавани.  Grinning
После пак, че се събуди дребното.  Wink

# 71
  • Мнения: 4 420
Привет и от мен. Вече съм семестриално завършила. Остава ми до края на януари да си пратя дипломната работа и март да я защитя и ще бъда магистър  Grinning

Пеперудке, според мен можеш да я топваш в басейна, но първо трябва да я научиш да се къпе с по-хладка вода, като на 2-3 дни снижават Т при къпане с малко докато достигне Т на басейна.

Ваче  Hug Според мен по-болнавите деца се виждат и преди да тръгнат на ясла. На наши познати детето е на 2 години и не ходи на ясла, но това не му пречи да е все болно. А вярвайте ми има разлика от 2 годишно гледано у дома и такова на същата възраст, ходещо на ясла. Естествено не карам никого да си пуска детето на ясла (хихих нали трябва да има места за нашите деца все пак  Hug)

Дидолинката,честита рожденичка.

Пао, минерален басейн и за възрастни знам, че не е много хубаво. Повече от 40 мин за възрастен не е препоръчително. При децата сигурно също не е добре, но нека по-запознатите да кажат.

Ани2, успех и да разкажеш как е минало днес. Ще ти се отрази добре ми се струва, щом си заредена с адреналин.

Чин, аз не съм ревнувала Марти до сега. Смятам, че и той не ме ревнува. Имам му на 100% доверие и се надявам да не го загуби. Липсата на интимности не подбужда ревност в мен, а само желание за намиране на повече свободно време  Mr. Green

Пеперудке, майка ми работи в детска градина. Та мога да твърдя, че не ги разболяват умишлено. Проблема е, че се допускат болни деца. Дори родителите им оставят и лекарствата, които учителките трябва да им дават. Просто е въпрос на манталитет и отговорност на човека, от когото зависи пропусквателния режим в съответното заведение. А иначе е факт, че са по-доволни като са с по-малко деца.

Хелън, кифлите не са виновни. Ако мъжа до теб има глава на раменете на кифлите можеш само да се подсмихваш ехидно. Аз никога не бих обвинила жена, опитваща се да сваля мъжа ми (колкото и странно да е това за много хора).

Накри, видеото е ужасно. Моля се на детето ми никога да не се случват такива неща. Чак ми се доплака като го гледах.

Извинявам се за дългия пост ама надвечер сигурно ще се забутаме пак на място без комуникации и гледам да напиша всичко, което ми дойде на ум, че чак утре по това време ще съм отново на линия.



# 72
  • Мнения: 4 370
Деси, честито!  Wink Малко остана!

Ние си направихме голяма разходка днес.

# 73
  • Мнения: 445
Ваче, страхотно е столчето Wink Каква му е цената? Сашата точно така си я представям - с нейно си мислене, отстояваща мнението си, но в същото време луда глава и раздаваща шамари ако някой я ядоса  Crazy Heart Eyes Hug. Чудно дете си имаш  Flutter
Деска, честито   bouquet. Принципно си права за кифлите, ама какво да направя - пусто много ме нервят когато са мега нахални и се опитват всячески да омаят мъжа, дори и когато той не обръща внимание  #2gunfire. Още малко и голи ще се изтипосат, на всичкото отгоре си мислят, че са особено оригинални. Еми няма как да стане това покрай мен  Naughty Crossing Arms. Иначе доверие на мъжа си имам на 100%, дано не ме издъни  Mr. Green
Бюти, Къдрокоске, браво за добрите резултати  Hug

За яслите - аз мисля моето дете да ходи, но когато направи 2 годинки. Дано не ми се наложи по-рано да го давам поради безпаричие, защото така или иначе няма кой да го гледа  Tired. Майка ми е работила в ДГ, условията бяха прекрасни, никоя учителка не си е позволявала своеволия, но а съжаление точно тя ми е много далеч. Ще видим, уж има тук-там познати, дано и с яслите е така, че да няма проблеми. Напълно споделям мнението на Ваче  Peace

# 74
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Бюти браво на Лорка HugКъдрокоске и  на Вих Hug
Чин за ревността, вчера ли беше съм се смяла сама, пускам Милен Цветков и там една дългокрака мадама с червена коса и аз веднага си мисля, не и е лесно на Чин, Слав с толкова красиви жени има контакти,а после виждам че това е травестит hahaha, така че понякога всичко е само в нашата глава.
За ДГ надейте така майка ми е 25 години учителка толкова е всеотдайна и гледа децата като свои, има изключения, но не бива всички да ги слагаме в един кюп, видеото не съм гледала, но искам да ви кажа, че аз пък се дразня от разни амбициозни майки с големи претенции, който само изисква,т а не си дават сметка в какви условия и с колко деца работят тези жени, трябва първо да си погледнем нашето дете после да започнем с претенциите. Аз съм била свидетел, идва майка на дете и вдига невероятен скандал на мама, че детето и не е с неговите панталони, 10 минути крещя, докато накрая мама успя да вземе думата и да и обясни, че малкия се е напишкал 3 пъти и тя е ходила да търси панталонки от други деца за да не е мокър, е вярвате ли ми че тази госпожа не се извини даже #Cussing out.
Спокойна вечер.

Общи условия

Активация на акаунт