Похапва ЮНСКОТО дете вкусни зеленчуци и сладки плодове.

  • 23 919
  • 734
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 169
Добър вечер Hug
И ние се разходихме добре днес, преди час се прибрахме Laughing Ама Крис за целия ден до сега е спал само 1 час....вече доста добре се обръща по корем и се повдига на ръце, успява да си докопа играчки и се кефи много Laughing
Докато не съм забравила за плуването, една позната си води бебето. Разказа ми, че е добре да се почне още 3-ти, 4-ти месец, защото след това губели инстинкта и било по-трудно. До 7-ми месец упражненията се правят във вана (ако нямате у вас, може и на място при инструкторката, което струва 25лв). След 7-ми месец се ходи на басейн, имало някакъв басейн в Банкя, където сменяли водата 2 пъти седмично и ходели така бебета. То реално няма как да са само бебета, защото на 7 месец майката задължително влиза в басейна с бебето Mr. Green И така:)
Бюти, браво за мерките на Лорчето, тя почти настигна Крисчо, хихихи, да я цункаш от нас Hug
изчезвам малко, че Крис беснее и ми дърпа компа от ръцете и не мога да пиша от него Mr. Green

# 76
  • Мнения: 2 456
Бюти, браво на гръмогласната Лора. Аз се чудя от къде този силен глас, ами тя добре си хапвало детето..  Heart Eyes.


Чин за ревността, вчера ли беше съм се смяла сама, пускам Милен Цветков и там една дългокрака мадама с червена коса и аз веднага си мисля, не и е лесно на Чин, Слав с толкова красиви жени има контакти,а после виждам че това е травестит hahaha, така че понякога всичко е само в нашата глава.
hahaha  Joy  Той Слав винаги е бил около красиви жени, не само травестити. В предишната си работа даже много повече от сега. Докато снимаше шоуто на Азис, Катето Евро редовно го бъзикаше (тази дърта леля, младите момчета гледа)
Ревнива съм, и то от скоро. Може би откакто забременях. Преди ми беше все тая, но сега сама себе си не понасям. Като добавим и липсата на време и умората, отдавам липсата на интимност на загубен интерес от негова страна. (обаче си връщам самочувствието.. редовно като ходя до магазина от офисите около нас ми подсвиркват..първоначално се ядосвам и си викам: тези пък, на жена с дете да свирят, после обаче ми става хубаво. )

 Ние днес бяхме в Южния парк и случайно видяхме бг-татти.

Зверче, значи сме закъснели?

Ваче, супер е столчето, харесва ми повече от Антилопата.

Къдрокоске, браво и на Вих, радвам се, че няма рахит.


Честно казано аз видеото не го гледах, защото съм малко лабилна на тема деца и насилие...

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Здравейте! Ние днес видяхме един сладък спящ Оги и една прекрасна Бела  Grinning

Беборан цяла нощ не спа, а рева, като излязохме обаче от 11 до 15 ч. спа.  Confused

Бг-татти, защо не давате тогава от големите пюрета, Биоланд имат по 190 гр.

Накри, тая учителка не е в ред, направо му отнесе главата на бебето. ooooh!
Аз съм потупвала своето дете по дупето, по главата не мисля, че някога бих си позволила.

Ваче, четох я аз историята за тази ясла, толкова бях потресена... Сега ММ ми говори за негови колеги, които си пращали децата в люлинска ЧЯ и по описание на местоположението прилича на същата, но съм забранила дори да си помисля.

От нашата бях доволна, макар и да не я бях проучвала особено, беше ни най-близка, но после не съм намирала друга, която да ми хареса толкова. А нашата девойка като най-мъничка им беше любимка дълго време, само я гушкаха госпожите - в началото още не ходеше сама. Виждала съм ги и с другите деца с каква любов се отнасят и съм им имала доверие. Детето никога не е ревало, само от една учителка, но тя бързо-бързо си замина. Wink От директорката и учителките съм получавала много разбиране, на д-ката можех да звъня по всяко време за всичко, тя до последно  беше наясно какво прави/може/не може моето дете. Особено много помогнаха за премахването на биберона и на памперсите, моите опити вкъщи нямаха успех. Така че аз съм за - дори и да не общува детето кой знае колко с другите, все пак е в колектив, а и учителките помагат за много неща. Моето там прояде между другото.
Обърнах го на голяма хвалба, но наистина съм доволна, та си зависи изцяло от самата градина/ясла и нравите там, не чак толкова частна ли е или не.
Някои частни имат видеонаблюдение, племенницата така видели, че е бита от друго дете, но пък учителките не били много заинтересовани, а на другия ден наблюдението - изключено. Twisted Evil

Деска, не знам как се познава кои деца ще боледуват, моята си беше съвсем здрава до 1 месец след започване на яслата, а след това през седмица правеше ангини. За 2-3 години постепенно разреди заболяванията. Simple Smile

# 78
  • Мнения: 4 370
Оф, Шунче, а бе твоите постове яко ме разсмиват! Не знам как ги пишеш , но страшно чувство за хумор имаш!  Laughing

Накри у вас забелязвам има един интересен диван, на който дамаската му стига до тавана, ако не се лъжа. И ми се струва че има много свободно пространство за игри!  Wink

# 79
  • Мнения: 11
Здравейте! Ако щете вярвайте , но одеве с едни близки си говорихме за плуването за бебета и вие - точно в този момент май сте зачекнали и вие темата. Аз малко се гнуся от публичните басеини, но на 2-3 г. нашия мисля със сигурност да го записваме на плуване. За бебета не знам хигиена и химикали в басейните как е. Но за по-големи деца според мен е страхотен спорт. За момче на мен ми е фаворит между спортовете, няма по-красиви тела просто. А и е много естествен спорт, травмите са по-малко и т.н.

За ДЯ - надявам се много това да са изключения, а не правило. И не вярвам много да си позволяват да посягат на децата, де. Но кой знае...

Ана2, и на мен ми стана интересно защо цедиш....Simple Smile

Да ви се "похваля" - моят цикъл, дето имах за кратко миналия месец - си е бил цикъл. И този пак на същото число - хоп. Дано като предния път е само 2 дни, че много ме дразни. Simple Smile Замислям се за второ ...Хаххаха. така де, знаете какво е. 1 година без цикъл хич не е зле...а и преди това като съм била на хапчета все едно не съм имала цикъл, с ежедневни превръзки си го карах...Не бих отказала още да продължи това, обаче явно в момента , в който направи по-голяма нощна пауза бебко (от 6 часа някъде) и цикълът ми се възстанови.
без цикъл или без сън - и това не е оферта :-0)

Лека нощ на всички!! До утре! Спете сладко , а бебоците - спокойничко!

# 80
  • Мнения: 84
Aни Икейски е дивана и всичко останало вкъщи. Peace Докато Крис и Софи не станат на 3,4 години няма да сменям мебели. Rolling Eyes Крис се изявява много често като артист по стена, диван, кухня. ooooh! Аз не мога да казвам НЕ убедително и съответно си търпя с надеждата, че след 3,4 години всичко ще е различно. Rolling Eyes Иначе много пространство имаше до днес. Преди малко извадих всички бебешки играчки от Крис (масичката на чико, бебешките телефони,коли и т.н.) и сега само на дивана има място. Mr. Green Между другото Софи голям интерес прояви към играчките, чак и копчетата натискаше, хич не очаквах.
Цвети ми и гащички ли от друго дете са му сложили или са го оставили без гащички. newsm78 И аз ще се ядосам, затова и в горния ми пост написах, че изисквам от тях да ми звънят ако стане нещо такова. Peace Не казвам, че всички учителки са такива или по зле, но кой ми гарантира, че и моето дете няма да попадне на някоя откачалка. Аз нямам роднини работещи в ДГ или ДЯ или дори само приятели. Peace А и ДГ е много различно от ДЯ, ние за ясли говорехме. Може само при нас да са така нещата, но виждам от други постове, че и в БГ не е много розово положението. Деца, които седят по 1,2 часа на гърне. ooooh! Моето ходи на държавна ДГ, но това не значи, че нямам право да претендирам. Wink За яслата Крис не е ходил и Софи няма да ходи, тъй че и много не му мисля, но за ДГ си изисквам нужното отношение. Ще си мрънкам и ще си се оплаквам до втръсване, докато намирам детето  ми в 4 следобед още изцапан от обяда в 12:00, докато му намирам дупка в главата и т.н. Учителка не е за всеки, а този който е избрал да бъде ще си поеме последствията. Peace
Шунка виж това за биберона и памперса ми хареса. Тук не може да тръгне на ДГ, ако не ги е махнал. Confused Хайде тази нощ желая и на двама ви един дълъъъъл и спокоен сън. Hug
Спокойна нощ и на всички останали. Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 20
Добър вечер!
Бюти, точно толкова отдавна и аз играех баскетбол. Гледах снимки във фейса и ми се стори познат от някъде. Не се познаваме лично. Просто съм го засичала в залата, а може и в училищни състезания..  newsm78 Аз бях във всички отбори в училище- волейбол, баскетбол, че и хандбал даже  Laughing
Момичета, да докладвам какво се случи с нашето домашно пюре с АМ. С две думи, доволна съм. Не успя да изяде цяло бурканче, но определено имаше напредък. Повече от половината омете. Не му се кефеше както на купешкото, но послушно отваряше уста и папкаше. Все пак е нещо. Това, което ми направи впечатление обаче, че купешките са по-редки от това, което аз дадох. Утре ще пробвам да подобря рецептата Simple Smile Ваче, при вас какъв е резултата?
БГ тати, не съм най-добрият пример, защото аз днес за сефте използвах АМ и гледах малко тъпо. Прочетох отзад, че трябва да се внимава в дозировката, че имало риск от дехидратация, ако не е достатъчно водата и за това си го разтворих в преварена вода и после разбърках с моркова и картофа.
За ревността, признавам си... Blush ревнувам. Имам му 100% доверие, но ме е страх. Къде от ниското самочувствие, къде от липсата на време за интимност...
Ревнувам най-вече когато ходи по важни бизнес срещи. Тогава е изключително взискателен и внимателен с външният си вид. Като го видя такъв и все го базикам, че без халката не го пускам.  Laughing
Хайде лека момичета. Аз приспивам бебока и после... ще видим.

# 82
  • София
  • Мнения: 13 236
Върнахме се...  Grinning
Цял ден обикалям за стол. Тоя с калинките на Чиполино не става... както очаквах аз се клати точно на снадките. Иначе е  много идеен.
Хеленче в нета го има за около 65 лв.
Та накрая си купих Bertoni Yam Yam за 100 лв и приключихме.  Идеално ме устройва съотношение цена качество. Сглобихме го. Ралка седя, игра, рева  на него Crazy Crazy Crazy
Ето го.. взех морската тема.

Ето го отблизо, ама в друг десен и свален надолу.

Ето и инфо за него.
http://slonbalonbg.com/bertoni-yam-yam-bees-yellow-2011..html
Всичко му се регулира и е страшно стабилно. Тръбите долу са по цол  Twisted Evil Има играчка дето свири и се слага на таблата.
Първо харесах едно друго и щях да взема него, ако не бях видяла това.
Ето го, за някой ако няма много парички.. В момента в Хиполенд е на промоция 59 лв. Изглежда доста стабилно, маха му се табличката, но не се регулира седалката и височината. Аз наистина
щях да взема него...
Bravo bertoni

Има различни десени. За 60 лв е чудесно!

Моята Саша днес я биха като маче у дирек  Rolling Eyes Confused Имаше страшна драма после... Само на нея се падали момчетаааааа, играла с едно момичеееее.... и аз сега за напразно идваааах  Tired Mr. Green Играли са 6 партии. Тя спечелила една, две загубила и като ревнала... мъжът ми вика, ревее, тича играе, излиза, реве, играе... ужас!!! Rolling Eyes Twisted Evil Аз бях с малкото и отидох към края. Тя реве, аз се развиках  Embarassed Ма много ме хвана яд. Какви са тия цивреници кифленски. После й се извинявах. Казах й, че бойците не реват и умеят да губят. Самурая Джак да не би да реве като кифла като загуби битка. После се сетих, че те тия герои пo презумпция не губят Tired Та така.

Сега отивам да ви чета и да взема отношение по разните въпроси  Crazy

# 83
  • София
  • Мнения: 169
Чин-че, тъкмо одеве щях да те питам дали не сте били в Южния, защото ми се стори че ви мернах като си тръгвахте. Ние минавахме оттам с колата, прибирахме се към 5 без нещо и ми се стори че ви видях да вървите, Слав буташе количката Laughing
А за плуването, ами не знам дали е късно, на мен ми е много интересно какви упражнения правят с бебоците. Въпросната моя позната си води детето в Банкя и е много доволна...

А защо добавяте към пюретата с АМ newsm78

Съншайн, вярно си е това без цикъл или без сън. Преди Крис като спеше повече през нощта и не ядеше толкова много ми идваше нещо като цикъл, но откакто пак яде по 3-4 пъти, нищо не ми дойде...

Леле какви истории за ДГ и ДЯ. На моята позната детенцето така го беше шамаросала една мед.сестра в яслата, и то милото нищо не казва, прибира се и малко по-късно на бузката му се появява червенина с отпечатък от ръка...в последствие уволниха тази сестра, но направо не знам какви са тези хора, така да ударят дете на 2 годинки....

Ваче, точно това столче и ние бяхме харесали, но накрая в магазина взехме едно на кенгару, ама като функции е същото, яко е, честито Hug


хайде лека от мен Hug

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Ваче, честито столче!  Hug
Ех, много ме радват какви са всички с готини картинки! Преди, като ходих във Вис Виталис, и само викам на мъжо "аууу, колко сладко, виж, виж", на следващото пак "виж, това е още по-сладко"  Laughing

Накри, много гадно така, то да не се маха лесно памперс/биберон!  Tired Кажи ми, че поне могат да си носят любимата играчка!

# 85
  • София
  • Мнения: 13 236
Мерси за столчето!!  Hug Hug Hug
Шунче аз съм така в Хиполенд сред кошарите. Не знам защо там, ама...  Rolling Eyes Grinning
Зверче, за АМ в пюрето... аз слагам по две причини.. първата е, че без мляко всяко пюре е отврат и второ, че без мляко картофа седи като лепило. Аз взех ХИП. Чинче го ползва, с нея се консултирах  Heart Eyes Има пре и про биотици  Wink Взех една малка опаковка от 300 гр. Слагам по една мерителна лъжичка и вода на око, не 30 гр. а по-малко. Става пухкаво, чудесно. Ралка така го яде.

За цикъла и аз съм така... дойде ми цикъл, не много обилен, но с всички характеристики на цикъл, когато Ралка направи по-големи паузи нощем. Сега скъси и пак не ми идва. От една страна ми е супер, от друга смятам, че това ми държи 129879347-те кила  Shocked

Накри, аз пак досадно да кажа за столчето. Със Саша съм ползвала на CAM страхотно, но не беше мое, върнах го. Ползвах го много малко.. и аз не знам защо  Rolling Eyes Саша така и не седя в него дълго. Може би ако ми беше първо детенце и трябваше да купувам бих взела по-скъпо, защото има тенденция да имам още едно дете и да го ползва. Сега няма смисъл просто. Аз ще си го запазя вероятно Wink Накрая нещата дето съм запазила девойките ми ще ги метнат на боклука и ще се приключи  Grinning Но ако няма перспектива човек да има още деца няма смисъл да купува скъпо, Виж със Саша леглото дето купихме и изкара 8 г., сега живот и здраве ще изкара още 8 че и повече сигурно. Та определено си струваше вложението.

Чинче, тия хора, с които Саша има проблем залитат към някакви алтернативни вероизповедания според мен. Православните християни винаги са толерантни и не агресивни. Самото православие е такова.

Къдрокоске!!!  Hug Hug Hug Hug

Цвети, много гадно ми стана за майка ти!!! Искам да а ти кажа, че ние имахме и в яслата и в градината такива учители, че ръцете да им целуваш. На първият учебен ден се изсипаха децата при учителката от детската градина с букети, да ги види първолаци. Сега ми се стяга гърлото като се сетя. Много беше емоционално. Тя вече с малките три годишни и идват големите, вече пораснали ученичета. Тази жена е златна!!! Живи и здрави Рали ще се падне в нейната група Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
А относно отношението към учителите мога да ти кажа, че в месомелачката училище е още по-страшно. Някак не ми се искаше да вярвам, но е така  Sick

Чинче, относно Слав.. те стръвниците като Катето Евро си падат по агнешко като Слав. Нищо не може да ме учуди  Wink
Ти пък... като си жена с дете си още по-привлекателна  Sunglasses И уверявам те Слав също го знае  Mr. Green Така че не ревнувай. Сигурно и той теб ревнува. Аз ви казах, че това е голяма промяна за всички. Обаче спокойно, нещата просто вече са на друго ниво.

Шунче, ние вчера видяхме прекрасния Оги! Той е толкова лъчезарно детенце, направо ти иде да го размачкаш и изядеш. А Малка Ралка пък така подозрително гледаше, че чак ме учуди. Аз очаквах да е по-отворена към младежите  Rolling Eyes Още повече, че се познават от "родния дом"  Mr. Green А между другото Хеберлеа, същата вечер на Кооп пазара видях момичето, с което раждахме и бяхме в една стая  Grinning Тя тогава като дойдох във вашата стая с Ралка ми викаше "Аааа, ти що ходиш да запознаваш нашата мома с други младежи?! Не може така!"  Twisted Evil Тя роди момченце...  Grinning

Шунче, майката ми е близка. На Саша на най-добрата дружка от градината е майка. Малкото й детенце е това. Направо бях потресена като ми се обади да ми разкаже...  Shocked
Те да са 20 деца... ми едно едничко и да се измъкне... не е истина това.  Rolling Eyes

Симпли при нас резултата е променлив... Все пак отглеждам Близнак с асцедент Скорпион (майко мила!)  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Днес правих 2 пюрета. Понеже имам в хладилника запечатан буркан домашен картоф+тиква+АМ та сложих малко броколи.. не мина номера. Абе готова е да повръща. Махнах го, явно няма да стане с броколи. Дадох чисто картоф+тиква +АМ и след мръщене се поизяде. Имам чувство, че това детенце ще е месоядно, за разлика от Сашата.  Twisted Evil Времето ще покаже, обаче  Grinning
Да ти кажа за млякото.. няма никаква дехидратация. Това може да важи ако даваш мляко течно, ама една лъжица в пюрето.. то нали в пюрето все пак има някаква течност?

Накри, много гадно така, то да не се маха лесно памперс/биберон!  Tired Кажи ми, че поне могат да си носят любимата играчка!
Не може, че лелята раздава шамарки!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green





# 86
  • Мнения: 984
Добър вечер или добро утро  Mr. Green
За басейна в Банкя - ходихме веднъж /с Александра/ и не бих повторила  Confused Не е само за бебета. Някакви възрастни хора се киснеха там. Уж следят да не са с кожни проблеми, но знам ли...
За яслите и имунитета - да, няма да се избяга от градене на имунитет, но не и на година и половина. Едно е да е болен на 4, друго е на 2. И се обезмисля връщането на работа, като 4 дни в седмицата си в болничен.
Уф, събуди се. После пак

# 87
  • Мнения: 43
Добро утро и от мен!
Кафенце и закуска -надявам се да се види ,ако не .........

Шунче,аз си го поръчах това столче от Пакостник за 63 лв.-стана ми малко криво като каза ,че е нестабилно ,ама каквото е ....вече си го поръчах,аз заради масичката най-вече.
За яслите и аз не смятам да я пускаме преди 2г. ,ако имам работа ще я пуснем ,ако не ще си я гледам до 3г. и после ДГ. След като прочетох негативните постове за видеото изобщо не го пуснах.Достатъчно ми е стресирано напоследък с болници ,болести и отделно разправии и нещо не искам да се товаря допълнително.
За пюретата -не слагам АМ,въпреки че някои хапваме ,някои не ,според зависи.
Бюти-чудни мерки има Лорчето Hug
Чин,аз не ревнувам ,по приницип не ревнувам,дразня се на някои неща ,но не съм ревнива ,може би досега видимо не ми е давал поводи ММ и затова.За самочувствието и аз като теб-нямам време едни нокти да си налакирам напоследък и освен за Дара ,чистене ,готвене и една разходка не ми остава време .А това за каквото ти е на душата ,това на устата все едно аз съм го казала ,но доста съм губила в живота заради директността си и затова много хора не ме харесват .Но аз ще си остана такава ,каквато съм.
Софийските мами -браво за срещите в големите паркове ,ние тук само с един малък ,на мен вече взе да ми омръзва честно казано.

Хубав неделен ден на всички !

# 88
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Бързам да поздравя и после ще ви чета.  Mr. Green
Честита половин годинка на Нико на Чин и на Яворчо на Ани2! Да са много здрави децата и да растат усмихнати и спокойни!  Heart Eyes Hug

# 89
  • София
  • Мнения: 142
Добро утро!
ичка, мерси за кафенцето, но ще те разочаровам - не се вижда Confused  Ти гледаш ли размера на снимките, нали знаеш, че има ограничения? newsm78


Честит 6-ти месец на Нико и Явор!  Браво на порасналите прекрасни деца!

Общи условия

Активация на акаунт